Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR


Musafir

#976

2013-09-11 22:26

Animalele sunt creaturi vii -
nu uciderea de nevinovați!

Musafir

#977

2013-09-11 23:03

eu iubesc animalele foarte mult mai mult traiesc si muncesc departe de tara si am o catelusa in grija unei vecine caruia i ai trimit banii perioddic pentru ingrijirea ei nici un moment nu mam gandit sa o abandonez .pentru acesti ucigasi de caini nu am cuvinte .

Musafir

#978

2013-09-11 23:38

Inainte sa ucideti 999N caini ganditi-va ca noi OAMENII dam in cap , omoram , furam , talharim, violam si suntem pusi in spatele unor grati in care avem siguranta si mancare zilnica indiferent de "gafa care am facut-o". De ce nu omoram toti oamenii ? Suntem de NNNNNNNNN ori mai periculosi ca si cainii! Mai ganditi-va ca aceste vietuitoare ce stau pe 4 labe nu au sansa sa-si castige mancarea ! Animalele au fost create odata cu noi si nu sunteti voi in masura sa ucideti atatia caini doar pentru ca un copil de doar 4 ani nu a fost supravegheat “Bunica aceea putea sa aiba grija de acel copil nu sa stea in barfe si sa nu fie atenta la copil pentru ca ii se putea intampla orice nu neaparat ceea ce s-a intamplat cu cainii “putea fi calcat de masina , sa cada , sa se taie …etc” Un copil trebuie ingrijit Precum face si o femela dupa nastere ... Tot din cauza omenirii acesti caini sunt pe strazi pentru ca, daca nu era abandonul nu erau caini pe strada ! Daca ati primi sume de bani pe spinarea cainilor sau a oricarui animal peluna ati strange cate 99N caini intr-un apartament dar tot pentru binele vostru si banii sa ii cheltuiti pe ce ati dori dumneavoastra asa-i ? Daca la randu lor caini ar fi o vietuitoare rara si ar costa Miliarde de euroi va-ti da dumneavoastra drept vanatori dupa acesti caini asa e ?Evident! Uitati niste lucruri, aceste animale au aceiasi coloana vertebrala si o inima care bate in piept ca si la un om si daca voi ii pretuiti si ei va pretuiesc la randul lor, uitati-va la un caine maidanez apreciat si iubit, Daca omul l-ar bate , nu iar da de mancare , sau apa nu ar reactiona asa si nu ar fii ascultator insa precum ii pretuim asa ne pretuiesc si ei ascultandu-ne si invatarea dresajului vostru … http://www.youtube.com/watch?v=bF_C1KGIu1U . De multe ori, acesti caini sufera fara ca lumea sa stie , murind de foame, sete sau de durere , ei nu au spitale, daca ii doare sau le este rupt ceva, nimeni nu le poarta de grija, se descurca singuri , indura durere si suferinta. De ce noi oamenii apelam la ei pentru a prinde infractori ? De ce apelam la ei pentru a face bani (Participand la concursuri) sau (viderea puilor de rasa) ? Daca animale ar disparea prin absurd ne-am manca noi intre noi !

Video:
http://www.trilulilu.ro/video-animale/cel-mai-destept-caine-din-lume
Mlc0001

#979 Hai sa facem cevA

2013-09-11 23:42

Http://www.nueutanasierii.com da situ-l asta cat Mai departe pt protectial animalelor. Dati click pe aduri, pentru fiecare click situ-l primeste 10centi. Bani se va Duce per construirea acestui site. Ms

Musafir

#980

2013-09-12 02:06

Este inadmisibil ca o tara Europeana sa faca asemenea acte de barbarie! Inadmisibil!

Musafir

#981

2013-09-12 03:47

Anyone who abuses an animal needs putting down. Harsh but I'd gladly do it!

Musafir

#982

2013-09-12 05:31

Imi dau semnatura pt. toate punctele semnalate.
Si voi spune NU atunci cand constiita imi arata nu este OK.
Eu

#983

2013-09-12 06:03

Cine crede ca se vor folosi metode reale de eutanasiere ( mai intai adormi animalul apoi faci injectia letala care opreste mai intai repsiratia si apoi inima).Sunt ingrozita de dementia de care sufera specia umana. De fapt el este animalul bolnav. Dar nu recunoaste. Iar predispozitia inspre dementie creste atunci cand sunt adunati in masa. Toti care au putere in ei sa omoare fara sa simta in ei groaza, nu dau decat dovada celor de mai sus.


