Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#19626

2014-01-11 23:57

Sunt atat de sictirit de ce se intampla aici, incat "cei ce au PUTEREA" ne fac sa fugim din tara si sa o lasam de izbeliste prada escrocilor si hotilor.

Musafir

#19627 voiculescu puscarieeeeeee

2014-01-11 23:57

la puscarie voiculescu ,gadea , badea , ciuvica , grecu , ponta, dragnea si toti mafiotii din pdsr.
Fan Hitler

#19628

2014-01-11 23:58

Bai BOILOR, si acum ma refer la BASISTI. Sa va lamuresc cum stau lucrurile cu REFERENDUMUL DE DEMITERE AL PRESEDINTELUI. SA le explicati si ANTI-BASISTILOR care mananca CACAT in fiecare zi cu REFERENDUMUL lor.
Deci acest REFERENDUM este un SCRUTIN PROFUND INJUST, ABERANT SI TREBUIE SCOS DIN CONSTITUTIE fiindca:
Un presedinte nu trebuie sa aibe peste 50% din votanti in competitie cu toti ceilalti potentiali aspiranti la fct. de presedinte (asa cum este in cazul referendumului), ci el trebuie sa aibe peste 50% in competitie cu un singur alt potential aspirant la fct.(asa cum e cazul turului 2 al unui scrutin de alegeri normale)
Un presedinte ales mai in toate tarile democratice, ca si in cazul nostru obtine in turul 1 de alegeri cam 30-35% din voturi, la noi venind cam 3 3 si ceva milioane de romani votanti. Restul de 65-70% (6-7 milioane romani votanti) revenind celorlalti candidati impreuna, prin acestia intelegandu-se absolut normal ca sunt contra celui care are 30-35% si care apoi devine presedintele ales
In al doilea tur de scrutin dupa cum am mai spus si mai sus presedintele ales obtine peste 50% din voturi ( cam 5 milioane la noi), dar aceste voturi sunt compuse pe langa cele 3 3 si ceva milioane din primul tur si din voturile candidatilor iesiti din competitie,ce nu mai au sansa la fct de presedinte, a celor care aleg "raul mai mic" etc...ceea ce nu e cazul referendumului, unde interesul tuturor celorlalti este cu totul invers si anume sa voteze contra presedintelui ales, si astfel sa participe din nou la alegeri.
In consecinta e absolut normal ca un presedinte ales sa aibe oricand mai multi votanti contra lui cand toti ceilalti aspiranti au o sansa.
Deci daca tot se ajunge la o suspendare a unui Presedinte (eu zicand cu dovezi indubitabile si grave) macar sa se treaca direct la alegeri normale cu tur 1 si 2, cu sanse egale si pt Presedintele suspendat..

Musafir

#19629 Ioana

2014-01-11 23:58

eu ma alatur doamnei ca cei de la antena 3 si cei care au semnat aceasta petitie au grave probleme mentale si de moralitate,pe cei de la antena 3 ai inteleg partial ca se vand pentru bani dar pe altii din afara psd si pc (daca sunt)nu ai pot intelege.

Musafir

#19630 Re:

2014-01-11 23:58

#19623: Fan Hitler -

Mai abuzatule nu te-ai culcat inca ?Vo trage base tare de tot un singur om impotriva unuor milioane de retarzi!


Musafir

#19631 Ponta cu drag de comunism inca de mic

2014-01-11 23:59

In urmatorul DEX: basist = prost, persoana ce nu gandeste...

#19632 basist = prost

2014-01-11 23:59

basistii spumega, si spumega, si spumega !!!
Ei las' asa asa ca le trece dupa ce intra idolu' lor la puscarie ! :)))
baselu la puscarie, baselu la puscarie !!!
Sa se duca langa bombonel, dar sa iasa cand i-om zice noi, antibasistii ! :)))
cicundayev

#19633

2014-01-11 23:59

ANTENA 3 DA PRESEDINTELE IN 2014 ! VOTAM MASIV ! multumim TIMISOARA SI BRASOV din nouu !! si IASULUI !
SI LA EUROPARLAMENTARE ANTENA 3 FACE MAJORITATEA ! ReSTU E SIMFONIE !
papaCE ! NU PACEPA MA PRAPADITILOR BASISTI !

CU STIMA !

Musafir

#19634 Re: Re: Sugerati indepartarea falselor semnaturi

2014-01-12 00:00

#19524: Absolventa Stiinte Politice in SUA - Re: Sugerati indepartarea falselor semnaturi

Sunteţi prin urmare adepta cenzurii, în particular a cenzurării unei televiziuni private? Nu credeţi că telecomanda ar trebui să fie singura "cenzură" acceptabilă? Prefer să decid singur la ce să mă uit şi să judec singur.

