Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#4126

2014-01-09 20:38

Semnez petitia

Musafir

#4127 Re: deschideti ochii

2014-01-09 20:38


Musafir

#4128

2014-01-09 20:38

MAFIOTUL BASE SI AI LUI SUST MAI RAI DE CIT SUITA LUI CEAUSESCU!
ATENTIE USL, VA ASTEAPTA EUROPARLAMENTARELE,OARE LUMEA VA MAI ALEGE PE CEI NUMITI?
VA INSELATI AMARNIC!NU SUNTETI MAI DEPARTE DE CEI AI LUI BASE!IN SPECIAL BSARONII DIN TERITORIU!
DOMNULE PRIM MINISTRU VICTOR PONTA SPUNETILOR BARONILOR DVS.SA NU MAI NUMEASCA SEFI DIN POLITIE SI DIN ALTE STRUCTURI ALE STATULUI PT A PUTEA SA-SI DESFASOARE ACTIVITATIILE MAFIOTE.TOT ODATA SA NU-I MAI SANTAJEZE PRIMARII PNL SA TREACA LA PSD...O SA PIERDETI MULTE VOTURI.







Musafir

#4129

2014-01-09 20:38

Jos tiranul BASESCU!!!

Musafir

#4130 Re:

2014-01-09 20:38


Musafir

#4131 FELICITARI PENTRU INITIATIVA!

2014-01-09 20:38

TOATA CONSIDERATIA PENTRU EROII ANTENA 3(M.GADEA, A.URSU, M BADEA,O.STANCU,O.STANCIULESCU,R.TUDOR ....)AM SEMNAT PETITIA.SUNT ALATURI DE VOI, SINGURII IN CARE MAI CRED SI CARE MAI VOR SA FACA CEVA PENTRU ACEASTA TARA ,PENTRU ACEST POPOR.

G.T.

#4132

2014-01-09 20:38

Iata de ce sunt necesare hamurile la copiii aflati in patut ! Lipsa acestora a creat in timp o intreaga pleada de monstri, urmare e nenumaratelor cazaturi in cap a micutilor nesupravegheati (Gadea, Ursu, Badea, Petreasca, Storceasca, Panduru si Eterista). Asa a devenit o statie tv buricul natiunii cand mai degraba i s-ar potrivi expresia ANGHENA 3 ...Prigoana, se aude?... La treaba !

PS: Lozinca gratis - Stima noastra si mandria, Ponta, socru' si sotia !

Musafir

#4133

2014-01-09 20:38

Va rog sa trimteti petitie la toate cancelariile europene pentru a afla ca ,asa cum spunea un invitat al Dvs.:"Romania este condusa de DNA"
FeLicitari pentru initiativa.Propun sa initiati constituirea unui dosar mult cuprinzator cu abuzurile marcante din ultimii ani.

Musafir

#4134 UNITI SALVAM TARA DE BASESCU!!!

2014-01-09 20:38

UNITI SALVAM TARA DE BASESCU! MAAAAAAAARRRRRSSSSSSSS!!!!!!

Musafir

#4135

2014-01-09 20:38

Un fost securist nu se poate folosi decat de fosti si actuali securisti, de fratii, fii si nepotii acestora. Bineinteles ca si cei din urma sunt interesati pecuniar si material.

Musafir

#4136

2014-01-09 20:38

Me-am saturat de abuzurile din tara noastra!!!

Musafir

#4137

2014-01-09 20:38

MULT RESPECT PT GADEA,MIRCEA,CIUVICA,URSU...sunt barbat,dar va iubesc mult pt tot efortul vostru de a scoate tot adevarul la lumina romanasilor nostrii...VA IUBIM.....SIBIU

Musafir

#4138

2014-01-09 20:38

nimic nu doresc mai mult decat sa scapam de acest demon si iadu pe care l-a creeat in romania

Musafir

#4139

2014-01-09 20:38

Oameni noi la vremuri noi,oameni mai buni pentru vremuri mai bune...

Musafir

#4140

2014-01-09 20:38

Multumim echipei antena3 pentru eforturile dumnealor

Musafir

#4141

2014-01-09 20:38

Felicitari pt emisiune Antena 3,speram cu ajutorul vostru sa mai putem schimba ceva in tara asta si dupa plecarea lui Basescu de la putere,el si-a pus toti securistii de magistrati in functii sa fie sigur dupa plecarea lui ca nu pateste nimic ,cit rau o facut Basescu Romanilor in 10 ani Ceausescu nu o facut in cei 50 de ani Rusine ! regimului Basescian ,doresc din suflet sa isi primeasca si el rasplata din partea poporului ms mult dragi compatrioti .
musafir

#4142

2014-01-09 20:38

Poate nu ar strica si un protest in fata ambasadei americane.

