Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

NEWS STIRI Gheorghe Piperea facebook

#44601 Re: Re: Gheorghe Piperea facebook

2015-10-27 20:01

#44573: NEWS STIRI - Re: Gheorghe Piperea facebook 

 

Gheorghe Piperea

Am fost "interpelat" de BCR, ca si cind as fi vreun demnitar, sa dezvalui onorariul incasat de la consumatori pentru procesele cistigate contra BCR.
Asta e un secret al lui Polichineles. Stie toata lumea ca onorariul de preluare in dosarele din 2010 a fost de cca 70 euro. Nimic altceva nu au mai platit ulterior cei din acele procese initiate in 2010.
Oricum, veniturile mele sunt nu doar declarate integral la anaf si cnass, dar ele sunt publice inca din 2012, cind unele ziare le-au publicat.
Cind nu ai schelete in dulap, nu ai nimic de ascuns.

Bun, daca tot suntem la interpelari, nu ar fi rau ca BCR :

- sa precizeze cite milioane de euro au platit avocatilor, PR-istilor si lobby-istilor pe care i-a angajat ca sa piarda acest proces;

- sa ne spuna, macar aproximativ, cite zeci de milioane de euro a achitat, in ultimii 5 ani, cu titlu de remuneratii, salarii si bonusuri, managerilor si celorlalti membri ai sefimii proprii pentru a ajunge in postura de cea mai detestata banca din sistem;

- care este denumirea comisioanelor sub care vor ascunde mizeria acestor "costuri" si care ne vor fi impuse noua cu titlu de necesara socializare a acestor pierderi, pe motiv ca sunt to big to fail.

Previzibil, raspunsul BCR va fi : aceste informatii sunt confidentiale.

PS Ziarele si publicatiile friendly cu BCR spun ca salariul de manager de banca din top ten este de minim 1 milion euro pe an. Pentru fixarea mesajului, repet : minim un milion de euro pe an. Bonusurile care tripleaza acest salariu sunt trecute la note de subsol. Ce pozitie are - inca - in acest top ten?

Nenorocitul de Comanescu

#44602 DRUM BUN

2015-10-28 06:07

Drum bun acasa va ureaza Sindicatul Liber si nu fiti suparati vor veni imediat in 2016 si alti dupa voi,veti incasa lunar cate un salariu-FERICITILOR.


Musafir

#44603 Re: DRUM BUN

2015-10-28 06:52

#44602: Nenorocitul de Comanescu - DRUM BUN 

 SA I FRECE FOTA N GURA  PE COMANESCU,MARCU,ETC...MAI BAGA SI TU RESTUL CA NU MA SUPAR. 


Musafir

#44604 Re: Re: DRUM BUN

2015-10-28 06:54

#44603: - Re: DRUM BUN 

 APROPO;CE ZICI TAMBALAGIULE DE CRA CRA,TE DUCI DUPA NEA ION CILEA CIND NE VOM INTILNI?....IN GITU MATI DE NAGIT IMPUTIT.

BREAKING NEWS ALER VALCEA - OLTCHIM

#44605 Piperea: Păgubiții Astra mai au de așteptat minimum opt luni

2015-10-28 09:33

Piperea: Păgubiții Astra mai au de așteptat minimum opt luni

Procesul privind falimentul Astra Asigurări va mai dura cel puțin opt-nouă luni, spune, pentru Profit.ro, Gheorghe Piperea, practician în insolvență și reprezentant al Oltchim în dosarul Astra. Potrivit legii, până când o instanță nu va confirma, definitiv, starea de faliment, Fondul de Garantare a Asiguraților nu poate începe plățile către creditorii Astra.

Tribunalul Bucu_rești a amânat de două ori judecata în  procesul în care Autoritatea de Supraveghere Financiară alături de Oltchim (în calitate de intervenient) cer falimentul companiei Astra Asigurări. “Probabil că și pe la următorul termen, pe 9 noiembrie, vom asista la o amânare. Acest proces nu poate dura mai puțin de 8-9 luni. După cum se mișcă cei de la ASF, arată mai degrabă că nici ei nu își doresc să se termine mai repede. Nu au vlagă, spre deosebire de reprezentanții acționarului, care se vede că s-a pregătit pentru cât mai multe amânări”, e arătat, pentru Profit.ro, avocatul Gheorghe Piperea, prezent în dosarul falimentului în numele Oltchim. În sprijinul estimării sale, Piperea vine cu motivele pentru care instanța a amânat deja de două ori judecata pe fond. “Erau nepregătiți cei de la ASF. S-au dat două amânări pe motive birocratice. Noul directorat nu era înscris la Registrul Comerțului”, continuă Piperea. 

