Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

IONUT POLIETERI

#9901 ALOOOOO

2013-10-11 09:59

vincea e pus acolo de diculoiu la comanda faraonului nu te-ai prins?
ca la uni sa le fie bine trebuie sa aiba cite un analfabet ca vincea la inaintare....crezi ca diculoiu ie mai presus?
de 20 de ani minte la angajati si mai continua si acum platit lunar de niste prosti ca de....prosti prosti dar multi
GOGAIE

#9902 de vinzare

2013-10-11 10:03

VIND CONVENABIL BASCA CU MOT VECHIME 3 ANI
MAI POATE FI FOLOSITA INCA 3 ANI PE SEAUA DE LA BICICLETA
CANTINA OLTCHIM

#9903 HAI SA RESPECTAM ACEASTA PETITIE

2013-10-11 10:14

LASATI MISTOUL SI HAI SA DISCUTAM CONSTRUCTIV PT A SALVA OLTCHIMU
STIE CINEVA DE UNDE SE POATE CUMPARA 20 KG DE BUZE DE GAINA??.....AVEM O DELEGATIE DE LA CHIEMPRO SI LA MASA AU DORIT ACEST MENIU
nu credeam vreodata asta

#9904 unu jmechier

2013-10-11 10:29

ce gust calumea avea painea cind lucram la oltchim sub haripa lui costica
acum de cind cumpar painea cu bani din salariu ie asa de ciudata!!!
nici masina nu mai merge cum mergea atunci....cernev numai tu cu ponta al tau va faceti vinovati de necazurile mele
disponilizat de la oltchim

#9905 interesat

2013-10-11 10:38

domnu eu sint interesat de basca de o vindeti dar cer niste informati:
culoarea si daca eu la cumparare mai platesc taxa de mediu ca eu am de gind sa o montez pe saua de la magar ca circul mai mult si nu vreau sa am probleme cu politia

Musafir

#9906 Concedieri colective la USG

2013-10-11 11:00

http://www.valcea1.ro/wp-content/uploads/2013/10/USG-86x78.jpg...

http://www.valcea1.ro/concedieri-colective-la-usg/

Conducerea poloneza a Uzinelor Sodice Govora a notificat Inspectoratul Teritorial de Munca Valcea, AJOFM Valcea si Sindicatul Sodistul despre intentia de a face concedieri colective in perioada urmatoare. Conform notificarii, reprezentantii polonezi ai USG Ciech Chemical Group SA vor sa treaca la concedierea colectiva a 46 de salariati. Avand in vedere prevederile Codului Muncii, in termen de 10 zile calendaristice de la primirea notificarii, Sindicatul Sodistul poate sa propuna angajatorului masuri in vederea evitarii concedierilor ori diminuarii numarului salariatilor concediati. Angajatii care ar urma sa fie concediati beneficiaza de salarii compensatorii in functie de vechimea totala in munca. Pentru o vechime intre 1 si 3 ani, vor primi doua salarii medii brute pe societate, intre 3 si 10 ani – 3 salarii, intre 10 si 15 ani – patru salarii, intre 15 si 20 de ani – cinci salarii, iar pentru o vechime de peste 20 de ani – sapte salarii medii brute pe societate. La aceasta data, USG are 750 de salariati, din care 562 sunt muncitori calificati, 22 necalificati si 166 reprezinta personalul TESA.


Musafir

#9907 Revendicari sindicale

2013-10-11 11:06

http://www.valcea1.ro/wp-content/uploads/2013/10/MITING2-86x78.jpg...

http://www.valcea1.ro/revendicari-sindicale/

Aproximativ 60 de salariati au participat ieri la mitingul organizat de CNS Cartel Alfa Valcea in fata sediului Institutiei Prefectului. Sindicalistii au cerut modificarea Legii dialogului social in forma propusa de partenerii sociali, salariul minim pe economie de cel putin 1.000 RON in 2014, stoparea concedierilor, relansarea economica si combaterea evaziunii fiscale. Prefectul Mircea Nadolu le-a spus protestatarilor ca actiunea lor a avut un prim succes pentru ca, la nivel central, premierul Victor Ponta s-a intalnit cu reprezentantii sindicatelor si si-a trecut in agenda de lucru primele revendicari ale acestora. La sfarsitul mitingului, cativa protestatari au scandat « Jos Guvernul ».


Musafir

#9908 CEDO a decis: Site-urile sunt responsabile legal pentru comentariile lăsate de utilizatori

2013-10-11 13:00

http://www.mediafax.ro/cultura-media/cedo-a-decis-site-urile-sunt-responsabile-legal-pentru-comentariile-lasate-de-utilizatori-11497903

Curtea Europeană a Drepturilor Omului (CEDO) a decis, joi, că instanţele din Estonia au procedat corect amendând Delfi, unul dintre cele mai mari site-uri de ştiri din ţară, care a fost dat în judecată pentru comentariile anonime ofensatoare vizând un articol.

