Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#20276

2014-01-12 09:20

Ma intreb de ce folosim cuvinte care NU sunt in Dictionarul Expoplicativ al Limbii Romane ? Ma refer aici la expresia"basist". Imi poate explica cineva ? Asa de dragul amuzamentului putem utiliza si expresiile "pontist", "antonist","voiculescist", "vadimist". Suntem de rasul lumii.

Musafir

#20277

2014-01-12 09:21

Va ca putem semna in voie petitia de cate ori vrem schimband adresa de email sau IP.
musafir 1

#20278 ptFan Hitler

2014-01-12 09:21

pun botul numai incultii trebuie sa ai la ce sa pui botul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Fan Hitler

#20279

2014-01-12 09:22

Bai BOILOR, si acum ma refer la BASISTI. Sa va lamuresc cum stau lucrurile cu REFERENDUMUL DE DEMITERE AL PRESEDINTELUI. SA le explicati si ANTI-BASISTILOR care mananca CACAT in fiecare zi cu REFERENDUMUL lor.
Deci acest REFERENDUM este un SCRUTIN PROFUND INJUST, ABERANT SI TREBUIE SCOS DIN CONSTITUTIE fiindca:
Un presedinte nu trebuie sa aibe peste 50% din votanti in competitie cu toti ceilalti potentiali aspiranti la fct. de presedinte (asa cum este in cazul referendumului), ci el trebuie sa aibe peste 50% in competitie cu un singur alt potential aspirant la fct.(asa cum e cazul turului 2 al unui scrutin de alegeri normale)..
Un presedinte ales mai in toate tarile democratice, ca si in cazul nostru obtine in turul 1 de alegeri cam 30-35% din voturi, la noi venind cam 3 3 si ceva milioane de romani votanti. Restul de 65-70% (6-7 milioane romani votanti) revenind celorlalti candidati impreuna, prin acestia intelegandu-se absolut normal ca sunt contra celui care are 30-35% si care apoi devine presedintele ales
In al doilea tur de scrutin dupa cum am mai spus si mai sus presedintele ales obtine peste 50% din voturi ( cam 5 milioane la noi), dar aceste voturi sunt compuse pe langa cele 3 3 si ceva milioane din primul tur si din voturile candidatilor iesiti din competitie,ce nu mai au sansa la fct de presedinte, a celor care aleg "raul mai mic" etc...ceea ce nu e cazul referendumului, unde interesul tuturor celorlalti este cu totul invers si anume sa voteze contra presedintelui ales, si astfel sa participe din nou la alegeri..
In consecinta e absolut normal ca un presedinte ales sa aibe oricand mai multi votanti contra lui cand toti ceilalti aspiranti au o sansa...
Deci daca tot se ajunge la o suspendare a unui Presedinte (eu zicand cu dovezi indubitabile si grave) macar sa se treaca direct la alegeri normale cu tur 1 si 2, cu sanse egale si pt Presedintele suspendat,,,,.,.....,,,,,,,,,

Musafir

#20280

2014-01-12 09:22

Pot sa votez pana deseara ca ca nu e nici o restrictie.

Musafir

#20281 Re:

2014-01-12 09:22

#20267: -

Pai iti pot spune ce se va intampla: Voiculescu va ajunge la puscarie, daca se termina procesul inainte de alegerile parlamentare, ca daca nu, sigur va candida si va strange destui prosti care sa il voteze, iar 5 ani va avea imunitate, ca si pana acum tot asa a facut, a intrat in parlament si cand a fost sentinta finala si-a dat demisia sa nu mai fie anchetat de DNA dar retardatii de Gadea si Ursu nu pot spune prostimii lucrurilor pe nume.

