Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#16301

2014-01-11 10:05

Am indurate gerul din ianuarie 2012,am suportat caldura din vara lui 2012 si-am votat cu speranta ca lucrurile se vor indrepta.Nu s-au indreptat.Am votat cu tot sufletul in decembrie 2012.Nedreptatea nu s-a clintit si ne rade in fata cu tupeu.Poporul acestei tari nu conteaza ?Imi dores sa conteze.Am semnat petitia si sunt mandra de asta.

Musafir

#16302

2014-01-11 10:05

jos mafia basista
Pontaciul

#16303 Rusine sa va fieeeeeeeeeeeee antenelor

2014-01-11 10:05

#16279: -

Sunteti o televiziune de rahat prin ceea ce incercati sa promovati. Nu va este rusine nesimtiti ce sunteti. Va aparati penalii in frunte cu Voiculescu pe care il aserviti, in loc sa priviti demni si cu dreptate societatea in care traim si sa criticati hotii, sa-i eliminati. Voi sunteti viitorul? Ce nesimtire va asumati. Bai gadea, (nu meriti sa fii scris cu majuscule) chiar refuzi sa vezi realitatea din aceasta tara? Te-a cumparat Voiculescu cu cativa galbeni si pentru asta mananci la rahat de nu-ti ajunge! Chiar nu vezi ce hotii la drumul mare se petrec in Romania? Incotro ne indreptam fratilor cu unul ca tine ce esti iresponsabil prin indemnul la ura si la nedreptate ce le faci prin televiziunea lui Voiculescu. Rusine, mare rusine sa-ti fie! Sa dea Dumnezeu odata sa fie condamnat acest mare HOT - Voiculescu si sa vedem atunci ce rahat o sa mai mananci. Si apoi poate o sa vina randul si al tau ca eu am timp sa astept.Traiasca ROMANIA SI SA ELIMINAM PENTRU TOTDEAUNA PE HOTI, PE MINCINOSI, PE ''DOCTORII'' CU COPY PASTE-CE AU OBTINUT DIPLOMELE PRIN HOTIE.

16295

#16304

2014-01-11 10:06

Asa, sa ne ajute, Dumnezeu.

Musafir

#16305

2014-01-11 10:06

SA SPERAM CA SEMNATARII ACESTEI PETITII NU VOR AVEA SOARTA CELOR 7400000 DE ROMANI CARE AU SPUS NU REGIMULUI DICTATORIAL BASESCU SI NU AU FOST LUATI IN SEAMA DE NIMENI. IN ACEASTA TARA NU SE MAI POATE TRAI DE MULTI ANI.MULTI DINTRE NOI NU MAI SUNTEM LA VARSTA SA PUTEM PLECA DIN TARA CUM FAC CEI TINERI.VREM SA TRAIM DECENT IN TARA NOASTRA UNDE NE-AM NASCUT DAR NU SUNTEM LASATI NICI NOI NICI COPIII NOSTRI DE CATRE REGIMUL BASIST.NOI TOT MAI SPERAM CA VA VENI O ZI IN CARE SE VA SCHIMBA CEVA IN BINE IN ROMANIA.
revoltatar

#16306

2014-01-11 10:06

jos mafia basista
IPIP=PIPI

#16307 -28.000

2014-01-11 10:07

82 819 persoane au semnat această petiție. Semnăturile provin de la 54 553 adresa IP diferite.

Musafir

#16308 Re: Re:

2014-01-11 10:07

#16266: Adrian Nastase - Re: poti sa pui si capul la bataie ca la tine nu-i nici o diferenta intre cur si cap  - tot rahat ai si in cap

 

Dan

#16309 Re: Rusine sa va fieeeeeeeeeeeee antenelor

2014-01-11 10:07

#16303: Pontaciul - Rusine sa va fieeeeeeeeeeeee antenelor

Esti unm rahat basist mars acasa prostule ca nu ai dreptul sa stai printre oameni


Musafir

#16310

2014-01-11 10:07

Poate acum ne ajuta bunul Dumnezeu sa-l vedem,odata p-t totdeauna,pedepsit prin demitere,pe groparul Romaniei si poporului roman.Asi dori sa nu mai aud nici macar de numele lui.

