Cerem pedeapsa cu moartea pentru INALTA TRADARE!!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem pedeapsa cu moartea pentru INALTA TRADARE!!


Musafir

#351

2015-12-24 12:17

Da, doresc cu toata ardoarea reinstituirea pedepsei cu moartea pentru inalta tradare precum si infiintarea acelor tribunale in vederea actionarii in timp record intru confiscare a averilor celor care s-au facut vinovati de furt in dauna societatii !


Musafir

#352

2015-12-24 12:22

Da doresc aceste lucruri _ pedeapsa cu moartea pentru Inalta tradare si un Tribunal in care sa se judece in regim urgent confiscarea averilor furate !

Musafir

#353

2015-12-25 20:58

Pentru devastarea fabricilor, a uzinelor şi a combinatelor. Pentru spaţiile comerciale din toate oraşele mai importante, care au ajuns în posesia sponsorilor politici. Pentru devastarea pădurilor, sub directa coordonare de către politicul din zone. Pentru ţigareta 1, 2 şi 3, ai căror beneficiari direcţi încă nu se cunosc. Pentru traficul de influenţă din rândul Parlamentarilor, care timp de 26 de ani, au supt din banul public. Pentru toate puterile politice de la centru şi din teritoriu, care au jefuit avuţiile statului. Pentru toate partidele care au participat la guvernare în perioada ultimilor 26 de ani, transformând România într-o simplâ piată de desfacere, exploatând forţa de muncă prin modificările ce au fost aduse Codului Muncii, în ultimii 15 ani. Pentru toate aceste fapte, toate partidele care au fost la putere la nivel local sau central în perioada ultimilor 26 de ani, trebuie să răspundă cu viaţa,în faţa poporului Român jefuit şi umilit pe meleagurile strămoşeşti.

Musafir

#354

2015-12-28 06:26

Pentru că 26 de ani am fost batjocoriti de politicieni si nunumai.Au averi pentru care nu pot fi cheltuite zeci de ani.

Musafir

#355

2015-12-28 12:14

De ce am semnat?! Pai,pt ca e ceva firesc.e ceva norma!Nu putem continua asa...unii sa jegmaneasca si sa traiasca pe picior mare,iar unii care au muncit o viata sau continua sa munceasca, nu au nici ce pune pe masa...simplu,nu?

Musafir

#356

2015-12-29 05:31

Pentru ca urasc jaful si pe jefuitori

Musafir

#357

2015-12-31 06:39

Pentru un viitor in normalitate de care sa beneficieze urmasii nostri.

Musafir

#358

2016-01-02 06:49

Eu de multa vreme spun ca este singura solutie pentru a avea o clasa politica responsabila. Sa fie platiti cu cate 10000 euro/luna insa daca sunt prinsi ca au furat, au dat mita, au luat mita, au subminat economia tarii sau au tradat tara sa fie aspru pedepsiti, chiar cu moartea, iar intreaga avere sa intre in posesia statului (nu conteaza daca este facuta licit sau ilicit). doar asa putem sa avem oameni care merg in parlament pentru tara nu pentru ei.

Musafir

#359

2016-02-25 10:02

Pentru pedepsirea marilor criminali, tradatori de tara si hoti, aflati in functii publice. Ei, cei care au condus destinele tarii, in acest ultim sfert de veac, sunt marii vinovati de marasmul in care s-a scufundat tara. Ei, incepand cu 25 dec. 1989, au asasinat , au tradat si au furat. Aceste crime, sunt inprescriptibile.

Musafir

#360

2016-02-25 13:22

Nu mai e de comentat moarte tradatorilor asa a fost dintideauna asa sa fie ei scimba legile cum le place isi aplica imunitati da pana cand pana cand le dam voie si bani
Stop

Musafir

#361

2016-02-25 19:48

Pentru copiii si batrinii care mor in spitale,pt copii care pling dupa parintii ce sclavagesc in lume,pt pensiile de mizerie ale parintilor pt vizarea resurselor stategice ale Romanieisi inca alte 1000 de motive,semnez petitia si remarc ca pedeapsa cu moartea este prea blinda cu acesti tradatori.Nu au invatat nimic din istorie,si tare teama imi este ca in cazul unei revolte nationale,acestia vor fi linsati.

Musafir

#362

2016-02-25 21:40

Speram sa se si puna in aplicare cea ce nu cred .

