Spune NU desfiintarii Spitalului de Ortopedie din Eforie

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU desfiintarii Spitalului de Ortopedie din Eforie


Musafir

#101

2013-02-21 14:40

Este o rusine ceea ce se doreste in legatura cu acest spital. Ei USL-ul au dat mereu in PDL ca au inchis spitale.. ei bine la D-nmul Mazare nu conteaza si mergem inainte.. bani sa iasa pentru partid. Acest primar este o rusine pentru PSD si pentru noul partid condus foarte bine de Ponta.

SPUN clar NU oricarei dorinte de a inchide un spital in aceasta tara.

Musafir

#102

2013-02-21 16:02

ne-am saturat de interese, dorim sa se faca si ceva folositor societatii in care traim.

Musafir

#103

2013-02-21 16:55

Spital cu traditie....deservit de oameni inimosi si priceputi care fac minuni in......mocirla sanitara!
danila

#104

2013-02-21 17:36

Nu stiu cine vrea desfiintarea acestui spital (sectie) dar as vrea
sa-l vad mergind numai iarna , pe polei, sau pe o zapada de aia care
a fost flescaita si acum a inghetat, si cind o da cu noada de un mic aisberg
sa nu-i intinda nimeni o mina de ajutor.
musafir

#105

2013-02-21 18:09

bagati bani in spitale ca e nevoie nu le desfiiintati.

Musafir

#106

2013-02-21 18:13

Nu ma mai mira nimic in aceasta tara.Ne vom trata la bulgari , unguri sau moldoveni
musafir

#107

2013-02-21 18:15

daca e sa desfiintati spitalul unde o sa mergem , banuiesc ca in constanta . dupa ce ca e cum e in oras o sa se aglomereza si mai mult si o sa puna mare presiune . aici la spital e chiar lejer pentru oamenii din zona si cei din afara zonei care vin si se trateaza .

Musafir

#108 Va chinuiti dejeaba (cei din constanta)!!!!!!!!!!!!!!!!

2013-02-21 19:29

Acest spital nu trebuie inchis!!!! Degeaba voi(cei din Constanta) vreti sa inchideti spiatlul dar noi avem credinta in dumnezeu si eu simt ca o sa ramana sa stiti ca eu am avut mana rupta si in 1 saptamana m-am intors ca noua puteam si mai repede dar am fost prima oara la Constanta si acolo nu miau facut nimic ci aici... ce sa zic.....vam spus am venit ca noua.... deci voi(cei di Constanta) va chinuiti degeaba sa va uitati la semnazturi in 4-5 deecand am aflat de acesta petitie s-au strans 1.618 si daca faceati si voi cei din Constanta in 5 zile nici 50 de semnaturi nu strngeati....

Musafir

#109

2013-02-21 19:31

Spune NU spitalului de ortopedie Eforie mi sa parut cea mai buna petitie de pana acum....... cei de acolo sunt tare muncitori si fericiti (pe buze) chiar daca nu au conditii le este frig...... ei mereu am zambetul pe buze
Floricica lu Mamaia

#110

2013-02-21 19:32

Fara sanatoriu din Eforie Sud
Sanatatea e un nud
Asistente, infirmiere
Inzestrate cu megaputere
Ne ofera alinare
La dureri coplesitoare
Oameni buni sa ajutati
Si petitia sa semnati.
Acei medici minunati
Acum trebuiesc ajutati

