Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#6351

2014-01-09 21:40

Ma rog la Cel de Sus sa se gaseasca intelegere in SUA, fata de aceasta scrisoare!Bravo Antena 3! Va fi un nou prilej de a intra in "Cartea Recordurilor "!

Musafir

#6352

2014-01-09 21:40

Supararea pe UE si SUA pentru rasturnarea rezultatului unui vot de 7,5 milioane nu va trece niciodata. Intr-un stat in care timp de 45 de ani s-a uita ceea ce este votul liber, interventia SUA si UE nu poate sa ne aduca aminte decat alegerile din 1946, cand atat SUA si UK au deasemenea vina intelegerii cu URSS-ul

Musafir

#6353 Re:

2014-01-09 21:40

#6329: -

Dan Tapalaga :"Asadar, nu instrumente basiste, anchete politice, razbunari, ci anchete independente. Asta spunea Ponta acum o luna la Euronews despre institutiile anticoruptie, pentru a relua o luna mai tarziu razboiul cu toate aceste institutii in incercarerea de a le demola cat mai repede.

Acesta nu se mai poate numi nici macar dublu discurs, ci o continua bataie de joc la adresa Occidentului si opiniei publice interne, un mod grosolan de a incerca sa-i pacaleasca pe toti. Ponta spune afara ce doreste fiecare sa auda pentru ca in tara sa actioneze exact pe dos, la vedere, in beneficiul coruptilor si impotriva statului de drept. Acest tip de duplicitate maxima a devenit cancerul democratiei romanesti.

P.S. Indiferent pe unde va fi umbland premierul Ponta vineri si sambata, ar mai putea salva ceva din premier sarit de pe axa occidentala cautand totusi un motiv sa revina cumva asupra gestului stupefiant de a intoarce spatele inaltului oficial american si sa gaseasca timpul necesar unei intrevederi importante."


gylpopescu

#6354

2014-01-09 21:40

trezitiva romani,bravo antena3

Musafir

#6355

2014-01-09 21:41

Basescu si-a adus de partea lui justitia FOARTE SIMPLU! Cu ajutorul a 3-4 "amici" din interiorul serviciilor secrete, a pus sa asculte telefoanele a catorva judecatori IMPORTANTI de pe la CSM. Acestia au reusit sa obtina cateva inregistrari care i-ar fi incriminat pe acesti judecatori, iar domnul BASESCU, le-a "propus" o colaborare in schimbul libertatii acestora! Frumos marcat, nu?! INFRACTORUL acesta de "presedinte" face ce-si doreste, si v-a face asta si dupa ce v-a parasi scaunul! E greu, sistemul e imbacsit GRAV! Eu ma intreb, multi dintre noi ROMANII avem credite, ne chinuim sa platim 20.000 de EURO cate 10 ani, daca nu mai bine... Cum se face ca, "fetita" domnului presedinte, achita un credit de 3.000.000 EURO, in mai putin de un AN?! E posibil?! Asa de rau am ajuns?! Isi bate nenorocitul acesta joc de noi?! Vad aici comentarii prin care unii spuneti ca se comporta ca Ceausescu, eu tind sa cred ca pe atunci, chiar se traia mult peste ce a oferit REGIMUL VIRUSAT al lui TRAIAN BASESCU! JOS CU MARINARU', JOS CORUPTIA, JOS MARLANIA, JOS TUPEUL, JOS JUSTITIA CONTROLATA POLITIC! SEMNATI PETITIA, SALVATI ROMANIA IN ACEST ULTIM CEAS! DEJA GROAPA NE-A FOST SAPATA... SUS FRUNTEA si... DESTEAPTA-TE ROMANE!!!


Musafir

#6356

2014-01-09 21:41

SALVATI ROMANIA!!

