Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

un antenist

#12226 Spalarea pe creier a antenistilor

2014-01-10 15:18

#12103: -

Sunteti o televiziune de rahat prin ceea ce incercati sa promovati. Nu va este rusine nesimtiti ce sunteti. Va aparati penalii in frunte cu Voiculescu pe care il aserviti, in loc sa priviti demni si cu dreptate societatea in care traim si sa criticati hotii, sa-i eliminati. Voi sunteti viitorul? Ce nesimtire va asumati. Bai gadea, (nu meriti sa fii scris cu majuscule) chiar refuzi sa vezi realitatea din aceasta tara? Te-a cumparat Voiculescu cu cativa galbeni si pentru asta mananci la rahat de nu-ti ajunge! Chiar nu vezi ce hotii la drumul mare se petrec in Romania? Incotro ne indreptam fratilor cu unul ca tine ce esti iresponsabil prin indemnul la ura si la nedreptate ce le faci prin televiziunea lui Voiculescu. Rusine, mare rusine sa-ti fie! Sa dea Dumnezeu odata sa fie condamnat acest mare HOT - Voiculescu si sa vedem atunci ce rahat o sa mai mananci. Si apoi poate o sa vina randul si al tau ca eu am timp sa astept.Traiasca ROMANIA SI SA ELIMINAM PENTRU TOTDEAUNA PE HOTI, PE MINCINOSI, PE ''DOCTORII'' CU COPY PASTE-CE AU OBTINUT DIPLOMELE PRIN METODE DE HOTIE.


Musafir

#12227

2014-01-10 15:18

nu va lasati,trebuia demult inca de dupa refendum
va doresc succes desi cred ca e prea tarziu,pentru ca inca 11 luni e foarte mult!!!!!!!!!!

Musafir

#12228

2014-01-10 15:18

Abuzurile regimului băsescu și ale lui Băsescu personal în justiție, bănci, imobiliare, sunt inimaginabile, incredibile, de neînchipuit la un președinte.

Musafir

#12229

2014-01-10 15:19

jnitiativa dv este de exceptie.trebuie sa terminam odata cu tiranul de basescu.Sunt cpt. de cursa lunga.autorul romanului "Marinarul".Il cunosc foarte bine pe basescu.Este mai viclean ca vulpea,deci lipsit de inteligenta si plin de venin.Se hraneste cu satisfactia ca a reusit sa insele poporul si delireaza ca-l vede pe el/poporul in mizerie si batjocorit.
CITIZEN

#12230 Re: Manipulare antenista

2014-01-10 15:19

#12211: ADRIAN URSU - Manipulare antenista

spuse,Neamțu.    HaHaHa!!!


Musafir

#12231

2014-01-10 15:19

un singur lucru as vrea sa spun si sa sper si anume ca intr-o buna zi voi avea ocazia sa traiesc cu adevarat intr-o tara libera si democratica..LIBERTATE

Musafir

#12232

2014-01-10 15:20

Basescu- deajuns! Mai satura-te de golaneala!

Musafir

#12233

2014-01-10 15:20

EU CA PARINTE M-AM SATURAT DE ABUZURILE DIRECTOAREI POPA FLORESNTINA DE LA SCOALA DRAGOMIRESTI.ESTE UNA DIN PARTIDUL LUI BASESCU CARE ARE SUSTINE IN CONTINUARE.LA SCOALA SE COMPORTA CU FACE BASESCU CU ACEASTA TARA SI NIMENI NU FACE NIMIC.NUMAI ABUZURI PESTE TOT FACE BASESCU CU ALTII LUI.S-AU FACUT PLANGERI PESTE TOT DAR NIMENI NU POATE FACE NIMIC"PENTRU CA SE SPUNE CA E BLONDA JUCAUSA" SI ARE SPATE CA DOAR E DE A LUI BASESCU.OAMENI BUNI FACETI CEVA.SE DISTRUGE TOTUL IN TARA ASTA.LA SATE OAMENII SUNT MANEVRATI CUM VOR MUSCHII LUI BASESCU.
Ioan ghise

