Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

O-NANA

#6426 Basau

2014-01-09 21:45

Oare petitia va fi citita de emisarul american sau de nea ala care se uita prin calculatoarele noastre? M-as mira.
SUNTEM CU TOTII FERICITI CA AMERICA ESTE CU NOI!

Musafir

#6427 Re:

2014-01-09 21:45

MATELOTUL

#6428 Re:

2014-01-09 21:45

#25: Doctoru' Andy -

Esti doctor ca Ponta si ciripitor ca Felix,daca matale crezi ca asta-i justitie.


Musafir

#6429

2014-01-09 21:45

In Romania se fac multe abuzuri si cred ca este bine ca aceasta stare de lucruri sa fie cunoscuta in toata lumea ,inclusiv in America.Sper ca odata cu plecarea lui Basescu de la Cotroceni sa se schimbe
ceva in tara asta.Imi doresc o stare de normalitate
in tara mea.

Musafir

#6430

2014-01-09 21:45

Suntem o familie de fosti directori de unitate(sotia la sucursala Bankpost Suceava, unitate pe care a infiintat-o si condus-o 12 ani , dar care a devenit incomoda pentru cei care doreau sa-i ia locul si care i-au inscenat un proces penal in care nu au existat dovezi impotriva ei si care a durat mai bine de 8 ani; eu am fost timp de 4 ani director la SGA Suceava, dar am devenit indezirabil pentru sefii de la Bacau si care au gasit prilejul de a ma indeparta pentru fapte nedovedite. ) Ambele situatii au avut loc la comanda politica, lucru pe care l-am aflat ulterior, la schimbarea regimului. Nedreptatea si umilinta la care am fost supusi ne-au cauzat amandurora boli grave (sotia, pensionata gr.II handicap cu cancer, eu cu accident vascular cerebral). Speram ca intr-un viitor apropiat sau mai indepartat cei vinovati de aceste nedreptati sa plateasca, iar justitia romana sa-si intre cu adevarat in drepturi.

Musafir

#6431

2014-01-09 21:45

Constitutia trebuie votata de popor nu de fostii securisti dar ma tem ca poporului asta ai trebuie inca 35 de ani cel putin

Musafir

#6432 Re:

2014-01-09 21:45


Musafir

#6433 mda

2014-01-09 21:45

prostilor, astia de sunteti platiti sa scrieti comentarii... Basescu nu prea mai e la putere de ceva timp ... de aliatana minune psd pnl ati auzit ? sau sunteti prea retarzi?

Musafir

#6434

2014-01-09 21:46

succes!
anticacarau

#6435

2014-01-09 21:46

P.S. Cate semnaturi are mizeria asta atati telespectatori au antenele!

Musafir

#6436

2014-01-09 21:46

E de nesuportat ce se intampla ,e o mare bucurie ce faceti cu aceasta petitie ,macar de ar fi luata in consideratie,felicitari celor doi initiatori .Ar fi bine daca si clasa politica ar avea acelasi curaj ca cei de la Antena 3.

Musafir

#6437

2014-01-09 21:46

credinta ne invata sa respectam semenii dar la atatea abuzuri facute de regimul lui basescu dati ne voie macar sa protestam atata neddreptate ce am vazut in ultimii ani ne lasa un gust amar niciodata dar niciodata nu mai vrem un presedinte jucator si care raspandeste numai venin ne am saturat sa plece

Musafir

#6438

2014-01-09 21:46

Sant de acord cu petitia antenei 3

Musafir

#6439

2014-01-09 21:46

felicitari pentru initiativa!

Musafir

#6440

2014-01-09 21:46

Speranta a murit.DORINTA,nu!
Atentie la referendumul din 2012! Este doleanta celor mai multi romani si este valid.

Musafir

#6441

2014-01-09 21:46

This "president" impostor named Traian BASescu (could be translated ASSescu in romanian) should be in wikipedia under the word corruption with his picture next to it. Mister president Obama don't be deceived by this person. It is the kind of guy who drinks with you and then puts in jail just for making good show on tv.

Musafir

#6442

2014-01-09 21:46

Laudabila aceasta initiativa!