Musafir

#16311

2014-01-11 10:07

Sa- ne ajute dumnezeu,dar pana la dumnezeu ne manca sfintii!!!Speranta moare ultima !!!Bafta multa cu aceasta Petitie!!!
emil bocciu

#16312 Bețivul național,

2014-01-11 10:08

de ziua noastră națională are toate motivele să fie huiduit, fluierat sau "ovaționat" ca JAVRĂ ORDINARĂ, pentru urămătoarele motive, afirmații sau prostii făcute: 1. Școala scoate tâmpiți, dar de ce oare acești tâmpiți ajung președinți. 2. Spitalele nu-și au rostul, pentru că oamenii tot mor până la urmă, și ies pe cale naturală din system și se face o cheltuială de bani nefolositoare. 3. Admnistrația e inutilă, pentru că noi facem până la urmă tot ce vrem noi. 4. Armata nu mai are ce apăra, pentru că suntem cuceriți nu territorial, ci economic de FMI și pentru că suntem în NATO și ne apără alții. 5. Cultura nu folosește nimănui, pentru că ea apără valorile identitare și devine o piedică în comunicare și cooperare, s-o dăm naibii la unguri… 6. Opoziția n-are rost și nici n-are sens să se bată cu puterea care guvernează, deci trebuie eliminată. 7. Parlamentul trebuie desființat, pentru că a votat suspendarea președintelui. 8. Alegerile nu sunt bune pentru că înseamnă cheltuială de bani. 9. Alegerile la termen sunt mult prea păguboase, pentru că ar însemna să respectăm legea și să nu mai fim jucători, ceea ce n-ar fi correct… 10. Acestea-s principiile unui stat portocaliu, cu adevărat democratic… minimal, adică, numai noi, eficient, adică, numai pentru noi, și economic, adică, bunăstarea economică, creșterea economică este a noastră, criza este a lor.
NASTASE ADRIAN

#16313 Cine sunteti voi?-Niste golani ce aparati HOTII

2014-01-11 10:09

#16258: NANA - Re:

Sunteti o televiziune de rahat prin ceea ce incercati sa promovati. Nu va este rusine nesimtiti ce sunteti. Va aparati penalii in frunte cu Voiculescu pe care il aserviti, in loc sa priviti demni si cu dreptate societatea in care traim si sa criticati hotii, sa-i eliminati. Voi sunteti viitorul? Ce nesimtire va asumati. Bai gadea, (nu meriti sa fii scris cu majuscule) chiar refuzi sa vezi realitatea din aceasta tara? Te-a cumparat Voiculescu cu cativa galbeni si pentru asta mananci la rahat de nu-ti ajunge! Chiar nu vezi ce hotii la drumul mare se petrec in Romania? Incotro ne indreptam fratilor cu unul ca tine ce esti iresponsabil prin indemnul la ura si la nedreptate ce le faci prin televiziunea lui Voiculescu. Rusine, mare rusine sa-ti fie! Sa dea Dumnezeu odata sa fie condamnat acest mare HOT - Voiculescu si sa vedem atunci ce rahat o sa mai mananci. Si apoi poate o sa vina randul si al tau ca eu am timp sa astept.Traiasca ROMANIA SI SA ELIMINAM PENTRU TOTDEAUNA PE HOTI, PE MINCINOSI, PE ''DOCTORII'' CU COPY PASTE-CE AU OBTINUT DIPLOMELE PRIN HOTIE.


Musafir

#16314 Re: Re: Liviu Dragnea

2014-01-11 10:09

#16215: secretara lui Dragnea - Re: Liviu Dragnea

SI PUPINCURISTI? SAU INCA SUNT LA MICUL DEJUN?

ariston

#16315 doua vuvuzele

2014-01-11 10:09

#1: -

sunteti doua vuvuzele uzate....chiar credeti ca va bada cineva in seama?


Musafir

#16316

2014-01-11 10:10

Datorita acestor oameni pe care din pacate i-am ales ne-au alungat din tara rand pe rand datorita saraciei,minciuni...Ne dorim ca dupa toti acesti ani grei pt toti romani de acasa si cei ca mine care stam printre strainii sa se schimbe ceva, sa nu ma fim nevoiti sa punem capul in pamant pt ca suntem romani si sa ne luptam pt dreptate si o bucata de paine.Va urmarim in fiecare seara si va multumim pt lupta voastra impotriva acestor oameni.Mult noroc si sper ca aceasta petitie sa ajute pt tot cei mai bun pt acest popor care inca isi cauta libertatea si traiul bun
neam de-al lui Voiculescu

