Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR


Musafir

#1951 Re: valcu victor

2014-08-26 17:56

#18: valcu66 - valcu victor 

 Eu te-aș eutanasia pe tine, fără milă și păcat că n-o pot face.


Musafir

#1952 Re: Da eutanasierii!

2014-08-26 18:21

#48: Cristina - Da eutanasierii! 

 Ai o gândire bonlavă și cred că este cazul să consulți un psihiatru.


Musafir

#1953 Re:

2014-08-26 18:29

#5: -  

 Ai dreptate, numai câini bătuți, hăituiți, bonlavi și înfometați mușcă, dar nu este logic sau corect, ca din cauza unui câine care a mușcat, să-i omorâm pe toți, chiar dacă nu sunt vinovați. 


Musafir

#1954

2014-11-04 23:11

Orice animal dependent de om are dreptul la ingrijire

Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA.

Sunt in favoarea drepturilor animalelor ca si a drepturilor omului. Aceasta este calea unui om complet

D.S.R.
Musafir

#1955

2014-12-16 16:39

Cainii sunt eutanasiati ca omoara oameni, cica. Dar oamenii de ce nu sunt eutanasiati (ca sunt mai rau decat saracele animale) pentru ca isi omoara proprii semeni? Impreuna cu prietenii mei am avut grija de puii unei catele ce a fost otravita. Numarul puilor 30. Acei pui au crescuti si au mai facut pui. Ne-am chinuit si i-am crescut, i-am dresat pentru a nu musca oameni dar din cauza ca un copil prost (scuzati limbajul) care s-a dus la niste caini care se poate sa fi fost rai si a murit, hinghierii au luat toti caini. Mi-au fost ramas 5 catele: Tusca, Albusa, Lili, Beatrice si Lupita. Tusca venea cu mine peste tot. Cand cainii maraiau la mine s-au sareau sa ma muste, ea ma apara. Ma conducea la scoala, ma astepta cand ieseam de acolo, alergam si ne jucam, pana cand, desigur, au venit hinghierii, iar. Am salvat-o de hinghieri de 3 ori dar ultima data nu am putut. Eram plecata in vacanta. Mi-au luat-o AUGUST 2013. Am ramas doar cu Lupita si recent venisera hinghierii dinnou. Am luat-o si am pus-o in spatele meu. Hinghierii au vazut ca nu puteau s-o ia deoarece erau 3 hinghieri iar noi o multime de copii ce o iubeau. Am fi facut orice. Eu eram in frunte si ca orice om "respectuos" acestia m-au facut proasta si au plecat. Eutanasierea cainilor e un abuz pentru bietele animale dar si pentru oameni.

D.S.R.

#1956 Re: Re: valcu victor

2014-12-16 16:47

#1951: - Re: valcu victor 

 Eutanasiat sa fi tu pentru ca esti un animal mai mare si mai crud decat cainii.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-12-16 16:49


Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-12-16 16:55



Musafir

#1959

2015-01-27 13:39

toti cainii trebuiesc eutanasiati!!! nu mai aparati cotarlele!  se cheltuie o gramada de bani pe niste caini!

cine vrea sa ii protejeze sa ii ia acasa!


Musafir

#1960

2015-01-28 00:40

Nu eutanasierii !!

Musafir

#1961

2015-01-28 22:05

As foarte fericita daca ar veni o zi in care sa nu mai vad prin oras caini abandonati flamanzi, fugariti si batuti!Sa nu mai vorbim de faptul cum ziua in amiaza mare hingherii...care sunt totOAMENI zic ei ii prind in vazul tuturor prin metode...nici nu vreau sa ma gandesc...iar apoi sunt dusi ..nici nu vreau sa stiu...e peste puterea mea de a accepta si de a intelege!OAMENI BUNI, FACETI CEVA SA INCETEZE ODATA PENTRU TOTDEAUNA MASACRUL CAINILOR...caini care pana mai ieri, erau a lui nea Gheorghe sau tanti Ileana ..dar care nu mai au nevoie de ei si ii arunca asa ca pe un gunoi in oras!

Musafir

#1962

2015-02-17 08:12

Atata vreme cat aceasta problema se poate rezolva fara a ucide, nu inteleg de ce a trebuit sa fie ucisi cainii comunitari.
un Om

#1963 Re:

2015-02-19 08:34

#230: -  

 Salut. De acord.. bine spus SA IDENTIFICAM AUTORII MORALI. ONG-urile doar fura.

Chiar crede cineva ca banii aceia pe care institutiile ii incaseaza ajung la cainii fara stapan?! Cred ca undeva la 5 % se duc acolo. Cainii din adaposturi saracii sunt tinuti in niste conditii infioratoare. Ajung sa se sfasie unii pe altii de foame.

Cauza principala a aparitiei cainilor pe strazi o constituie TARANII (si la propriu si la figurat) CARE NU-SI STERILIZEAZA CAINII, ii lasa sa se inmulteasca si apoi ÎI ARUNCA DIN SACI PE LANGA GARI SAU PE LA MARGINILE ORASELOR.

DEGEABA SE STERILIZEAZA CAINII IN ORASE, daca focarul se alimenteaza de la tara!!

Omul de la tara ARE BANI SA DEA PE VODKA, tarancile AU BANI SA-SI CUMPERE LANTURI DE AUR GROASE CA LANTUL CAINILOR, dar NU AU BANI SA PLATEASCA NAVETA, SA-SI STERILIZEZE CAINELE, ETC?!

