Spune DA introducerii vaccinului pneumococic!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune DA introducerii vaccinului pneumococic!


Musafir

#201

2013-02-18 09:25

Sunt deacord ca acest vaccin sa fie introdus in grila de vaccinare de la stat adică sa nu trebuiasca sa l plătim. Mult succes

Musafir

#202

2013-02-18 12:40

Avem nevoie de mai multe schimbari in ceea ce priveste viata si sanatatea copiilor nostri, carora trebuie sa li se acorde mai multa atentie inca din faza de concepere.

Musafir

#203

2013-02-19 07:30

Este grav ce vor sa faca ,si este mare pacat ca in colectivitate salariatii si copiii nu trebuie sa mai faca radiografie pulmonara si IDR.N-AR FI BINE SA AVEM COPII SANATOSI?IAR TBC SA FIE TRATAT ?CEI BOLNAVI SUNT PRINTRE NOI SI PRINTRE COPIII NOSTRI.OARE PREVENTIA NU ESTE MAI IEFTINA DE CAT TRATAMENTUL?

Musafir

#204

2013-02-20 19:59

Avand in vedere ca am un baietel de 4 ani ma gandesc ca este foarte benefic pentru sanatatea lui acest vaccin

Musafir

#205

2013-02-25 11:20

Eu am un copilas de 8 ani dar m-as bucura sa stiu ca votul meu a facut ca alti copii sa beneficieze de acest vaccin gratuit. Statul ar trebui sa ofere am multe gratuitati la vaccinuri si medicamente pentru copii. Este datoria lui, nu noi trebuie ca parinti sa suportam costurile.

Musafir

#206

2013-02-28 14:50

nepotelul meu de 4 ani este la a patra internare cu pneumonie. cat trebuie sa se mai chinuie?cum ar putea scapa de aceasta boala? osre guvernantii au copii?
monkey riniki

#207 Re:

2013-03-03 13:12

#206: -

Felicitari pentru initiativa, copilasii nostri au nevoie de rinichi de maimuta, pentru viitorul micutilor sa le injectam rinichi de maimuta infestati cu virusi, viitorul copilasilor nostrii va fi mai frumos daca le bagam niste virusi in sange, micutilor le place si mercurul, sa le dam si putin mercur. Inca o data felicitari, acum putem dormi linistiti, virusii crescuti pe rinichi de maimuta vor fi in sangele copilasilor nostrii.


Musafir

#208

2013-03-05 11:05

va multumim ca existati !!!!

Musafir

#209

2013-03-13 15:45

copiii au nevoie de toata protectia noastra
Satya

#210 Impactul vaccinarii in masa si concluzia medicilor...

2013-03-15 18:33

Medicii de familie stiu ca nici un vaccin nu este nici sigur si nici nu aduce beneficiile trambitate de big-pharma. Dar nu sunt "mandatati" sa ne informezee despre pericole. Altfel, cum ar mai fi luat ministrii si secretarii de stat ai "sanatatii", comisioane grase de pe urma campaniilor de vaccinaree, mai anti-hpv, mai antiporcina, cu vaccinari facute "stiintific", la colt de strada, si cu bonus de 5 ron, medicilor de familie pt fiecaree fraier care "a pus botul" sa se vaccineeze gratis, din zecile de milioane de euro, bani publici??
Pt ca ma indoiesc ca va veni curand vremea, cand sa ne informeze corect sistemul despre marea escrocherie a pseudostiintei vaccinurilor, iata concluziile care au scapat la prima conferinta a medicilor de familie din Ro, despre impactul vaccinarii in masa:
"Concluzii
Toate bolile infectioase pentru care se vaccineaza in prezent erau in declin constant din a doua jumatate a secolului XIX, cu mult timp inainte de introducerea programelor de vaccinare in masa. Acelasi lucru este valabil si pentru alte boli infectioase, nevizate de vaccinuri (scarlatina, febra tifoida), care au urmat aceeasi evolutie descendenta. Imbunatatirea conditiilor generale de viata ale populatiei a permis organismului uman sa dezvolte o imunitate generala, nespecifica, mai buna si prin aceasta a reusit sa contracareze agresiunile exterioare si sa mentina echilibrul specific sanatatii.