Pe de altă parte n-ar strica să apreciaţi oportunitatea petiţiei prin prisma numărului mare de semnatari, cu toţii concetăţeni ai Dvs. Care da, îl consideră pe Preşedintele Băsescu worthwhile being trashed, cum iată că mă inspiraţi să formulez, cu mulţumirile de rigoare!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 00:01


Fan Hitler

#19636

2014-01-12 00:02

Eu sunt liber fraierilor nu am sef, nu ma poate manipula nimeni...ma fut pe ei si le dau muie...muie base, muie voiculescule, muie udrea, muie gadea, muie ursu, muie badea muie anastase, muie ponta, muie crine, muie DD, muie jiji, muie vadime...etc
Fan Hitler

#19637

2014-01-12 00:03

Bai BOILOR, si acum ma refer la BASISTI. Sa va lamuresc cum stau lucrurile cu REFERENDUMUL DE DEMITERE AL PRESEDINTELUI. SA le explicati si ANTI-BASISTILOR care mananca CACAT in fiecare zi cu REFERENDUMUL lor.
Deci acest REFERENDUM este un SCRUTIN PROFUND INJUST, ABERANT SI TREBUIE SCOS DIN CONSTITUTIE fiindca:
Un presedinte nu trebuie sa aibe peste 50% din votanti in competitie cu toti ceilalti potentiali aspiranti la fct. de presedinte (asa cum este in cazul referendumului), ci el trebuie sa aibe peste 50% in competitie cu un singur alt potential aspirant la fct.(asa cum e cazul turului 2 al unui scrutin de alegeri normale)
Un presedinte ales mai in toate tarile democratice, ca si in cazul nostru obtine in turul 1 de alegeri cam 30-35% din voturi, la noi venind cam 3 3 si ceva milioane de romani votanti. Restul de 65-70% (6-7 milioane romani votanti) revenind celorlalti candidati impreuna, prin acestia intelegandu-se absolut normal ca sunt contra celui care are 30-35% si care apoi devine presedintele ales
In al doilea tur de scrutin dupa cum am mai spus si mai sus presedintele ales obtine peste 50% din voturi ( cam 5 milioane la noi), dar aceste voturi sunt compuse pe langa cele 3 3 si ceva milioane din primul tur si din voturile candidatilor iesiti din competitie,ce nu mai au sansa la fct de presedinte, a celor care aleg "raul mai mic" etc...ceea ce nu e cazul referendumului, unde interesul tuturor celorlalti este cu totul invers si anume sa voteze contra presedintelui ales, si astfel sa participe din nou la alegeri.
In consecinta e absolut normal ca un presedinte ales sa aibe oricand mai multi votanti contra lui cand toti ceilalti aspiranti au o sansa.
Deci daca tot se ajunge la o suspendare a unui Presedinte (eu zicand cu dovezi indubitabile si grave) macar sa se treaca direct la alegeri normale cu tur 1 si 2, cu sanse egale si pt Presedintele suspendat,.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 00:03



Musafir

#19639 Re: basist = prost

2014-01-12 00:03

#19632: In urmatorul DEX: basist = prost, persoana ce nu gandeste... - basist = prost

MEDICAMENTE,MEDICAMENTE, chiar ca va abuzeaza base zilnic e tare in zdranca ,nu mai sinteti flacai !

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 00:04


Neamtu

#19641 Re: Re: Re: Re: Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

2014-01-12 00:04

#19601: Absolventa Stiinte Politice in SUA - Re: Re: Re: Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

Am vazut argumentele voastre "intelectuale", absolventa mandra de stiinte politice: Poate nu le stii pe toate, deci, te uita la pozitia aceasta,

"

#19551 SGFSDGSDG

2014-01-12 00:35

 

Mai jos este titlul repetat de zeci de ori ale unei ilustratii alcatuite de catre oameni ce nu par prea sanatosi,

"MUIE CU CACAT LA TOTI ANGAJATII ANTENA3, FAC PIPI PE COPII VOSTRII ,"

 

Concluzia cu "fac pipi pe copiii (in original numai cu doi (2) i– de unde, se vede cultura basistului lui Baconski si Papahagi) vostri",

este de neimaginata - numai niste scelerati puteau inventa aceasta fraza. Istoria parca nu a avut pagini atat de negre ca cele scrise de Epoca Portocaliului.

