Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#5851 Re:

2014-01-09 21:16


Musafir

#5852

2014-01-09 21:17

Toata STIMA, RESPECTUL si ADMIRATIA pentru fabuloasa initiativa. Jos palaria in fata initiatorilor si tuturor semnatarilor. Va doresc succes in tot ce faceti. Emotionante curajul, tenacitatea si verticalitatea de care dati dovada. Toti romanii, intr-un fel sau altul sunt batjocoriti, umiliti, nedreptatiti in tara asta. Ni se fura sistematic dreptul de a ne numi oameni liberi. Florentina

Musafir

#5853

2014-01-09 21:17

Foarte buna initiativa ! dar... demonstreaza faptul ca ROMANIA este o colonie, ca avem Parlament si legi democratice de ochii lumii,
(si basescu si-a batut joc de noi, adica de USL, ca are puterea si se uita la ea) ca in Romania se poate aplica un program de genocid-CODEX ALIMENTARIUS-ca s-a pus un scut de in jurul justitiei facandu-i DUMNEZEI dar ei sunt coruptii pusi de basescu si fac ce le DICTEAZA basescu, ca jefuirea romaniei-flota, industria, pamantul, subsolul, sanatatea, cultura, SCOALA- nu sunt pe rolul acestor judecatori dar sunt toti adversarii politici si faptul ca dai un ban la doctor, la scoala, etc. sunt fapte penale, dar economia subterana, care SE CUNOASTE FOARTE EXACT si, zornairea averilor uriase ale unor bulibasi- bani din furat- ca doar de la Kogalniceanu au fost eliberati si au dus-o prost tot timpul drept pentru care statul, adica NOI, dam subsistenta tiganilor; nu-i intreaba nimeni, pe ei si pe toti ceilalti mari bogatasi de dupa '89 ! "e multe de spus" si ORDINEA O PUTEM FACE NOI, D A C A V R E M !! Avem legile DEMOCRATIEI EUROPENE ! De ce ne uitam la ele ? Plus actiunile pentru disparitia trecutului romanesc dacic si a chiar...ROMANIEI !Domnule GADEA: felicitari , luptati cu armele Dvs. si noi sa avem langa CINE SA FIM! Nu ne dezamagiti cum se pare ca ne-a facut-o USL !!!!!!!!!!!!!! Sa ne spuna USL ca ceea ce vedem nu=i adevarat !!! Cu deosebit de multa stima Popescu Constantin ! ps: cand eram mic eram lesinat dupa AMERICA si Europa Libera:intram in sifonier-ca incapeam-si ascultam radio-ul!
Acum vedem oare si-n America, altceva ? Nu as vrea!!!!!!
alt musafir

#5854 Re:

2014-01-09 21:17

#5638: -

Mai musafirule nepoftit,mai bine stateai in banca ta,ce legatura are continutul acestei petitii cu persoanele mentionate de tine,iti este bine,esti dintre cei oblojiti de clica basista,nu mai face ti aprecieri la adresa romanilor,lasa-ne pe noi sa spunem ce credem,tu viseaza in continuare.

coco

#5855

2014-01-09 21:17

super

Musafir

#5856

2014-01-09 21:17

ESTE CAZUL ,LOCUL ȘI TIMPUL CA ROMÂNIA SĂ FIE PRIVITĂ DE CĂTRE AUTORITĂȚILE AMERICANE CEL PUȚIN LA NIVELUL RELAȚIONĂRII ANILOR 1962-1985 ! PERSONAL AM TRĂIT SUB SPECTRUL CONSIDERAȚIEI PENTRU USA CE A PRIMIT- ACORDÂNDU-I CETĂȚENIE AMERICANĂ(1963) UNEI VERIȘOARE A MEA, FIICA UNUI CONDAMNAT POLITIC DE CĂTRE REGIMUL COMINTERIST(1956).DAR ȘI A APRECIERILOR DEOSEBITE ALE CONDUCĂTORILOR SUA PENTRU POPORUL ROMÂN.PREȘEDINTELE RICHARD NIXON SPUNEA :„PREȘEDINTELE NICOLAE CEAUȘESCU A JUCAT UNUL DINTRE CELE MAI ÎNSEMNATE ROLURI ALE UNUI OM DE STAT DE PE GLOB ,PRIN FAPTUL CĂ A VĂZUT ANSAMBLUL PROBLEMELOR MONDIALE CU CARE SUNTEM CONFRUNTAȚI ,ȘI NU NUMAI PE ACELEA CARE IMPLICAU PROPRIA SA ȚARĂ ,SAU O ALTĂ ȚARĂ CU AL CĂRUI CONDUCĂTOR EL PUTEA DISCUTA ÎNTR-UN ANUMIT MOMENT .EL A DAT DOVADĂ DE ÎNȚELEPCIUNE ȘI ÎNȚELEGERE ȘI A CONTRIBUIT ENORM LA INIȚIEREA UNOR DIALOGURI CARE,ALTFEL,AR FI RĂMAS, POATE,ÎNCHISE PENTRU TOTDEAUNA .”

Musafir

#5857 Re:

2014-01-09 21:17

#25: Doctoru' Andy -

Doctor in prostologie? se vede dupa modul de exprimare ce doctor esti!