Tehnici de avocat. Intervenții supriză în dosar
 
Cu excepția lui Piperea, cereri de intervenție în dosar au făcut și două persoane fizice asigurate la Astra. De altfel, această posibilitate legală pe care orice creditor al unei companii falimentare o are ar putea fi una dintre cauzele unor viitoare amânări. Teoretic, oricare dintre cei 1,8 milioane de creditori poate face cerere de intervenție. Chiar dacă instanța respinge respectiva cerere, creditorul are posibilitatea de a contesta decizia. Codul de Procedură Civilă arată, la articolul 64, că o contestație referitoare la respingerea cererii de intervenție se judecă cu prioritate, în maximum cinci zile, iar procesul pe fond se suspendă în această perioadă.
 
Printre creditorii Astra se află, de exemplu, și firme deținute de acționarul majoritar, Dan Adamescu, al cărui interes declarat este să amâne cât mai mult luarea unei decizii. După pronunțarea de la Tribunalul Bucu_rești, dosarul va ajunge la Cu_rtea de Apel, care este instanța ce va putea lua o decizie definitivă. 
 
 

Musafir

#44606 Re: Re: Re: DRUM BUN

2015-10-28 11:31

#44604: - Re: Re: DRUM BUN 

 TAMBALAGIULEEEE,NU MAI RASPUNZI, VAD CA TE AI DUS LA CILEA FU..TU..TI MORTI MATI DE NAGIT BULGAR


Musafir

#44607 VICTORIENII MEI, VENITI MAINE LA TRIBUNAL, PIERDEM BANII PLATITI (cheltuieli de judecata)

2015-10-28 12:30



TRIBUNALUL VALCEA

Informatii generale

Nr. unic (nr. format vechi): 2952/90/2015
Data inregistrarii 05.08.2015
Data ultimei modificari: 27.10.2015
Sectie: I CIVILA
Materie: Civil
Obiect: acţiune în constatare dosar nr. 2923/288/2013*
Stadiu procesual: Revizuire - Apel

 

Părţi

NumeCalitate parte
SINDICATUL VICTORIA OLTCHIM Revizuent Petent Reclamant
SINDICATUL LIBER OLTCHIM Intimat Reclamat

 

Şedinţe

29.10.2015

Ora estimata: 09:30
Complet: A3
Tip solutie:
Solutia pe sc_urt:
Document:    

27.10.2015

Ora estimata: 08:00
Complet: CIVIL - Camera de consiliu
Tip solutie: Încheiere
Solutia pe sc_urt: Admite cererea de abţinere. Cauza va fi soluţionată de completul format din magistraţii Monica Rusu şi Liliana Mihăescu Ceauşescu. Menţine actele de procedură efectuate. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 27 octombrie 2015.
Document: Încheiere – abţinere  269/2015  27.10.2015

15.10.2015

Ora estimata: 09:30
Complet: A3
Tip solutie: Repus pe rol
Solutia pe sc_urt: Repune cauza pe rol pentru soluţionarea incidentului procedural ivit, respectiv pentru soluţionarea declaraţiei de abţinere formulate de magistratul Betina Camelia Deaconescu. Fixează termen la data de 29 octombrie 2015, pentru când se citează părţile. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 15 octombrie 2015.
Document: Încheiere de şedinţă    15.10.2015

Musafir

#44608 Re: VICTORIENII MEI, VENITI MAINE LA TRIBUNAL, PIERDEM BANII PLATITI (cheltuieli de judecata).

2015-10-28 12:51

#44553: - ATENTIE MEMBRII SVO! BANII LA CONTROL PENTRU CA ALTFEL RAMANETI BUNI DE PLATA: 

PANA ACUM FACTURA DE PLATA A PROCESELOR SVO CONTRA SLO SE RIDICA LA 8.000 LEI SI ESTE IN CRESTERE. VINOVATII FUG IAR VINOVATII FARA VINA PLATESC.
NU LUATI MASURI CU CEI CARE V-AU BAGAT IN ACEST PROCES ... SUNTETI BUNI DE PLATA TOTI MEMBRII SVO!

