Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR

cristian

#251 cristian

2013-09-06 11:39

va doresc ca voi . retardatii si idiotii care va impotriviti la ceva care nu mai poate fi evitat pentru ca se va repeta acest caz, sa fiti sfasiati de caini si sa muriti in chinuri!!!! Romania trezeste-te odata ca a venit vremea, moarte cainilor, tiganilor si radacinilor comuniste, numai asa tara asta va evolua

Musafir

#252

2013-09-06 11:40

este un rezultat si al infometarii animalelor. sunt foarte multi care comenteaza cand te vad ca dai mancare unei pisici sau unui caine. Si, poate, in spate se duce si arunca mancarea pe care tu o pui (eu personal ma lovesc de aceasta problema. am o vecina care, dupa ce plec, se duce si arunca mancarea si apa pe care o pun pentru niste pisici. Si ................................. unora li se pare corecta legea care iti interzice sa dai mancare cainilor................ aici se ajunge. eu ajutata de fecete care iubesc animalutele am rusit sa luam un caine din strada si sa-l trimitem in Anglia. cat a fost pe strada au fost destule comentarii ca este agresiv, latra, sare la lume .... si el, saracul, nu avea nici dinti. poate ca latra pentru ca-i era foame, ca sa atraga atentia

Musafir

#253

2013-09-06 11:41

este un rezultat si al infometarii animalelor. sunt foarte multi care comenteaza cand te vad ca dai mancare unei pisici sau unui caine. Si, poate, in spate se duce si arunca mancarea pe care tu o pui (eu personal ma lovesc de aceasta problema. am o vecina care, dupa ce plec, se duce si arunca mancarea si apa pe care o pun pentru niste pisici. Si ................................. unora li se pare corecta legea care iti interzice sa dai mancare cainilor................ aici se ajunge. eu ajutata de fetele care iubesc animalutele am re
usit sa luam un caine din strada si sa-l trimitem in Anglia. cat a fost pe strada au fost destule comentarii ca este agresiv, latra, sare la lume .... si el, saracul, nu avea nici dinti. poate ca latra pentru ca-i era foame, ca sa atraga atentia
ionunt

#254 spune-ti da etuanasierii altfel se ajunge mai rau!!!

2013-09-06 11:42

va doresc ca voi . retardatii si idiotii care va impotriviti la ceva care nu mai poate fi evitat pentru ca se va repeta acest caz, sa fiti sfasiati de caini si sa muriti in chinuri!!!! Romania trezeste-te odata ca a venit vremea, moarte cainilor, tiganilor si radacinilor comuniste, numai asa tara asta va evolua

Musafir

#255

2013-09-06 11:45

asa sa ne ajute D_ZEU, AMIN
FLORANS

#256 CATEII STRAZII

2013-09-06 11:46

ASA SA NE AJUTE D_ZEU

Musafir

#257

2013-09-06 11:57

Nu,nu,eutanasierii, sterilizarea si returnarea singura solutie viabila.

Musafir

#258

2013-09-06 11:58

Nu sunt de acord cu eutanasierea ciinilor comunitari ei nu au nici o vina ca sunt parasiti de stapini si se multesc pentru ca organele care ar trebui sa se ocupe cu sterilizarea lor si tinerea in adapost nu isi fac datoria cum trebuie!Aicea este problema bani se cheiltuie si rezultatul se vede!

Musafir

#259

2013-09-06 12:00

e inadmisibil ca in acest secol ne comportam ca in epoca primitiva
ANGELO

#260 ANGELO

2013-09-06 12:23

NU SUNT CAINI DE VINA CA AU AJUNS AN STRADA CI POLITICIENI CE AU LASAT TARA ASTA DE RAPA SI AU FURATO SI NU IA INTERESAT DE PROPIA POPULATIE CI DOAR DE INTERESELE LOR MESCHINE SUNT MULTI CE IUBESC CAINI DAR NU AU PUTEREA FINANCIARA SAI CREASCA DEABEA SUPRAVIETUIESC EI DAR SA MAI CREASCA UN CAINE CE AI POATE AJUTA SAU APARA DE HOTI

Musafir

#261

2013-09-06 12:26

Unii nu-si supravegheaza copii si dau vina pe animalele fara adapost........E mai usor sa arunci vina pe animale decat pe prostia umana!!!

