Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#38226 Re: Re: Re: Re: Re: DNA, DIICOT SI CELE 7 SERVICII SECRETE, s-au furat banii disponibilizatilor si a

2015-05-20 19:33

#38225: - Re: Re: Re: Re: DNA, DIICOT SI CELE 7 SERVICII SECRETE, s-au furat banii disponibilizatilor si angaj 

 da, el este autorul. Intentia a fost buna dar din pacate cei ce mai aveau ceva de zis s-au retras din cauza celor 2 retarzi care nu vad decat ghioci, cernevi si dusmani ai banditului de diculoiu

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.

#38227 Re: Re: Re: DNA, DIICOT SI CELE 7 SERVICII SECRETE, s-au furat banii disponibilizatilor si angajati

2015-05-20 19:35

#38222: - Re: Re: DNA, DIICOT SI CELE 7 SERVICII SECRETE, s-au furat banii disponibilizatilor si angajati 

 Savarina, baaa mai incet cu plescaitul pe aici,  plescaind te castrezi singur pe limba, molfaind risti sa ramai cu aer lipsa,  ca iti dau eu sa inghiti, si-ti inghiti cu dejectie cu tot. Mai vrei,  iti mai dau si va mai dau, maimutoi ratacit si spalat pe creier, baaa Cita,, ba Cita, strange buzele bine ca mesteci si ai creante pe bot, te-am prins cu botul plin de savarina creante, vei pierii in tarusi.

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.

#38228 Re: Re: Re: Re: Re: DNA, DIICOT SI CELE 7 SERVICII SECRETE, s-au furat banii disponibilizatilor si a

2015-05-20 19:37

#38225: - Re: Re: Re: Re: DNA, DIICOT SI CELE 7 SERVICII SECRETE, s-au furat banii disponibilizatilor si angaj 

 "geniule", ba daa... nici nu stim cum sa-ti spunem, esti "geniu" in ca_cat plin de ce ai facut pe tine, oparit, ars, prajit, mucegait, infect, jegos si toate cele le ai ..., ... ai invatat si tu pavilionul, poate inveti si iesirea din Oltchim. Vezi ca are iesire complicata si tu cum iesi spalat pe creier lipsa si gol vidat in besmeticirea ta, inapt, risti sa ramai infipt in tarusii de la poarta... Mare grije sa nu ai problema asta, vin cu descarcerarea eu, si sa ramai in mana mea...

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.
Musafir

#38229 Re: Re: Re: Re: Re: Re: DNA, DIICOT SI CELE 7 SERVICII SECRETE, s-au furat banii disponibilizatilor

2015-05-20 19:38

#38226: - Re: Re: Re: Re: Re: DNA, DIICOT SI CELE 7 SERVICII SECRETE, s-au furat banii disponibilizatilor si a 

 Exatraordinar, fenomenal, D.D. in actiune si reluare, alt geniu,, baaa este exceptional, sunteti extraordinari, monumentali, descoperirea secolului, da ce spun eu, e descoperirea ....infinitului....Este o asa inteligenta in voi, wooowww... , ceee...phaaa.., eeesti ....., sunteti, nici nu putem sa va oferim...luati singuri si sugacii de serviciu si sugativele murdare, infecte, trezorierii  vuvuzele..., exceptional..., e... ai fost si sunteti... daaa, cee..., noi nu..., in umilele noastre..., nu avem fata de ...ptiuuu, baaa...


Musafir

#38230

2015-05-20 19:48

Nu-i luati in seama pe acesti impututi de cernevisti, asta ne-a ramas(la tribunal am fost,mitinguri am facut peste tot) sa ne strigam mizeria in care am fost bagati,ca altfel ce bate in cap v-as da, ca asta meritati sa va spargem capetele ca ptr.interesul si binele NUMAI al vostru ati fost in stare sa sacrificati 2800 de loc.uri de munca, ca pana la urma s-a adeverit spusele"cuiva" ,vor ramane maxim 800 de angajati,asa ca mars nesimtitilor de cernevisti.
CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.