#12234 SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 15:20

#12190: -

Sunteti o televiziune de rahat prin ceea ce incercati sa promovati. Nu va este rusine nesimtiti ce sunteti. Va aparati penalii in frunte cu Voiculescu pe care il aserviti, in loc sa priviti demni si cu dreptate societatea in care traim si sa criticati hotii, sa-i eliminati. Voi sunteti viitorul? Ce nesimtire va asumati. Bai gadea, (nu meriti sa fii scris cu majuscule) chiar refuzi sa vezi realitatea din aceasta tara? Te-a cumparat Voiculescu cu cativa galbeni si pentru asta mananci la rahat de nu-ti ajunge! Chiar nu vezi ce hotii la drumul mare se petrec in Romania? Incotro ne indreptam fratilor cu unul ca tine ce esti iresponsabil prin indemnul la ura si la nedreptate ce le faci prin televiziunea lui Voiculescu. Rusine, mare rusine sa-ti fie! Sa dea Dumnezeu odata sa fie condamnat acest mare HOT - Voiculescu si sa vedem atunci ce rahat o sa mai mananci. Si apoi poate o sa vina randul si al tau ca eu am timp sa astept.Traiasca ROMANIA SI SA ELIMINAM PENTRU TOTDEAUNA PE HOTI, PE MINCINOSI, PE ''DOCTORII'' CU COPY PASTE-CE AU OBTINUT DIPLOMELE PRIN METODE DE HOTIE.

Nelu Gologan
Musafir

#12235

2014-01-10 15:20

In 1989 am iesit in strada, crezand ca luptam pentru o tara libera...dupa 23 de ani ne trezim ca nu mai sunt valabile drepturile pe care leam castigat, si ne trezim ca deja suntem tinuti in lesa,si numai ce hotarasc altii este valabil pentru noi nu ce hotaraste poporul care a luptat sa dobandeasca libertatea de exprimare si demnitatea de care uitase-ra aproape toti Romanii.De ce trebuie sa plateasca acest popor toate marsaviile savarsite de te miri cine in aceasta tara si nu platesc cei care le savarsesc? Am o curiozitate !!!de ce trebuie sa platim noi nerealizarile firmei BEHTEL si nu sunt trasi la raspundere toti vinovatii din acest caz...cum pooate sa dispara un dosar fara urma si ce inseamna asta!!!nu cumva au existat in acel dosar raspunsurile la intrebarile mele? De ce nu se ia in seama vrerea poporului Roman care a hotarat ca Basescu sa nu mai fie presedinte...de ce se intrepreteaza toate legile statului de catre Justitie in asa fel incat sa satisfaca vrerea lui Basescu? De ce nu se scot dosarele penale care au fost trimise de catre Guvern la D.N.A.si sa fie toti vinovatii judecati pe buna dreptate dupa faptele pe care leau savarsit? De ce suntem tratati precum oaia neagra a europei de catre unele state membre ale Consiliului Europei?


Musafir

#12236

2014-01-10 15:21

sunt consternat

Musafir

#12237

2014-01-10 15:21

O initiativa buna. Bravo!

Musafir

#12238

2014-01-10 15:21

Un bunic mi-a murit pe front luptand pt tara. Celalalt a murit in mutii nostri cu arma in mana asteptand.....salvarea americanilor. In fapt nu a facut decat sa-si sacrifice viata crezand in promisiunile lor mincinoase, in diversiunile lor murdare facute si pt cele mai mici interese ale lor, chiar daca acestea au decimat comunitati, etnii, popoare! Cum este posibil ca-ntr-un stat indepedent/suveran un simplu functionar de ambasada sa cheme la raport presedintele, premierul, ministri, etc. Ce "stat de drept" mai putem fi, cand indiferent ce ne dorim (intr-o majoritate covarsitoare), indiferent ca interesul national impune...., se adopta (cu pumnul in gura) ce vor ei, pt satisfacerea intereselor lor meschine si ale lor umile slugi. Uitati-va ce-a facut Basescu din tara asta si usor veti intelege! Sa nu uitam ce-au facut americanii din fosta Iugoslavie si peste tot pe planeta asfa "unde s-au implicat pt democratie/drepturile omului/apararea statului de drept/apararea suveranitatii,etc". Daca cineva poate macar sa dea un exemplu in bine.....emigrez in cel mai inapoiat stat din lumea asta! Romani, poate zilnic auzim imnul national - tragedia este ca nu intelegem nici macar primele doua versuri. Un an bun tuturor si SPER ca voi avea zile sa vad ca ac popor isi recapata demnitatea!

