Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#25751 Re:

2014-01-14 12:34

#25741: -

Mai priveste o data ce-ai scris. Geoana n-ar fi iesit presedinte chiar daca candida singur. Mai repede Mihaeladragosteamea.

Crezi ca eram alta tara acum daca ar fi fost Geoana Presedinte?

Esti deosebit de simpatic.


Musafir

#25752

2014-01-14 12:34

Confirm semnatura! Am cresit ceva, cumva?
Heil Hitler

#25753 Felicitari pentru domnul Mihai Gadea si domnul Adrian Ursu pentru initiativa.

2014-01-14 12:35


Felicitari pentru domnul Mihai Gadea si domnul Adrian Ursu pentru initiativa.
Am asteptat aceasta petitie,deoarece suntem satui si dezamagiti de situatia actuala din Romania.
Basescu si lingaii lui au facut mai mult rau Romaniei decat toate popoarele migratoare luate la un loc.
As mai adauga si umila mea parere..."CAT UN AL TREILEA RAZBOI MONDIAL"

Musafir

#25754 Re:

2014-01-14 12:35

#25752: -

DAAAAAAA. CUVANTUL ''CRESIT'' :)


Musafir

#25755 Re: Re: Re:

2014-01-14 12:39

#25750: sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul - Re: Re:

Si de unde stiu eu ca la, sa zicem, Barlad n-a fost ca la Paris.

sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul

#25756

2014-01-14 12:40

 

In 2004 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-a vrut pe Nastase presedinte.
In 2009 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-au vrut pe Geoana presedinte.
In 2014 majoritatea romanilor nu il mai vor pe Basescu presedinte. Dar e foarte probabil si posibil ca pe Ponta majoritatea romanilor sa nu il vrea presedinte.
Deci REFERENDUMUL DE DEMITERE A PRESEDINTELUI e IRELEVANT SI INUTIL. Stim ca pe un actual sau viitor presedinte majoritatea romanilor nu il vor presedinte. Ar trebui scoasa din viitoarea Constitutie aceasta Institutie.

Sa va mai zic o chestie. Stiti ca daca maine s-ar organiza si acest Referendum de Demitere si Alegeri pt Presedinte cu tur 1 si 2, in ipoteza ca sa zicem Basescu ar mai avea voie sa participe la Alegeri, Basescu ar putea sa fie Demis prin Referendum, dar totodata sa fie ales Presedinte in Alegeri?
Si altfel. Maine daca, ipotetic sa zicem Ponta ar fi Presedinte, si s-ar organiza Referendum De Demitere, Ponta ar fi demis. El are in jur de 35% in sondaje. Dar daca tot maine s-ar organiza Alegeri pt Presedintie ar fi ales Presedinte sigur

Dar cum PROSTII in Romania sunt majoritari, majoritatea nu vor intelege ce am spus;'''
Deci eu sunt basist, am semnat petitia, cred ca basescu a facut abuzuri si hotii, si sunt sigur ca si voiculescu si ai lui au acelasi scop. politicienii nostri sunt doar pt ei'

 

Heil Hitler

#25757 .....Si de furat la alegeri fura toate taberele.....

2014-01-14 12:44


....Si de furat la alegeri fura toate taberele.....

Sunt analfabet si sint basist...Ma mandresc cu el...ca sint basist...

...a ntregului popor... de DICTA CHIOR...
sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul

#25758 Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 12:45

#25755: - Re: Re: Re:

Deci eu ti-am zis nu ii banui pe Psd-isti ca nu au furat cat Basescu sau daca nu chiar mai mult. Dar pe mine nu ma intereseaza partea cu furatu...Eu vb de o aberatie juridica Constitutionala


Musafir

#25759

2014-01-14 12:45

Succes,ne-am dori sa scapam de toti coruptii din tara asta si sa platim datoriile in care ne-au bagat cu averile lor confiscate.