Musafir

#984

2013-09-12 07:07

Suntem oameni nu roboti.

Musafir

#985 Like

2013-09-12 07:39

#978: -

pnetru cele spuse.


Musafir

#986

2013-09-12 08:08

Nu se poate sa fim atat de salbatici si lipsiti de suflet!
Intr-o tara civilizata cum ne verem a fi, astfel de decizii cum este eutanasierea on masa a cainilor nici macar nu poate fi luata in calcul. Nu este vina lor ca sunt pe strada, oamenii sunt de vina pentru tot. Va rog nu fiti indiferenti la suferinta lor!

Musafir

#987

2013-09-12 08:23

NU SUNT PENTRU EUTANASIERE . Vin si va intreb: aveti dreptul sa luati o viata pe care nu voi ati dat-o? Ati avut curiozitatea sa va uitati la americani si sa vedeti cum sunt tratati cainii? Au politie, spitale, iar cei care ii agreseaza sau ii chinuie platesc amenzi usturatoare sau fac inchisoare.Dar cum noi nu suntem un popor civilizat, este normal sa gandim asa. Si asta se vede din nivelul de trai pe care il avem tot din cauza noastra, ca votam pe toti incompetentii. Este o vorba care spune ca fiecare popor isi merita conducatorii pe care ii are. Mai meditati la asta.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-09-12 08:27



Musafir

#989

2013-09-12 08:29

NU SUNT DE ACORD PT EUTANASIERE. AS DORI CA DL SORIN OPRESCU SA MA AJUTE CU UN TEREN PT. A PUTEA LUAT CATEII DIN ADAPOSTURI. TIN SA PRECIZEZ CA LA NOI EUTANASIEREA SE FACE CU ELECTROCUTARE (STIU ACEST LUCRU PT CA AM FOST LA ADAPOSTUL PALLADY SI NU VA SPUN CUM AM PLECTA DE ACOLO
viali

#990

2013-09-12 08:39

nu eutanasierii ciinilor fara stapini

Musafir

#991 Re:

2013-09-12 08:41

#989: -

ce am spus..deci si mai groaznic..am vazut o poza cu o mama catelusa plina de sange, probabil gatul taiat , puii ramasi incercau sa suga. pe site ul facebook,, iubesc animalele,, .

:(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((


Musafir

#992

2013-09-12 08:52

Cei care vor eutanasierea cainilor, nu sunt crestini, au inima impietrita si nu se pot numi oameni. Pedeapsa lor va veni mai devreme sau mai tarziu.

Musafir

#993

2013-09-12 08:53

Ed. de la 11.9.2013: Între timp, au apărut îndoieli cu privire la faptul baiat de patru ani, nu a fost de fapt ucis de câini. Potrivit politicianului român Corneliu Vadim Tudor, medicul care a efectuat autopsia, a fost pus sub presiune de timp considerabilă. Într-adevăr, există dovezi că băiatul a fost violat și ucis înainte de câini a căzut peste el. Aceasta a declarat că deputații din ziarul românesc "DC News."
musafir

#994 Re:

2013-09-12 08:53

#920: -  

foarte idiot comentariu! afla ca mai sunt si oameni cu inima, care comenteza si fara sa fie platiti! stii de ce? pentru ca mai sunt si oameni cu caracter - care nu se dau in vant dupa bani! nu uitati ca si tu protestezi pro eutanasierii, asa ca de unde stiu eu ca nu esti tu ala care primeste bani? ingust la minte....


Musafir

#995

2013-09-12 09:12

Ar trebui EUTANASIATI cei care au condus Romania dupa '89 pentru: genocid social (ne condamna la un trai de mizerie), subminarea economiei nationale, instrainarea avutiilor statului!!!

Musafir

#996

2013-09-12 09:16

Politicienii trebuie eutanasiati!

Musafir

#997

2013-09-12 09:17

Politicienii trebuie extirpati ca ei omoare milioane de romani!

Musafir

#998

2013-09-12 09:18

Politicienii ne omoara cu zile!

Musafir

#999

2013-09-12 09:18

internetul s-a umplut de imagini groaznice, atrocitati facute pe strada asupra cainilor care au murit in diverse chinuri. ce fel de popor...

Musafir

#1000

2013-09-12 09:19

Ucisi trebuie politicienii!