 

Am vazut semnaturi ale sabotorulor vostri ale caror ID-uri erau identice cu propozitia de mai sus: In momentul de fata administratorul sitului a sters mizeriile. Dupa ce au fost elimate, gunoaiele lasate de catre impotentii (la argumente) basist,i se vede usor ca paginile nu mai contin 10 semnaturi, cum ar fi normal: A ramas doar semnaturile normale, dupa excluderea acelor "semnaturi" ale infractorilor portocalii.

 

In urmatorul DEX: basist = prost, persoana ce nu gandeste...

#19642 basist = prost

2014-01-12 00:04

baselu la puscarie !!!
La puscarie cu baselu si toti lingai lui !!!
Langa bombonel cu voi !!! :)))

Musafir

#19643

2014-01-12 00:04

Semnez aceasta petitie in speranta unei schimbari prin aceasta ma alatur miilor de romani ce au fost mintiti si nedreptatiti va multumesc Antena3
ai pi

#19645 ...

2014-01-12 00:05

săracu jnygfdda, chiar trebuie luat de urgenţă cu vidanja. nu de alta, dar riscă să se-mpută pre sine şi e păcat de reputaţia lui. şi-o pătează chiar aşa, în plină glorie coprofilă?!!
Fan Hitler

#19646

2014-01-12 00:05

Eu sunt liber fraierilor nu am sef, nu ma poate manipula nimeni...ma fut pe ei si le dau muie...muie base, muie voiculescule, muie udrea, muie gadea, muie ursu, muie badea muie anastase, muie ponta, muie crine, muie DD, muie jiji, muie vadime...etc...la parnaie cu totii

Musafir

#19647 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

2014-01-12 00:06

#19641: Neamtu - Re: Re: Re: Re: Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

Bine va face ca va injura si inca este prea bland cu niste retarzi iubitori de puscariasi .

Fan Hitler

#19648

2014-01-12 00:06

Bai BOILOR, si acum ma refer la BASISTI. Sa va lamuresc cum stau lucrurile cu REFERENDUMUL DE DEMITERE AL PRESEDINTELUI. SA le explicati si ANTI-BASISTILOR care mananca CACAT in fiecare zi cu REFERENDUMUL lor.
Deci acest REFERENDUM este un SCRUTIN PROFUND INJUST, ABERANT SI TREBUIE SCOS DIN CONSTITUTIE fiindca:
Un presedinte nu trebuie sa aibe peste 50% din votanti in competitie cu toti ceilalti potentiali aspiranti la fct. de presedinte (asa cum este in cazul referendumului), ci el trebuie sa aibe peste 50% in competitie cu un singur alt potential aspirant la fct.(asa cum e cazul turului 2 al unui scrutin de alegeri normale)
Un presedinte ales mai in toate tarile democratice, ca si in cazul nostru obtine in turul 1 de alegeri cam 30-35% din voturi, la noi venind cam 3 3 si ceva milioane de romani votanti. Restul de 65-70% (6-7 milioane romani votanti) revenind celorlalti candidati impreuna, prin acestia intelegandu-se absolut normal ca sunt contra celui care are 30-35% si care apoi devine presedintele ales
In al doilea tur de scrutin dupa cum am mai spus si mai sus presedintele ales obtine peste 50% din voturi ( cam 5 milioane la noi), dar aceste voturi sunt compuse pe langa cele 3 3 si ceva milioane din primul tur si din voturile candidatilor iesiti din competitie,ce nu mai au sansa la fct de presedinte, a celor care aleg "raul mai mic" etc...ceea ce nu e cazul referendumului, unde interesul tuturor celorlalti este cu totul invers si anume sa voteze contra presedintelui ales, si astfel sa participe din nou la alegeri.
In consecinta e absolut normal ca un presedinte ales sa aibe oricand mai multi votanti contra lui cand toti ceilalti aspiranti au o sansa.
Deci daca tot se ajunge la o suspendare a unui Presedinte (eu zicand cu dovezi indubitabile si grave) macar sa se treaca direct la alegeri normale cu tur 1 si 2, cu sanse egale si pt Presedintele suspendat,...

Musafir

#19649 Re:

2014-01-12 00:06

#19643: -

Medicamente ,medicamente !


Musafir

#19650

2014-01-12 00:07

BASISTII AU INTRAT IN AGONIE !!!!!!!!!!!!TOATE PETITIILE LOR AU DOAR 200-300 DE SEMNATURI !
DE PROSTI CE SUNT...POATE SI SEMNEAZA PETITIA ASTA, CA NU PREA-I DUCE MINTEA, DECAT LA MARLANII!
"SUCCESURI" N-O SA MAI AIBE BASISTII, DECAT NISTE "ESECE" !!!!!!!!!!!!!!