Eficienta vaccinarii in prevenirea bolilor infectioase este mai mica decat se presupune in general, fapt demonstrat de numeroasele epidemii in populatii corect vaccinate. Vaccinarea a modificat distributia pe grupe de varsta a bolilor infectioase ca rujeola, rubeola, parotidita urliana, crescand incidenta bolii exact la grupele de varsta la care complicatiile sunt mai frecvente si mai grave.

Vaccinul polio oral poate determina boala pe care se presupune ca o previne; virusurile polio derivate din vaccin, rezultate prin mutatii genetice, circula liber in populatie si determina periodic mici epidemii de poliomielita paralitica postvaccinala. Acest lucru a devenit atat de evident, incat OMS cauta strategii de oprire a vaccinului polio oral. B.pertussis a suferit procese de mutatie genetica cu aparitia tulpinilor rezistente la anticorpii post-vaccinali, fapt demonstrat de reemergenta tusei convulsive in tari cu acoperire vaccinala inalta.

Unitatea fundamentala a lumii vii se manifesta, printre altele, in inteligenta supravietuirii cu care sunt inzestrate toate speciile. Studiile au confirmat aceasta, aratand ca unul din efectele majore ale vaccinarii in masa a fost modificarea genetica a microorganismelor vizate, in sensul emergentei formelor rezistente la imunitatea conferita de vaccin. Noile tulpini, dotate cu virulenta cel putin egala cu a celor initiale, circula liber in populatie. Din acest punct de vedere, putem considera ca vaccinarea a inlocuit o anumita populatie de microorganisme cu alta, o anumita forma de boala cu alta.


Poate ca o incercare de convietuire in echilibru a omului cu microorganismele ar fi mai realista. Acest lucru ar implica acordarea unei atentii cel putin la fel de mari intaririi imunitatii generale, nespecifice, prin care organismul sa poata contracara orice eventuala agresiune externa."

Merita citit tot articolul, de toti cei care, in inocenta lor, mai cred in asa-zisele beneficii ale vaccinurilor si in "grija parinteasca" a sistemului...
Il gasiti pe net cu titlul "Impactul vaccinarii in masa asupra bolilor infectioase"

NU semenez aceeasta petitie si NU recomand nici macar dusmanilor sa o faca. Acum peste 2000 de ani, Irod dadea ordin sa fie omorati toti copiii sub doi ani, Irodul modern ii vaccineaza... Treziti-va, fratilor, nu de vaccinuri avem nevoie ca sa traim mult si bine! Vedeti ca si recordul national de longevitate de 148 ani, confirma asta. Respectivul s-a nascut cu vreo 18 ani inaintea impostorului Pasteur, si prin urmare nu a facut in viata lui vreun vaccin. Cati dintre cei multivaccinati vom reusi aceeasi performanta?
Am in familie un deces dupa vaccinul antiporcin, si pe fetita unei verisoare, care desi era un copil minunat pana la vaccinul de la doi ani, din acel moment a ramas o leguma... Nu vreti sa stiti cu cata "grija" le intampina personalul medical cand le vad la usa cabinetului...
Pt a tine la distanta orice boala infectioasa la copii, administrati-le mai multa vitamina D, inlocuiti dulciurile cu mai multe legume si fructe si luati-i din fata desenelor animate si duceti-i mai mult timp la plimbare in soare, la aer curat, la tara, la munte...
Exista multe comunitati izolate in lume, care nici n-au auzit de vaccinuri si nici de zahar, si depasesc bine mersi suta de ani cu toti dintii in gura, fara sa stie ce-i cancerul, autismul, Alzheimer-ul, si toate celelalte "achizitii" de boli cronice specifice omului "modern"..
Sunt multe exemple, va ofer unul reprezentativ:
http://travel.descopera.ro/6744222-Taramul-nemuritorilor-Hunza-Valea-Vietii
Alt link util:
http://www.pentruviatacluj.ro/vaccinuri-inutile-si-periculoase/49-are-sens-vaccinarea-al-5-lea-simpozion-despre-vaccinuri-din-16-iulie-2009-stuttgart-germania
Multe altele vad ca deja nu mai sunt valide.. De ce oare?...
Sa fie de folos si spre luare aminte!

