Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR

Eu

#951 Re: Re: Re:

2013-09-11 10:25

#949: maidanezul - Re: Re:

Cum adica ,,da foc ciinilor , le taie capul, ii trage in teapa,, asa ceva se intampla?! Creaturi nenorocite care va numiti,,oameni,,. Atunci ucideti-i pe toti  ai vostri pt ca unul dintre voi a omorat un copil, si asta inca cu premeditare. Si politia nu intervine? Pai nu, ca acum probabil se bat intre ei care sa mearga in Olanda unde au fost chemati sa ajute sa-i scape de romanii care au dus ca in olanda 90% din furturi sa fie facute  de romani.


Musafir

#952

2013-09-11 10:58

Animalele au nevoie de protectia noastra nu de ura. Legea cainilor comunitari nu actioneaza asupra cauzelor aparitiei cainilor comunitari pe strada.
Spun un NU hotarat impotriva eutanasierii unor animale care au ajuns in strada din vina OAMENILOR si nu a lor.

Musafir

#953

2013-09-11 11:19

DACA DORITI EUTANASIEREA CAINILOR FARA STAPAN AR TREBUI SA CERETI SI EUTANASIEREA CRIMINALILOR,PEDOFILILOR,SOFERILOR BAUTI CARE PRODUC ADEVARATE CARNAGII SI A TUTUROR CELOR CARE OMOARA;PARCA IN ROMANIA S-A RENUNTAT LA PEDEAPSA CAPITALA !CINE NE DA DREPTUL SA JUDECAM?VOM FI JUDECATI LA RANDUL NOSTRU DE COPIII SI NEPOTII NOSTRI CA AM PERMIS ASA CEVA CARE TOT GENOCID SE NUMESTE,CA I-AM PRIVAT DE DRAGOSTEA UNUI PRIETEN ADEVARAT

Musafir

#954

2013-09-11 11:33

NU fiti animale! daca o sa fiti deacord cu eutanasierea o sa muriti ca niste caini!exista un Dumnezeu pentru fiecare!

Musafir

#955

2013-09-11 12:26

Caini nu trebuie omorati trebuie sa me gandim mai bine care sunt animalele

Musafir

#956

2013-09-11 13:57

mai bine ar fi pentru societate, sa se eutanasiezeeni criminalii si talharii, ca sa nu dea nastere la urmasi asemeni lor sau chiar mai rai.
Noi crestem in curtea nostra 3 maidanezi care sunt tot ata de iubitori si buni pazitori ca si Ogarul afgan si Doberman-ul , care din pacte, ne-au parasit.

Musafir

#957

2013-09-11 14:24

nu lasa-ti aceste sufletele sa moara!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-09-11 14:29



Musafir

#959

2013-09-11 15:08

Nu este uman sa omoram aceste fiinte pasnice care traiesc pt. a aduce o bucurie in sufletul omului..este o rusine ceea ce se intampla..

Musafir

#960

2013-09-11 15:29

Lasati cainii in pace!!

Musafir

#961

2013-09-11 16:47

Acum este momentul sa demonstrezi ca ai suflet si ca iti pasa!

Musafir

#962

2013-09-11 18:08

Killing straydogs is NOT the answer!!!!!!!!!!!!!!!
Beatrice Sapataru

#963 Re:

2013-09-11 18:58

#960: -

Un NU absolut eutanasierii,lasati cainii in pace,nu este vina lor...este vina oamenilor care nu si au facut datoria la timp sa se ocupe de acesti caini.Nu va transformati in CRIMINALI...Dumnezeu e sus si vede tot,nu va este frica???

ZuZu

#964

2013-09-11 19:19

Nu pot sa cred ca am ajuns intr-o tara de rahat plina de oamenii nepasatorii..care fac totul numai ca sa le fie lor bine dar nu se gandesc si la altii !!! Mi-e sila , mi-e sila sa respir acelasi aer ca voi ! Si va mai mirati de ce va musca :-j :'( :'( Asemenea " creaturi " ca altcumva nu le pot spune nu merita sa traiasca !! De ce sa plateasca niste suflete nevinovate ? Cu ce sunt ele de vina ? Ca traiesc ? Am zis-o si o s-o mai repet "mi-e sila de voi" :( :(

Musafir

#965

2013-09-11 19:21

Mie mila de caini cei mici ei merita sa trăiască si sa ii hranim mult pe cei mici si cei mari nu contează dacă sunt rai va imprieteniti dacă ii hraniti va imprieteniti daca ii omorati veți fi cei mai rai oameni

Musafir

#966

2013-09-11 19:57

It´s barbaric to kill innocent dogs!

