Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

EU

#43951

2015-10-08 15:52

SI APROPO DIRECTORUL MIHAESCU PRIMUL DIRECTOR DE LA OLTCHIM... LA DPB..CEUM O MAI DUCE?...CA FABRICA STIM CUM ARATA...............


Musafir

#43952 Re: Citaţia l-a omorât. Un muncitor de la Oltchim s-a sinucis când a aflat că e martor într-un proce

2015-10-08 16:35

#43938: OLTCHIM 2013 - Citaţia l-a omorât. Un muncitor de la Oltchim s-a sinucis când a aflat că e martor într-un proces C 

 Ba da voi nici sa furati nu stiti;

Un muncitor de la Combinatul Oltchim s-a sinucis după ce a aflat că este citat ca martor în două dosare de furt calificat de cupru.

 

Bărbatul, care era muncitor la Combinatul Oltchim, primise citaţie de la judecătorie pentru a se prezenta ca martor într-un proces cu persoane acuzate de furt calificat de cupru. 

Muncitorul în vârstă de 51 de ani a lăsat un bilet de adio, în care a explicat gestul pe care l-a făcut. El era supus la presiuni din partea conducerii societăţii care îi cerea să divulge numele celor care furau cupru din unitate şi care îl ameninţau că, în caz contrar, îşi va pierde locul de muncă. Pe de altă parte, hoţii îl ameninţau şi ei că, dacă le va divulga numele, îi vor pune foc la casă, potrivit România TV.

La rândul lui, maistrul Mihai Iliescu, de 54 de ani, care era chiar şeful muncitorului care s-a sinucis, a ajuns la spital după ce a suferit un atac de panică când a aflat ce s-a întâmplat şi că este şi el citat ca martor.

Poliţia are în lucru două dosare pentru furt de cupru, iar prejudiciul se ridică la aproximativ 5.000 de lei. Hoţii riscă să primească pedepse de până la 15 ani de închisoare.


Musafir

#43953 Re: Re: Citaţia l-a omorât. Un muncitor de la Oltchim s-a sinucis când a aflat că e martor într-un p

2015-10-08 16:55

#43952: - Re: Citaţia l-a omorât. Un muncitor de la Oltchim s-a sinucis când a aflat că e martor într-un proce 

 sa le su..gi pu..li..le lui iliescu si manciu,doi hoti si cu tine trei mai ghioca,ce zici?

EU

#43954

2015-10-08 16:56

PAI TOCMAI ASTA E SA NU FURAM CI SA MINCIM CINSTIT DACA VREM SA LASAM COPIILOR NOSTRI CEVA..... ALFEL POTOPUL

GHIOCA EMIL,VA E NECAZ FRAIERILOR?

#43955 Re: eu nu vreu sa le mai las nimic la copii

2015-10-08 17:18

#43954: EU -  

 eu am luat zlotii cu tambalagiul de tata[cra cra]si plec dupa el in bulgaria.

EU

#43956

2015-10-08 17:44

ok... dar sper ca nu sunt multi ca tine,

 


Musafir

#43957 Re: te contrazic sint foarte multiii.

2015-10-08 18:22

#43956: EU -  

 UITE O MICA LISTA CU TRADATORII OLTCHIMULUI;EU GHIOCA,RADU DE LA AFUMATI,MACELA,CORNESCU ,BIDINU,BURDOAZA,ETC SI LISTA POATE CONTINUA,ASTIA IMPREUNA CU MINE AU LUAT ZLOTII CU CERNEV DE LA ZAREBA,NISTE CORUPTI SI NISTE HOITURII.


Musafir

#43958 Re: Re: te contrazic sint foarte multiii.

2015-10-08 18:24

#43957: - Re: te contrazic sint foarte multiii. 

 AM UITAT DE PRIETENUL MEU MORCOASE,ALT BORFAS CA SI MINE,PARDON, ALT CORUPT.

EU

#43959

2015-10-08 18:36

 AM UITAT DE PRIETENUL MEU MORCOASE,ALT BORFAS CA SI MINE,PARDON, ALT CORUPT.

pai nu ramane decat sa va urez bafta................


Musafir

#43960 Re: EU EMIL GHIOCA,SIC,SIC FRAIERILOR.

2015-10-08 18:41

#43959: EU -  

 ASADAR ATUNCI VA SPUN,SANATATE SI DRUM BUN.

GRECU SI CIMITIR DIN E L III

#43961 tradatorilor de oltchim-v-ati vandut

2015-10-09 08:26

43957-asa este daca nu credeti verificari RADU ION zis si Radu de la Afumati este o persoana fara liceu,fara scoala de maistri a fost pus luna trecuta Sef de tura la Polioli -VERIFICATI,si va convingeti.