Şapte judecători ai Uniunii Europene au stabilit că site-ul de ştiri din Estonia este responsabil din punct de vedere legal pentru comentariile ofensatoare pe care le lasă utilizatorii, informează pcworld.com.

În ianuarie 2006, Delfi a publicat un articol despre decizia unei companii de feriboturi de a schimba rutele, ceea ce a dus la întârzieri în deschiderea unor drumuri alternative mai ieftine către unele insule. Mai mulţi cititori au scris comentarii jignitoare şi ameninţătoare la adresa companiei şi a proprietarului ei. Drept urmare, proprietarul companiei a dat în judecată Delfi, în aprilie 2006, şi a primit 433 de dolari despăgubiri.

Reprezentanţii Delfi au argumentat că nu erau responsabili pentru comentarii şi că amenda primită reprezintă o încălcare a legilor Uniunii Europene care garantează libertatea de exprimare. Cu toate acestea, judecătorii au spus că articolul 10 din legea Uniunii Europene permite libertatea de exprimare, atât timp cât acest lucru nu prejudiciază reputaţia unei persoane.

Curtea Europeană a decis că hotărârea a fost proporţională cu natura articolului, având în vedere că Delfi trebuia să se aştepte la comentarii ofensatoare şi să îşi măsuri de protecţie suplimentare.

Mai mult decât atât, site-ul nu a luat măsuri pentru îndepărtarea comentariilor ofensatoare, bazându-se doar pe sistemul automat de filtrare a unor termeni vulgari.

Pe site se precizează că autorii comentariilor sunt responsabili pentru postările lor şi că mesajele ameninţătoare sau jignitoare nu sunt permise, dar foarte mute comentarii injurioase au trecut de acest filtru şi au fost publicate pe pagina online. Cu toate acestea, din moment ce cititorii pot să scrie comentarii fără să se înregistreze, identitatea autorilor este destul de greu de stabilit, astfel încât nu pot fi traşi la răspundere.

Musafir

#9909 Re: esti penibil

2013-10-11 13:11

#9886: IONUT POLIETERI - esti penibil

pt iomuit ,si muisti de cernevisti;iaste,nu este greu de inteles cit de misogini a ti ajuns si cit de lasi sunteti ,cacatilor,puteti sa sugeti stiti voi     minuta mea,fota iar v o trage;


Musafir

#9910 Re: ignoratil

2013-10-11 13:19

#9887: isu - ignoratil

pt isu; sa mi bag ce sti si tu in gura mati si a lui cernen,daca intelegi,fo rever


Musafir

#9911 Re: esti penibil

2013-10-11 13:31

#9886: IONUT POLIETERI - esti penibil

pt ionuuut,din puulieteri ;n o compara pe nevastamea cu nevastata si cu pupuza lui cernev,ca poate ele chiar au spart casele altora ;si pina la proba,mai este mult cacao,sa v o trag iarasi;fo rever


Musafir

#9912 Re: fraiereeeeeeeee

2013-10-11 13:39

#9888: operator chimist - fraiereeeeeeeee

pt 9888;cred ca vaca e mata cu nevasta ta ,pe care am cunoscut o fraiere acum 2 ani ,i am traso,sincer ,pt ca eu sunt chiar sincer prin ceea ce spun si lumea o stie din tot oltchimul,iar,inca o data vaca mai iaste nu este si alte neveste cernevistye,;ce zici caca de ghioca si cernev


Musafir

#9913 CEDO a decis că site-urile sunt responsabile legal pentru comentariile ofensatoare

2013-10-11 13:39

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actualitate/Stiri/CEDO+Site-urile+de+stiri+taxate+pentru+comentarii+ofensatoare

CEDO a decis că site-urile sunt responsabile legal pentru comentariile ofensatoare postate de utilizatori şi lăsate la vedere.

udecătorii CEDO au decis, analizând o plângere din Estonia, că instanțele au procedat corect atunci când au amendat Delfi, unul dintre cele mai mari site-uri de știri, care a fost dat în judecată pentru comentariile anonime ofensatoare atașate la un articol.

În ianuarie 2006, acest site a publicat un articol despre decizia unei companii de feriboturi de a schimba rutele, ceea ce a dus la întârzieri în dechiderea unor drumuri alternative mai ieftine către unele insule. Mai mulți cititori au postat mesaje jignitoare la adresa companiei și a proprietarului acesteia.

Compania Delfi a sesizat CEDO, acuzând încălcarea articolului 10 privind libertatea de expresie, însă judecătorii Curții au respins-o drept inandmisibilă și au decis astfel că site-urile de informare sunt responsabile legal pentru comentariile lăsate de utilizatori.
Practică curentă în România

Președintele Consiliului Național pentru Combaterea Discriminării (CNCD), Asztalos Csaba, a sesizat, pe contul de Facebook, adoptarea acestei decizii CEDO relevante, apreciind că „proprietarii paginilor de internet - inclusiv trusturi/companii de presă - răspund pentru comentariile postate la articolele pe care le publică”. „Cu modestie spun doar că această decizie confirmă și practica CNCD, care a adoptat prima decizie în acest sens încă acum 6 ani!”, a comentat președintele CNCD.