Musafir

#12239

2014-01-10 15:21

Pacat ca atat de tarziu....dar bine e si acum sa speram,la mai bine, si sa se tina seama de vointa noastra!!!!!cand se vor judeca si PDL-sti vinovati,daca exista!!!!!!
Mitica

#12240 Re: Spalarea pe creier a antenistilor

2014-01-10 15:21

#12226: un antenist - Spalarea pe creier a antenistilor

Mai domnule ""BAI"", revizuieste-ti vocabularul  si nu te  mai aprinde in halul asta ca dai in apoplexie.... Basistule ti-e  frica!!!


Musafir

#12241

2014-01-10 15:22

De ani de zile suntem terorizati si sufocati de REGIMUL BASESCU ,ne-a vandut tara strainilor,a umilit poporul,a ,,exterminat'' in masa populatia cu zambetul pe buze prin masurile impuse de el si supusii lui care sunt si ei in numar mare,copiii si parintii au plecat in tari straine din cauza lui,am ramas o tara TRISTA,PUSTIE SI SARACA.Speranta mai avem doar in Dumnezeu.

Musafir

#12242

2014-01-10 15:22

Doresc sa-mi doresc sa nu mai plec din tara mea.
antenist 3

#12243 Re: DOCTORU' ANDY si cel care-si spune "DAN VOICULESCU"

2014-01-10 15:22

#12120: Strainu' - DOCTORU' ANDY si cel care-si spune "DAN VOICULESCU"

Sunteti o televiziune de rahat prin ceea ce incercati sa promovati. Nu va este rusine nesimtiti ce sunteti. Va aparati penalii in frunte cu Voiculescu pe care il aserviti, in loc sa priviti demni si cu dreptate societatea in care traim si sa criticati hotii, sa-i eliminati. Voi sunteti viitorul? Ce nesimtire va asumati. Bai gadea, (nu meriti sa fii scris cu majuscule) chiar refuzi sa vezi realitatea din aceasta tara? Te-a cumparat Voiculescu cu cativa galbeni si pentru asta mananci la rahat de nu-ti ajunge! Chiar nu vezi ce hotii la drumul mare se petrec in Romania? Incotro ne indreptam fratilor cu unul ca tine ce esti iresponsabil prin indemnul la ura si la nedreptate ce le faci prin televiziunea lui Voiculescu. Rusine, mare rusine sa-ti fie! Sa dea Dumnezeu odata sa fie condamnat acest mare HOT - Voiculescu si sa vedem atunci ce rahat o sa mai mananci. Si apoi poate o sa vina randul si al tau ca eu am timp sa astept.Traiasca ROMANIA SI SA ELIMINAM PENTRU TOTDEAUNA PE HOTI, PE MINCINOSI, PE ''DOCTORII'' CU COPY PASTE-CE AU OBTINUT DIPLOMELE PRIN METODE DE HOTIE.

Kookoo Bau

#12244

2014-01-10 15:22

Bravo Antena3! Totusi, mare atentie sa nu va decredibilizati, stiti voi de ce.
Un votant al lui Antonescu.

Musafir

#12245

2014-01-10 15:22

Americanii ne-au adus "democratia"....asa cum au adus-o si in alte parti ale lumii...Nu ei sunt de vina ci noi ca nu avem lideri....TRAIASCA ROMANIA,tara mea, pe care o voi iubi pina cind voi inchide ochii...

Musafir

#12246

2014-01-10 15:22

Sper ca asta sa ne ajute sa ne recapatam respectul pe care, din pacate, unii dintre ai nostri se straduiesc sa ne convinga ca nu-l meritam.
Doamne Ajuta!


Musafir

#12248 Re: Spalarea pe creier a antenistilor

2014-01-10 15:23

#12226: un antenist - Spalarea pe creier a antenistilor

Nu esti antenist ci imbecil băsist!


Musafir

#12249

2014-01-10 15:23

multumim si asteptam vesti bune si o viata mai esoara cu mai putine scandaluri politice

Musafir

#12250

2014-01-10 15:23

Va pup si succes