Musafir

#5858

2014-01-09 21:17

Si eu sunt in instanta de 4ani si am aflat dupa ce mi-am cheltuit toate econottmiile ,am fost alungat din casa parinteasca,ca documentele emise de insritutia statului[primaria] au fost ilegal emise.Nici Politia,nici P ROCURATURA nu mi-au luat in seama plangerile referitoare la cei care au incalcat legea.Pentru toate acestea sunt foarte hotarat sa ma alatur dumneavoastra si sunt intru totul de acord cu toate demersurile facute prin aceasta petitie.TOT INAINTE

Musafir

#5859

2014-01-09 21:17

FELICITARI ANTENA 3! VA MULTUMIM CA EXISTATI!


Musafir

#5860

2014-01-09 21:17

Pacat ca nu suntem in stare sa ne facem ordine in casa singuri. Am obosit sau suntem incapabili? Cred ca suntem prosti.
vasile

#5861 lyca 86

2014-01-09 21:17

bravo antena 3 imi place emisiunea voastra abia astept sa scap de michi mous ponta asta ca ne minte tot timpul jos usl toti mincinosii sper sa ia masuri pentru romania barack daca citeste petitia romaniei

Musafir

#5862

2014-01-09 21:17

Ce este cel mai grav pentru acest popor greu incercat este lipsa locurilor de munca .In toate orasele din tara lipsa locurilor de munca a dus la tragedii inimaginabile : sinucideri , cresterea fenomenului infractional , nimeni nu se mai gandeste la a respecta aproapele , toti ne vom transforma in hiene si o sa ne mancam unii pe altii . Crestere economica ?????Unde draqu ??!!Din ce ?? Cu cine ?? Cui nui convine sa paraseasca tara ??? So paraseasca idiotii care ne-au lasat fara locuri de munca , iar ei muncesc pe banii de la buget de cand era Ceausescu pionier . Rusine stimati conducatori . Ati adus tara in pragul razboiului civil !

Musafir

#5863 Re: raspuns

2014-01-09 21:17

#75: Akbar - raspuns

Akbar, pe gura ta este puternic intipărit c... lui Basescu

Mamapadurii

#5864 Re:

2014-01-09 21:17

#5527: -  

 Musafire,daca tot n-ai curaj sa ne spui cine esti(d-aia sunt eu Mamapadurii),treci si tu oceanul cu tot cu trustul Intact dar inot.


Musafir

#5865

2014-01-09 21:17

Va sugerez sa initiati o asemenea Petitie de OPUNERE a vanzari pamantului ROMANESC strainilor, sub forma proiectului difuzat, deoarece Statul Ungar a anuntat caci va cumpara pamanturi in Ardeal si vanzatori vor putea folosi pamantul pana la sfarsitul vietii, primind in schimb o renta viagera. Legea ungara este gata .Se asteapta sa iasa Lege romna si lucreaza la normele de aplicare. Petru Suciu, Targu-Mures

Musafir

#5866

2014-01-09 21:17

In 1989 m-am bucurat ca am scapat de comunism. Dar deziluzie totala ,dupa 24 ani constat ca ne aflam intr-o dictatura securisto-judiciara de care nu stiu daca nepotii mei vor scapa.

Musafir

#5867

2014-01-09 21:17

Basescu = DICTATOR !!!

Musafir

#5868

2014-01-09 21:17

Abuzurile se vad la tot pasul de la politie pana la magistrati. Daca se da un ordin aproape nimeni din institutiile chee ale statului nu le comenteaza sau dezaproba cand ele contravin LEGILOR dupa care sunt date.Sunt efacute fara sa gandeasca ca popoarele sunt in miscare evolutionista spre democratie,si intr-o zi o sa vina sorocul sa dea socoteala de nejustele decizii. Un stat care aplica legile in favoarea unora ,fara a tine cont de LEGE este ca un stat anarhic.

Musafir

#5869

2014-01-09 21:17

Basescu s-a vrut si se vrea dictator in Romania...a pus la conducerea institutiilor importante ale statului cei mai de cacao oameni...ajunge cu acest tiran!

Musafir

#5870

2014-01-09 21:17

Asi dori conducatori care sa iubeasca Romania.Este o dorinta in care numai indraznesc sa sper.Sunt trista.
Cu stima,
Stela Scaunasu

Musafir

#5871

2014-01-09 21:18

ias da o cazma o sapa si sa munceasca singur el cu familia lui personal pamintul ala de la nana si daca nu il lucreaza sa fie biciuit si sai ise ia din tot ce are pe zi din avere 25 la suta

Musafir

#5872

2014-01-09 21:18

7,4 milioane de romani au votat pentru destituirea din functia de Presedinte, pe care acum o ocupa prin decizia CCR contrara legilor si constitutiei Romaniei. Aceasta Curte, rau intocmita, este partinitoare, sase dintre membrii ei fiind vizibil subordonati presedintelui "suspendat" de parlament, hotarind peste atributiile sale si impotriva poporului roman ca referendumul nu este valid. Sustinerea lui de catre UE si SUA ne este de neinteles si potrivnica vointei majoritatii romanilor!
Nicu Nicolae

#5873 CRBL Romania mea

2014-01-09 21:18


Musafir

#5874

2014-01-09 21:18

Oare, vom reusi ceva? Sper, intr-un final, ca si americanii vor intelege ce se intampla cu adevarat la noi!

Musafir

#5875

2014-01-09 21:18

america sa ne ajute sa scapam tiranul basescu si clica sa din toate structurile in caz contrar romania va fi obligata sa si aleaga aliati sprijin material si financiar de la china si rusia.