P.I.B

#43962 CASCAVAL

2015-10-09 08:41

 Mai fraierilor de la Sindicatul URINA ce aveti cu Marcu ca are si el interesele lui ce nu stiti ca de luna trecuta fiul lui Gabriel MARCU este consilierul ADM.Special Bogdan Stanescu.


Musafir

#43963 Re: CASCAVAL CINE POATE,CINE NU....

2015-10-09 09:37

#43962: P.I.B - CASCAVAL 

 CE E MAI GHIOCA TIE NECAZ CUMVA?.....LASA CA TU AI LUAT ZLOTIII

Victoriosii si Scarbitii

#43964 Sa moara dusmani

2015-10-09 10:11

Am luat si iau mereu ,iar pentru fraierii care cred ca voi pleca sa stiti ca veti avea o mare dezamagire ,voi ramane am si eu oamenii mei care ma sustin.


Musafir

#43965 Re: Sa moara dusmani

2015-10-09 10:24

#43964: Victoriosii si Scarbitii - Sa moara dusmani 

 MAI AI DECIT PU..LA LUI FOTA IN GURA FRAIERE,ATIT MAI AI PAPAGALULE DE GAOAZA RETARDATA,TI A TRAS O FOTICA DE PESTE 2 ANI SI  TI O MAI TRAGE CIT DE CU...RIND,SPER CA NU AI UITAT CUMVA PU..LICICA MEA IN GURA TA.


Musafir

#43966 Re: CASCAVAL

2015-10-09 11:26

#43962: P.I.B - CASCAVAL 

 Bravo lui . e un tip priceput si e bine ca a avansat. Are si masina de serviciu . felicitari baiete.


Musafir

#43967

2015-10-09 12:14

la toti de la victoria sa le liggi taritaru bai fota fraiere ca hoti au fost alti si nu noi ...ai injurat pe cine nu trebuia ..derbedeule ... sug.. pul. lui giornoiu   ca te-a dat drasoveanu afara  prostule !! la balaceanca s-au la puscarie e locul tau dementule  o spune bidinu 


Musafir

#43968 Re: tradatorilor de oltchim-v-ati vandut

2015-10-09 13:05

#43961: GRECU SI CIMITIR DIN E L III - tradatorilor de oltchim-v-ati vandut 

 43957-asa este daca nu credeti verificari RADU ION zis si Radu de la Afumati este o persoana fara liceu,fara scoala de maistri a fost pus luna trecuta Sef de tura la Polioli -VERIFICATI,si va convingeti.

 

Si ce va ofticati atat ? Dumitru nu are baietii lui ? tot asa dastepti ca Radu....

 

 


Musafir

#43969 Re: SA TE FEREASCA D ZEU GAOAZA DE MANIA UNUI FRAIER CA FOTA...

2015-10-09 13:42

#43967: -  

 TE PRIND SI PE TINE SI PE GIORNOIU,VA IAU DE URECHI SI VA PUN IN GENUNCHI SA MI SU..GETI PU..LA,FACEM PARIU?


Musafir

#43970 Re: Re: SA TE FEREASCA D ZEU GAOAZA DE MANIA UNUI FRAIER CA FOTA...

2015-10-09 13:43

#43969: - Re: SA TE FEREASCA D ZEU GAOAZA DE MANIA UNUI FRAIER CA FOTA...  

 GAOAZAAAAA,SE APROPIE TIC TAC,NU STIU DACA INTELEGI DAR VEI PRICEPE.

BREAKING NEWS STIRI - Direcția Națională Anticorupție

#43971 Când DNA va ajunge la Vâlcea va mai rămâne liberă doar vânzătoarea de la supermarket

2015-10-09 15:31

Când DNA va ajunge la Vâlcea va mai rămâne liberă doar vânzătoarea de la supermarket

Dacă Direcţia Naţională Anticorupţie va veni la Vâlcea, nu va rămâne liberă decât vânzătoatrea de la supermarket. Cam aşa a sunat zilele trecute declaraţia unui om politic din Vâlcea, om politic destul de bine înfipt în structurile de conducere ale judeţului.

Este şi evident, într-un judeţ unde au existat atâtea tunuri financiare, într-un judeţ în care o cupolă de aşa zişi oamei de afaceri care au prăduit statul, într-un judeţ în care deşi sărăcia popu laţiei era mai mult decât evidentă, opulenţa unor „oameni de stat” era la fel de vizibilă, într-un judeţ în care Companii de Stat, oameni politici, oameni din Administraţie, Mass-Media au lucrat într-un Ecosistem Mafiot, profund corupt, doar DNA poate face ordine. Este înfiorător să vezi câţi bani nemunciţi s-au învârtit în acest judeţ şi pe bune dacă nu te chiunuie o frustrare să vezi câţi analfabeţi şi câţi şemecheri s-au învârtit în absolut toate mediile din Vâlcea.