Musafir

#25760 Re:

2014-01-14 12:45

#25756: sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul -

Cazul tau ipotetic este o tampenie.

Daca vrei sa sugerezi ca Ponta va candida la alegerile prezidentiale n-o mai face cu ocolisuri.


Musafir

#25761 Re: Re:

2014-01-14 12:47

#25760: - Re:

PAI AVETI VREO INDOIALA CA VA CANDIDA?

sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul

#25762 Re: .....Si de furat la alegeri fura toate taberele.....

2014-01-14 12:48

#25757: Heil Hitler - .....Si de furat la alegeri fura toate taberele.....

Bine ma. M-ai prins. Am ratat o virgula...Dar mai bine analfabet decat un prost idiot, care imi imita nickurile. Si mai analfabet oricum esti

sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul

#25763 Re: Re:

2014-01-14 12:50

#25760: - Re:

Am specificat ca nu ma astept ca  toata lumea sa inteleaga ce am scris. Iar de sugerat, nu sugerez nimic ca nu am de ce


Musafir

#25764

2014-01-14 12:52

CUM DRAC' SE FACE CA NUMARUL SEMNATARILOR INCEPE SA SCADA?

Musafir

#25765

2014-01-14 12:59

DEVINE NEINTERESANT ACEST CHAT. S-A FACUT O ALTA PETITIE IN ALTA PARTE, DATI-MI UN LINK CA NU-MI MERGE ANTENA DE IERI SI NU VAD UNDE SE-NDREAPTA, SAU LE-A TAIAT BASESCU EMISIA?
sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul

#25766 Re:

2014-01-14 13:00

#25764: -

Bombo isi face treaba...a zis ca nu i-ar strica cateva semnaturi sa le duca in Zambaccian


Musafir

#25767 Re: Re: Re: Re: a-ti mintit poporu cu tembelizoru

2014-01-14 13:01

#25627: - Re: Re: Re: a-ti mintit poporu cu tembelizoru

În Ardeal ,  la sicriu i se spune „ copârșău ” sau  „copârșeu” ( depinde de zonă ).


Musafir

#25768 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 13:03

#25758: sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul - Re: Re: Re: Re:

"Eu vb de o aberatie juridica Constitutionala"

Tu pleci de la un caz ipotetic care n-are nici cea mai vaga legatura cu prevederile constitutionale actuale.

Vrei sa militezi pentru modificarea anumitor articole din Constitutie care ti se par aberante atunci fa-o cu ghilimele, cu articolul respectiv sa vada si altii. Poate ai dreptate si lucrurile se pot indrepta.

Nu mai face supozitii asa dupa ureche. Cati prosti poti pacalii? Cred ca putini.

Alege numele de user Vasile

#25769 SerbanToni S

2014-01-14 13:07

E corec ce spui. Sa fie comunicat tuturor ,doar asa ar intelege toata lumea ,de ce a regresat in toti acesti ani Romania.
sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul

#25770 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 13:10

#25768: - Re: Re: Re: Re: Re:

Nu sunt jurist sa vb pe articole. Nici nu imi propun asta. Nu am de ce sa imi propun sa prostesc pe cineva in acest sens, fiindca nu am nimic de castigat.Eu ma refer la logica de desfasurare a acelui scrutin. Da, ar fi ceva sa se modifice Constitutia in acest sens...dar na...citeste ce scriu si gandestete mai mult. Daca intelegi bine daca nu ......oricum nu ma astept sa inteleaga toti

In 2004 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-a vrut pe Nastase presedinte.
In 2009 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-au vrut pe Geoana presedinte.
In 2014 majoritatea romanilor nu il mai vor pe Basescu presedinte. Dar e foarte probabil si posibil ca pe Ponta majoritatea romanilor sa nu il vrea presedinte.
Deci REFERENDUMUL DE DEMITERE A PRESEDINTELUI e IRELEVANT SI INUTIL. Stim ca pe un actual sau viitor presedinte majoritatea romanilor nu il vor presedinte. Ar trebui scoasa din viitoarea Constitutie aceasta Institutie.