#16317 SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-11 10:10

#16083: romanu din italia -

Sunteti o televiziune de rahat prin ceea ce incercati sa promovati. Nu va este rusine nesimtiti ce sunteti. Va aparati penalii in frunte cu Voiculescu pe care il aserviti, in loc sa priviti demni si cu dreptate societatea in care traim si sa criticati hotii, sa-i eliminati. Voi sunteti viitorul? Ce nesimtire va asumati. Bai gadea, (nu meriti sa fii scris cu majuscule) chiar refuzi sa vezi realitatea din aceasta tara? Te-a cumparat Voiculescu cu cativa galbeni si pentru asta mananci la rahat de nu-ti ajunge! Chiar nu vezi ce hotii la drumul mare se petrec in Romania? Incotro ne indreptam fratilor cu unul ca tine ce esti iresponsabil prin indemnul la ura si la nedreptate ce le faci prin televiziunea lui Voiculescu. Rusine, mare rusine sa-ti fie! Sa dea Dumnezeu odata sa fie condamnat acest mare HOT - Voiculescu si sa vedem atunci ce rahat o sa mai mananci. Si apoi poate o sa vina randul si al tau ca eu am timp sa astept.Traiasca ROMANIA SI SA ELIMINAM PENTRU TOTDEAUNA PE HOTI, PE MINCINOSI, PE ''DOCTORII'' CU COPY PASTE-CE AU OBTINUT DIPLOMELE PRIN HOTIE.


Musafir

#16318 Re:

2014-01-11 10:10

#16301: -

Fraiere, pe cine ai votat ? Din 2012 cine guverneaza, nu ei trebuie sa te fericeasca ?


Musafir

#16319

2014-01-11 10:10

De acord in totalitate cu mesajul petitiei.

Musafir

#16320

2014-01-11 10:10

Sunt convins, ca asa zisii actuali politicieni, marea majoritate, beizadelele liniilor 2-10 ale fostului CC al PCR, isi vor bate joc incontinuare de poporul roman, din care fac parte si nu-l pot abandona, din considerente exclusiv materiale.Cosider un act reprobabil aparitia frecventa in Media a acestor tradatori de neam si tara, cu comentariile lor jenante pt orice om civilizat.
Singura solutie este de a angaja de urgenta cu un referendum, oameni capabili din Germania, Franta si Marea Britanie in posturi cheie precum :
PRIM MINISTRU
MINISTRUL FINANTELOR
MINISTRUL ECONOMIEI si INDUSTRIILOR
MINISTRUL DE INTERNE
MINISTRUL APARARII
MINISTRUL JUSTITIEI
MINISTRUL SANATATII
CSM
De ce sa platim in continuare o majoritate de excroci si incompetenti, de ce , in continuare sa nu avem nici o sansa de a alege oameni care sa tina la poporul roman?
Consider, ca prin aceasta, repetam realitatea istorica, cu rege strain, care ne-a readus in randul popoarelor demne un timp ...
Nu uitati contributia FRANTEI in Primul Razboi Mondial, care, pe langa misiunea Gen. Berthelot, am reorganizat Armata, si a urmat Tratatul de la Trianon, atat de drag Ungariei ...
Analizati, va rog, sfatul unui militar in varsta, lovit atat de regimul comunist, cat si de actualul regim dictatorial al lui basescu traian.
Dumnezeu sa ne ajute!

Musafir

#16321

2014-01-11 10:10

luati un vapor ptr. individul asta si-l trimiteti in mijlocul oceanului

Musafir

#16322

2014-01-11 10:11

pentru toti romanii vreau pace si liniste in frumoasa noastra tara
Adrian Nastase

#16323 Re:

2014-01-11 10:11

#16301: -

Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul!

eu

#16324

2014-01-11 10:11

CUM RECUNOSTI MICROBII:
miros:de mortaciune ce trece dincolo de ecran
zgomote :stridente ,putine , neinteligibile .
gust:nu trebuie atinsi ,stiind cu ce se hranesc
actiune :parazitara ,ataca organismul din interior
medicatie :antibiotice ,doza de soc pt refacerea imunitatii naturale a organismului neamului romanesc


Musafir

#16325 Re:

2014-01-11 10:12

#16222: -

E TARE ASTA CU FIREA. EU PROPUN PE PETRA NEMCOVA