Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#20001 Re: Re: Re: Re: a fost cvorum

2014-01-12 07:56

#19996: DanK - Re: Re: Re: a fost cvorum

Orice om normal doreste asta. Dar...tara asta este otravita, posibil mortal!

Fan Hitler

#20002

2014-01-12 07:56

Eu sunt liber fraierilor, nu am sef, nu ma poate manipula nimeni...ma fut pe ei si le dau muie...muie base, muie voiculescule, muie udrea, muie gadea, muie ursu, muie badea muie anastase, muie ponta, muie crine, muie DD, muie jiji, muie vadime...muie basisti..muie antenisti..muie manipulatilor si vandutilor..,,.,

Musafir

#20003

2014-01-12 07:56

Cu regret constat de ani și ani că interesele meschine, slaba informare, dușmănia cu care ne-am învățat să privim lucrurile interpretând realitatea așa cum place numai unora dintre noi, îi fac pe mulți români să creadă ca așa arată democrația, că așa arată o justiție independentă, că așa arată mai știu eu ce! Păcat. Admir efortul celor de la Antena 3 de a prezenta lucrurile așa cum sunt ele, nu cosmetizate de către cei interesați a cultiva și întreține răul național. Sunt alături de voi!

Musafir

#20004

2014-01-12 07:57

mergem inainte!

Musafir

#20005

2014-01-12 07:58

Am semnat din toata inima!
maricica

#20006 Iluzii

2014-01-12 07:58

Va strofociti degeaba, va faceti iluzii desarte. Anul viitor cand Basescu nu va mai fi presedinte, Occidentul inclusiv SUA il vor spijini si mai mult in ceea ce construieste acum: partidele de dreapta unite. Si, asta se va intampla. Veti vedea. Asa ca sa nu ne mai imbatam cu apa rece ca nu este cazul.
Fan Hitler

#20007

2014-01-12 07:58

Bai BOILOR, si acum ma refer la BASISTI. Sa va lamuresc cum stau lucrurile cu REFERENDUMUL DE DEMITERE AL PRESEDINTELUI. SA le explicati si ANTI-BASISTILOR care mananca CACAT in fiecare zi cu REFERENDUMUL lor.
Deci acest REFERENDUM este un SCRUTIN PROFUND INJUST, ABERANT SI TREBUIE SCOS DIN CONSTITUTIE fiindca:
Un presedinte nu trebuie sa aibe peste 50% din votanti in competitie cu toti ceilalti potentiali aspiranti la fct. de presedinte (asa cum este in cazul referendumului), ci el trebuie sa aibe peste 50% in competitie cu un singur alt potential aspirant la fct.(asa cum e cazul turului 2 al unui scrutin de alegeri normale)
Un presedinte ales mai in toate tarile democratice, ca si in cazul nostru obtine in turul 1 de alegeri cam 30-35% din voturi, la noi venind cam 3 3 si ceva milioane de romani votanti. Restul de 65-70% (6-7 milioane romani votanti) revenind celorlalti candidati impreuna, prin acestia intelegandu-se absolut normal ca sunt contra celui care are 30-35% si care apoi devine presedintele ales
In al doilea tur de scrutin dupa cum am mai spus si mai sus presedintele ales obtine peste 50% din voturi ( cam 5 milioane la noi), dar aceste voturi sunt compuse pe langa cele 3 3 si ceva milioane din primul tur si din voturile candidatilor iesiti din competitie,ce nu mai au sansa la fct de presedinte, a celor care aleg "raul mai mic" etc...ceea ce nu e cazul referendumului, unde interesul tuturor celorlalti este cu totul invers si anume sa voteze contra presedintelui ales, si astfel sa participe din nou la alegeri.
In consecinta e absolut normal ca un presedinte ales sa aibe oricand mai multi votanti contra lui cand toti ceilalti aspiranti au o sansa..
Deci daca tot se ajunge la o suspendare a unui Presedinte (eu zicand cu dovezi indubitabile si grave) macar sa se treaca direct la alegeri normale cu tur 1 si 2, cu sanse egale si pt Presedintele suspendat,.;,,,,..
P*limea

#20008

2014-01-12 07:59

Dacă petiția asta era împotriva întregii clase politice era ceva normal.
Aşa ne cereți să strigăm hoțul numai cu referire la unul din miile de securişti care ne conduc şi ne vând pe doi lei. Sictir!

Musafir

#20009

2014-01-12 07:59

Dacă băsescu era cinstit n-o apăra pe roberta anastase la furtul pe legea pensiilor, iar dacă justiția era corectă nu-i dădea NUP. Acest lucru este demonstrația faptului că aceste două scârnăvii merg împreună, băsescu și in-justiția. Băsescu este simbolul corupției! Cel mai important meci în stat, finala la prezidențiale, care se joacă din patru în patru ani, cu tribunele pline și cu casele de bilete goale, și care trebuie să-l scoată pe cel mai onest om, a fost o cacialma... Românii au văzut în contrabandistul basescu, posibilitattea lor de a câștiga ceva într-un mod necinstit. ACESTA ESTE SIMBOLUL CORUPȚIEI!!
Fan Hitler

#20010

2014-01-12 07:59

Eu sunt liber fraierilor, nu am sef, nu ma poate manipula nimeni...ma fut pe ei si le dau muie...muie base, muie voiculescule, muie udrea, muie gadea, muie ursu, muie badea muie anastase, muie ponta, muie crine, muie DD, muie jiji, muie vadime...muie basisti..muie antenisti..muie manipulatilor si vandutilor..,,.,,,,

Musafir

#20011 ALGOCALMINOPETITIONE

2014-01-12 08:00

Cei care au semnat petitia(si unii au semnat-o de zeci de ori !!??, au semnat-o degeaba. Nu va avea niciun efect si iar veti avea o mare deceptie si o mare dezamagire personala.