România în anul 2007, că a vrut, că nu a vrut, a intrat într-o Uniune. Evenimentul acesta a schimbat chiar dacă nu pentru moment dar cu bătaie lungă absolut toate schemele de fucţionare ale societăţii. Vom ajunge cu foarte mult risc acolo, în modul de lucru al vestului. Asta trebuie înţeles: Că DNA, DIICOT, Parchet, ANAF, Parchet, OPC, sunt instituţii care chiar dacă au nerghină printre angajaţi sunt forţate şi exorcizate să judece pe model vestic, sunt instutuţii care vor tăia în carne vie orice mod de a învârti banul public pe model mafiot.

Judeţul Vâlcea a fost un caz atipic, un judeţ frumos, cu un potenţial de excepţie a fost prăduit la greu pe toate palierele şi toate haitele de şacali, hiene, corbi, larve…Nu, nu de lei paralei, ci de o scu_rsură de oameni din toate mediile aşa cum am spus. De aceea nu a dat înainte. Am avut falşi manageri de firme de stat, falşi oamnei politici, falşi oameni de afaceri, falşi ziarişti, falşi, falşi, indivizi de orice speţă care s-au cocoţat şi au înaintat prin tot felul de scheme murdare prin toate palierele. Aici a existat o cupoolă care a izolat judeţul, o cupolă care a cumpărat tăceri, a  mituit, a dat comisioane, a blocat accesul pe piaţa vâlceană a oamenilor oneşti. De aceea, azi numeri pe degetele de la o mână firmele private care au intrat în acest judeţ. Multor dintre acestea li s-a cerut tainul şi au făcut slalom printre mafioţii Vâlcii.

Toţi, da, toţi suntem corupţi, nu putem spune un nume direct. Îl ştiţi foarte bine este de la şeful de deconcetrată pus politic, până la managerul de orice companie de stat falimentară dar care este pupat în fund pe toate canalele

De aceea, aşa cum spunea omul politic de mai sus, când DNA va ajunge aici la Vâlcea, nu va rămâne piatră pe piatră din instituţiile statului, din oamenii de afaceri, din oamenii politici, din restul decorului care i-au  înconjurat pe aceşti. Nu vor exista bani de câte cătuşe vor zornăi pe aici şi nici dube suficiente pentru a-i căra pe toţi.

De aceea o invităm pe doamna Laura Codruţa Koveşi să cumpere numaidecât câte mii de dosare, să se aşeze pe scaun, să ia pixul şi să scrie pe fiecare cu markerul: Judeţul Vâlcea. Are un prim început – Raporturile Cu_rţii de Conturi, raporturile ANAF, ale Oficiului Concu_renţei şi câteva articole strecu_rate cu greu prin câteva ziare locale. Vă aşteptăm doamne Kovesi….aici este Brazilia de România.

BREAKING NEWS STIRI - Direcția Națională Anticorupție

#43972 BREAKING NEWS: E OFICIAL! Mircia Gutău, candidatul PNL pentru Primăria Râmnicu Vâlcea

2015-10-09 15:36

BREAKING NEWS: E OFICIAL! Mircia Gutău, candidatul PNL pentru Primăria Râmnicu Vâlcea

Şedinţa Comitetului Executiv Judeţean al PNL Vâlcea s-a încheiat de puţin timp, iar participanţii la ea au votat pentru stabilirea candidatului la Primăria Râmnicu Vâlcea. În urma unei scu_rte prezentări a co-preşedintelui Buican a rezutatelor sondajului de opinie, s-a trecut la vot şi cu doar o singură abţinere Mircia Gutău afost stabilit drept candidat al PNL pentru Primăria Râmnicu Vâlcea.

BREAKING NEWS: Întâlnire de gradul zero: GUTĂU – BLAGA – GORGHIU! VEZI ce s-a decis

Întâlnire de gradul zero în dimineaţa zilei de vineri, 9 octombrie a.c., la Bucu_reşti, la vârful PNL. Co-preşedintele PNL, deputatul Cristian Buican şi Mircia Gutău s-au întâlnit cu liderii PNL de la centru Vasile Blaga, Alina Gorghiu şi Marian Petrache. Din acest moment, în mod oficial Mircia Gutău este desemnat candidatul PNL la Primăria Râmnicu Vâlcea, liderii de la centru dându-şi acordul pentru candidatura lui Gutău cu tot cu trecutul său. Aşadar, în acest moment, Mircia Gutău este acceptat OFICIAL şi de Bucu_reşti pentru candidatura la Primăria Râmnicu Vâlcea

Amintim că Mircia Gutău a fost ales primar din partea PDL în anii 2004 şi 2008. El fost condamnat la închisoare cu executare pentru fapte de corupţie în anul 2010.

