Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#19776

2014-01-12 02:27

inca mai speram,sa fie bine si pentru noi ,cei care nu prea mai avem mult timp de asteptat! voi, cei din prima linie , aveti pe Dumnezeu alaturi si EL ii incearca dar ni-i lasa pe cei mai buni dintre copiii lui.stiu ,absolut sigur. ce ati inceput e ireversibil! se mai aud si trosnete pe la curbe??? sint sinele! mai e putin , in linie dreapta , vor ramine in urma , curbele...
PRETORIAN

#19777 Re:TATAL MEU..

2014-01-12 02:29

#19771: -

a murit cu aceiasi durere (unicul copil si sotia la fel unica fata  a familiei) .Marugat de multe ori sa ma intorc inapoi sa

facem ceva pentru ROMANIA si cu durere in suflet  spuneam ca dansul nu-i cunoaste pe acesti Mizerabili. Din familia

noastra suntem dispersati in 5 tari SUA,CANADA,UK,SUEDIA si SPANIA. Asta au facut un ILIESCU avid de Presidentie,

Constantinescu fara nici o experienta politica si BASE un marinar condus de CURVELE de langa el.

random

#19778 Petitia asta = Recensamantul prostilor din Romania

2014-01-12 02:32

Sau, ma rog, recensamantul prostilor cu acces la internet!
Desi daca isi trimite Dragnea oamenii sa bata din usa in usa si sa semneze pentru petitie, va fi semnata in final de 200% dintre romani.
Si va zice John Kerry "Ia uite, bai, ce tara mare acolo...40 de milioane!"

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-12 02:39


nacea

#19780

2014-01-12 02:43

Personal ma recunosc depasit de acest subiect si totodata nici nu pot avea incredere in judecatile si informarile venite pe calea B1, Rtv si chiar Antena ... evident ca-n momentul de fata cam orice trust de presa in romania prezinta o realitate proprie care de cele mai multe ori este mult diferita de ceea ce e realitatea cu adevarat.

Cu parere de rau imi amintesc cum Traian Basescu presedintele romaniei in urma cu cativa ani ajuns intr-un sat probabil plin cu pensionari de la colective cu pensii de pana in 5 lei la acea vreme era mult mai afectat de soarta lui Puiu Popovici si anunta pe canalele de televiziune cum procurori ar trebui sa-l lase in pace pe "corectul om de afaceri"..
Iar astazi il vad la televizor pe Premierul Romaniei Victor Ponta cum ne spune ca justitia aresteaza oameni nevinovati pe considerente politice.

oameni buni, presedintele Romaniei, premierul Romaniei, parlamentul Romaniei.... sunt institutii puternice ale acestui stat, fiti siguri ca daca justitia va face un abuz cu adevarat unui apropiat al presedintelui acesta va avea mijloacele necesare pt ai face dreptate, altele decat reactiile patetice la televiziuni, tot asa si premierul romaniei, daca va exista o condamnare abuziva bazata pe interese politice, el va avea mijloacele necesare sa reactioneze altele decat acuzele nedemonstrate la televizor.

cred ca acest subiect apartine profesionistilor, nu moderatorilor de televiziune nu noua celor ce ne informam de la televiziunile unora sau altora...
Daca e de facut o petitie atunci sunt sigur ca se pot gasi judecatori sau procurori care sa o faca... pe aceia poate o voi semna dar asa..... mai bine nu.

Eu cred ca daca e de facut ceva in tara asta primul lucru pe care trebuie sa-l facem nu e acela de a ne lupta cu sistemul de justitie fara o dovada 100% adevarata... iar cand acea dovada 100% adevarata, 100% necontestabila va exista fiti siguri ca le va fi suficienta premierului si parlamentului pt a indrepta lucrurile fara nicio petitie la Americani.



un cetatean

#19781 Re: DEMOCRATIE

2014-01-12 02:47

#19761: Prea batran sa fie pentru mine. Daca pentru voi e doar joaca, porcaiala,,,, - DEMOCRATIE

In nebunia generala, cine sa mai aiba gand, simtire, stiinta de carte si vointa sa mai stie de Eminescu?