DE CE FUG SOBOLANII DE PE BARCUTA SVO?
SE APROPIE SCADENTA DE PLATA. PENTRU INCEPUT ESTE VORBA DESPRE BANI.
IN LUPTA PROSTEASCA PENTRU SUPREMATIE IN COMBINAT SVO A DAT IN JUDECATA SLO SI A PIERDUT. NU UNUL CI 3 PROCESE IAR ACUM ESTE BUN DE PLATA.
ESTE VORBA DESPRE SUMA DE 3.000 DE LEI CHELTUIELI DE JUDECATA:
- 1.500 LEI - HOTARAREA JUDECATORIEI RM. VALCEA NR. 6266/2013 DIN 28.06.2013 - DOSAR 2923/288/2013;
- 1.500 LEI - HOTARAREA JUDECATORIEI RM. VALCEA NR. 4676/2014 DIN 10.10.2014 - DOSAR 2923/288/2013*;
- 1.000 LEI - HOTARAREA JTRIBUNALULUI VALCEA NR. 420/2015 DIN 04.06.2015 - DOSAR 2923/288/2013*;
- ESTE PE ROL SI URMEAZA SENTINTA TRIBUNALULUI VALCEA IN DATA DE 29.10.2015 DOSARUL NR. 2952/90/2015 (CEL MAI PROBABIL INCA O NOTA DE PLATA DE APROX. 1.000 DE LEI PENTRU SVO).
LA ACEASTA SUMA SE MAI ADAUGA INCA 5.000 DE LEI PLATITI DE SVO AVOCATIILOR CARE I-AU REPREZENTAT IN ACESTE PROCESE PIERDUTE.

ATENTIE MEMBRII SVO, DACA SUNTETI BUNI DE PLATA MACAR SA NU FITI FRAIERI!
- NU PERMITETI CA ACESTE SUME SA FIE PLATITE DIN COTIZATIILE VOASTRE! VINOVATII TREBUIE SA PLATEASCA.
- TRAGETI-I LA RASPUNDERE PE CEI CARE IN AMBITIA LOR AU INITIAT ACESTE PROCESE INUTILE.

ACESTA ESTE RASPUNSUL PUS LA INTREBAREA DE CE FUG SOBOLANII DIN FRUNTEA SVO - FUG DE RASPUNDERE, FUG CA SA NU PLATEASCA PAGUBELE FACUTE MEMBRILOR DE SINDICAT SI MAI ALES FUG DE BRATUL JUSTITIEI, LATUL DNA SE STANGE IN JURUL LOR SI EI STIU DE CE.


Musafir

#44609 Re: Re: VICTORIENII MEI, VENITI MAINE LA TRIBUNAL, PIERDEM BANII PLATITI (cheltuieli de judecata).

2015-10-28 13:05

#44608: - Re: VICTORIENII MEI, VENITI MAINE LA TRIBUNAL, PIERDEM BANII PLATITI (cheltuieli de judecata). 

 SA TACI MU..IE BLINDA CA VICTORIENII CARE VOR RAMINE,VOR AVEA DE CISTIGAT,IN NICIUN CAZ RAHATI DE LA SLO IN FRUNTE CU MARCU,COMANESCU,ETC,TI O SPUNE FOTA SI MAI MARS LA MATA N GURA CU ACADEAUA LUI FOTA,,,,RUPETI IN DOUA,NU MAI MULTE FRACTURII, MAI TUGURINE,BIDINE,,AM INTELES CA SI TU EMILE,DATI LE MU...IEEEEEEE


Musafir

#44610 Re: Re: Re: VICTORIENII MEI, VENITI MAINE LA TRIBUNAL, PIERDEM BANII PLATITI (cheltuieli de judecata

2015-10-28 13:08

#44609: - Re: Re: VICTORIENII MEI, VENITI MAINE LA TRIBUNAL, PIERDEM BANII PLATITI (cheltuieli de judecata). 

 APROPO,VOI VORBITI DE SOBOLANII?...VAI MAMICUTELE VOASTRE DE IMPUTITI CARE CHIAR PUPATI IN ACADELE CONDUCEREA ACTUALA IN FRUNTE CU UNUL DRASOVEAN.


