Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#12201 Un hnesimtit clar.Re: Re: Re:

2014-01-10 15:15

un cetatean

#12202 Re: Manipulare antenista

2014-01-10 15:15

#12119: zavaidoc - Manipulare antenista 

 fac si eu parte din cei 63000 pe care in infinita ta inteligenta ii consideri prosti

unul la mana schimba-ti porecla !faci de ras numele unui cinstit lautar si am spus lautar nu puisor de manelist

si al doilea :ce dovezi sa dai unui om cu mintea dovedita de bas ca baselul e un escroc si ar face bine sa ne lase si sa mearga sa-i tina companie lui nea gigi

ai mintea prea scurta.atat de multe dovezi nu incap intr-un spatiu asa mic la tine in cap


Musafir

#12203

2014-01-10 15:15

Buna sunt Pop Teodor.
Sunt cu totul de acord cu aceasta scriere si doresc succes si indeplinire suprema
Petre Ivascu

#12204 felicitari

2014-01-10 15:15

Felicitari initiatorilor si semnatarilor acestui,, Supplex Llbellus Valachorum,,. Astept sa vina procurorii basisti,cu bibliile din dotare sa ne spuna ca am fraudat petitia!

Musafir

#12205

2014-01-10 15:15

Sunt pentru o justitie ,,oarba",care sa actioneze independent,fara imixtiunile politicului,dar,ce se intampla astazi este departe de adevar!Oare chiar sa nu avem pe cineva din justitie care sa aiba curajul sa ancheteze si atatea nereguli majore faptuite de presedintele tarii??Chiar sa fie aservita intreaga justitie presedintelui?Sau ar fi posibil ca celor inca neimplicati din justitie sa le fie teama?Oricum,e vizibila neimplicarea justitiei in ambele tabere politice!Si atunci,noi,oamenii simpli,ce ar trebui sa facem?Sa ne facem ca nu vedem?Chiar ne cred prosti pe toti?Statele europene au mers pana acolo,incat,l-au impus pe presedintele Traian Basescu ca si guvernator al Romaniei!Statele Unite ar trebui sa studieze mai bine situatia Romaniei!Respect Statele Unite ale Americii,dar nu pot sa nu observ faptul ca politica dusa fata de Romania este usor rigida si partizanala.Nu cred ca ce se intampla acum la noi,ar fi de tolerat in America!Cred ca emisarii americani ar trebui sa fie mai bine informati atunci cand vin in Romania sa ne ,,sprijine" in salvarea tinerei noastre democratii,inca cautand drumul drept cu ,,ajutorul dezinteresat" al statelor mai puternice!

Musafir

#12206

2014-01-10 15:15

Doamne ocroteste-i pe Romani!!!!
p.s. Ca Bunul Dumnezeu nu doarme,
Tate are sa le-ntoarne !

Musafir

#12207

2014-01-10 15:15

Thanks USA!

Musafir

#12208

2014-01-10 15:16

Aceasta petitie ar trebuii sa reprezinte pe toti romanii care l-au demis pe actualul presedinte uzurpator. Urmaresc zi de zi antena3 cu mare atentie si sunt mandru ca inca in aceasta tara mai sunt patrioti precum voi realizatorii multor emisiuni interesante tv.
gogu

#12209 Re: Re: ZAVAIDOC , TOT UN DOBITOC ......

2014-01-10 15:16

#12180: zavaidoc - Re: ZAVAIDOC , TOT UN DOBITOC ...... "Straine, cat iti dau psd-istii sa aberezi aici? O ciorba calda pe zi si vreo 15 lei?"

exact aceasi problema a avut-o Iliescu in anii 90',  cine-l contesta trebuia musai sa fie platit...totala lipsa de imaginatie din partea serviciilor si atunci si acum...apoi Iliescu a pierdut...urmeaza Basescu...


Musafir

#12210

2014-01-10 15:16

Doresc o Justitie depolitizata, imuna la situatia sociala sau materiala a partilor implicate intr-un proces,competenta, consecventa si unitara in solutionarea cauzelor.
ADRIAN URSU

#12211 Manipulare antenista

2014-01-10 15:16

#12155: inventat7.4m - Re: Manipulare antenista

Sunteti o televiziune de rahat prin ceea ce incercati sa promovati. Nu va este rusine nesimtiti ce sunteti. Va aparati penalii in frunte cu Voiculescu pe care il aserviti, in loc sa priviti demni si cu dreptate societatea in care traim si sa criticati hotii, sa-i eliminati. Voi sunteti viitorul? Ce nesimtire va asumati. Bai gadea, (nu meriti sa fii scris cu majuscule) chiar refuzi sa vezi realitatea din aceasta tara? Te-a cumparat Voiculescu cu cativa galbeni si pentru asta mananci la rahat de nu-ti ajunge! Chiar nu vezi ce hotii la drumul mare se petrec in Romania? Incotro ne indreptam fratilor cu unul ca tine ce esti iresponsabil prin indemnul la ura si la nedreptate ce le faci prin televiziunea lui Voiculescu. Rusine, mare rusine sa-ti fie! Sa dea Dumnezeu odata sa fie condamnat acest mare HOT - Voiculescu si sa vedem atunci ce rahat o sa mai mananci. Si apoi poate o sa vina randul si al tau ca eu am timp sa astept.Traiasca ROMANIA SI SA ELIMINAM PENTRU TOTDEAUNA PE HOTI, PE MINCINOSI, PE ''DOCTORII'' CU COPY PASTE-CE AU OBTINUT DIPLOMELE PRIN METODE DE HOTIE.