Nu se mai stie a cata generatie de ingenuncheati suntem si, asa, cu ochii in pamant, asteptam si tot asteptam sa cada cerul pe noi sau sa se indure cineva, din lumea larga, eventual, sa ne faca treaba prin ograda, sa ne puna in traista si sa ne redea statutul biped.

Cata vreme vom strange din spinare, asteptand firmane de pe la inalte porti, nimic nou nu va fi sub soarele nostru! E cazul sa trecem noi la treaba, fiecare cum poate, cu ce poate, sa punem smintitii si miseii la locurile lor. Este examenul nostru de DESTEPTARE!!!!

Si, poate, asa, ne va baga si pe noi cineva in seama si ne va respecta pentru ceea ce facem si pentru ceea ce suntem! Emisarii nu vor mai veni cu nuielusa si noi nu ii vom mai astepta cu caciula in mana si cu sufletul la gura!!!!!!!


Musafir

#19782

2014-01-12 02:51

va rog sa continuati acest antrenament. sintem poate mai greu de urnit ,dar sigur ne vom ,,destepta,,vom intelege ca sintem si noi pe un ,,front,,.
REVENGE

#19783 Re: Petitia asta = Recensamantul prostilor din Romania

2014-01-12 02:52

#19778: random - Petitia asta = Recensamantul prostilor din Romania

THE WEBSTER REFERENCE DICTIONARY of English Language -page 792 about RAN DOM=

=A LACK of DIRECTION,Rule,or METHOD, sau facut fara tinta sau motiv.Eu sunt convinsa ca

tu nu esti ROMAN si principiul este - CA ORICINE DA INTR-UN alt ROMAN (fara un motiv intemeiat)

ESTE UN TRADATOR. FUCK YOU mother fucker.

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-12 02:53



Musafir

#19785

2014-01-12 03:04

am plecat din romania in canada acum 4 ani si 5 luni deoarece nu se mai putea trai cu el si cu gasca lui de nesimtiti. eram din timisoara, sm niste nume si niste povesti... adevarate cu "cei cu nasu-n suflet"... niste gunoaie. respect pt cei care inca mai stau in romania... bodnari cristian-nascut roman dar "alungat" din tara
PRETORIAN

#19786 Re: Re: Mister COCEANU

2014-01-12 03:05

#19784: coceanu - Re:

pulica de la #19780 este lefegiu de-al Prostituatei si-l plateste la cuvinte scrise + este in schimbul de noapte + weekend.

Face si baiatul un banut.


Musafir

#19787 Re:

2014-01-12 03:05

#25: Doctoru' Andy -

porcii vor zbura...sigur,,,ca si mamaliga explodata....si rachita a facut micsunele....asa ca tata meu nu a murit degeaba in 89...sa va fie rusine


Musafir

#19788 Re: Reproduc ce mi-a placut din partea unui ROMAN, nu pagan ca basituț

2014-01-12 03:18


Musafir

#19789 in tara in care

2014-01-12 03:27

o barmanita ( de la barul pe care il frecventa betivul sasiu ) ajunge ministru al muncii si din postura respectiva o pune de-o firma impreuna cu nevasta aluia de la anaf ca sa mascheze o retea de prostitutie va mirati ca o muista profesionista a ajuns ministrul turismului si al dezvoltarii ?
pai daca ciochista a fost la turism, fata aia barmanita/codoasa merita sa fie primministru
:)))))
macar sugatoarele de la antene raman pe unde le este locul. nu aspira la ministere :D
nacea

#19790 Re: Re: Re: Mister COCEANU

2014-01-12 03:33

#19786: PRETORIAN - Re: Re: Mister COCEANU

nu-s lefegiul nimanui, ba mai mai mult pun pariu ca si tu si coceanu sunteti partizani politici ai cuiva pe cand eu sunt unul din cretinii aia multi care nu stiu pe cine sa voteze si ca atare nu vin la vot.... si nici nu cred ca voi veni ca sa nu intru in aceiasi oala cu unul sau altul care repede imi striga "pulica" sau "cretin".... de curiozitate, sa presupunem ca petitia asta chiar atrage atentia asa cum se vrea sa o atraga si schimba ceva.... a cui victorie va fi ? sigur probabil a poporului se va spune. dar cine o va fi obtinut...? tot poporul cu ajutorul trustului lui voiculescu.... corect ... atunci pretorian, tu al cui lefegiu esti de stai la ora asta aici sa judeci toti cretinii?

