Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#8976

2014-01-10 09:13

Este bine ca ati luat aceasta decizie, trebuie sa fie cunoscuta si parerea romanilor de rand. Dorim sa inceteze ingerintele presedintelui Basescu asupra justitiei, sa fie cercetate abuzurile administratiei prezidentiale si ale presedintelui in anii de dupa 1989 de cand presedintele este in politica. Sa fie cercetate toate dosarele depuse la DNA, nu numai celor aflati acum la putere. Sa inceteze invectivele adresate guvernantilor asa incat acestia sa-si faca datoria pt. care au fost alesi. Atitudinea presedintelui este nedemna de un presedinte, ci mai degraba de un om fara educatie.

Musafir

#8977

2014-01-10 09:13

ce mai pot comenta .sintem tara nimanui ,si trebuia luata o initiativa ca romanii se trezesc cam greu .eu nu vreau sa abandonez aeasta lupta cu un asemenea presedinte .vreau sa plateasca el si oamenii lui tot raul care la facut poporului romani .sa plateaca el si boc si udrea banii oamenilor retroactiv ca s-a ajuns in romania un plutonier din MAI sa ia pensie de 9000lei si un comisar sef 3000lei sa se dea manii oamenilor si va rugam mai face-ti o emisiune cu asa ceva ne vrem munca pt ca am platit destul lastat vrem dreptate acest popor merita sa traiasca mai bine .scuzati scrisul abia am reusit .vrem sa demisioneze si sa fie anchetat pentru toate furturile facute .multumim antena 3 sintem impreuna cu respect iulian
-gabriel
C.C

#8978 Re:

2014-01-10 09:13

#16: -  

 


Musafir

#8979

2014-01-10 09:13

Trebuie scos din birlog,ca de buna voie nu pleaca!!

Musafir

#8980

2014-01-10 09:13

Este o initiativa foarte buna. Ar fi bine daca aceasta petitie sa ajunga si la U.E. si la Consiliul European.

Musafir

#8981

2014-01-10 09:13

fără comentariu

Musafir

#8982

2014-01-10 09:13

Idee excelenta. Sa fiti sanatosi!

Musafir

#8983

2014-01-10 09:13

Am dori ca membrii guvernului, Victor Ponta îndeosebi, să fie mai combativi, să nu ierte nimic, să iese cât mai des în presă şi să demaşte pe slugoii lui Băsescu şi faptele lor. Să nu fiu înţeles greşit, dar le-aşi propune să ne cheme la luptă.

Musafir

#8984

2014-01-10 09:14

Sa plateasca pentru raul facut acestei tari.

Musafir

#8985 Re: Implant de verichip-ur

2014-01-10 09:14

#8954: Verichipsimplant - Implant de verichip-ur

Daca vor ceva americanii, o vor face. Au puterea necesara. suntem prea mici in fata lor pentru un punct de vedere mare ...ca al tau. Nici o sansa. Dar in legatura cu securistul basescu se poate face ceva...


Musafir

#8986

2014-01-10 09:14

Chiar daca locuiesc in Austria ,Romania este tara mea si sant mandra ca sant romanca.Va urmaresc postul antena 3 si vad ceea ce se intampla este dureros cand vezi un presedinte de stat cum isi ingroapa propia tara si isi bate joc de milioane de oameni.Oare cat o sa mai rezistam?Respect ptr. toti jurnalisti antenei 3 in special domnul Gadea.

Musafir

#8987

2014-01-10 09:15

Fac parte din grupul in care generalul Mihail Popescu a fost condamnat la patru ani de inchisoare cu suspendare si interzicerea drepturilor cetatenesti pentru inca noua ani. Generalul Popescu devenise incomod puterii de la Cotroceni prin atitudinea ferma si corecta exprimata deschis opiniei publice. Cand a fost instiintat ca i se retine 1/3 din pensie si i s-a pus sechestru pe casa, a facut infarct si . . . a plecat dintre noi. A fost nevinovat! Hotararea Instantei arata acest lucru dar Hotararea a fost alta. Am argumente, acte care confirma aceste afirmatii. Traim intro DICTATURA mult mai periculoasa decat cea din 1989. Traim intro mare rusine!
ponta

#8988 varanul a furat pe fata

2014-01-10 09:15

iar prostimea l pupa n dos...bombonel a vandut petromul iar gloata l cere pus in lubertate ,eventual pus iarasi premier.Meritati tot ce aveti.
Felceru` Andy