Musafir

#6357

2014-01-09 21:41

MIELUSELUL PONTA

LA ALEGERILE CE AU TRECUT
NOI NU PREA AM STIUT
CE NE PREGATEAU ALESII
SI CE MARSAV JUCAU DANSII

ESENTIAL PENTRU FIECARE
CA NE STRIGAU FIECARE
CA DACA EI VOR INTRA
LAPTE SI MIERE VA CURGEA

INSA NOI DOAR AM STIUT
CAQ NE MINT DE LA INCEPUT
INSA AM AVUT UN DOR
SA SCAPAM ACEST POPOR

DE UN TIRAN PRIPASIT
CE IN RADACINI S A INFIPT
SI NU MAI VREA SA IASA
SI S A INTINS PRECUM O IARBA

KIRUL DACA L TINETI MINTE
CE N LANURI CRESTEA INAINTE
SI PARCA NE AM PRICOPSIT
DE NU SCAPAM IN NICI UN CHIP

SA SCAPAM DE PIAZA REA
DE PARCA I BLESTEM AICEA
SI CU PONTA S A INFRATIT
ASA CEVA N AM POMENIT

DE CAND IN A NOASTRA ROMANIE
SCLIPISE UN PIC DE DEMOCRATIE
TE LASA SA BATI DIN GURA
IAR EI FURA SI NE INJURA

SA DEA SI CELUI SARAC
FOARTE PUTIN MACAR UN FLEAC
DIN A NOASTRE BOGATII
CE LE SUG CA LACOMII

PONTA A SEMNAT SI ACTE
CA NU L VA DERANJA FRATE
SI VOR COABITA PESTE NOI
MAI TARE NE VOR BAGA N NEVOI

NE VOR SUGE CA PANA ACUM
PAN NE VOR LASA IN DRUM
INSA LUI PONTA I AS SPUNE
CA E TANAR SI NU I BINE

SA TI BATI JOC DE AL TAU POPOR
NUMAI CA TU SA AI SPOR
SI SA NU TI PESE DE GLOATA
CARE I PREA INFOMETATA

SI NICI LANTURI NU NE VOR TINE
CAND NE VOM IESI DIN FIRE
SI ATUNCI VA FI PREA TARZIU
SA NE SPUNA CA NU STIU
ULZANA 09 01 2014

Musafir

#6358 Re:

2014-01-09 21:41


Musafir

#6359

2014-01-09 21:41

Nerespectarea Declaratiei Drepturilor Omului a dus la comiterea nenumaratelor nelegiuiri ajungand in situatia in care sa nu putem beneficia de protectia organelor de stat ,politie,justitie, guvern si parlament, societatea fiind in totalitate bulversata, nemaistiind incotro sa o apuce , iar tineretul tarii noastre este lovit de cel mai cumplit flagel (mai periculos decat traficul de droguri) numita LUDOMANIE - Termenul de ludomanie inseamna impatimirea patologica de jocuri. Ca si in cazul drogurilor sau alcoolului, dependenta de jocuri se dezvolta treptat.
In prima etapa omul joaca ocazional.
In a doua etapa se adauga pierderea autocontrolului.
In cea de-a treia etapa, cand perioadele in care omul joaca fara sa se mai poata controla alterneaza cu perioade de panica, iritabilitate, neliniste, dificultati de concentrare, depresie sau agresiune, si in care omul poate pierde tot (familie, cariera, poate chiar recurge la sinucidere), asemanator cu ce se intampla in cazul dependentelor de droguri - , boala ce duce la curmarea miilor de vieti nevinovate prin sinucidere , vinovati pentru aceasta stare fiind guvernul Boc prin promovarea unei ordonante de guvern (OUG 77/2009)care a legalizat si promovat aceasta nenorocire functionala si la ora actuala si pe care actualii guvernanti nu au anulat-o cu toate insistentele mele.

Musafir

#6360

2014-01-09 21:41

nu sunt o femeie tânără,deci mi-a fost greu să învăț să semnez o petiție online,dar am vrut să fac eu acest lucru ,să fiu convinsă că am mai făcut un pas pentru izolarea celui mai mare dușman al neamului ăsta care nu se mai trzește odată. ce așteptați voi cei mai tineri ca noi?

Musafir

#6361

2014-01-09 21:41

Sa plece cu pluta pe Marea Neagra fara apa si mancare cu un cearceaf in loc de pinza dar cu Leana Udrea linga el .Sa plece inainte de terminarea mandatului ca a stat prea mult .