PRETORIAN

#19791 POVATZA

2014-01-12 03:35

BASE ai deschis cutia cu RAHAT si ai peste vreo 15 Milioane de dusmani.
NU TE INCREDE IN CEI CARE TE INDEAMNA LA RAU ACUM, caci ei vor fi primi care te vor vinde.
Cunosti -CINA CEA DE TAINA cu SF. CRISTIAN si alte CURVE.
tot EU

#19792 Re: Re: Re: Re: Mister COCEANU

2014-01-12 03:40

#19790: nacea - Re: Re: Re: Mister COCEANU

Pe la noi, ora exacta este 15;39  Saturday ,January 11.

HAVE A GOOD DAY!

nacea

#19793 Re: Re: Re: Re: Re: Mister COCEANU

2014-01-12 03:54

#19792: tot EU - Re: Re: Re: Re: Mister COCEANU

asta inseamna ca am facut o presupunere gresita si chiar rautacioasa as spune... dar nu e nicio surpriza, cred ca e normal sa gresesc daca ma grabesc sa fac presupuneri despre oameni pe care nu-i cunosc... imi cer scuze, am presupus gresit! ...dar tot asa si tu legat de mine, probabil cretin oi fi daca asa iti pare tie, dar al nimanui. ozi buna si tie!


Musafir

#19794

2014-01-12 04:11

Ma alatur tuturor celor care mai cred ca se poate indrepta ceva in tara noastra....
odinioara batranii erau si intelepti... vai de curul nostru de romani cu asa specimene

#19795 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

2014-01-12 04:13

#19714: Rasvan Diaconescu - Re: Re: Re: Re: Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

hahahaha cu Electrotehnica absolvita te dai doctor a? Vezi ca daca iti dai numele te poate gasi oricine pe Facebook--daca tot ai profilul public. :))

 

bai tataie, un neurolog nu opereaza--ala e neurochirurg. Dar de unde sa stie un absolvent de Electrotehnica asta? Gura mica ca te dai de gol ca degeaba ai trait atatia ani--tot prost ai ramas.

PRETORIAN

#19796 Domnule NACEA

2014-01-12 04:13

Personal si eu regret ca te-am suparat,dar nu crede ca simpatizez cu vreun mizerabil din toate
Guvernarile. In fiecare an trimit ca un ajutor social mamei mele 300$/month sa supravietuiasca
pt ca MONSTRII sa-si faca vile poleite cu aur. ,,LUPTA CONTRARIILOR DUCE LA PROGRES``
Mai am ceva , mizeriile acestea ca Nastase, Videanu, Udrea si alte cateva mii se,, cearta`` de fatzada. Pai Nastase a furat doar 1,5 milioane si face cat -cu tot 2 ani.Datoria de 100 miliarde de Euroi.

Musafir

#19797

2014-01-12 04:17

BUNICUL SI TATAL meu au MURIT cu speranta ca "VOR VENI AMERICANII.." EU VOI AVEA ACEEASI DEZAMAGIRE,CHIAR DACA UITE AU VENIT !
Civilul X