Cu toate aceste, în ultimul sondaj de opinie, Mircia Gutău are 44% de procente, deşi sondajul nu este finalizat.

Contactat telefonic, liderul Cristian Buican a spus că PNL Vâlcea îşi asumă candidatura lui Gutău. „Sunt vicepreşedinte la nivel naţional şi liderul PNL pe Oltenia, iar organizaţia PNL Vâlcea este una dintre organizaţiile fruntaşe. Aşadar, PNL Vâlcea îşi asumă candidatura lui Mircia Gutău, iar acesta îndeplineşte toate condiţiile statutare de a deveni membru PNL”, ne-a declarat telefonic Cristian Buican.

Cristian Buican nu a confirmat întâlnirea de la Bucu_reşti în cinci, susţinând că „indiferent de politica de promovare de la centru, noi ne asumăm candidatura lui Gutău.

EU

#43973

2015-10-09 15:52

SI APROPO DIRECTORUL MIHAESCU PRIMUL DIRECTOR DE LA OLTCHIM... LA DPB..CEUM O MAI DUCE?...CA FABRICA STIM CUM ARATA...............

X MEN

#43974 pentru musafirul de la 43957

2015-10-09 17:50

de ce nu incepi cu '' inceputul '''LISTEI:  ROIBU ,MANDICA , OLARU , RADUTOIU, PREOTEASA,  PASCU ,MAIUG , E.T.C. CA  SUNT MULT MAI MULTI CARE SE FAC VINOVATI DE TRADAREA OLTCHIMULUI.

JAF LA OLTCHIM CREANTELE SALARIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM!!!!!!!!!

#43975 JAF LA OLTCHIM CREANTELE SALARIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM!!!!!!!!!

2015-10-09 18:14

pentru voi amandoi = > #43974: X MEN - pentru musafirul de la 43957 =>

 

 CREANTELE SALARIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM

SARLATAN GHEORGHE PIPEREA CU ASOCIATII & CO.http://oltchim.ro/

SARLATANIE PRIN SPOLIERE SI NEMERNICIE MARCA PIPEREA LA OLTCHIM.

SPOLIÉRE s.f. Acțiunea de a spolia și rezultatul ei; jefuire, prădare; înșelare; spoliație. [Pron. -li-e-. / < spolia].
Sursa: DN (1986) | Adăugată de LauraGellner | Semnalează o greșeală | Permalink

 

   ASA ATI AJUNS VOI IN OLTCHIM SI  VA DESCRIETI !!!! CRIMINALILOR.

ATI MINTIT VOI PE ALTII, VA MINTITI VOI INTRE VOI, NU SI PE NOI MAI PIPEREA:

Ramane cum am stabilit ... nimic nu s-a modificat: culmea tupeului şi nesimţirii la Oltchim

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE (TOATE INCLUS SI IONEL VINCEA CARTEL ALFA ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. 

SARLATAN GHEORGHE PIPEREA CU ASOCIATII & CO.http://oltchim.ro/

SARLATANIE PRIN SPOLIERE SI NEMERNICIE MARCA PIPEREA LA OLTCHIM.

SPOLIÉRE s.f. Acțiunea de a spolia și rezultatul ei; jefuire, prădare; înșelare; spoliație. [Pron. -li-e-. / < spolia].
Sursa: DN (1986) | Adăugată de LauraGellner | Semnalează o greșeală | Permalink

 

AFLA SI TU PIPEREA CU CINE ACTIVEZI IN COMBINATUL CHIMIC, ITI ADUCEM AMINTE, CITESTE-I PE TOTI SI DIN #35193 SI...

 

http://www.oltchim.ro/

 

Conducerea societatii

 

Consortiul alcatuit din
  • ROMINSOLV S.P.R.L., reprezentată prin Partener Coordonator Gheorghe Piperea si
  • BDO BUSINESS RESTRUCTURING S.P.R.L., reprezentata prin Partener Coordonator Niculae Balan
Administrator Judiciar
Administrator Special
Avram Danut-Victor
Director General Adjunct
Talpasanu Mihail
Director Directia Productie
Director Directia Comerciala
Smeu Alin-Ion
Director Directia Economica
Director Directia Resurse Umane
Director Directia Petrochimica Bradu

 Ultima actualizare 04 martie 2015

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE #30008 (TOATE INCLUS SI IONEL VINCEA  CARTEL ALFA SI FALIMENT MENTCHIM LIDERUL DE SINDICAT NEALES DE NIMENI NICIODATA) SI STATUL ROMAN#30014 SUNT IN CULPA.

SALARIILE:

DNA S.O.S. OLTCHIM RAMNICU VALCEA

 UNDE SUNT BANII DE LA  OLTCHIM?????

Societate in insolventa,
in insolvency,
en procedure collective

SC OLTCHIM SA RM VALCEA