Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#7201 Re: Comunistilor va e frica!!!

2014-01-10 00:12

#7180: Un Roman American - Comunistilor va e frica!!!

bai nenea roman american prost,mata stie ca esti tampit? Ce organe reproducatoare bolnave a avut mamicutza ta de te-a ejectat pe tine pe lumea asta?sau e tactu vinovat si era mort de beat?

Unu din cei multi

#7202 nu semnez.

2014-01-10 00:13

Sunt curioasa daca comentariul meu va apare si cat timpm, pentru ca soriceicare stau in spate si au misiune sa scrie Laude si Ode la adresa derbedeilor, hotilor mafiotilor si care au suficiente resurse sa plateasca niste tineri sa manipileze.
Domnilor de la Antene, bine instruiti in tehnicile manipulari DULAI de paza ai SECURISTULUI Feliz zis si Dan Voiculescu si pe care il paste puscaria Si nu ar fii rau si pe voi pentru raul care il faceti prin aceste emisiuni MIZERABILE cu 2 scopuri : 1] acela de a apara mafia rosie cu toti infractori ei si 2} sa primiti niste CADOURI grase lunare in banci . La cat va dati osteneala sa ii aparati pe derbadeii care au tot furat ar trebui sa fiti fff bine PLATITI.
Despre Justitie ? Hm Va este frica si le este frica Stapanilor vostri? Ar trebui ani grei de detentie si confiscarea tuturor averilor > Cum explica Felix averea ? Cum explica Nastase 15 case, averea pe care a facut-o in tara si conturile grase de afara? A primit 3 ani ? Trebuia 30 si confiscarea averi. Voi credeti ca daca manipulati si mintiti intr-un mod grosolan , chiar toata tara este din naivi facuta. Poate sunt unii care au semnat cu sinceritate ca inca sunt presiuni pe Justitie, sunt presiuni de catre ei[ acesti excroci si asa zisi oameni politici] si camarila Pontista . LE este frica la Mafiotii!!!!! da si sunt in stare de orice RUSINE RUSINE RUSINE. Poate trimiteti si acest comentariu la OBAMA RUSINE RUSINE RUSINE< NERUSINATILOR

Musafir

#7203

2014-01-10 00:14

Aceasta petitie ar trebui adusa la cunostiinta tuturor institutiilor europene.

Musafir

#7204

2014-01-10 00:15

Să sperăm că va fi măcar citită petiția de la cap la coadă și apoi să fie luată în considerare.....

Musafir

#7205

2014-01-10 00:16

ce sa mai comentezi, nu vedeti ce se intimpla in tara asta ?

Musafir

#7206

2014-01-10 00:16

Nu incetez sa fiu mirat, consternat si ingrijorat de numarul inca mare de sustinatori ai pehlivanului basescu... Ciudat e ca printre ei sunt si oameni a caror buna credinta nu o pot pune la indoiala... Cred ca acestia sunt insuficient informati sau au un "glitch" la creieras sau cate putin din fiecare...

Musafir

#7207

2014-01-10 00:16

Simt organic lipsa unui repros public la adresa dlui Philip Gordon, secretar de stat, care a dezinformat flagrant si a insultat public natiunea româna. Se cuvine ca acest exponent al minciunii pe plan international sa-si ceara scuze fata de poporul român, alaturi de V. Reding, A. Merkel, J.M. Barroso si Herman van Rompuy. Voi trai oare acest moment?

Musafir

#7208

2014-01-10 00:16

SCHIMBARE

Musafir

#7209

2014-01-10 00:16

Trebuie sa iesim cu totii in strada ca in decembrie 1989.
Si ii invitam acolo pe americani.

Musafir

#7210

2014-01-10 00:17

buna seara.nu ma pricep la petitii,locuesc in spaña de unsprezece ani.urmaresc stirile din romania pe internet si la tv.traesc cu speranta ca in curand se va schimba si la noi ceva ,si vom putea sa ne intoarcem sa muncim si sa traim in romania .as fi extrem de fericit daca basescu si acolitii lui vor raspunde de toate relele facute poporului roman.cred cu tarie ca ar trebui sa avem un organism care sa verifice si sa judece pe acei judecatori si procuroricare care transforma totul in cazuri politice si dau solutii dupa cum li se dicteaza .as vrea sa se respecte legile.si as mai vrea sa aflu si eu unde este flota romaneasca si cine se face vinovat.va multumesc
TUDOR

#7211 Re:

2014-01-10 00:17

#7147: - VILI RUPA , INCEARCA SA IEI LEGATURA CU UNICII APARATORI CURAJOSI DE LA ANTENA 3 ! SUCCES ! MA INDOIESC DE FAPTUL CA AFLAND DESPRE CAZUL TAU NU VOR FI ALATURI DE TINE !

 


Musafir

#7212

2014-01-10 00:18

Buna initiativa. Felicitari!

Musafir

#7213

2014-01-10 00:18

De 28 de ani am fost nevoit sami risc viata si sa plec ilegal din Tara mea,parasindumi familia,casa si locurile dragi unde ma m nascut.Dupa 24 de ani vad ca incet incet se se ajunge inapoi la comunism si la dictatura. Basescu este un model pozitiv ca sia adunat securisti in jurul lui ca o closca si coordoneaza ca un Dictator tara asta frumoasa(ROMANIA)Pacat de parinti nostri pacat de oameni care au ramas fara servici o sa fie foarte rau pentru copii nostri din cauza acestor Monstri care au furat tara in lung si n lat.Ar trebui actionat de Romani pentru al inlatura pe acest Dictator ,actionat acuma, nu peste un an cand i se termina canditatura de Dictator.Cu respect pentru Antena 3 si toti ce lucreaza la acest post de Televiziune.Raman cu speranta ca o sa auzim de BINE!!!