Musafir

#12212 banateanul

2014-01-10 15:16

Am observat scris mai jos " scapati-ne de Basescu " si nu sunt deloc de acord cu atitudinea asta.
Adica sa vina altii sa rezolve !
Tot asa in Bucuresti marea majoritate a cetatenilor se vor scapati de cainii vagabonzi dar nu misca unul un deget pentru asta. Ba se mai cearta intre ei pro si contra . La fel procedeaza si cu Basescu. Pro si Contra .


Musafir

#12213

2014-01-10 15:16

DA si pentru Raspunderea Patrimoniala a judecatorilor si procurorilor

Musafir

#12214

2014-01-10 15:16

Si in Basarabia exista oameni lucizi.Intelegem bine lucrurile ce se intampla in Romania,tara noastra de dor.Va sustinem din toata inima.

Musafir

#12215

2014-01-10 15:16

basescu trebuie arestat, cu tpoti acolitii sai politici care "garanteaza2 impartialitatea justitiei

Musafir

#12216

2014-01-10 15:17

Buna ziua.Sunt unul dintre romanii plecati peste granita in perioada 2006-2010 in Spania.Am fost mintit si pacalit de Presedintele Traian Basescu si fostul guvern Boc.Romania era in criza financiara in 2009 iar romanii nu cunosteau acest lucru mai ales de datoria externa de 98,2 miliarde euro.Romania si cetatenii nu au avut voie sa cunoasca adevarul.De ce?La primul referendum romanii asteptau cu nerabdare schimbarea,dar acest lucru nu s-a produs datorita guvernului PDLcaresi al Presedintelui Traian Basescu care a avut grija sa schimbe constitutia...si cine mai stie cate alte legi au fost schimbate in favoarea lor.Eu ca rezident spaniol am fost mintit prin dezinformare in spania.Imaginea lui Basescu era una foarte buna iar in tara altfel au stat si stau in continuare lucrurile.

Musafir

#12217 Re: Re: anonim

2014-01-10 15:17

#12158: zavaidoc - Re:

Basescu a aparat-o pe R. Anastase cand a furat voturi in Parlament. Evenimentul a fost difuzat in direct de TVR1. A fost un mare scandal pe tema asta!

cand a fost intrebat de unde are bani a raspuns: mai un pamant, mai un hahahha!

cand era ministru al transportului sustinea ca Ro nu are nevoie de autostrazi

casa din mihaileanu si-a dat-o singur

dosarul flota

ca sa devi judecator, trebuie sa ai semnatura preseditelui, iar basescu este presedintele care a semnat pemtru cei mai multi judecatori din toti presedintii => oamenii aia ii sunt un pic datori.

etc etc etc.

 


Musafir

#12218 Re: Sunteti niste nesimtiti!

2014-01-10 15:17

#12198: fidel castro - Sunteti niste nesimtiti! 

 si tu esti un rahat, ca sa nu zic numele corect, pupincurist basist, tu poate esti un slugoi care mananca din banii nostri care boul de base ii redirectioneaza la televiziunile cretin si dobitoace ca tine!!!


Musafir

#12219

2014-01-10 15:17

dacă văleanu și sârbu nu au replică la macovei și băsescu mă doare și-mi pasă...cine tace când trebuie să vorbească să meargă...la pension

Musafir

#12220

2014-01-10 15:17

Exista atata marsavie in politica lui Basescu si a clicii sale de borfasi ,incat de multe ori ma intreb cum de ii rabda pamantul . Traiesc sentimentul ca de nemernicul de Basescu nu vom scapa niciodata iar umbra sa malefica va urmari multi ani Romania si pe noi toti.

Musafir

#12221

2014-01-10 15:17

O initiativa utila! Bravo!
zavaidoc

#12222 Re: Re: Re: Basescu a aparat-o pe R.Anastase cand a furat voturi in parlament! A fost difuzat pe TVR

2014-01-10 15:17

#12178: - Re: Re: Basescu a aparat-o pe R.Anastase cand a furat voturi in parlament! A fost difuzat pe TVR1!

Asta spuneam si eu, nici Basescu, nici Anastase, nici ceilalti ai lor nu au fost perfecti, asta e, defilam cu ce avem...

Dar daca ii comparam cu cei de acum...ce parere ai de legea super-imunitatii sau de gratiere si amnistie? Asta ca sa dau doar 2 exemple din sutele de magarii facute de cei care incearca sa controleze tot si sa transforme Romania in ferma de casa a mafiotilor pesedisti?


Musafir

#12223

2014-01-10 15:17

JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul !
JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul ! JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul ! JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul ! JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul ! JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul ! JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul ! JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul ! JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul ! JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul ! JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul ! JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul ! JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul ! JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul ! JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul ! JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul ! JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul ! JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul ! JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul !

JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul !

JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul !

JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul !

JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul !

JOS BASESCU ! Celorlalti ai lui si ai celor ce continua sa jefuiasca tara, le va veni randul !

 


Musafir

#12224

2014-01-10 15:18

Foarte bine a-ti facut, dar cu intarziere.
Mihai "Limba Lunga" Gadea

#12225 Bravo

2014-01-10 15:18

Sa o sugeti bai fraierilor!!! pentru toti cei care pun botu' la vrajeala varanului.... Pentru ce luptati voi? sa scapati de Base... ? o sa scapati in cateva luni si apoi ?.... va mananca viermii lingailor !!!