#19798

2014-01-12 04:22

Ieri dimineata am auzit la radio o stire despre o tara europeana numita NORVEGIA ,unde ,s-a zis la radio,toti cetatenii au ajuns sa fie milionari in moneda lor nationala.Pentru a ajunge la aceasta performanta cu adevarat demna de "Cartea Recordurilor",cei din fruntea tarii au hotarat in 1990 sa infiinteze un fond national la care sa fie actionari toti cetatenii norvegieni si beneficiari ai profiturilor crescande din cometul cu petrol.Acest fond este garantat de statul norvegian dar nu este accesibil actionarilor,el constituind o garantie pentru generatiile urmatoare de norvegieni ca se vor putea bucura si ele de ceva prosperitate atonci cand rezervele pamantului patriei lor vor mai seca.Facand o comparatie cu pamantul PATRIEI NOASTRE-ROMANIA,nu vom putea niciodata nega ca si el a fost bogat si am convigerea ca inca nu a secat.Dar poate sunt subiectiv, cand ma gandesc la norvegieni si la ce ia indemnat iubirea lor de neam sa faca,incercand sa sper ca si cei aflati in fruntea treburilor patriei noastre ar mai putea sa faca pentru neamul lor.Mai izvoraste "aur negru si" la noi,mai curg izvoare cristaline de apa vie,nu s-a uscat de tot "aurul verde",si se zvoneste c-ar mai fi si "aur dac" curat si-adevarat. Atunci cad iar pe ganduri si, ma-ntreb de ce iubirea aproapelui nu este demagogie si populism la un popor ca cel norvegian incat au creat ceva pentru toti cetatenii ajunsi astazi milionari.Daca li se trage de la vikigi,asta ne-ar putea inspira si pe noi ,"sa mai gasim puteri in ce-a ramas" din neamul "DAC",si sa incepem cu "aurul mintii" sa construim un prim fond national de care sa se bucure si urmasii nostrii si poate vom mai apuca sa ne bucuram si noi,un prim fond al unitatii in diversitate si iubire,in credinta si speranta ca cea ceva fi bun pentru natiune nu poate sa fie catalogat niciodata ca populism sau demagogie.La noi se mai aude din cand in cand despre conturi de valuta prin alte tari,de bani publici deturnati si nu putini.Oare ce teama i-a facut sa nu aiba incredere in banca lor nationala.De la norvegieni am avea de luat acest bun exemplu de iubire practica de neam.Imi amintesc ca am citit undeva o maxima in limba germana care suna cam asa:"Liebe brauch man nicht beschrieben!!!""Liebe muS man praktisch treiben!!!", care sar putea traduce aproximativ:"Omul nu trebuie sa descrie iubirea!!!"El trebuie sa o exerseze in mod practic!!!" sau mai rimat:"Nu-mi vorbiti despre iubire!!!""Faceti practic fericire!!!".Facandu-mi autocritica inspiritul vremurilor trecute,ma gasesc inca destul de indoctrinat de ideologia partidului unic,in centrul careia era omul de tip nou cu o constinta avansata,cu un comportament social solidar in jurul unui ideal national.Era cat pe ce sa devin membru de partid,ca etapa urmatoare celor de pionier si de UTC-ist.Ca prin minune am ratat sansa de a ma numara printre cei 4 milioane de membrii ai PCR.
As avea un indemn catre cei care se stiu ca au fost membri activi ai PCR si acum si-au schimbat optica devenind critici a cea ce au sustinut candva cu verva,sa-si faca autocritica si sa cantareasca bine cat din comportamentul lor actual mai sprijina idealul de patrie si popor,de unire, iubire si credinta jurata.
Cei ce vor descoperi ca au tradat,ar trebui sa inteleaga falsitatea opiniilor lor,micimea preocuparilor lor egoiste si dezbinatoare!!!Ar putea chiar sa plece de pe scaune si sa-ncerce si ei si pentru ei un program de reeducare!!!
Politica perpetua a minciunii nu poate da roade bune!
E timpul decapusarii!!!
E vremea constituirii fondului national de credinta,iubire si respect pentru toti!!!
E timpul turnari unei alte temelii pentru politica la varf:colaborare si nu dezbinare!!!

Musafir

#19799

2014-01-12 04:25

Pt Base " iesi afara javra ordinara"
Jos dictatorul cu NUME RUSINOS...!

#19800 JOS TIRANUL

2014-01-12 04:25

JOS DICTATURA BASEALA...