Musafir

#211

2013-03-16 12:15

acest vaccin trebuie introdus in sistemul public. copilul meu a facut pneumonie bacteriana. a fost depistat pneumococul. daca il avea facut poate nu ajungeam aici. acum are 5 ani si 10 luni si deja e tarziu. asa mi se spune.sa beneficieze toti copii pentu ca e periculos avand in vedere rezistenta virusurilor si a bacteriilor din ziua de azi. Multumesc!
Daniel R.

#212 De cacao

2013-03-25 01:07

Și dacă l-am produce noi, nu m-ar interesa, d'apoi dacă-l produc luptătorii împotriva terorismului împreună cu big-pharma ...

Musafir

#213

2013-04-12 12:58

Fiecare parinte doreste ceea ce este mai bun pentru micutul lui. Parerea mea personala este ca se merita facut orice pentru a preveni o eventuala boala ce poate pune oricand sub amenintare viata copilului meu. Nu pot sa cred ca aceste vaccinuri sunt facute NUMAI in scop comercial, cred in valoarea lor benefica.

Musafir

#214

2013-05-13 06:59

Este o decizie foarte buna deoarece copii nostii pot fi feriti de aceata boala oribila si anume pneumonia.Eu tocmai am fost internata impreuna cu copilul pt ca a facut pneumonie si a fost cumplit.
Ce mai buna decizie.
Ramona

#215 Felicitari pentru initiativa!

2013-05-28 08:14

Am vaccinat bebelusul cu Prevenar13, asadar consider ca este o initiativa foarte buna!

Musafir

#216

2013-06-05 11:12

Ce-as putea sa spun...decat ca initiativa de a introduce vaccinul pneumococic in grila cu vaccinuri gratuite este binevenita, fiecare copil trebuie sa aiba parte de el si sper din tot sufletul ca el sa fie in atentia celor care ne conduc (chiar daca nu le pasa deloc de noi)...

Musafir

#217

2013-06-10 07:08

Este un demers necesar. Sa speram ca ava avea succes si rezultatul dorit

Musafir

#218

2013-09-10 19:50

fratilor, contra bacteriilor avem antibiotice care functioneaza.

vaccinul asta foloseste doar producatorului si distribuitorilor,
celor vaccinati sigur nu.

nu faceti cobai din copiii vostri!
un copil nevaccinat, care petrece timp in aer liber si mananca suficient
are o imunitate buna si este in stare singur sa ramana sanatos.

vaccinurile se bazeaza pe frica noastra,
nu va mai lasati influentati!

Musafir

#219

2013-10-20 12:57

0729754777 va rog sa scoateti postul de televiziune euro sport de pe cablu din program de pe toate televizoarele. mihai coboras

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2013-10-22 05:25


Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2013-11-26 23:21


SALVATI OLTCHIM

#222 URMEAZA FALIMENTUL? OLTCHIM LA FIER VECHI ... CU "DRUJBA" PRIN OLTCHIM.

2013-11-27 20:01

#212: Daniel R. - De cacao

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQXIB32rjtiQEey4e9VVB40cUmu...

Atentie, OLTCHIM - ARPECHIM in INSOLVENTA! Urmeaza FALIMENTUL?

SALVATI OLTCHIM - ARPECHIM!

SEMNATI APELUL PENTRU SALVAREA OLTCHIM:
http://www.petitieonline.com/salvati_oltchim_si_arpechim


Musafir

#223 Re: Vaccinuri contaminate

2014-01-06 18:19

#51: bogdan25,am revenit - Vaccinuri contaminate

auzi...tu ai fost vaccinat...de parintii tai...si esti sanatos si acum....asa ca....trage tu concluziile!


Musafir

#224

2014-01-17 12:32

O.K.

Musafir

#225

2014-01-17 17:51

no comment