Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul

#25776 Re:

2014-01-14 13:25

#25774: -

Deci o parere. Dar cu siguranta sunt si altele. Deci:

Eu sunt normal de acord cu suspendarea Presedintelui de catre Parlament in cazul in care incalca GRAV Constitutia. Parerea mea cu probe clare...nu cu pareri politice cum se uziteaza pe la noi.

Dupa aceasta Suspendare sa se organizeze insa Alegeri cu tur 1 si 2, pur si simplu anticipat, dar si cu dreptul Presedintelui suspendat.

Mentionez ca nu pot fi banuit ca sunt Basist, pentru ca aceasta reglementare intr-o noua Constitutie lui basescu nu i se mai poate aplica. Facem asta doar sa iesim intr-un fel de practici demne de papuasi.

 


Musafir

#25777 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 13:26

#25646: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Mă uit la orice post de știri și am mintea la mine ca să discern între minciună și adevăr, între bună credință și manipulare. Asta nu înseamnă că sunt de partea lui Voiculescu sau Băsescu sau Ponta sau...  Ceea ce nu-mi place la voi ( câțiva de aici ) este faptul că-i catalogați pe ceilalți după gândirea voastră și aproape că le interziceți să aibă o opinie proprie ; nu , nimeni n-are dreptul să îngrădească  libertatea de gândire și chiar dacă sunt păreri diferite într-o privință anume , pot fi combătute cu argumente  și pe un ton civilizat.

Spun asta, pentru că în fiecare zi intru pe site  și vă citesc părerile ( ceea ce-mi ia foarte mult timp, dar mă interesează ) , deci cred că măcar puțin respect îmi datorați ( în special voi cei mari și tari : Heil Hitler, Fan Hitler, sunt Lutu ... - care - cum ridică cineva puțin capul - cum îl loviți cu bâta ; a se citi , îl faceți prost  ) .

 

Heil Hitler

#25778 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 13:35

#25777: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Imi cer scuze. Deci mai e cineva care Dumnezeu stie de ce scrie cu nickul meu. Nu am cum sa il opresc din pacate. Astfel cred ca pot sa il fac retardat. Cred ca eu am si niste idei bune de reflectat la ele, daca ziceti ca ati citit postarile mele. In ceea ce priveste faptul ca eu sunt sigur ca majoritatea sunt PROSTI si nu inteleg ce am vrut eu sa spun, e parerea mea...Dar nu le ingradez faptul sa posteze aici si sa aibe parerile lor


Musafir

#25779 Re: Re:

2014-01-14 13:36

#25776: sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul - Re:

O.K. este o parere.

Stai sa-nteleg. Tu nu mai vrei referendumul de demiere al poporului ci vrei alegeri anticipate cu tur 1 si 2.

Tu vrei sa participe la alegerile anticipate si presedintele suspendat (care este in continuare presedinte).

Aicea scartaie. Ori este candidat ori presedinte suspendat. Nu prea merge sa candidezi la cava la care esti.

Slovacii au bagat-o p-aia cu dizolvarea parlamentului in caz ca presedintele nu este demis de popor prin referendum.


Musafir

#25780

2014-01-14 13:37

Felicitari Antena 3 !!!
sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul

#25781 Re: Re: Re:

2014-01-14 13:45

#25779: - Re: Re:

Juridic nu stiu exact cum se poate reglementa si acest incovenient, dar cumva trebuie sa i se mai dea o sansa si celui suspendat, sa vedem ce doreste poporu. Nu putem sa il lasam doar in soarta Parlamentului

sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul

#25782 Re: Re: Re:

2014-01-14 13:46

#25779: - Re: Re:

Aia cu dizolvarea Parlamentului nu m-am gandit...o sa o fac si o sa dau un raspuns


Musafir

#25783 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 13:47

#25778: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

"Deci mai e cineva care Dumnezeu stie de ce scrie cu nickul meu. Nu am cum sa il opresc din pacate. "

Sait perfectibil. Aloooo administratorii. Ca vreti bani ca sa faceti petitiile mai vizibile.


Musafir

#25784 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 13:48

#25778: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Degeaba sunt idei bune dacă sunt scrise sub pseudonimul acesta sinistru ( numai când zici Hitler, te cutremuri ), ceea ce face ca lumea să aibă o reținere și crede că totul e la mișto. Îmi pare rău, dar problemele actuale sunt prea serioase pentru a le trata cu atâta ușurință și a le lua în derâdere.

Acum e momentul potrivit să fim serioși, să discutăm cu maturitate și poate iese ceva din această „ șezătoare ”  ( petiția ) care ne-a adunat la un loc după mulți, foarte mulți ani de izolare personală.


Musafir

#25785 Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 13:51

#25781: sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul - Re: Re: Re:

"dar cumva trebuie sa i se mai dea o sansa si celui suspendat, sa vedem ce doreste poporu. Nu putem sa il lasam doar in soarta Parlamentului"

Asa si stau lucrurile. Poporul merge la referendumul de demitere. Nu mai este treaba Parlamentului.