Musafir

#6362

2014-01-09 21:41

NU MAI TREBUIE SA COMENTAM. TREBUIE DOAR SA ACTIONAM.
cristi

#6363

2014-01-09 21:41

Sunt de acord cu aceasta petitie si-mi manifest dorinta intr-um mod democratic.
Solicit demisia presedintelui train basescu si a acolitilor acestuia.
Sustimen Antena 3 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Singurul post de televiziune, necucerit de traian basescu.

Musafir

#6364

2014-01-09 21:41

Aceasta petitie - STRIGAT de indignare - trebuie trimisa PESTE TOT, nu doar Presedintelui SUA. Mie mi s-a calcat in picioare votul de la Referendum nu doar aici, de catre 6 indivizi...care si-au arogat dreptul de a impune un Presedinte cel putin acelor 7 milioane si jumatate care SI-AU exprimat vointa PRIN VOT (desi...multi, chiar nemergand la vot, isi doreau acelasi lucru..), dar, din pacate, si de reprezentantii acelui "OCCIDENT" mult visat de bietii romani...!

Musafir

#6365

2014-01-09 21:41

Caracatita conceputa de Basescu nu dispare !

Musafir

#6366

2014-01-09 21:41

Majoritatea romanilor au avut mare incredere in SUA , si-au dorit foarte mult intrarea in NATO si UE . Romanii au fost insa foarte mult dezamagiti de aceste mari democratii incepand cu referendumul pentru demiterea presedintelui Basescu . Cei 7,5 milioane de romani care au votat pentru demiterea lui Basescu , au fost umiliti . Cum a fost posibil , sa aruncati la gunoi atatea voturi ? Cum este posibil sa protejati un presedinte fost securist comunist, un mafiot hot si sa umiliti un intreg popor ? Ambasadorul american de la acea vreme , a dezinformat guvernul SUA , spunand ca in Romania s-a dat o lovitura de stat . Mai tarziu am aflat ca acel ambasador avea interese financiare in Romania in cardasie cu Basescu . Basescu si PDL partidul sau ,au furat ingrozitor dar nimeni din acea guvernare nu este anchetat , deoarece Basescu dirijeaza serviciile , justitia , Curtea Constitutionala , etc.
Pisilini

#6367 Re: Sa te ia Basescu la toamna cu el,asta meriti ca si tu esti de-al lui ,jeg ce esti.

2014-01-09 21:41


Musafir

#6368 Mai multe petitii cu acelasi nume

2014-01-09 21:41

Grija mare ca cineva lanseaza alte petitii cu acelasi nume "Abuzurile din Romania trec oceanul" ca sa imparta populatia pe mai multe petitii, dezorientandu-i. Cred ca stie toata lumea cine e capabil de astfel de diversiuni. Rusine lor.

Musafir

#6369

2014-01-09 21:41

ne at futut cu referendumul!
acu luativa adio de la el

Musafir

#6370

2014-01-09 21:41

Majoritatea celor din fruntea statului actioneaza in interes propriu si impotriva populatiei acestei tari.

Musafir

#6371

2014-01-09 21:41

la puscarie....base

Musafir

#6372

2014-01-09 21:41

Felicitari pentru initiativa.
boa

#6373 Nu mai vrem: ROMANIA, BA,SEXcu POPORU!

2014-01-09 21:41

Mi-e rusine, ca l-am votat pe Basescu in 2004 la prezidentiale. In decembrie 2004, de sarbatori, cand a iesit in public sa felicite populatia Bucurestiului, s-a comportat ca ultimul om, band din sticla de sampanie si in acelasi timp stropind multimea cu sampanie. Un mizerabil. De atunci regret votul meu, dandu-mi seama ce om ne va reprezenta Romania cel putin 5 ani. Base inCOTRO CENI?....sau...ROMANIA, BA,SEXcu POPORU! sau ...Decat ascultator ca SRI-ul, mai bine obraznici ca noi! JOS!..sau ...http://artboa.blogspot.ro/p/caricatura-la-greu-si-la-durere.html...NU MAI AM CUVINTE...


Musafir

#6374

2014-01-09 21:42

sant roman si as dori sa stiu ca tara mea ese din necazuri ..romani mei o duc bine...

Musafir

#6375

2014-01-09 21:42

Nu mai pot cu Băsescu!!!!!! Du-te tare "don" presedinte!!!!!
Vreau o tara Base-free!!!!
PS: Free Gigi!!!