Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#5626

2014-01-09 21:10

MULTUMIM ANTENA 3 NU SUNTEM SINGURI .

Musafir

#5627

2014-01-09 21:10

Va multumesc D-le M.Gadea pentru ceea ce faceti pentru noi,pentru Romania.D-le Gadea transmite-ti D-lui prim ministru ca ar trebui limitat numarul de mandate ca parlamentar la 2 caci unii deja au 5 mandate si cred va vor iesii la pensie din parlament.Va doresc mult succes. si mergeti si faceti ceea ce credeti, ca este minunat si realmente adevarat. Va iubesc si va stimez.RIM.

Musafir

#5628 Re: DIAVOLUL POCAIT GADEA

2014-01-09 21:10

#1104: BORMAN - DIAVOLUL POCAIT GADEA

tu asta...esti o satana...scarbo...ce cauti aici? tu vorbesti de Gadea? esti un nenorocit


Musafir

#5629

2014-01-09 21:10

Felicitari pentru initiativa insa sunt sceptic privind reusita! Suntem patiti, am mai fost odata multi, 7.400.400, si?

Musafir

#5630

2014-01-09 21:10

O idee excelenta!


Musafir

#5631

2014-01-09 21:10

Bravo antena3 nu stm ce am face fara voi

Musafir

#5632

2014-01-09 21:10

Am ales sa traim si sa muncim printre straini, sa facem alte munci decat pe acelea pentru care ai o specializare, pentru care ai studiat din greu si cu mare efort. Din cauza lipsurilor si a celor care au furat, au furat si nu se mai satura sa fure, nu sunt bani pentru educatie, nu sunt bani pentru cercetare, nu sunt bani pentru a putea descoperi valori si creiere care sa revolutioneze lumea. Nu am visat decat sa fiu profesoara si sa-mi dedic viata copiilor si tinerilor dornici de cultura si carora sa le insuflu dragostea pentru studiu dar mai ales sa ii invat sa fie motivati pentru a invata. Dar am plecat, ca multi altii, pentru familie, sa nu fim despartiti, si asa am renuntat la tot, la munca mea de profesor, dar sunt mandra ca aici unde traim copiii nostri sunt buni si suntem respectati, e averea cea mai mare, si in fiecare zi le povestim si le aratam motivele pentru care merita sa studieze, pentru care sa lupte. Au furat prea mult, suntem prea dezgustati de mizeria care se extinde din ce in ce mai mult. Sunt nascuta de Ziua Romaniei, si in fiecare an mi se pune un nod in gat cand se apropie Ziua Nationala. Sa luptam pana la capat. Doamne ajuta!
Bonjur misiu

#5633

2014-01-09 21:10

Poate ca solutia ar fi sa iesim in strada...Sau..e mai ok asa...stam in fotolii si asteptam sa rezolve jalba, unchiul Sam. Suntem jalnici si meritam ceeace avem.
vasy

#5634 Abuzurile din Romania trec oceanul

2014-01-09 21:10

semnez petiția antenei3 cu toată convingerea mea de român cu bună credință. Jos cu dictatorul paranoic.

Musafir

#5635

2014-01-09 21:10

Romania este condusa exact cum era condusa RUSIA de Stalin.Am votat sa-l demitem dar cu ajutorul institutiilor statului unde si-a pus oameni in pozitie cheie si-a aranjat marsavia,

Musafir

#5636

2014-01-09 21:10

d-le Gidea as dori sa va interesati despre dosarele nasiilor de tren,cum cei mai multii dintre ei au fost retinuti 24 de ore abuziv doar pe niste convorbiri tel.Au cheltuit in 2 ani de zile foarte multii bani cu actiuni facute in toata tara, pentru 4 persoane gasite cu sume intre20 lei si 200lei.Brusc dupa 1 an si trei luni mai exact pe 20.12.2013.au fost chemati toti nasii la PARCHET pentru a le arata dosarele care doresc sa le trimita in judecata.Ne avand probe concludente,dosarele fiind foarte stufoase cu tot felul de grafice pe trenurile care a lucrat fiecare,convorbiri tel.si persoane asa zise inamovibile care spuneau ca lea dat nasilor sume intre 5-15lei pentru a le facilita calatoria.Procurorul spunandule ca o sa fie arestatii si numai pe convorbiri telefonice.Oare d-le Gidea o sa aresteze aproape 200 de pers.doar pe convorbiri tel.????Daca este politic DA??Cu ajutorul d-voastra si a masmediei poate o sa se judece corect!!V-am fii foarte recunoscatori daca ati urmari aceste dosare.MULTUMIM!!
Dan Mihalache - grafician

#5637 Re:

2014-01-09 21:10

#1: -

Domnule Preşedinte Obama, aţi greşit girând cu autoritatea şi prestigiul Dvs. un personaj "încremenit în proiect"-ul comunisto-securist de tristă amintire, precum Traian Băsescu, demis de popor prin referendum în vara anului 2012. O minimă documentare ar fi evitat scepticismul apărut în ceea ce priveşte democraţia de tip american. Pentru că interesele americane trebuie să ţină seama şi de interesele româneşti (şi invers), dacă vreţi să nu slăbiţi simpatiile proamericane ale poporului român şi, chiar mai rău, să le schimbaţi semnul! Un prieten merită păstrat, mai ales că încrederea se pierde o singură dată. Cu gânduri bune!