Musafir

#25786

2014-01-14 13:53

Obama, te rog, actioneaza in asa fel incat, sa nu fim tratati precum predecesorii tai!
sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul

#25787 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 13:54

#25785: - Re: Re: Re: Re:

Pai poporul sa stabileasca, dar mi se pare mai fer sa decida prin noi alegeri si nu prin referendum. Asta incerc sa explic. Mai simplu de atat nu ma pot exprima si nu am cum sa explic


Musafir

#25788 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 13:55

#25784: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Constructiv ar fi sa ne adunam in strada dar nu mai cred in solidaritatea cetatenilor acestei natii. Frica inca ne bantuie si ne va bantui muuult timp de acum in colo.

sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul

#25789 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 13:57

#25784: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Folosesc acest pseudonim in mod ironic, atrage atentia, curiozitatea. Recunosc, sunt perfectibil. Dar sunt atatea personaje sinistre ale istoriei

Alex

#25790 Petitie pentru raspunderea patrimoniala a judecatorilor

2014-01-14 13:58

Inca o petitie care merita semnata!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://www.petitieonline.com/raspunderea_patrimoniala_a_judecatorilor
sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul

#25791 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 14:01

#25788: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Nu zic ca nu e o ideie buna. Dar nu cred ca e de ajuns ca sa putem schimba ceva. Am iesit si in 89 si nush daca a iesit ceva prea bun. Daca nu se schimba mentalitatea si marea majoritate sa mai si gandeasca si alte cate ceva....degeaba se iese in strada. De aceea cred ca cel putin eu nu voi prinde zilele cand se va schimba ceva.


Musafir

#25792 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 14:05

#25787: sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul - Re: Re: Re: Re: Re:

Tu vrei sa se sara o etapa. Juridic acest lucru nu se poate. Trebuie gandit algoritmic. Step by step. Trebuie sa-ti imaginezi o schema logica ca la informatica, cu start, final si conditionari.

Daca poporul l-a demis, l-a demis in baza unui cvorum nu in baza a trei voturi. Daca devine candidat jignesti cvorumul ala care s-a dus la referendum cum ca ar fi neserios, adica azi i-l demite si maine i-l alege.


Musafir

#25793

2014-01-14 14:06

multumesc pentru ajutorul dat de a scapa de marinar si clica lui!

Musafir

#25794

2014-01-14 14:06

sper sa ajunga acolo unde-i este locul
sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul

#25795 Re: Petitie pentru raspunderea patrimoniala a judecatorilor

2014-01-14 14:11

#25790: Alex - Petitie pentru raspunderea patrimoniala a judecatorilor

Mhhh...Nu prea m-as arunca la asa ceva...Totusi judecatorii impart dreptatea. Aceasta dreptate sa devina ideala ar trebui sa fie facuta de cel care detine adevarul absolut. Si din cate stiu eu acesta este Dumnezeu. Cineva ar trebui sa faca dreptate si daca cel care ar sanctiona un judecator are dreptate. Si intram intr-un cerc vicios.

Astfel eu cred ca nimeni nu si-ar mai dori sa devina judecator. Nu contest ca un judecator fura, e corupt. Daca e prins el oricum e tras la raspundere de justitie. Dar mai e si cazul in care el nu este detinatorul adevarului absolut si poate gresi. Nu mai zic ca e asa de complexa situatia, cum pledeaza procurori, cum se apara judecatorii. El trebuie sa faca dreptate in functie de ce ii spun aia. E complicata situatia

Ce ar fi daca am face o petitie pt. raspunderea patrimoniala a politicienilor care mint si in campania electorala si cand sunt alesi?  mhh?...nu prea merge a?


Musafir

#25796

2014-01-14 14:11

sa fie identificati cei care au facut afirmatiile de mai jos cu referire la metodele de manipulare si respectiv acuzatie de ""a manca rahat" salariatii de la ANTENA 3 pentru a-i cunoaste.Ori prezinta public argumente pertinente si adevarate,iar daca NU sunt in stare sa putem sa ne ferim de asemenea persoane toxice

Anonymous

#25797 marius

2014-01-14 14:17

Chiorule nu uita ca 7,4mil de romani ti au spus in 2012 sa pleci! sti tu cum esti un mafiot nu ai plecat. te vom scoate noi cu forta jigodie imputita! te vrem mort javra ordinara! jos basescu! singura solutie o noua revolutiee! romania trezestete! romania te iubim pentru tine noi murim! hai sa fim uniti! libertate libertate! la puscarie basescu la puscarie! alaturi de toti mafioti din pdl! doamne ajuta! Semnati o noua petitie www.petitieonline.com/esi_afara_javra_ordinara
sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul

#25799 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 14:20

#25792: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

In ceea ce priveste schema logica fiind absolvent de Cibernetica, am o idee despre ea.

"Daca poporul la demis" - tocmai am zis ca asa ceva nu ar mai trebui sa se intample (prin renuntarea la Referendum). Cvorumuri, necvorumuri, sa ajungem iar la atatea tiganii cu CCR pe mine nu ma intereseaza. Cine vine la Alegeri bine. Cine nu, sa fie sanatos.

Deci schema e simpla, foarte logica. Parlamentul suspenda si faci din nou alegeri cu absolut cine doreste ( cu conditiile de rigoare...semnaturi sau ce ii trebuie sa poata fi candidat)


Musafir

#25800 Re: marius

2014-01-14 14:20

#25797: - marius

www.petitieonline.com/esi_afara_javra_ordinara

primul analfabet care a reusit sa faca o petitie "esi" :)))