Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#16401 Re:

2014-01-11 10:36

#16321: -

NU NU CA SE FACE PIRAT SI ADIO TRANSPORT MARITIM


Musafir

#16402

2014-01-11 10:36

Am toata increderea ca aceasta petitie isi va produce efectul, felicitari, pentru initiativa !
Doktor Ponta Victor si Viorel

#16403 Re: Re: ORDIN DE SERVICIU

2014-01-11 10:37

#16399: - Re: ORDIN DE SERVICIU

BEI, ASTA, PESTITIONARULE, NU TI-E RUSINE SA TE LEGI DE DITAMAI DOKTORU PREMIER PENAL IN DREPT ?


Musafir

#16404 Re:

2014-01-11 10:37

#16322: -

BISERICILE SUNT DESCHISE DUMINICA SI SUNT SI CIMITIRE E MAI MULTA LINISTE. I-TI DAU EU SFOARA SI SAPUN IEFTIN (DOAR UN MINIM PE ECONOMIE)


Musafir

#16405

2014-01-11 10:37

da sunt de acord cu aceasta petitie .ceea ce se intampla in tara e strigator la cer.increderea care au avut-o romanii acum 10 ani in basescu s-a transformat in urletu deznadejdei a milioane de persoane ,in ura si in greata ..sa se faca ceva si pentru noi romanii ,ceva bun si demn de neamul romanesc .mult noroc si curaj va doresc din inima antenei 3 pentru grija ce o au fata de bunastarea infometatilor si celor batuti de soarta ,celor nevinovati si condamnati fara motiv .multa bafta .

Musafir

#16406

2014-01-11 10:38

Dorim sa scapam de dictatura clanului Basescu,care a distrus aceasta tara in ultimii 10 ani,si o data cu el sa dispara si clica pe care o conduce[justitia,serviciile secrete].Sa fie tras la raspundere pentru toate ilegalitatile facute in scopul de a obtine foloase materiale in interesul familiei lui.

Musafir

#16407

2014-01-11 10:38

Sunt ca si voi un luptator pentru libertate ,ceea ce faceti voi este demn de lauda si doresc cu toata fiinta mea sa ma alatur voua in acest demers si fatis sa-mi pot exprima doleantele si cerintele pentru viata ce o mai am de trait.
Sunt nascut in 1970 si fac parte din generatia "decreteilor"si m-am saturat ca de o viata sa fiu numit om de sacrificiu.
Traian Basescu si acolitii saI si-au permis sa ma indatoreze fara a ma intreba,a compromis viitorul meu si a copiilor mei fara a-mi cere parerea si au facut totul pentru interesul lor personal.S-au imbogatit pe spinarea oamenilor obiditi si si-au insusit averi jefuind precum hotii la drumul mare,iar lucrul cel mai grav este faptul ca din 2004 si pina in prezent mi-au FURAT viata si pentru asta vreau sa le cer socoteala.Imi vreau anii confiscati de acest regim,imi vreau clipele tineretii sfisiate de acest OM INSEMNAT,om ce a semanat doar teroare ,minciuna,batjocura,dezbinare,infiripind in felul acesta rautate in frumosul SUFLET ROMANESC pe care eu il cunoscusem altfel de la ai mei parinti.
A disparut Omenia,aproape s-a stins in inima acestui popor ospitalitatea,caldura sufleteasca si respectul fata de semeni, facind loc cruzimii si dispretului,asa ca sunt hotarit ca impreuna cu voi si cu cei ce inca mai iubesc aceasta binecuvintata tara,sa ma implic pentru a salva ultima licarire a sperantei de mai bine, prin aprinderea unei flacari puternice ce trebuie sa pirjoleasca raul facut de tilharul aflat la cirma si sa reusim in acest fel sa readucem bunatatea,omenia,respectul in frumosul suflet romanesc.
Mihai
Bucuresti