Musafir

#111

2013-02-21 19:34

O alta zi in care, in conditii foarte vitrege (fara pic de incalzire in spital), venim la munca, ne dezbracam in frig, ne imbracam in frig cu hainele noastre umede spalate si neuscate...Ne spalam cu solutii reci, aburi ies de pe mainile noastre si totodata din zonele unde facem inciziile ...Infofolim pacientii ca sa nu raceasca, asa cum infofoleam fiecare bebelusii nostri dupa baita...facem operatii mai simple, sau mai complicate, mai scurte sau interminabile....cu aceleasi instrumente cu care au lucrat si predecesorii nostri...Intram la "razboi"mereu cu frica sa nu se strice ceva, vreo arma, vreun arc, si sa fim nevoiti sa luptam cu mainile goale...
Dar noi tot venim aici zi de zi, ora de ora in acelasi loc , si nu gasim nimic schimbat.
Dar nu se schimba nici cozile interminabile de la cabinetele noastre, nici listele de pacienti de operat, nici telefoanele care suna, nici aglomeratia de masini...Deabia atunci imi gasesc raspunsul la o intrebare care ma macina de foarte mult timp:eu de ce mai vin aici?
Dumneavoastra sunteti raspunsul la intrebarea mea. Eu, noi venim aici numai pentru dumneavoastra...Atata timp cat dumneavoastra existati, noi vom fi mereu aici...Si pentru aceasta legatura creeata de atata timp merita sa luptam impreuna...
Stiti ai cui sunt cuvintele acestea???????
Desigur al lui domnul TOMA CUCU....
El a scris din inima chiar asa este ei nu au conditii foarte bune dar ati vazut si voi ca daca va duceti cu jun picior rupt la domnul TOMA CUCU in 2 saptamani devi ca nou/ă

Musafir

#112

2013-02-21 19:35

nu,nu,nu.... nu-i bine nu vrem,nu,nu,nu fara spitalul din Eforie nu se poate nu,nu,nu....

Musafir

#113

2013-02-21 20:09

Nu sunt de acord cu desfiintarea unui spital pentru a face loc unor manevre imobiliare ale unor asa-zisi afaceristi care vor sa puna mana pe locul respectiv. Rusine celor implicati in asa ceva.

Musafir

#114

2013-02-21 20:42

un NU hotarat desfiintarii unuia dintre cele mai bune spitale de ortopedie din Romania

Musafir

#115

2013-02-21 20:55

sunt total impotriva schimbarii profilului spitalului

Musafir

#116

2013-02-21 21:29

Sunt un pacient constant al acestui spital, și nu doresc desființarea sau închiderea acestuia. Consider ca este nevoie de acesta și de experienta medicilor care practica această meserie deosebit de grea.
Veniți câți mai mulți la votarea pe internet!
Nica Marian

Musafir

#117

2013-02-22 09:37

Cunosc oameni care au plecat deosebiți de încântați atât fizic cât și mintal și spiritual de la Spitalul de Ortopedie din Eforie Sud

Musafir

#118

2013-02-22 09:40

Succes in demersul facut !
Va sustin din toata inima ,si-mi doresc sa va pastrati locurile de munca si locatia de acum.
Adriana Lacatus

Musafir

#119 Re:

2013-02-22 09:42


Musafir

#120

2013-02-22 09:54

Ar fi o pierdere mare prin desfiintarea spitalului.

Musafir

#121

2013-02-22 10:11

este un spital care merita pastrat. exista acolo o echipa extraordinara!

Musafir

#122

2013-02-22 10:17

multumim ca existati! Profesionişti de acolo sunt extraordinari si merita păstati!

Musafir

#123

2013-02-22 10:40

Aveti mare dreptate, tot ce ati scrs, ati scris din tot sufletul si ati spus adevarul.
Omul de rand are nevoie de tratament, el nu isi permite sa se trateze in strainatate, asa cum se trateaza alesii nostrii din bani publici.
In aproximativ 23 de ani, nu au facut nimic pentru tara, decat sa o distruga.
Sunt alaturi de dumneavoastra si va multumesc pentru efortul si daruirea pe care o face-ti pentru a pastra Spitalul de Ortopedie si Traumatologie din Eforie Sud.

Musafir

#124

2013-02-22 11:19

nu sant de acord cu desfintarea nici unui spital din romania.

Musafir

#125

2013-02-22 11:40

Nu cred ca este normal sa desfintezi un centru medical care functioneaza din mai bine de 100 de ani .Exista un renume , exista foarte multe persoane care s-au tratat in acest spital .
Si nu in ultimul rand lasa pe drumuri ( ca asa se intampla la noi in Romania ) atatia oameni .
Ar fi multe de spus dar propabil ca sunt alte interese care primeaza.......