Demisia parlamentarilor care au votat pentru SUPERIMUNITATE


Musafir

#1

2013-12-13 15:07

Responsabilitate si patriotism...cuvintele astea va mai spun ceva, domnilor?
SALVATI OLTCHIM
Musafir

#2 In favoarea lor totul este posibil. Pentru salariati, someri, mame, copii - nimic nu se poate.

2013-12-13 15:39

FIER VECHI - cu drujba prin Oltchim

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQXIB32rjtiQEey4e9VVB40cUmu...

Atentie, OLTCHIM - ARPECHIM in INSOLVENTA! Urmeaza FALIMENTUL?

SALVATI OLTCHIM - ARPECHIM!

SEMNATI APELUL PENTRU SALVAREA OLTCHIM:
http://www.petitieonline.com/salvati_oltchim_si_arpechim


Musafir

#3

2013-12-14 19:04

Am crezut mereu ca si in PSD sunt oameni competenti,seriosi,insa acum sunt convins ca sunt lasi,slugarnici fata de Ponta si de cei din umbra care-i manevreaza spre rusinea parlamentului,bine zis,al penalilor!Rusine si liberalilor,in frunte cu antonescu pentru situarea alaturi de asa partid ca psd!
nic77

#4 desteapta-te romane

2013-12-15 10:15

Au trecut vreo 5 zile de cand am semnat petitia si am dat-o mai departe pe facebook. De atunci ne-am adunat in total pana acum 99 de semnatari... mai putini decat hotii din parlament care au votat. Este ingrijorator, suntem oare chiar o tara de hoti, indolenti, nesimtiti in majoritatea noastra, sau poate prosti? Eu cred ca cel care tine la viata sa ce se scurge cu fiecare mandat si cu fiecare magarie si furaciune, artrebuisa se retraga din acea zona calamitata numita Romania.
iMNUL

#5 lipseste UNUL

2013-12-15 18:42

ALOOO
iMNUL

#6 lipseste UN PARLAMENTAR

2013-12-15 18:44

COSMA VLAD ALEXANDRU LIPSESTE!!! fiul baronului local Mircea Cosma - Ploiesti USL

Musafir

#7

2013-12-15 21:41

Afara
Cristian Roman
Autorul acestei petitii

#8 Re: lipseste UN PARLAMENTAR

2013-12-16 09:05

#6: iMNUL - lipseste UN PARLAMENTAR

Buna ziua!

Va multumesc ca ati semnat aceasta petitie. Sper sa reusim sa adunam cat mai multe semnaturi.

Am preluat lista cu numele celor care au votat "pentru" de pe site-ul Camerei Deputatilor. Puteti gasi link-ul chiar pe prima pagina a petitiei.

Numele fiului lui Mircea Cosma nu apare pe lista celor care au participat la vot. Probabil ca Vlad Cosma nu a participat deloc la votul acesta.

Daca aveti informatii ca a participat si a votat pentru, va rog sa imi trimiteti sursa, pentru a putea verifica.

Va incurajez sa folositi si varianta prin care puteti sa il contactati direct pe deputatul Cosma si sa il intrebati cum a votat si care este parerea lui in legatura cu aceasta problema. Pe site-ul camerei deputatilor apare numai adresa de e-mail tsdprahova@yahoo.com - banuiesc ca este adresa filialei de tineret a PSD in judetul Prahova.

Am observat ca din lista celor prezenti la votul acesta lipsesc si numele altor deputati cunoscuti din PSD Prahova. Puteti sa ii contactati si pe ei si sa ii intrebati ce parere au despre acest vot.

Sava Andrei-Valentin - adresa de e-mail andrei.sava@cdep.ro

Ghiţă Sebastian-Aurelian - adresa de e-mail sebastian1978.ghita@gmail.com


Va rog sa distribuiti in continuare petitia pentru a putea aduna cat mai multe opinii.

Multumesc,

Cristi

 

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-12-16 09:50



Musafir

#10

2013-12-16 10:26

Chiar si cei care nu au votat (abtineri sau absenti de la vot) sunt vinovati pentru lipsa de atitudine fata de o asemenea actiune indreptata impotriva cetatenilor acestei tari care inteleg sa respecte legea!
gogu58

#11 Re: Re: lipseste UN PARLAMENTAR

2013-12-16 10:48

#8: Cristian Roman - Re: lipseste UN PARLAMENTAR

As semna cu conditia ca petitia sa ceara demisia tuturor parlamentarilor. Banuiesc ca ce care nu au votat au facut-o din alte motive, nu din grija fata de mandatul incredintat de alegatori...


Musafir

#12

2013-12-16 10:51

USL-ul cu Ponta in frunte va deveni cel mai drastic regim autoritar al tuturor timpurilor in Romania daca poporul nu se trezeste la timp, cu toate ca s-a asteptat deja prea mult, era totul previzibil, si totusi au fost alesi de niste inconstienti si de cei interesati de o viata buna prin inselatorie,furat,excrocherie,care fug de o justitie corecta si independenta pentru a forma in "liniste" un regim mafiot.Imaginea Romaniei nu poate decat sa fie "O scoala a hotilor" care se vor imprastia prin Europa si vor dezvolta acest sistem mafiot in toata Europa.Cine vrea asa ceva!?
Romanii vor democratie,justitie corecta,viitor european alaturi de oameni cinstiti,corecti si civilizati.Politicienii nostri trebuie sa dispara in puscarie acolo unde le este locul meritat.