Musafir

#4143 TIRANIA LEGISLATIVA IMPUSA DE BASESCU

2014-01-09 20:38

Traian Băsescu și-a subordonat întregul sistem judiciar printr-un plan bine pus la punct și executat de oamenii săi de încredere, printre care și foștii miniștri ai Justiției, Monica Macovei și Cătălin Predoiu.

Dacă pe scena politică din România a dictat prin influența de care se bucura, în sistemul judiciar, Băsescu a avut nevoie de două lucruri: legi prin care să aibă pâinea și cuțitul destinelor magistraților și mesaje publice interne și mai ales externe, care să pună presiune pe judecători și procurori.

Mecanismul de Cooperare și Verificare, susținut de toți miniștrii lui Băsescu, nu a făut decât să impună, prin rapoartele critice, direcții în anumite decizii judecătorești.

Musafir

#4144

2014-01-09 20:38

ANTENA 3 E AICI !!!!!!!!!
Multumim Domnilor !!!!

Musafir

#4145

2014-01-09 20:38

Sunt alaturi de voi !
VICO

#4146

2014-01-09 20:38

Sa se termine cu ipocrizia si minciunile clicii lui Basescu! Vrem liniste sa putem muncii si trai normal!

Musafir

#4147 fara rost

2014-01-09 20:38

N-are niciun rost aceasta initiativa, buna de altfel nu zic nu, dar cine sa ne asculte pe noi? Obama? Sa fim seriosi prieteni noi pentru Obama nu existam daca il intrebi unde e Romania poate stie sa sa o localizeze da dupa un bun timp de gandire sa fim realisti. Eu personal imi doresc sa reuseasca initiativa sincer, dar prieteni de ce ar reusi cand ai sluga perfecta in Basescu? Eu personal nu sunt basist cum ati crede unii in schimb Obama??? Obama cum e?


Musafir

#4148

2014-01-09 20:38

Nu mai impuneti, domnilor, poporului roman norme pe care nici tara dumneavoastra nu le accepta! Daca ati fi respectat votul poporului meu din 2012, cand peste 8 milioane de oameni l-au demis pe securistul Basescu, ati fi dat dovada de respect si experienta in democratiei! Dar, nu, voi ati crezut doar pe unii iar acel vot masiv de demitere a fost anulat fara drept de apel!! DE CE??? Ce vreti cu noi??? Un alt experiment? Acest popor martir care a platit experimentul comunist in inchisorile comuniste, prin decapitarea elitei romanesti, acest popor martir care n-a lovit in nimeni, niciodata, n-a dorit nimic de la nimeni, ci s-a aparat mereu impotriva invaziilor straine, acest popor care da lumii intregi valori, "creiere" si suflete deschise catre stiinta si arta, valori umane, acest popor nu mai poate suporta jocurile politice si sforile trase mereu in defavoarea lui! OPRITI-VA!!! Lasati acest popor milenar sa-si urmeze istoria si nu-l distrugeti. Aici este un pamant binecuvantat de Dumnezeu, cu oameni care toata viata au patimit de pe urmele altora, oameni care n-au facut rau numanui! Puteti intelege asta???

Musafir

#4149

2014-01-09 20:38

Regimul Basescu a facut din vechea securitate intr-un aparat care duce o politica de tip mafiot.
Fiind unul din opozantii traditionali ai celor ce au inchis mineritul,au distrus flota,,caile ferate si au devalizat tara,am "gustat" din politica fascista a regimului Basescu, fiindu-mi falimentata abuziv firma,fiind schimbat din functie,dat afara din servici si tratat mult sub statutul meu social si competentelor dobandite.Camarila basista a inchis mineritul si acum il fura(ce a mai ramas functional din el)...

11

#4150 Re:

2014-01-09 20:38

#13: -

ar trebuii sa ne dam seama ca unitatea de masura a societatii e individul (adica fiecaredintre noi), cand aceasta societate are la baza o unitate de masura aproximativa nu poate evolua spre echilibru