Musafir

#44611 PENTRU CEI INTERESATI. NUMAI PENTRU MEMBRII DE PARTIDE ... TRASEISTI PE CENTURA POLITICII.

2015-10-28 13:32

CONDAMNAȚII FĂRĂ VINĂ CER SĂ SE FACĂ ALEGERI

27 OCTOMBRIE 2015

 

Mergem acum la Râmnicu Vâlcea! Unde fostul primar al municipiului, Mircia Gutău, s-a înscris în PNL și va candida iar. Asta e știrea, da? Nu că omul a fost condamnat de două ori pentru corupție. 


Da click neamule: https://youtu.be/s_teu6jf408

 


Musafir

#44612 Re: Re: Re: VICTORIENII MEI, VENITI MAINE LA TRIBUNAL, PIERDEM BANII PLATITI (cheltuieli de judecata

2015-10-28 13:50

#44609: - Re: Re: VICTORIENII MEI, VENITI MAINE LA TRIBUNAL, PIERDEM BANII PLATITI (cheltuieli de judecata). 

 REMUSE, FRATELE NOSTRU INTR-O SUFERINTA TE ASTEPTAM MAINE LA TRIBUNAL, INCEPAND CU ORELE OPT SA NE SUSTII CAUZA IN FATA MAGISTRATILOR. FII TU AVOCATUL DIAVOLULUI!


Musafir

#44613 Re: Re: Re: Re: VICTORIENII MEI, VENITI MAINE LA TRIBUNAL, PIERDEM BANII PLATITI (cheltuieli de jude

2015-10-28 14:07

#44612: - Re: Re: Re: VICTORIENII MEI, VENITI MAINE LA TRIBUNAL, PIERDEM BANII PLATITI (cheltuieli de judecata 

 SA FIU AL NAIBA CU TOT NEAMUL MEU DACA NU VIN MAINE,ATI PROMIT EMILE,ZAU,LA CE ORA?


Musafir

#44614 Re: Re: Re: Re: Re: VICTORIENII MEI, VENITI MAINE LA TRIBUNAL, PIERDEM BANII PLATITI (cheltuieli de

2015-10-28 14:09

#44613: - Re: Re: Re: Re: VICTORIENII MEI, VENITI MAINE LA TRIBUNAL, PIERDEM BANII PLATITI (cheltuieli de jude 

 OF DOAMNEEE, SUNT ATIT DE BULVERSAT DE NU AM CITIT ORA 08,SCZ.EMILE,OF CITA MU..IE VOR LUA SLO MAINE.


Musafir

#44615 Re: Re: AI MENTALITATE DE COMUNIST RETARDAT SI NU STIE PICASSO?

2015-10-28 14:34


Musafir

#44616 Re: Re: LA PICASSO NU E 25 ,LA PICASSO SE UUIESTE CU M,[numeste] TRADAREA OAMENILOR

2015-10-28 14:35


Musafir

#44617 Re: Re: Re: LA PICASSO NU E 25 ,LA PICASSO SE UUIESTE CU M,[numeste] TRADAREA OAMENILOR

2015-10-28 14:43

#44616: - Re: Re: LA PICASSO NU E 25 ,LA PICASSO SE UUIESTE CU M,[numeste] TRADAREA OAMENILOR 

 SA MI SUGI PU..LA CU MATA ESCROCULEEEEE,CE A FOST A FOST NUMAI MINCIUNA MAI NEMERNICULE,EU TOT FOTA VOI FI,SA MA PUPI CU MATA FRAIERE N PU..LAAA,CA AM FOST MINTIT,HAI PAAAAAAAAAAAAAA


Musafir

#44618 Re: Re: Re: Re: LA PICASSO NU E 25 ,LA PICASSO SE UUIESTE CU M,[numeste] TRADAREA OAMENILOR

2015-10-28 14:45


Musafir

#44619 Re: Re: Re: Re: Re: LA PICASSO NU E 25 ,LA PICASSO SE UUIESTE CU M,[numeste] TRADAREA OAMENILOR

2015-10-28 14:48

#44618: - Re: Re: Re: Re: LA PICASSO NU E 25 ,LA PICASSO SE UUIESTE CU M,[numeste] TRADAREA OAMENILOR 

 NE ATI INTOXICAT SI MINTIT DESTUL ROIBANILOR,DICULOISTILOR NEMERNICII,ACUM LUMEA E UN PIC MAI TREAZA MIZERIILOR,VA FU..T MAINE PE MULTII IN GURITEEEE.