#8989 Re:

2014-01-10 09:15

#25: Doctoru' Andy -  

 Dottore, esti primul dintre lichelele portocalii care a scos capul si, pentru aceasta, te felicit! Voi, lichelele portocolii, sunteti de patru feluri: platiti, santajati, frustrati si neghiobi. Daca esti din prima categorie, te felicit din nou pentru ca prestezi cea mai veche meserie din lume si aceasta nu e putin. Daca nu, te compatimesc! In ceea ce priveste lumea paralela, iti recomand sa te uiti la numarul de semnaturi pentru aceasta petitie.

Patriot

#8990

2014-01-10 09:15

Haideti, iesiti la lumina, sobolani ce sunteti, sa va vedem cu totii cat sunteti de multi cei care ati profitat, ca si Voiculescu, de slabiciunile statului mafiot! Vor ingrosa randurile nemutumitilor si pseudojurnalistii de la Antene! Nu uitati sa strigati si impotriva Varanului, si el trebuie sa fie in celula, alaturi de marii corupti ai neamului, din cauza carora traiti in mizerie! Cati la veti strange? Ca si data trecuta, doar un pumn de oameni, romanii adevarati nu pot fi de falsii aparatori ai dreptatii! Spre disperarea lui Gadea, Ciuvica si Badea! Iesiti si strigati: Voiculescu dupa gratii! Hotii toti la puscarie!

Musafir

#8991

2014-01-10 09:15

felicitari pentru initiative!
Miron

#8992 Re: Implant de verichip pt sclavi

2014-01-10 09:16

#8970: 666verichip666 - Implant de verichip pt sclavi

Ai grija sa nu se rupa ceva in tine, dragule!


Musafir

#8993

2014-01-10 09:16

felicitar pentru initiativa!

Musafir

#8994

2014-01-10 09:16

....i-mi exprim nemultumirea fata de atitudinea Presedentiei rezervata poporului roman,dar totodatanutresc sentimente sceptice fata de activitatea guvernului care este antrenat in lupta pentru mentinerea puterii si nu pentru problemele romanilor...deasemenea starea pasiva a poporului fata de ceea ce se intimpla si resemnarea lui este o chestiune foarte periculoasa...cred ca firava stare democratica a Romaniei este in impas tocmai pentru aceasta pasivitate si tendinta de a face politica din fotoliu...un impact emotional teribil negativ este implicarea aliatilor nostrii europeni sau americani in evenimentele politice interne ale Romaniei.....si cum alesii nostrii afirma supunere ....domnilor este poporul care voteaza...de ce sintem scosi la urne?.....va felicit pentru curajul dumneavoastra si pentru faptul ca va riscati libertatea dar cred ca fara adeziunea hotarita a poporului mare lucru nu se va rezolva...aceste persoane care ne conduc nu au pregatire in domeniiul politic...am citit intr-un sondaj ca 57% nu au studii superioare..cu tot respectul sint persoane pregatite care poate nici nu au un loc de munca....este penibil cum premierul a inteles votul a sapte milioane de romani....eu cred ca Domnia Sa a simtit parfum de Cotroceni si plecat T. Basescu o vom lua de la capat ....de data asta intr-un climat de liniste cum ii place dumnealui....RUSINE

Musafir

#8995 Re: varanul a furat pe fata

2014-01-10 09:16

#8988: ponta - varanul a furat pe fata

asa e... dar acum e vorba de basescu...


Musafir

#8996

2014-01-10 09:16

buna ziua,dupa mine este un demers bine venit,va urmarim zilnic,si tineti-o tot asa.la multi ani

Musafir

#8997

2014-01-10 09:16

trebuia mai devreme facuta acasta petitie.......

Musafir

#8998

2014-01-10 09:16

Stop abuzurilor facute de catre politic asupra justitiei si nu numai.

Musafir

#8999

2014-01-10 09:16

Felicitari pentru intiativa luata.E foarte important sa se cunoasca adevarata realitate din Romania la nivelul puterilor occidentale.Multumesc ca existati ANTENA 3.Va urmaresc cu mult interes si va apreciez foarte mult

Musafir

#9000

2014-01-10 09:16

va felicit ptr initierea acestei petiti,succes