Musafir

#16408

2014-01-11 10:39

Ati avut o idee nemaipomenita pentru a face aceasta petitie. Oservam ca D-na Nauland nu este convinsa ca actualul presedinte demis de voturile a 7400000 de romani nu este vinovat de abuzurile pe care le-ati prezentat in aceasta petitie. Consider ca parerea multor romani doresc o justitie dreapta si care sa merite increderea noastrra fara a se lasa influentata de actualul presedinte si anturajul sau. Este drept ca nu intregul aparat al justitiei nu judeca drept.
Alexandru Aglaia
Adrian al lui Nastase

#16409 Re: sunt sexy, stiu ca ma vrei

2014-01-11 10:39

#16400: smo -

sa plece, asa zic si eu, dar mai intai sa ne numaram oualele impreuna !


Musafir

#16410

2014-01-11 10:40

NOI,OAMENII DE RAND,PRAPADITII DE ALEGATORI SUNTEM CONSECVENTI IN CONVINGERILE,PRINCIPIILE NOASTRE, PENTRU CA CE-AM VOTAT ACUM DOI ANI, AM VOTA DIN NOU MAINE, DAR DOMNUL ANTONESCU AR PUTEA SA NE EXPLICE, IN VIITOAREA CAMPANIE PREZIDENTIALA, DE CE NU MAI ARE ACEEASI TARIE A ATACURILOR IMPOTRIVA LUI BASESCU? S-O FI SCHIMBAT IMAGINEA GUVERNATORULUI IN MINTEA CANDIDATULUI LA PREZIDENTIALE DIN PARTEA USL-ULUI? DANSUL UITA CE-A PROMIS, NOI NU UITAM SI VA AVEA DE PIRDUT! SI SUNTEM DIN CE IN CE MAI MULTI...
Eu

#16411 Furtul de identitate

2014-01-11 10:40

In atentia acelor ce folosesc numele altor persoane::::: "Cod penal - ART. 293 - Falsul privind identitatea
Prezentarea sub o identitate falsă ori atribuirea unei asemenea identităţi altei persoane, pentru a induce sau a menţine în eroare un organ sau o instituţie de stat sau o altă unitate dintre cele la care se referă art. 145, în vederea producerii unei consecinţe juridice, pentru sine ori pentru altul, se pedepseşte cu închisoare de la 3 luni la 3 ani." Sau pe voi nu va intereseaza asta deoarece aveti justitia la picioare ???

Musafir

#16412 Re:

2014-01-11 10:40

#16326: -

AVEM IMUNITATE (SIC!) EU MI-AM LUAT SALOPETA DE AZBEST DE LA SECOND :):):). TAU CU FLIT IADULUI (SIC!)

Viki

#16413 Re:

2014-01-11 10:40

#18: -  

 


Musafir

#16414

2014-01-11 10:41

Dictatura trebuie sa moara,si partenerii externi care se lauda cu democratie trebuie sa inteleaga ca ce se intampla in Romania nu este democratie

Musafir

#16415

2014-01-11 10:41

ma bucur pt aceasta petitie sa nu creada basisti ca numai ei exista...jos Basescu

Musafir

#16416 Re:

2014-01-11 10:41

#16332: -

MOAAAAMAAAA ASTA-I DIALECT AMERICAN? CA A LIMBA ROMANA...

Fan Hitler

#16417

2014-01-11 10:41

Domle este strigator la cer domle. Adica pana acum 3-4 ani am strigat din toti rarunchii ca ne fura politicienii astia...si sa mai intre si pe la parnaie...si acum chiar sa se intample asta...e chiar nesimtire domle. jos base...jos voiculescu...jos ponta...jos udrea..

Musafir

#16418

2014-01-11 10:42

Cum ma cheama DESPINA - femininul de la "despot" - stiu sa recunosc cand o tara e condusa despotic. De cineva urat, complexat de propria-i infatisare si care de mai bine de 20 de ani e "sef", deci are toate sansele sa fie atins de paranoia puterii. De-asta se crede si spiritual si rade, de unul singur, la propriile glume. Puerile, de altfel. La fel ca si miza lui: sa uratesca totul in tara lui, ca sa-si ascunda in mizeria generalizata propria hidosenie. Pute totul in jurul sau, precum GAZUL DE baSIST !

