Eliminarea cainilor vagabonzi din Bucuresti prin orice mijloace


Musafir

#1

2013-09-04 19:45

Nu au ce sa caute pe strada cainii fara stapan. Cine ii vrea sa-i tina acasa,sa nu fie lasati pe strada sa omoare copii nevinovati! Chiar am ajuns sa fim mancati de vii de caini?!
*****

#2 Stop maidanezi

2013-09-05 12:35

Si eu sunt de acord , daca nu li se gaseste stapan intr-un termen stabilit sa ii eutanasieze. E mai importanta viata unui om decat viata unui caine care este si periculos. Iar cei care nu sunt de acord sa isi ia cati caini vor acasa.

Musafir

#3 Re: Stop maidanezi

2013-09-06 10:12

#2: ***** - Stop maidanezi

Ciudat este ca daca iti este violat si omorat copilul, nu ceri moartea celui care a facut-o


Musafir

#4

2013-09-08 09:21

Nu eutanasierii! Educați-va copiii sa nu devină niște bestii insetate de sânge nevinovat ca voi si nu mai deschideti petiții pt toți dementii care vor liber la crima! Opriti masacrul unor suflete nevinovate!

Musafir

#5

2013-09-15 16:58

Am fost incercuit de caini. de mai multe ori in fata blocului cand ma intorceam acasa si daca nu aveam o geanta in mana cu care sa ma apar , nu stiu cum as fi scapat. Sunt total de acord inclusiv cu eutanasierea si i-i intreb pe cei care sar in sus de grija cainilor : oare porcii si pasarile cu care se hranesc, nu au suflet ca si cainii ?
Asa ca sa ne mai lase cu grija asta si daca vor caini sa-i tina de lesa si sa le adune cacatii nu sa-i lase pe strada sa inbolnaveasca oamenii din cauza lor.

Musafir

#6

2013-09-15 18:50

Mai mult ca sigur, ca cei care fac miting contra eutanasierii cainilor fara stapan, sunt cei care au avantaje materiale dupa urma lor. Indirect ei sunt "criminalii" celor omorati de caini, ei sunt cei cu mainile patate de sange de om.
Trebuie sa fim radicali ca toate statele civilizate, unde nu vezi nici un animal fara stapan pe strada sau mizeria lasata de acestea.

Musafir

#7

2015-01-06 12:22

De acord. Fara caini vagabonzi in toata tara, nu numai in Bucuresti.