„Am luat decizii constante în acest sens în ultimii ani”, a declarat pentru digi24.ro președintele CNCD. Asztalos Csaba a precizat că instituția a transmis o sesizare oficială anii trecuți instituțiilor de presă prin care li se aducea la cunoștință să modereze comentariile ofensatoare și, la cerere, să le retragă pe cele criticate de alți utilizatori. „Multe instituții de presă au fost sancționate, inclusiv Evenimentul zilei”, a declarat Asztalos Csaba.

Musafir

#9914 Re: HAI SA RESPECTAM ACEASTA PETITIE

2013-10-11 13:40


Musafir

#9915 Re: esti penibil

2013-10-11 13:46

#9886: IONUT POLIETERI - esti penibil

si tot pt tine rahatule ;eu chiar am cohones ,iar de plecat,o sa mai vedem,dar sa te fereasca d zsu sa te aflu,muistule ,ca chiar o belest,fii sigur;fota iar ti o trage,lingaule de gauri imputite


Musafir

#9916 Re: Subiect

2013-10-11 13:57

#9894: Alege numele de user - Subiect

pt 9894;ba rahat cu ochi ,nu l baga tu pe giornoiu in mizeria mati ca te frec ba pe tine ba pe nevastata,dar si pe mata care te a cacat ,;fo rever,muistule


Musafir

#9917 Re: esti de poveste

2013-10-11 14:02

#9889: nu faci nici doi bani - esti de poveste

daca te ai luat si de d ul dc bratu ,atunci ai ajuns un cacat si tu si caca de cernev ,ghioca ,talpa ,piperea si va putem declara chiar tradatori de vl si oltchim,taran muist ce esti;


Musafir

#9918 Re: CEDO a decis că site-urile sunt responsabile legal pentru comentariile ofensatoare

2013-10-11 14:15

#9913: - CEDO a decis că site-urile sunt responsabile legal pentru comentariile ofensatoare

sa mi o sugi cu cedo  si cu tot neamul cernevistilor,lingailor de la putere,dar nu in ultimul rind pipera fota ieri v a tras,dar si azi muita,hai pa papag


Musafir

#9919

2013-10-11 15:02

hai ca va lua fota la injuraturi pe toti :)) si pe unii sipe altii

auzi mai nene, dumneata stii ce inseamna misogin?
si inca ceva, cu toata drojdeala asta care se pare ca te domina, vezi ca o iei rau pe aratura si e posibil sa ne scoti din sarite: daca altceva nu stii decat sa injuri, incearca sa te limitezi la personajele de pe forum, lasa neveste, sotii si alte alea - e prima si ultima oara cand te atentionez - oricum, ai tot concursul autorului petitiei care este cam acelasi aluat ca tine;

in rest, numai de bine!

Musafir

#9920 Re: Re: Subiect

2013-10-11 15:03

#9916: - Re: Subiect

bai baiete, mai citeste o data ce s-a scris pe acolo, lasa dreaq bautura aia ca batii campii


Musafir

#9921 PAZEA !!!!!

2013-10-11 17:33

Nu va jucati cu FOTA.A fost muscat de un caine turbat si de atunci a ramas paliu. Raspunde la numele de REX. Treaba voastra ,eu v-am adus la cunostinta. Nu-l mai necajiti, s-a scumpit litra de tuica.

Musafir

#9922 zici ca sunt frati

2013-10-11 19:35

Dupa figura, comportament,vocabular,studii, acest VINCEA seamana cu GHIOCA. Aoleo, in ce hal am ajuns. Ba, hai sa ne trezim si sa facem cumva sa le dam papucii acestor impostori, incompetenti.Domnu IONUT-de la propen, zici ca a mancat ciuperci otravite, nu-i mai lauda ca te faci de ras. Chiar nu mai avem oameni capabili in OLTCHIM ?

Musafir

#9923 Re: PAZEA !!!!!

2013-10-11 19:45

#9921: - PAZEA !!!!!

mai intereseazate rahatule cine bea ,muist imputit,sau ti a spus nevastata,ca am impresia ca si a adus aminte de mine,de acum 2 ani,mai sti,fo rever,tambal


Musafir

#9924 Re: ALOOOOO

2013-10-11 19:57

#9901: IONUT POLIETERI - ALOOOOO

ce i muistule ti e necaz ca v am spart sindicatu de raha ,sau ca a ti ramas sub 100 de lingai si tambalagii,ia zi tata tu ,ca iar va tras fota ceva prin gurita,baga ionut ,baga n mata

musafir

#9925 Re: zici ca sunt frati

2013-10-11 20:04

#9922: - zici ca sunt frati

Asta da comparatie...frate!

Oameni capabili sunt destui , dar cu prea mult bun-simt .