Musafir

#7214

2014-01-10 00:19

Macar dac se vor produce schimbari. Sper sa nu ramana fara efect.

Musafir

#7215 Re:

2014-01-10 00:19

#7195: Roman ca voi -

ba securistule tu esti politistul bun? ma chiar crezi ca suntem prosti ca copiii vostri? ba noi traim din munca aici sau in afara nu parazitam societatea ca voi.....javra jegoasa care va inmultiti ca paduchii...pe noi nu ne favorizeaza nimeni ,nimeni nu ne da loc caldut la stat cum v-au lasat voua parintii vostri de rahat,vanzatori de neam din tata in fiu ce sunteti lepre ordinare ,ca sa furati voi bine!Strabunicul meu si-a last oasele la Marasesti (Are numele scris pe Mausoleu) iar bunicul meu la cotul Donului jigodie tradatoare ce esti!Si viermi sunt mai importanti decat voi si neamul vostru!


Musafir

#7216

2014-01-10 00:19

m-am saturat de acest...

Musafir

#7217 Re: mama ta, săraca, știe că ești băsist?

2014-01-10 00:19


Musafir

#7218 Re: nu semnez.

2014-01-10 00:21

#7202: Unu din cei multi - nu semnez.

cred ca esti o maimuta retardata!!!  sunteti disperati ca in curand o sa va duceti dracu cu chiorul vostru. infectii ordinare de securisti ce sunteti


Musafir

#7219

2014-01-10 00:21

Regimul basist a produs si produce inca o isterie nationala.insul asta "insemnat"de soarta ne-a umilit destul.Trebuie ridicat si depus dupa gratii impreuna su toti acolitii lui.Trebuie ca justitia poporului sa recupereze marile jafuri prin confiscarea averilor facute de iresponsabili basisti in ultimii 10 ani de dictatura si politica de tip mafiot impuse se ei in tara noastra ,nu a lor. Cetateni romani de buna credinta uniti-va!Jos tirania,jos ciuma basista ,jos tradatorii!

Musafir

#7220 Re:

2014-01-10 00:22

#7206: -

Dragule,nu sunt oameni,sunt fiare imbracate in uniforma sri, sts,si alte servicii slugi ale lui basescu si care isi fac meseria.Asta au facut bunicii lor ,asta au facut parintii lor si asta fac ei acum ,tradeaza neamul acesta ca sa se imbuibe.Asa ca dai in pm lor


Musafir

#7221

2014-01-10 00:22

I hate obama's colonialist policy.
I hate clinton's "diplomacy".
I hate gordon for what he stands for, for his maldoings.
I hate all the evil folks who supported basescu
against 7403836 NEY VOTES.
I hate basescu who stol 85% of my pension.
For what you are doing today,
maybe you want me to hate America?!?

Musafir

#7222

2014-01-10 00:23

Foarte greu , in cateva fraze, sa fie construită o imagine a situației reale, a gradului de aservire a serviciilor, procuraturii, judecătorilor....crearea unei false impresii privind independența justiției, orice referire făcută la decizia unui judecător de la CSM, sau de la Curtea Constitutionala, fiind considerat un atac la independența, doar declarativa, a justiției. Prin aservirea serviciilor, procurorilor, judecătorilor...intr-un circuit, deja brutal, orice schimbare legislativă menită sa elimine aceste abuzuri, sunt întoarse in dezbateri, pe motive de neconstitutionalitate, CC apărând ca o superputere, așa-zis independenta, dar a cărui componenta este stabilită, prin lege, politic. Poate nici nu trebuie sa facă prea mult Basescu, atâta timp cat Zegrean este un PD-ist cu state vechi, dar aceiasi situație se crează de partea fiecărui partid, care propune un judecător. Statutul judecătorilor de la CC si cei de la CSM trebuie modificat, deoarece nu cred ca ar trebui sa existe o astfel de imunitate, privind răspunderea penală, lipsa unei răspunderii privind opiniile formulate, depasirea atributiilor constitutionale, in conditiile in care ești garantul respectării acesteia ( cazul referendumului, cand avizul consultativ s-a transformat in unul restrictiv). De unde vine si permanenta neliniste, privind schimbarea unui judecător, cu motivatia ca se aduce un atac la independența justiției, atâta timp cat legea prevede si aceasta posibilitate......
A.L.

#7223 Re: nu semnez.

2014-01-10 00:23

#7202: Unu din cei multi - nu semnez.

sa nu-ti uiti vorba securist bolsevic ce esti !

curaj mare pe tine sa te ascunzi, fiind unul din cei multi ! dar poate nu esti securist si atunci esti un MARE BOU !

TUDOR

#7224 Re: nu semnez.

2014-01-10 00:24

#7202: Unu din cei multi - nu semnez. NIMENI NU E OBLIGAT SA SEMNEZE ! IN CAZUL TAU , FRICA DE A SEMNA CU UN NUME COMENTARIUL IMBECIL , SPUNE CINE ESTI FALSA DOAMNA SI CU CE TE OCUPI ! IMI ADUC AMINTE DUPA REVOLUTIE...ASA-ZISA REVOLUTIE , CUM MULTI ISI PUNEAU CENUSA IN CAP SI ISI CEREAU IERTARE CUM CA AU FOST OBLIGATI SA FIE...CARPE ! CRED CA DE AICI FEMININUL , DE LA CARPA !

 


Musafir

#7225

2014-01-10 00:25

E cazul sa facem o schimbare