 

In al doilea rand antena 3 va disparea

Fan Hitler

#20282 Re: ptFan Hitler

2014-01-12 09:23

#20278: musafir 1 - ptFan Hitler

pai da...e tzara plina de culti


Musafir

#20283

2014-01-12 09:23

Am vazut in comentarii o cerere de genul ,,Scapati-ne odata de Basescu"!. Eu cred ca nu vedem padurea din cauza copacilor(cei care o vad se tem sa nu creeze panica si tac). Nu uitati ca noi l-am bagat pe dracu in casa(Basescu este reprezentantul lui in teren). Ne-au aburit ca nu mai avem nevoie de armata. Ne-au determinat printr-un santaj inteligent si malefic(intrare in UE, NATO, bombonele etc. ceea ce au facut si cu alte state si voiau sa faca si Ucrainei) sa ne distrugem echipamentul militar cu promisiunea ca ne apara ei(de teroristi?). Si acum avem baze militare straine(cu ce s-or fi ocupand ei oare pe teritoriul tarii noastre?). Un lucru e sigur ca zilnic ne stropesc din avioane(e plina tara de ele) cu ,,cacao" in lungul si in latul tarii(prostii inca mai inghit chestia cu siajul cand de fapt se stie ca acesta dispare intr-un minut, doua). Va invit sa mai priviti si cerul(chiar era un tanar care scria si el pe garduri indemnand la aceasta). Multe lucruri se intampla acum pe sus. Chiar si ministrul Dusa a incercat subtil sa ne atraga atentia dar prostia si aroganta unora l-au facut sa-si vada de treaba.Intr-un cuvant am putea sa spunem ca suntem prizonieri in tara noastra(avem armata de ocupatie). Numai demascarea publica a parsiveniei acestora(sub masca asa zisei democratii ne executa asa cum vor ei) si mobilizarea generala fara violente etc(ei asta urmaresc, sa demonstreze ca suntem neguvernabili si sa-si mobilizeze fortele care ,,intamplator sunt in curtea noastra) putem sa schimbam ceva. Nu uitati ca exista si opusul raului(puteti sa-l numiti oricum) dar trebuie sa cerem ceea ce ne dorim fara frica si cu determinare. Sunt multe de spus(cei din presa care lupta in acest sens stiu aceste lucruri din pacate sunt putini si sunt haituiti). Asa ca ,,Romani fiti destepti si fara frica"!

Musafir

#20284

2014-01-12 09:23

Petitia lu' PESTE PRAJIT

Musafir

#20285 Re:

2014-01-12 09:24

#20193: Fan Hitler -

Băi ciacanău cu 7 clase, nu poți fi decât lepădătură ca el. Nu poți recunoaște decât ce cunoști. Simt duhoarea caracterului scîrnav ce te animă, nu-v-ajute Dumnezo și Maica Precistă, ție și lu' neamu' tău.

Toma necredinciosu'

#20286 Re: Petitie anti-regim Basescu

2014-01-12 09:24

#20261: George Stefanescu - Petitie anti-regim Basescu

Si la ce crezi ca foloseste? La un protest real, in strada, cati din cei 100.000 crezi ca vor fi prezenti? Pun pariu cu tine ca sub 10.

In spatele unui monitor toti isi incordeaza muschii dar de fapt sunt niste fricosi care il merita pe autointitulatul presedinte.

Fan Hitler

#20287

2014-01-12 09:24

Eu sunt liber fraierilor, nu am sef, nu ma poate manipula nimeni...ma fut pe ei si le dau muie...muie base, muie voiculescule, muie udrea, muie gadea, muie ursu, muie badea muie anastase, muie ponta, muie crine, muie DD, muie jiji, muie vadime...muie basisti..muie antenisti..muie manipulatilor si vandutilor....jos pacanelele....,....,,,,
musafir 1

#20288

2014-01-12 09:24

nu-i mai dati importanta si se va plictisi Fan Hitler!

Musafir

#20289

2014-01-12 09:24

Nu mai vreau sa-l vad pe suspendat plingind la televizor. Apare ca desenele animate de pina in decembrie 1989, la ora fixa si are acelasi rost. Pe unii ii bucura, pe altii ii face sa stinga televizorul.Nu este in stare macar sa respecte ora.De fapt, nu este bun de nimic.Voi merge totusi in continuare la vot.

