Vrem OPRIREA Finantarii Bisericilor de catre Stat

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Vrem OPRIREA Finantarii Bisericilor de catre Stat

afterg

#1

2013-02-07 17:27

Nu ar trebui sa cereti bani pentru unele petiti care privesc viitorul nostru,al tuturor!

Musafir

#2

2013-02-07 20:09

POPII SUNT NISTE HOTI LA FEL CA POLITICIENII.SA FACA DIN BANII LOR BISERICI!SE COMPORTA IN BISERICA CA SI CIND SAU NASCUT IMPREUNA,IMPUN ENORIASILOR NISTE TAXE MAI RAU CA FISCUL.BOTEZUL,NUNTA SI INMORMINTARILE SUNT TAXATE LA DISCRETIA LOR,ASTA CIND AU SALARIUL SI OBLIGATIA DE A OFICIA ACESTE SLUJBE!

Musafir

#3 Nu stiu sau se fac ca nu stiu?

2013-02-07 20:40

Atentie, OLTCHIM - ARPECHIM in INSOLVENTA! Urmeaza FALIMENTUL?

SALVATI OLTCHIM - ARPECHIM!

SEMNATI APELUL PENTRU SALVAREA OLTCHIM:
http://www.petitieonline.com/salvati_oltchim_si_arpechim


Musafir

#4

2013-02-07 22:11

Nu avem nevoie de mai multe catedrale decat biserici,sa ne rugam sa nu murim in loc sa fim tratai.Nu am nimic cu credinta si nici cu preotii dar mi se pare prea mult sa oferi mai multi bani la biserici decat la spitale,sa avem preoti mai bine platiti decat doctori in conditiile in care biserica ortodoxa romana afacut profit exagerat de mare,ca sa nu mai punem in discutiie ca nu dau chitanta pe toate acatistele,cununile si etc pe care le fac....Nu mai vrem sa va bateti joc de bani nostri ai celor care cotizam la stat!!!

Musafir

#5

2013-02-07 22:36

Nu am nimic cu Biserica,dar cand Oltchim are nevoie pentru a functiona,din care vor decurge multi bani catre buget,spitalele nu au medicamente,oameni nu au locuri de munca,aceasta Tara este din ce in ce mai saracita,nu sunt de acord .Daca Biserica va accepta acest ajutor in aceste conditii,inseamna ca a devenit un instrument prin care se asupreste populatia.Capii Bisericii trebuie sa recunoasca asta .

Musafir

#6

2013-02-08 09:16

Nu sunt deacord.

Musafir

#7

2013-02-17 13:32

Dragostea fata de Dumnezeu si fata de Biserica nu trebuie impusa, trebuie sa se manifeste. Reprezentantii Bisericii sa faca asa fel incat sa atraga donatii si finantari benevole, doar asa se poate vedea afectiunea credinciosilor. Si pentru fiecare banut sa existe contabilitate si chitanta. Nu sa fie sursa de imbogatire a unora dintre cei ce ar trebui sa fie parinti spirituali ai poporului.

Musafir

#8

2013-03-24 09:31

Biserici= afaceri popesti .
Toti fraierii cotizanti vor ajunge in raiul plin de miere, lapte- diabet curat!
Eu personal prefer raiul musulman unde pe fiecare credincios il asteapta vreo 78 de hurii (un fel de cadane super faine), asa ca sunt total impotriva sa contribui la construirea acestor cladiri din care trag popii foloase in lumea reala
De ce nu se construiesc din banii nostri scoli, spitale........etc
Ateu

#9 Eu sunt ateu

2013-07-31 09:19

Eu ca ateu platec taxe si impozite la stat, la fel si ceilalti teisti din romania indiferent de religie, de ce sa finanteze statul care ma reprezinta si pe mine Bisrcica, tinand cont ca biserica nu ma reprezinta?
In clipa in care doriti sa fiti sustinuti de stat nu ar trebui sa mai fiti independenti ci bugetari, iar taxele pentru servicii are trebui sa fie stabilite prin lege iar cladirile si terenurile sa treaca in patrimoniul statului.

Cand serviciile bisericesti vor ajuta cu ceva populatia atunci sa cereti bani. Pana atunci ar tebui sa primiti jumatea lui 5.

Musafir

#10

2014-01-02 21:15

Sunt mult prea multe biserici..

Musafir

#11 Lasati Sfanta Biserica in pace, Biserica e a Lui Hristos,sunteti masoni adoratori ai satanei??!!

2015-01-10 21:53

#10: -  

 


Musafir

#12 De ce sa cada Biserica,sa-l intronizati voi pe satana antihristul???

2015-01-11 06:58


Musafir

#13 Rusine,rusine,rusine alcatuitorilor petitiei

2015-01-11 07:01