Musafir

#44620 Re: Re: Re: Re: Re: Re: LA PICASSO NU E 25 ,LA PICASSO SE UUIESTE CU M,[numeste] TRADAREA OAMENIL

2015-10-28 14:56

#44619: - Re: Re: Re: Re: Re: LA PICASSO NU E 25 ,LA PICASSO SE UUIESTE CU M,[numeste] TRADAREA OAMENILOR 

Nu vezi bai ca iti dai cu mucii in gura, asta nu e injuratura. Te-a invatat ghioca un cuvant, Patrut, si peste tot vezi numai patrut. Mai termina bai maimuta cu amenintarile astea. Nu vrei sa-ti dau, asa cum ti-a dat ghioca, o bere din sticluta lui de piele cum se lauda prin combinat ca te-a facut ca pe un fraier? Ce, ai devenit un mare las si ai INCEPUT SA LINGI acolo unde AI SCUIPAT. Ce ba trantore, acolo sunt cuvintele lui patrut sau sant ale lui FOTA? Vrei sa spui ca ai fost pe mana cu patrut si ai postat ce ti-a spus el? Vrei sa spui ca tu nu ai minte sau ai creierul cat koiul de cioroi si ai fost un papagal care a repetat tot ceea ce a auzit. Nu ai coloana vertebrala, esti un sapiro. Daca ceva nu-ti convine incepi sa ameninti si odata cu tine si ceilati latrai ai SIO (Sind. Infrangerea Oltchim). Nu pot sa fiu de acord cu injuraturile nimanui dar nu puteti sa ma convingeti ca voi sunteti imaculati atata timp cat sunteti niste TRADATORI, MINCINOSI, HOTI, IMBARLIGATORI SI TORTIONARI ai Oltchim (si aici ii dau dreptate vechiului FOTA nu vechilului FOTA). 

Ati ajuns reclamagii combinatului si va pretindeti ca sunteti aparatorii salariatiilor.

Abia astept sa va vad la raport in fata lui Dumitru si sa spuneti cum este cu integratu, cum este cu disponibilizarile de 100% de la Arpechim.

EU, UNUL, M-AM SATURAT SI, DACA ALTFEL NU SE POATE, CER INCHIDEREA PETITIEI!


Musafir

#44621 SA TI FU..T MORTII MATI SI AI LUI TACTO DACA EU FOTA CHIAR NU AM FOST MINTIT,REFERITOR LA O BERE,EU

2015-10-28 15:08

#44620: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: LA PICASSO NU E 25 ,LA PICASSO SE UUIESTE CU M,[numeste] TRADAREA OAMENIL 

 BA NENOROCITULEEEEEE,ITI REPET CA NU AM BAUT O BERE DE LA NIMENEA,DECIT O CAFEA DE LA DICULOIU,VOI CA...CA..TILOR POATE ATI STAT LA CHIOLHANURI CU ESCROCUL DE ROIBU,NU FOTA SI NU INCERCA SA MA DENIGREZI MU..IE BLINDA CA LUMEA MA STIE,SA TI FREC NEAMUL PRIN GURA DE MU..IST RETARDAT CARE STAI DUPA PERDEA,MI O SUGI CU MATA SI NEAMUL TAU DE RETARDAT,OARE ESTI CHIAR TU TAMBALAGIULE CUMVA?

ESTI UN MUIST TAMBALAGIU CARE NU STI DECIT SA DENIGREZI?

#44622 Re: SA TI FU..T MORTII MATI SI AI LUI TACTO DACA EU FOTA CHIAR NU AM FOST MINTIT,REFERITOR LA O BERE

2015-10-28 15:14

#44621: - SA TI FU..T MORTII MATI SI AI LUI TACTO DACA EU FOTA CHIAR NU AM FOST MINTIT,REFERITOR LA O BERE,EU  

 OF CITA MU..IE VA DA FOTA ESCROCILOR SI LASILOR CARE STATI DUPA PERDEA SI INCERCATI SA UMILITI SI DENIGRA LUMEA,E UITE CA FOTA TOT IN PICIORE RAMINE,CU VOIA SAU FARA VOIA VOASTRA PUI DE COMUNISTI RETARDATII,RETARDATI SOCIETATII