Musafir

#20290 Re:

2014-01-12 09:24

#20277: -

pai din astia 100000 probabil sunt la jumatate semnaturile ca doar ia invatat Voiculescu cum trebuie semnat, exact ca la vot de 5-6 ori daca se poate.

 

Pana acum trebuiau sa fie cateva milioane de semnaturi, la fel ca si la referendum


Musafir

#20291

2014-01-12 09:24

Scapati-ne de securistul basescu..
Fan Hitler

#20292

2014-01-12 09:25

haideti sa le demonstram ca astia multi care il injuram pe basescu nu suntem lingaii lui felix: , muie voiculescu, muie gadea, muie ursu, muie badea......,.

Musafir

#20293

2014-01-12 09:25

DACA SI IN ZONA RURALA SI URBANA CU POPULATIE IN NR. MIC ,MENTIONEZ SATE SI ORASE MICI ,TOATE INSTITUTIILE SUNT CORUPTE,NU MAI AI NICI O PIRGHIE DE CARE SA TE AGATI CIND NU TI GASESTI DREPTATEA,CARACATITA BASISTA A CUPRINS CA O PLAGA TOT,NU STIU DACA MAI POATE FACE S.U.A.,CEVA CACI SI CU CONTRIBUTIA UNOR OFICIALI DE AI LOR S-A AJUNS AICI,EU CRED CA NUMAI BUNUL DUMNEZEU VA REZOLVA TOATE NEMILTUMIRILE NOASTRE DAR CIND VA VOI EL ,NU CIND VREM NOI .VEDETI CA INCERCARI AU ACUM SI EI .CU CREDINTA VOM DEPASI TOT!DAR PUTINI MAI SUNT CEI CARE AU FRICA DE DUMNEZEU SI IUBIRE DE APROAPELE!DOAMNE IISUSE HRISTOASE ,AJUTA POPORUL TAU SI DAI PUTERE SA POATA DUCE TOATE INCERCARILE ,FA-I SA SUPORTE UMILINTA SI FA-I SA INTELEAGA PE CEI CE CRED CA-TI VOR LUA LOCUL SI VOR CONDUCE EI LUMEA,SA INTELEAGA CA UNUL SINGUR E DUMNEZEU PENTRU TOATA SUFLAREA DE PE PAMINT INDIFERENT DE FORMA,RASA ,FUNCTIE!DOAMNE AJUTA!

Musafir

#20294

2014-01-12 09:25

Sper sa nu se mai intample ce s-a intamplat cu semnaturile noastre(visele,sperantele,sufletul nostru)atunci cand am spus nu unui presedinte care nu ne reprezinta!

Musafir

#20295

2014-01-12 09:26

Romani chiar trebuie sa judecati totul la rece. Nu va mai luati dupa ineptiile debitate zilnic pe Antena3 si cugetati dupa cum va dicteaza dv. constiinta. Interese mari si murdare ii mana pe toti astfel sa ne poata spala creierul. Sper sa nu se intample acest lucru. Doamne ajuta !

Musafir

#20296 Re: Re: Petitie anti-regim Basescu

2014-01-12 09:26

#20286: Toma necredinciosu' - Re: Petitie anti-regim Basescu

Doar cei care vor fi platiti de Voiculescu si PSD, exact ca in 2012

Toma necredinciosu'

#20297 Re: Re:

2014-01-12 09:27

#20290: - Re:

Nu denatura ce am vrut sa spun.


Musafir

#20298

2014-01-12 09:27

sa nu ne lasam pacaliti

Musafir

#20299 Re:

2014-01-12 09:27

#20294: -

Nu intelegi ca aceasta petiti va fi hartie de toaleta pentru Obama?????????????


Musafir

#20300

2014-01-12 09:27

Aeasta petitie este sortita din start ESECULUI, cata vreme oricine o poate semna de cate ori doreste. NU ARE CEDIBILITATE.