Musafir

#262

2013-09-06 12:35

Crima nu trebuie sa fie niciodata o solutie sau o optiune... Trebuie gasite alte solutii, nicidecum exterminarea tututor cainilor din cauza unuia singur. Si chiar daca s-ar lua o hotarare in acest sens, in cel mult 2 ani ar fi aceeasi situatie. Si atunci ce facem? O luam de la capat cu isteria?

Musafir

#263

2013-09-06 12:37

De ani de zile maidanezi sint ucisi in adaposturile primariei,otraviti chinuiti.Nu ajunge!!Nu eutanasierii maidanezilor in stil barbar romanesc.NU EUTANASERII CAINILOR COMUNITARI

Musafir

#264

2013-09-06 12:38

daca ati fi trecut prin ce a trecut respectiva mamica nu mai gandeati asa....asa ca mai intai ganditita ..puneti_va in locu lor...si atunci sa vb si sa dati cu presupusu...eu zic da,,,


Musafir

#265 Re:

2013-09-06 12:38

#28: -  

 CE NU VRETI SA INTELEGETI SI SA ACCEPTATI E FAPTUL CA DACA CEI CARE PRETIND CA SUNT ATAT DE IUBITORI RAMAN INDIFERENTI DE CAINI CARE VOR FI IN ADAPOSTURI TIMP DE 7 ZILE , ABEA ATUNCI SE VOR LUA MASURI . ASA CA VA TREBUI SA II IUBITI NU DOAR SA CERETI BANI JIGODIILOR.


Musafir

#266

2013-09-06 12:39

CE NU VRETI SA INTELEGETI SI SA ACCEPTATI E FAPTUL CA DACA CEI CARE PRETIND CA SUNT ATAT DE IUBITORI RAMAN INDIFERENTI DE CAINI CARE VOR FI IN ADAPOSTURI TIMP DE 7 ZILE , ABEA ATUNCI SE VOR LUA MASURI . ASA CA VA TREBUI SA II IUBITI NU DOAR SA CERETI BANI JIGODIILOR.
m-am saturat!

#267 Re: cat de cretin poti sa fii?

2013-09-06 12:42

#248: -

N-ai inteles ca un caine sterilizat si cipat si REDAT IN TERITORIU l-a ucis pe copil?????


Musafir

#268 Re: Re: cat de cretin poti sa fii?

2013-09-06 12:45

#267: m-am saturat! - Re: cat de cretin poti sa fii? 

 CORECT, CAINI NU AU CE CAUTA PE STRADA ASA CUM CER UNI SI CUM SUSTINEM NOI. ASTA DEFAPT SUSTINEM, SA NUMAI EXISTE CAINI PE STRADA .


Musafir

#269

2013-09-06 12:53

nu sunt de acord cu eutanasierea , cei ce isi doresc acest lucru sunt niste criminali si psihopati
Dr. B.

#270 Re: Re:

2013-09-06 12:57

#58: - Re:

Nu inteleg cum ar putea fi oamenii pusi in aceeasi categorie cu animalele. Iar daca cersetorii ar fi in numar de zeci de mii si ne-ar omori copiii, da, ar fi razboi si ar fi justificat.

Dr. B.

#271 Re: Re:

2013-09-06 12:59

#69: - Re:

Foarte inteligent. Lucrez o saptamana si stau acasa o saptamana si tot asa. E mai limpede acum?

cainemort

#272 STAPANII

2013-09-06 13:06

nici nu ii mancati nici nu ii cresteti nici sa nu moara....atunci sa muste oameni, cainele este un bun prieten al omului nu ucigasul omului, cand se ajunge la asa ceva omul trebuie sa ia masuri, noi sunte stapani peste animale nu ele peste noi!
musafir

#273 Re: nu

2013-09-06 13:07

#14: - nu

Se uita la hepi auar , sau la acces indirect ! Ce cacat o interesa de nepot


Musafir

#274

2013-09-06 13:09

Eutanasia nu e o solutie, sunt bani aruncati pe ferestra ...
Bianka

#275

2013-09-06 13:15

Nu este corect sa-i asasineze pt ca si ei sunt suflete. Suflete nevinovate. Cei care iubesc cainii inteleg dar cei care nu-i iubesc nu intelege si vor sa fie asasinati