Musafir

#6443

2014-01-09 21:46

Am avut o casă cu un teren de 0.75 ha alăturat. Această casă mi-a fost rasă cu tot cu fundaţie, iar în locul ei au apărut alte trei case, fiind constriute fără niciun act legal. Din tot cartierul de case, numai eu şi un vecin avem acte pe terenuri şi case, şi totuşi de când am deschis proces persoanelor ce mi-au intrat abuziv pe teren şi Primăriei ce le-au permis să construiască, din acel moment nu m-i sa mai permis nici impozitul să mi-l plătesc deoarece am dispărut din toate actele că am avut vreodată vreo proprietate. Bineînţeles şi procesul l-am pierdut.
NEbase

#6444 Bravo FRUNDO

2014-01-09 21:46

Cinste G. Frundo, sunt total de acord cu tine. Esti mai roman ca multi "nationalisti".
bill

#6445

2014-01-09 21:47

Eu nu cred ca aceasta asta semnatura va ajuta/conta cu adevarat.Ar trebui sa iesim in strada,pentru a DEMONSTRA si astfel(mai vizibil) ca nu este un "simplu demers jurnalistic" ci un deziderat majoritar!

Musafir

#6446

2014-01-09 21:47

inca mai sper la la o lovitura de stat gen referendum !

Musafir

#6447

2014-01-09 21:47

In primul rand vreau sa va multumesc din suflet pentru tot ce faceti seara de seara,pentru curajul de a spune lucrurilor pe nume,pentru faptul ca,poate,cu ajutorul dv.,nu vom "adormi" de tot si nu ne vom lasa calcati in picioare,la infinit.Multumesc pentru initiativa cu petitia.

Musafir

#6448

2014-01-09 21:47

Propietatea familiei mele din Rm Sarat a fost pradata de un tip membru PDL(Mereuta Silvi) care conform justitiei a furat dar nu a avut intentie si lipseste latura subiectiva . S a dat nup si bunurile furate nu le a inapoiat !
Nu le a mai inapoiat si nici valoarea lor recuperata pentru ca acesta fiind var cu Liviu Negoita primar la sectorul 3,marcant activist PDL le a vandut primarie sect 3 drept bancute,cosuri de gunoi ......!
Politia complice si ea la mascarea acestui furt . Cel care a condus cercetarea acestui caz avind varsta de pensionare a iesit la pensie ! Acest politist pensionar i a fost rasplatita ,,acoperirea'' furtului prin angJarea la firma hotului (progam redus).
Mafia e un pistol cu apa in comparatie cu cea ce face politia si coordonatori lor parchetul ! Vegheaza impreuna cu hoti la aplicarea unei strategii de furt din avutului cetateanului.
De ce oare ? Din cauaza ca au salari mici ? Nu !
Din cauza ca sunt oameni si tentatiile sunt mari ? Da !
Si pentru ca servesc puterea in dosare contrafacute si atunci sunt lasati sa si ia partea in acest fel de la ceilalti !

Musafir

#6449

2014-01-09 21:47

Propietatea familiei mele din Rm Sarat a fost pradata de un tip membru PDL(Mereuta Silvi) care conform justitiei a furat dar nu a avut intentie si lipseste latura subiectiva . S a dat nup si bunurile furate nu le a inapoiat !
Nu le a mai inapoiat si nici valoarea lor recuperata pentru ca acesta fiind var cu Liviu Negoita primar la sectorul 3,marcant activist PDL le a vandut primarie sect 3 drept bancute,cosuri de gunoi ......!
Politia complice si ea la mascarea acestui furt . Cel care a condus cercetarea acestui caz avind varsta de pensionare a iesit la pensie ! Acest politist pensionar i a fost rasplatita ,,acoperirea'' furtului prin angJarea la firma hotului (progam redus).
Mafia e un pistol cu apa in comparatie cu cea ce face politia si coordonatori lor parchetul ! Vegheaza impreuna cu hoti la aplicarea unei strategii de furt din avutului cetateanului.
De ce oare ? Din cauaza ca au salari mici ? Nu !
Din cauza ca sunt oameni si tentatiile sunt mari ? Da !
Si pentru ca servesc puterea in dosare contrafacute si atunci sunt lasati sa si ia partea in acest fel de la ceilalti !

Musafir

#6450 Re:

2014-01-09 21:47

#25: Doctoru' Andy -

Rog basinile sa se abtina si sa stea pe... CUR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!