Musafir

#44623 Re: Re: SA TI FU..T MORTII MATI SI AI LUI TACTO DACA EU FOTA CHIAR NU AM FOST MINTIT,REFERITOR LA O

2015-10-28 15:17

#44622: ESTI UN MUIST TAMBALAGIU CARE NU STI DECIT SA DENIGREZI? - Re: SA TI FU..T MORTII MATI SI AI LUI TACTO DACA EU FOTA CHIAR NU AM FOST MINTIT,REFERITOR LA O BERE 

 APROPO ESCROCILOR SI BORFASILOR,LASILOR DUPA PERDEA,EU TOT FOTA VOI RAMINE,IMI RESPECT BLAZONUL DE FOTA,ATIT MAI POPONARILOR SI SUGACILOR


Musafir

#44624 Combinatul Oltchim, un nou val de concedieri.

2015-10-28 15:25

Combinatul Oltchim, un nou val de concedieri.

Dati clik si mergeti la pagina 5: http://www.indiscret.ro/rks_images/nr/523/pdf_523.pdf

Încã 225 de salariaþi ai companiei din Râmnicu Vâlcea, adicã aproximativ 10% din totalul celor existenþi, ar urma sã fie disponibilizaþi în c+ursul lunii noiembrie.

de Marielena Popa

Potrivit liderilor de sindicat, din cei 225 de salariaþi, 106 vor fi de la combinatul din Râmnicu Vâlcea si 119 de la Divizia Petrochimicã Pitesti. Acesta este cel de-al doilea val de disponibilizare colectivã, dupã cel din anul 2013, când circa 1.000 de oameni au fost dati afarã. Conform lui Sorin Marcu, presedintele Sindicatului Liber Oltchim, dintre cei 106 de salariaþi care ar urma sã plece de la Râmnicu Vâlcea, 73 sunt personal TESA si 33 sunt muncitori. Cei disponibilizaþi vor primi 12 salarii compensatorii ce vor fi acordate în primele luni ale anului 2016. De asemenea, în perioada care a mai rãmas din anul 2015, cei 25 ar urma sã primeascã salariile restante (trei luni). Dupã acest nou val al disponibilizãrii, la Oltchim vor rãmâne aproximativ 1.900 de salariati.

Planul iniþial, 500 de disponibilizati
Administratorul judiciar Rominsolv SPRL si BDO Business Restructuring SPRL, împreunã cu administratorul special, Bogdan Stãnescu, si conducerea societãtii, au anuntat aceste concedieri încã din septembrie.
„Actiunea de disponibilizare a personalului excedentar face parte din Planul de reorganizare aprobat de judecãtorul sindic în data de 22 aprilie a.c., prin care conducerea societãþii s-a angajat sã implementeze mãsuri de diminuare a costurilor operaþionale fixe cu cca. 450.000 euro/lunã, ceea ce implicã atât o crestere a randamentelor instalatiilor, cât si reducerea fondului de salarii.  Rezultatele economice pozitive înregistrate de OLTCHIM SA în primul semestru, precum si investitiile realizate din surse proprii în îmbunãtãtirea eficientei instalatiilor de productie, au condus la o reducere a numãrului de angajati cu 225 de persoane, fatã de un numãr de cca. 500 de disponibilizati estimat initial, ceea ce implicã o economie cu cheltuielile salariale lunare de 968.000 lei”

Drepturile financiare ale celor care pleacã
Potrivit aceluiasi comunicat, cei 225 de disponibilizaþi vor primi urmãtoarele drepturi:
- lunar, începând din prima lunã dupã disponibilizare, salariile restante datorate de societate
- începând din februarie-martie anul viitor vor încasa lunar echivalentul unui salariu, dar nu mai mult de salariul mediu brut la nivel de Oltchim, pânã la epuizarea fondului de salarii compensatorii, maximum 12, în funcþie de vechimea în muncã.
De asemenea, angajaþii disponibilizaþi vor beneficia de drepturile aferente concediului de odihnã pentru întreg anul si de prima de vacantã”.

Combinatul Chimic Oltchim a intrat în insolventã pe 30 ianuarie 2013. În aprilie 2015, Tribunalul Vâlcea a aprobat planul de reorganizare a companiei, propus de administratorii judiciari.


Musafir

#44625

2015-10-28 19:42

Somn ușor !