Musafir

#967

2013-09-11 19:57

nu sant in tara muncesc de ceva ani in spaña dar am o catelusa ce am lasato in geija unei vecine si trimit bani periodic pentru ingrijirea ei nu as fi pututo abandana dar ce am vazut azi intrece orice imaginatie cum au putut legifera o astfel de aberatie .pentru un caine ucis de ei as ucide cu draga inima 20de parlamentari care traiesc fparte bine din banii nostri o alta mare rusine ptr romania SANT NISTE CRIMINALI EI NU AU DREPTUL LA VIATA IAR IN PRIVINTA MORTI COPILULUI AM MARI INDOIELI CA A FOST UCIS DE CAINI .

Musafir

#968 Re:

2013-09-11 20:05

#1: -  

 Sunt De Acord. Nu ii putem omori! Cine suntem noi sa omoram niste suflete ? Au devenit agresivi tot din vina noastra! Si daca tot e, sa se dea lege sa fie eutanasiati doar cei agresivi, iar intre timp sa se respecte cea impotriva relelor tratamente aplicate animalelor!!! Sunt cretini care le faccrau!!! Sa le dea amenzi celor care ii abandoneaza,! Sa se cerceteze unde s-au dus cei 400 milioane de euro care tb sa ajunga la aceste animale!!!


Musafir

#969

2013-09-11 20:07

niste criminali cainele a fost mereu prietenul omului si nu cred ca acest copil a fost ucis de caini sau poate un caine a fost turbat mai sant si oameni turbati dar nam vazut nici o lege ca sa fie ucisi .au facut alta bravura politicieni romani alt scandal international cine o fi de vina acum ?cainiiprobabil.

Musafir

#970

2013-09-11 20:23

BUNUL DUMNEZEU sa ajute aceste FIINTE MINUNATE,ptr. ca in ultimul timp constat cu MARE,MARE DURERE IN SUFLET ,ca noi oamenii am devenit niste CALAI,fara pic de suflet.oare suntem noi,( asa zisi destepti ai planetei) in masura sa decidem soarta acestor SUFLETE NEVINOVATE,OARE CHIAR NU RELIZAM CAT DE MULT IL SUPARAM PE DUMNEZEU????? NICI ACUM NU-MI VINE SA CRED CU CATA USURINTA GASIM VINOVATE ACESTE FIINTE,DE NEPUTINTA SUPERFICIALITATEA SI IMBECILITATEA DOMNILOR NOSTRI POLITICIENI.RUSINE,RUSINE DOMNILOR POLITICIENI!DUMNEZEU SA VA IERTE SI SA VA LUMINEZE PTR.CA HABAR NU AVETI CE FACETI!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#971

2013-09-11 20:27

TREBUIE SA NE UNIM FORTELE PTR. A NU SE AJUNGE LA ACEST MACEL.DOAMNE AJUTA!!!

Musafir

#972

2013-09-11 21:25

Conform calculelor făcute de specialiști, eutanasierea unui câine este de peste 3,5ori decat sterilizarea.Adică : eutanasiere:23,3euro/câine, sterilizare: 7 euro/ câine. Prețurile sunt fara TVA. Mă întreb atunci, in baza cărei logici autoritățile prefera eutanasierea? Banii aceștia nu merg la ONG-uri, pt ca acestea au fonduri si donatii de afara, ci la autorități, care isi împart banii intre ele. Acum înțeleg de ce nadine pledează sa lăsăm autoritățile sa isi facă treaba, iar familia indoliata pledează de asemenea cu inversunare pt cea mai costisitoare cheltuiala: 1,6 milioane euro pt eutanasiere, in loc de 450.000euro pt sterilizare. Familia indoliata are si ea cota parte ca sa ii mai treacă durerea? Ca tot la televizor la mitinguri si Maruta o vedem in loc sa stea cu celălalt copil? E doar o întrebare in spiritul isteriei naționale pe tema masacrul versus sterilizare.

Musafir

#973

2013-09-11 21:49

SUTE DE COPII SUNT OMORATI DE MAME, PARINTI, VIOLATORI, PEDOFILI, PARINTI, BETIVI LA VOLAN si NIMENI NICIODATA NU A CERUT EUTANASIEREA VIOLATORILOR SAU A CRIMINALILOR....OAMENII NU AU PLATIT CU VIATA NICIODATA PT CA AU OMORAT OAMENI!!!

Musafir

#974

2013-09-11 21:56

Va rog frumos, ajutati animalele ! Hai sa demonstram ca suntem oameni !

Musafir

#975

2013-09-11 22:03

Que l'Europe exige que ces monstruosités cessent immédiatement !