Musafir

#16419

2014-01-11 10:42

ar trebui extinsa posibilitatea semnarii petitiei si prin sms.sigur s-ar strange semnaturi de ordinul milioanelor.

Musafir

#16420

2014-01-11 10:42

Cine sant slugile(gunoaiele)guvernatorului?
La mine in sat,cand eram copil,daca faceai vreo prostie te intreba al cui esti.Dupa cum raspundeai stia ce hram porti.
De ce la acceptat guvernatorul pe catalin predoiu fara comentarii?
Pai,sa vedem al cui este.Tatal lui a fost maistru si secretar de partid la o intreprindere de grad 0 din buzau.Ca sa fii maistru era nevoie de o diploma de absolvire a unei scoli de profil.Ca sa fii secretar de partid la o astfel de intreprindere trebuia sa fii cel putin ofiter de securitate in rezerva,obligatoriu.Prima sarcina a lui catalin,dupa revolutie, a fost sa penetreze un partid istoric cu scopul dinamitarii din interior.A facut-o.
Romania,dupa revolutie,a fost cuprinsa de un potop.Potopul aduce cu el pagube insemnate dar face si un bine,curata albia de gunoaie,le scoate pe mal.Sper ca poporul roman sa curete gunoaiele si sa le arda.Sa ne ajute Dumnezeu!!
eu

#16422 Re: Re:

2014-01-11 10:42

#16404: - Re:

esti o jigodie

Turnul de observatie

#16423

2014-01-11 10:43

Tocmai voi americanii vreti sa ne invatati pe noi ce este democratia si statul de drept? Tocmai voi cei ce v-ati facut un obicei din a rezolva problemele statului de drept pe cale democratica - impuscarea presedintelui. Totusi trebuie sa fiu drept si sa recunosc, ca nu chiar cu toti presedintii s-a procedat la impuscare. A mai existat unul, acu ceva vreme, McKinley care a fost injunghiat, deci un oarecare progres exista, de la injunghierea barbara a lui McKinley, intamplata in perioada mai de inceput a democratiei americane, iata s-a ajuns astazi la iuscare si trebuie sa recunoastem ca este o metoda mult mai eleganta de rezolvare a problemelor statului de drept. Oare in ce alta tara din lume, un politican corupt, doar pentru ca a sprijinit financiar campania electorala a unui presedinte american, pentru a-l scapa de bratul lung" al justitiei americane, este trimis ca ambasador in Romania? O stiu, avem multe deficiente in functionarea statului de drept in Romania, dar nu americanii sunt cei indrituiti sa ne pretinda asa ceva cata vreme, la ei acasa, procedeaza exact pe dos. Candva, un presedinte american a lansat o doctrina politica interesanta - "Politica marii bâte" a carei esenta era urmatoarea - "Vorbeste bland si poarta cu tine o bâta mare!" Iata ca astazi aceasta doctrina este scoasa de la naftalina si este folosita impotriva romanilor. Rusine Americii!

Musafir

#16424

2014-01-11 10:44

nu va e rusine sa-i luati apararea lui felix pri acest demers ?
ANDROMEDA

#16425

2014-01-11 10:44

Da,este adevarat ca ROMANIA NU MAI ESTE UN STAT DEMOCRAT CI UNUL DICTATORIAL,cu gealati ,politisti,securisti,sts-isti,procurori,judecatori,primari,directori,pusi pe functii de conducere care mimeaza ca avem viata sociala ,politica ,culturala si educationala.CINE NU INTELEGE CA MAINE S-AR PUTEA SA NU MAI AVEM ACTUALELE GRANITE ESTE UN RETARDAT SAU UN IMBUIBAT AL ACTUALEICONDUCERI DE STAT .