Sa va mai zic o chestie. Stiti ca daca maine s-ar organiza si acest Referendum de Demitere si Alegeri pt Presedinte cu tur 1 si 2, in ipoteza ca sa zicem Basescu ar mai avea voie sa participe la Alegeri, Basescu ar putea sa fie Demis prin Referendum, dar totodata sa fie ales Presedinte in Alegeri?
Si altfel. Maine daca, ipotetic sa zicem Ponta ar fi Presedinte, si s-ar organiza Referendum De Demitere, Ponta ar fi demis. El are in jur de 35% in sondaje. Dar daca tot maine s-ar organiza Alegeri pt Presedintie ar fi ales Presedinte sigur

Dar cum PROSTII in Romania sunt majoritari, majoritatea nu vor intelege ce am spus;'''
Deci eu sunt basist, am semnat petitia, cred ca basescu a facut abuzuri si hotii, si sunt sigur ca si voiculescu si ai lui au acelasi scop. politicienii nostri sunt doar pt ei'

DANEZU

#25771 Nu cred !

2014-01-14 13:12

#23: -

Nu cred ca SUA si UE au avut ultimul cuvant de spus! Cred ca, de fapt sunt convins, ca vina le apartine celor de la USL, recte ponta si antonescu, ei au acceptat dobitoceste sa se valideze votul numai daca erau la vot 50%+1 dintre alegatori ! Doar ca sa puna mana pe putere si dupa aia sa-si bata joc de o tara intreaga, i-a durut fix undeva de alegatori ! Asa cum ii doare si acum. Sunt curios ce explicatii "academice" ar da stimabilul ponta (ca nu pot sa-i scriu numele cu litera mare, nu marita!) daca cineva din antena 3 ar avea curajul sa il intrebe cum sta treaba cu promisiunea de a desfiinta taxa auto? Ca nu a facut altceva decat sa o schimbe in timbru de mediu, o alta gaselnita nenorocita! Ca si multe alte rahaturi pe care le-a mancat in campanie iar acum...nici usturoi n-a mancat, nici gura nu-i pute! Ia zi, nenea Gâdea, il intrebi?

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-14 13:13



Musafir

#25773 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 13:16

#25770: sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

CINEVA SPUNEA LA ACEST COMMENTARIU ''NIMIC MAI ADEVARAT'' APOI A FOST STERS. DE CE?


Musafir

#25774

2014-01-14 13:19

"Nu sunt jurist sa vb pe articole. Nici nu imi propun asta. Eu ma refer la logica de desfasurare a acelui scrutin. citeste ce scriu si gandestete mai mult. Daca intelegi bine daca nu ......oricum nu ma astept sa inteleaga toti"

Logica de desfasurare a acelui scrutin asa cum prezinti tu lucrurile n-are legatura cu prevederile constitutionale.
Ce vrei de fapt?
Sa se scoata din Constitutie posibilitatea suspendarii si demiterii presedintelui.
Posibilitatea impuscarii presedintelui.
Ce vrei?

Musafir

#25775 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 13:23

#25770: sa ii dau muie lu bulangiu ala de ii imita nickul lui Heil Hitler originalul - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

"Nu sunt jurist sa vb pe articole. Nici nu imi propun asta. Eu ma refer la logica de desfasurare a acelui scrutin. citeste ce scriu si gandestete mai mult. Daca intelegi bine daca nu ......oricum nu ma astept sa inteleaga toti"

Logica de desfasurare a acelui scrutin asa cum prezinti tu lucrurile n-are legatura cu prevederile constitutionale.
Ce vrei de fapt?
Sa se scoata din Constitutie posibilitatea suspendarii si demiterii presedintelui.
Posibilitatea impuscarii presedintelui.
Ce vrei?