Musafir

#363

2016-02-26 06:43

pentru ca tradarea este un act de maxima marsavie,mult mai ingrozitor decat crima,iar efectele ei ating intr-un mod absolut devastator fiecare cetatean al tarii...nimeni nu merita sa traiasca dupa ce a tradat neamul in care s-a nascut....in istorie,am vazut cat de mult rau a adus un act de tradare acestui popor,Decebal ... Tepes...Mihai Viteazul...au fost tradati,iar actul tradarii a ingenuncheat de fiacare data tara...

Musafir

#364

2016-02-26 18:38

Tin sa precizez ca sunt total impotriva violentelor de orice fel si am semnat cu strangere de inima petitia !!! Dar constientizez ca am ajuns in punctul cand trebuies luate masuri severe impotriva raului care se extinde ca un cancer !!! Daca nu adoptam un cod penal care sa penalizeze aspru faradelegile si sa protejeze omul bun care-si face datoria , vom disparea ca natie !!! Doamne fereste !!!

Musafir

#365

2016-02-27 11:03

Prin actualele pedepse se incurajeaza faptele de tradare a intereselor poporului si a in tereselor nationale. Dupa catva ani de inchisoare sun eliberati toti hotii si tradatorii ! Cred ca introducerea acestei pedepse ar diminua aceste acte de tradare nationala !

Musafir

#366

2016-02-27 18:29

sa se faca dreptate in romania ca prea mult au dus tara de rapa ,avem o tara foarte frumoasa si ar fi pacat sa o lasam pe mana tiranilor,rusine celor de la conducere pt dezonoarea poporului roman.

Musafir

#367

2016-03-01 06:47

ptr. salvarea ROMANIEI!

Musafir

#368

2016-03-01 12:26

sper sa fie adevarat


Musafir

#369

2016-03-05 05:41

Toți cei care tratează cu dispreț țara în care s-au născut, sunt niște infami trădători!

Musafir

#370

2016-04-11 07:45

M-am saturat de mafie,hotie ,banditism si CAPITALISM TIMPIT.

Musafir

#371

2016-05-06 18:38

Pentru ca inalta tradare este cel mai mare pericol pentru neamul romanesc, pentru economia nationala si pentru Statul de Drept, mai ales in masura in care tot mai multe ciudatenii si abjectii se intampla dupa 1989 si pana in prezent. Se defriseaza aurul verde(lemnul) si se vinde non-stop de ani de zile cu interminabila coloana de vagoane zilnic, se inchid mine care ar aduce profit, se da strainilor aurul si alte multe metale foarte pretioase, se promoveaza nonvalorile intr-o mass-media aservita fatis Guvernului actual, se vorbeste tot mai mult despre slugarnicia celor care ne conduc fata de straini si demonstreaza in mod vizibil aservirea intereselor straine de Romania in detrimentul romanilor, probabil din lipsa fricii de pedeapsa capitala care au reusit imediat dupa 1989 sa o desfiinteze, cu asta demonstrand ca stiau deja de atunci ce planuri aveau pentru tara noastra- Romania.Consider ca pedeapsa capitala este esentiala pentru ca Romania sa-si poata reveni dupa acest "taifun" extrem de periculos pentru natiune si deasemeni... pentru Statul de Drept.Cei care tradeaza Romania si Statul de Drept, pe cetatenii Romaniei pe care au datoria de fapt ca sa-i reprezinte si nu sa lucreze impotriva lor, merita pedeapsa maxima- pedeapsa capitala.Nu exista nimic mai injositor si nimic mai periculos decat tradarea inalta.Nu exista crima mai mare decat sa lucrezi impotriva natiunii care te-a ales sau in care te-ai nascut in vederea slabirii sau distrugerii ei. Nu exista crima mai mare decat sa iti vinzi tara si sa lucrezi la comanda strainilor ORICARE sunt acestia in vederea slabirii economiei nationale sau impotriva cetatenilor tarii al carui cetatean esti la randul tau.


Musafir

#372

2016-06-01 17:50

Pentru un viitor mai sigur a nepoților mei și viitorul țări✅

Musafir

#373

2016-06-03 16:05

Pentru ca nu mai suport jefuirea tarii.

Musafir

#374

2016-07-09 03:44

Sânt total de acord pedeapsa cu moartea ptr analta tradare ,atât cel ce a comis o cât și întreaga familiei acestuia numai așa scăpăm de rasa această nenorocita,

Musafir

#375

2016-07-09 19:02

Pt.a plăti cu vârf și îndesat toți trădători de neam și țară,sa le retragă si cetățenia de romani si trimiși în Siberia.