Musafir

#20012

2014-01-12 08:00

Semnat

Musafir

#20013

2014-01-12 08:00

base,Kovesi,morar,papici etc=DICTATURA
P*limea

#20014

2014-01-12 08:01

Dacă petiția asta era împotriva întregii clase politice era ceva normal.
Aşa ne cereți să strigăm hoțul numai cu referire la unul din miile de securişti care ne conduc şi ne vând pe doi lei. Sictir!

Musafir

#20015 Re: Re: Re: Re: Sugerati indepartarea falselor semnaturi

2014-01-12 08:01


Musafir

#20016

2014-01-12 08:01

AR TREBUI CA AMERICANII SA NE CONSIDERE PARTENERI DE DISCUTII SI NU ASCULTATORI SI EXECUTORI,INSA ASA SE INTAMPLA CAND NE CONDUC PUPINCURISTII

Musafir

#20017

2014-01-12 08:02

sa se faca ceva mai bun si pentru pensionarii cu pensii mici,care au muncit peste 30 de ani.

Musafir

#20018 Re: ALGOCALMINOPETITIONE

2014-01-12 08:02

#20011: - ALGOCALMINOPETITIONE

Nu se poate semna de mai multe ori, fi rezonabil...!

Fan Hitler

#20019 Re:

2014-01-12 08:03

#20017: -

Pensionarii cu pensii mici sa mai lase pacanelele alea


Musafir

#20020 Re:

2014-01-12 08:03

#1: -

Doamne-ajută!

Fan Hitler

#20021

2014-01-12 08:04

Eu sunt liber fraierilor, nu am sef, nu ma poate manipula nimeni...ma fut pe ei si le dau muie...muie base, muie voiculescule, muie udrea, muie gadea, muie ursu, muie badea muie anastase, muie ponta, muie crine, muie DD, muie jiji, muie vadime...muie basisti..muie antenisti..muie manipulatilor si vandutilor...jos pacanelele
Wilma

#20022 petitie

2014-01-12 08:04

Aici, in Occident aceasta petitie a creat multa mirare si nu intelegem scopul ei. Poate ne explica cei doi initiatori mai multe despre substratul acesteia.
Fan Hitler

#20023

2014-01-12 08:04

Bai BOILOR, si acum ma refer la BASISTI. Sa va lamuresc cum stau lucrurile cu REFERENDUMUL DE DEMITERE AL PRESEDINTELUI. SA le explicati si ANTI-BASISTILOR care mananca CACAT in fiecare zi cu REFERENDUMUL lor.
Deci acest REFERENDUM este un SCRUTIN PROFUND INJUST, ABERANT SI TREBUIE SCOS DIN CONSTITUTIE fiindca:
Un presedinte nu trebuie sa aibe peste 50% din votanti in competitie cu toti ceilalti potentiali aspiranti la fct. de presedinte (asa cum este in cazul referendumului), ci el trebuie sa aibe peste 50% in competitie cu un singur alt potential aspirant la fct.(asa cum e cazul turului 2 al unui scrutin de alegeri normale)
Un presedinte ales mai in toate tarile democratice, ca si in cazul nostru obtine in turul 1 de alegeri cam 30-35% din voturi, la noi venind cam 3 3 si ceva milioane de romani votanti. Restul de 65-70% (6-7 milioane romani votanti) revenind celorlalti candidati impreuna, prin acestia intelegandu-se absolut normal ca sunt contra celui care are 30-35% si care apoi devine presedintele ales
In al doilea tur de scrutin dupa cum am mai spus si mai sus presedintele ales obtine peste 50% din voturi ( cam 5 milioane la noi), dar aceste voturi sunt compuse pe langa cele 3 3 si ceva milioane din primul tur si din voturile candidatilor iesiti din competitie,ce nu mai au sansa la fct de presedinte, a celor care aleg "raul mai mic" etc...ceea ce nu e cazul referendumului, unde interesul tuturor celorlalti este cu totul invers si anume sa voteze contra presedintelui ales, si astfel sa participe din nou la alegeri.
In consecinta e absolut normal ca un presedinte ales sa aibe oricand mai multi votanti contra lui cand toti ceilalti aspiranti au o sansa..
Deci daca tot se ajunge la o suspendare a unui Presedinte (eu zicand cu dovezi indubitabile si grave) macar sa se treaca direct la alegeri normale cu tur 1 si 2, cu sanse egale si pt Presedintele suspendat,.

Musafir

#20024

2014-01-12 08:05

Jos Basescu!!!

Musafir

#20025

2014-01-12 08:05

Avem nevoie de o tara libera,democratica,fara abuzuri de nici un fel.Vrem sa fim priviti ca pe o tara egala cu celelalte state din Uniunea Europeana.