Cu oamenii ce facem? Cum ii facem sa constientizeze, ca si cainii sunt suflete si ca nu trebuie sa ajunga in situatia asta?!

In alte tari cainii maidanezi sunt dusi la adaposturi, de acolo sunt luati de diverse organizatii, sunt dresati si utilizati de catre POLITIE (la depistarea drogurilor), sau sunt dresati pentru a deveni CAINI INSOTITORI PENTRU PERSOANELE NEVAZATOARE, cu ei se FACE TERAPIE (in sensul ca sunt dusi in SPITALE LA COPIII BOLNAVI) pentru a-i inveseli.

Dupa cum bine spunea Serghei Mizil (care mai are si el sclipiri de inteligenta si umanitate) SUNT ATATEA RESTAURANTE CARE ARUNCA lLA TOMBEROANE MANCAREA RAMASA, SUNT ATATEA ABATOARE CARE NU STIU CE SA FACA CU GHEARE, PIELITE si le arunca pe la marginea comunitatilor generand mirosuri neplacute.

NU s-ar putea centraliza mancarea aceasta care oricum se arunca? Nu s-ar putea imbunatati traiul acestor suflete?! A sta pe strazi nu e viata nici pentru ei nici pentru noi. Siguranta primeaza. HAIDETI SA FIM OAMENI!

un Om

#1964 Sa aratam ca suntem oameni nu animale!

2015-02-19 08:37

Salut. De acord.. bine spus SA IDENTIFICAM AUTORII MORALI. ONG-urile doar fura.

Chiar crede cineva ca banii aceia pe care institutiile ii incaseaza ajung la cainii fara stapan?! Cred ca undeva la 5 % se duc acolo. Cainii din adaposturi saracii sunt tinuti in niste conditii infioratoare. Ajung sa se sfasie unii pe altii de foame.

Cauza principala a aparitiei cainilor pe strazi o constituie TARANII (si la propriu si la figurat) CARE NU-SI STERILIZEAZA CAINII, ii lasa sa se inmulteasca si apoi ÎI ARUNCA DIN SACI PE LANGA GARI SAU PE LA MARGINILE ORASELOR.

DEGEABA SE STERILIZEAZA CAINII IN ORASE, daca focarul se alimenteaza de la tara!!

Omul de la tara ARE BANI SA DEA PE VODKA, tarancile AU BANI SA-SI CUMPERE LANTURI DE AUR GROASE CA LANTUL CAINILOR, dar NU AU BANI SA PLATEASCA NAVETA, SA-SI STERILIZEZE CAINELE, ETC?!

Cu oamenii ce facem? Cum ii facem sa constientizeze, ca si cainii sunt suflete si ca nu trebuie sa ajunga in situatia asta?!

In alte tari cainii maidanezi sunt dusi la adaposturi, de acolo sunt luati de diverse organizatii, sunt dresati si utilizati de catre POLITIE (la depistarea drogurilor), sau sunt dresati pentru a deveni CAINI INSOTITORI PENTRU PERSOANELE NEVAZATOARE, cu ei se FACE TERAPIE (in sensul ca sunt dusi in SPITALE LA COPIII BOLNAVI) pentru a-i inveseli.

Dupa cum bine spunea Serghei Mizil (care mai are si el sclipiri de inteligenta si umanitate) SUNT ATATEA RESTAURANTE CARE ARUNCA lLA TOMBEROANE MANCAREA RAMASA, SUNT ATATEA ABATOARE CARE NU STIU CE SA FACA CU GHEARE, PIELITE si le arunca pe la marginea comunitatilor generand mirosuri neplacute.

NU s-ar putea centraliza mancarea aceasta care oricum se arunca? Nu s-ar putea imbunatati traiul acestor suflete?! A sta pe strazi nu e viata nici pentru ei nici pentru noi. Siguranta primeaza. HAIDETI SA FIM OAMENI!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2015-02-19 08:40



Musafir

#1966

2015-04-14 06:20

SUNT INPOTRIVA EUTANASIERII...AU DREPTUL LA VIATA ASA CUM AVEM SII NOI !

Musafir

#1967

2015-04-14 06:41

Hai sa demonstram ca suntem oameni si inca mai avem suflet...
Cami

#1968

2015-04-14 06:44

Hai sa demonstram ca suntem oameni si inca mai avem suflet...


Musafir

#1969

2015-04-14 06:59

NU SUNT DE ACORD CU EUTHANASIA CAINILOR COMUNITARI !

Musafir

#1970

2015-04-14 07:35

urasc tot ce tine de eutanasierea cateilor s-au sai chinuie


Musafir

#1971

2015-04-14 08:05

Pt ca aceste suflete nu merita aceasat soarta ,sunt inclinat sa cred ca ANIMALE JIVINE suntem noi ..bipezi majoritatea dintre noi .

Musafir

#1972

2015-04-14 08:12

Sunt contra eutanasierii!!!!! Promovez sterilizarea si pedepsirea abandonului fiecarui caine de stapanii iresponsabili si superficiali!!!!!
Dili

#1973 Re: Re: Da eutanasierii!

2015-04-14 08:15

#1952: - Re: Da eutanasierii! 

 Esti o tampita inumana fara creier si suflet!!! Mi-e mila de copilul care iese din tine..asta in caz ca ai

dili

#1974 Re:

2015-04-14 08:18

#1955: D.S.R. -  

 Draga de tine imi pare rau :(... mi-au dat lacrimile cand am citit povestea ta..


Musafir

#1975

2015-04-14 08:48

NToti au dreptul la viata, cine sint ei sa decida sau sa ia viata cuiva?!!!!