Musafir

#13

2013-12-16 10:51

demisia acestor banditi politiciacestor hoti la drumul mare asezati in scaunele tarii.
calu

#14 yo

2013-12-16 12:17

La ce ar fi bun votul meu,nu ca nu l-as da insa as dori sa cunosc daca are vreun efect,daca este luat in consideratie pe undeva.Doara asta ne si ...intereseaza ,sa valoreze ceva.
Mihai

#15 Re: yo

2013-12-16 13:12

#14: calu - yo

Si daca tace toata lumea si nu spune nimic, la ce bun? Eu tac, tu taci, si toti traim cu impresia ca suntem furati si batjocoriti.

Daca eu votez, tu votezi, vede si altul, voteaza si el, se aduna 10-100.000 de voturi si mergem cu ele si le bagam pe gat alora de sunt pe lista aia.

Pana acum abia au votat 124 de oameni. Asta spune despre noi cat de pasivi si indiferenti suntem. O masa de manevra perfecta.

Cand o sa ajunga o mana de parlamentari analfabeti si corupti, cu toate neamurile lor, sa ne fure si gaina din curte, abia atunci o sa ne trezim. Si ce tarziu o sa fie...

ionisus

#16 Re: desteapta-te romane

2013-12-17 08:37

#4: nic77 - desteapta-te romane

Foarte adevarat, nu avem constiinta civica, suntem obisnuiti sa stam in fotoliu si sa ne bem berea(cafeaua) si sa-i lasam pe altii sa ne rezolve problemele.Somnul...natiunii, naste monstrii! Degeaba cantam de atata amar de vreme  Desteapta-te Romane, dormim in continuare pe noi...

ionisus

#17 Re: Re: yo

2013-12-17 08:39

#15: Mihai - Re: yo

Nu trebuie sa ne fure, ne iau totul prin "lege"....iar noi dormim, dormim!

ionisus

#18 Re:

2013-12-17 08:44

#10: -

Solutia este votul negativ, de care insa toti politicienii fug ca ....ala, de tamaie, pentru ca toti stiu ce efecte ar avea acest vot, in conditiile in care cel care primeste un vot negativ majoritar nu mai poate candida...asta ar insemna primenirea clasei politice, adica o schimbare reala a situatiei.

nic77

#19 Re: Re: desteapta-te romane

2013-12-17 20:20

#16: ionisus - Re: desteapta-te romane

Multumesc de comentar. Exact! Daca toti s-at gandi macar la sensul cuvintelor din titlul IMNULUI national.... Nu mai spun de continut.... care se potriveste manusa... barbarii de tirani ne hipnotizeaza, ne adancesc in somnul cel de moarte cu antene si alte pomeni politice pentru a ne putea vinde muntii nostri care aur poarta iar noi sa fim nevoiti sa cersim din poarta-n poarta si asta cu scandal...vezi propunerile de mentinere a restrictiilor pe piata MUNCII.. adica a ce? a muncii... nici exploatarea aurului sia wolframului nu mai e o afacere rentabila pentru statul roman, trebuie externalizata :)... daca asta nu ne revolta, aceasta evidenta, inseamna ca suntem adanciti de-a binelea in somnul cel de moarte. Nicolae Ceausescu si odiosul regim au condus 24 de ani: 1965-1989. Noi avem de la lovitura de stat facuta pomana de alte puteri si prin care ni s-au pus tradatorii in fruntea tarii ca pasuchii de care nu mai scapam ca s-au prasit intre ei, 23 de ani.. aproape 24. As fi foarte bucuros daca cineva ar face la o televiziune un bilant comparativ... furat total, datorii total, realizari total.. etc, pt ca daca ne gandim ca Ceausescu a fost impuscat fara proces, adica fara un proces legal, s-ar impune un asemenea bilant. De fapt cred ca trebuie sa incepem cu inceputul: prima data sa facem si noi in sfarsit o Revolutie a NOASTRA!!! Dar cu cine? De fapt si serviciile secrete inhiba initiativa civica, absolut toate sindicatele si organizatiile sunt supravegheate permanent si influentate, sunt pusi lideri care sa convina etc, se confisca vointa reala a bazei a poporului. niste criminali care vor fi raspunzatori pentru dezintegrarea natiunii romana, dar care se cred slujitori ai statului si se numesc ofiteri!!! Nu toti, sa fim bine intelesi. Craciun Fericit!


Musafir

#20

2013-12-18 18:10

E corect sa demisioneze, nu sunt deasupra oamenilor. Sunt acolo pentru ca oamenii i-au votat si s-au incredintat lor. Azi cred ca au dezamagit profund si iremediabil.