Musafir

#5638

2014-01-09 21:10

Voi chiar credeti ca romanii sunt PROSTI si usor de manipulat .....Pe voi va manipuleaza Voiculescu dar pe bani grei....Dovediti patriotismul dvs ....altfel ...nu protejand infractori ca Voiculescu...Nastase...
mihaii18

#5639

2014-01-09 21:10

sunt atatea lucruri de spus in acest sens din pacate, incat nici nu stiu ce sa spun.Spun doar atat, traiesc zi de zi in aceasta lume a politicienilor corupti, fara cultura, indoctrinati de basism si crescuti si educati marxist-leninist, si ne fac noua viata teribil de grea, incat regret ca locuiesc in aceasta tara. Si asta nu se intampla numai la nivel inalt, se intampla si la nivel de primarii din localitatile mici, unde fosti comunisti infocati, si fara cultura fac legea dupa propriile lor legi fara sa le pese de nimic, pentru ca sunt sprijiniti de de cei mai periculosi si corupti oameni, asa zisi baroni locali care sunt presedinti de consilii judetene, care la randul lor sunt sprijiniti de parlamentari si deputati corupti intr un guvern corupt, vedeti cat de complicat si totusi cat de simplu este,.Daca acesasta petitie va avea un impact pozitiv asupra acestui sistem, eu o voi numi ,, petitia care salveaza o natiune'' si va ramane in istorie. asa sa ne ajute Dumnezeu..


Musafir

#5640

2014-01-09 21:10

SPER DIN TOT SUFLETU SI SA NE AJUTE DUMNEZEU SA SCAPAM DE REGIMUL COMUNIST BASESCU DAR SA NU DAM IN VIITOR DE ALT ESCU!!!

Musafir

#5641

2014-01-09 21:10

JOS BASESCU SI RESTULLLLLLLLL!!!!!!!

Musafir

#5642

2014-01-09 21:10

For a better life!Enough is enough. ...9 years is too much.....the system is not very far from Ceausescu System:(
coca

#5643 Ajutor....

2014-01-09 21:11

Veniti in ajutorul antenei 3 Ei fac o lucrare pe care nu a facut-o nimeni pana acum! Gandec impreuna cu nevoile urgente ale Romanilor. Acum este timpul potrivit ! Veniti semnati oameni buni, caci traim,
vremuri grele.

Musafir

#5644

2014-01-09 21:11

Mam saturat de abuzurile DICTATURII BASESCU.Clanul acestuia a acaparat JUSTITIA DIN RAMANIAsi sub cupola ei au furat tot.SRI.ul nu.si face treaba ptr. care este platit,se ocupa de innavutirea fam. BASESCU.Securisti asculta telef.opzantilor politici,pe care le predau PROCURORILORacoliti lui basescu ,pentru a le FABRICA DOSARE ,sa.i scoata din viata politica a tari
Radu Mara

#5645 semnati daca vreti sa fiti liberi

2014-01-09 21:11

mai aproape de iubire...mai aproape de adevar...mai aproape de libertate...semnati...

Musafir

#5646

2014-01-09 21:11

VA APRECIEZ ATITUDINEA VIZAVI DE ACEASTA PETITIE CARE EXPRIMA O REALITATE A TARII NOASTRE DE DUPA '90 SI PANA IN PREZENT. CA SIMPLU OM AL ACESTEI TARI,IMI DORESC CA LUCRURILE SA SE SCHIMBE IN BINE ,CU PRECIZAREA CA AM O TEMERE PERSONALA DACA SI GUVERNUL ACTUAL ,D-NUL PONTA VA FACE LUCRURI BUNE SI VA INDREPTA ABUZURILE FACUTE DE ADMINISTRATIE PANA IN PREZENT FATA DE OAMENI. E PE DEPLIN INTELES FAPTUL CA ORICINE MINTE SI INSEALA O TARA CARE IL SUSTINE VA PLATI SCUMP MAI DEVREME SAU MAI TARZIU.SPER CA NU SE VA AJUNGE ACOLO SI VA FACE CE TREBUIE EXACT ASA CUM A JURAT PE BIBLIE LA OCUPAREA POSTULUI DE PRIM MININSTRU AL ROMANIEI SI VA AVEA GRIJA CA SI CEI DIN JURUL SAU SA NU IL INDUCA IN EROARE. UN AN BUN VA DORESC !

Musafir

#5647

2014-01-09 21:11

JOS BASESCU!!!
Vreti sa traiti bine?
Exilati piratul!

Musafir

#5649

2014-01-09 21:11

Va multumim pentru aceasta petitie , suntem alaturi de voi .Scapati-ne de tirani !

Musafir

#5650

2014-01-09 21:11

Luati exemplul Uruguayului ,un presedinte simplu fara dragoste de bani si averi
JFK all aver again