#38231 HOTIA DE LA OLTCHIM = 9 MILIOANE EURO si multe alte hotii, de astia furate....

2015-05-20 19:51

Nu stiti ba ce este  rusinea, nu stiti ba sa va opriti, pentru ca sunteti arsi de viata, nu stiti ba, muriti in nestiinta, pentru ca sunteti... Vai daaa.., nici nu avem cum sa va comunicam voua ce sunteti. Imprumati cuvinte de la noi, in special de la mine si le folositi precum maimutoii, precum papagalii, numai ca ...exact ca animalele ramaneti la a reproduce niste cuvinte..., pentru pauza, e ceata si  sunteti nuli...., ZERO, VID, GOL, SINAPSE LIPSA, NIMIC..., ASTIA SUNTETI!

AU APARUT " savantii" , DISCUTII ISTORICE, VA DATI VOI SEAMA CUM AM FOST VANDUTI DE ASTIA???? ASTIA NE-AU VANDUT PE NOI TOTI SI UN OLTCHIM INTREG IN DISCUTIILE LOR, MICTIONATI PE EI SI TOATE NECESITATILE FIZIOLOGICE IMPUTITE SI DUHOOOAREEEE...IN UMRA LOR..., BAAA DU-CE-TI-VA-NNNNN ... ATI IMPUTIT CU JEG, POLUATORII CERNEVUVUZATI....WEEEHHHH..PTIUU, FI-RA-TI-AI DRACU DE NESPALATI SI DE ANI INTREGI IMPUTITI..., BA STI CUM VA DEVOREAZA CORBIII,  WOOWWWW..., V-AU MIROSIT SANGELE SI CREANTELE CU_RENTE SALARII CUM BOLBOROSITI SI VA CU_RG BALEEE...SI SUNTETI IMPUTITI...BAAA DEGAJATII ASA INFECTIEEE.. 6 ANI CU EXECUTARE, 10 ANI CU EXECUTARE, 12 ANI CU EXECUTARE, LISTA E LUNGA....,  SI RECUPERARE PANA VA ALERGAM TOT NEAMUL....,VAI CE URMEAZA...., VAI, EXACT CE A PREZIS MATEITA, VAI..., EL SI AMICII LUI CU VOI...WOOOOWWW...


Musafir

#38232

2015-05-20 19:52

E uite ma ca eu nu m-am retras ,citesc cu satisfactie,oricat ati vrea cernevistilor la uni nu puteti sa le inchideti gura si un sincer scuipat intre ochi, la cernevisti.

Musafir

#38233

2015-05-20 19:56

Gaoaza sa ma mictionez pe moaca ta ,nici nu te gandesti cine te v-a scuipa intre ochi in iulie,sudoro-sofer,ha,ha,ha,ha nici macar analfabetule nu ai fost in stare sa-ti spui adevarata meserie,cea de mincinos ordinar.

Musafir

#38234 Re:

2015-05-20 20:15

#38231: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM. -  

 nici macar nu m-am gandit sa imprumut vreodata cuvunte de la tine. Esti prea prost pentru a fi exemplu, esti undeva la bariera cu retarzii, dar mai prost ca tine e IONEL PATRUT

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.

#38235 Re: Re: Re: Re: ANUNT PT. DISPONIBILIZATI: PE 21 MAI 2015 NE VEDEM LA OLTCHIM CU PIPEREA & CO.!

2015-05-20 20:20

#38223: - Re: Re: Re: ANUNT PT. DISPONIBILIZATI: PE 21 MAI 2015 NE VEDEM LA OLTCHIM CU PIPEREA & CO.! 

 DA, SI-AU PROGRAMAT O INFULECARE MARE IN ZI MARE, DUMNEZU NU DOARME, DUMNEZEU NU DOARME SI ZILELE MARI IN CALENDAR...INTRA IN EI SI-I POTCOVESTE EXACT CU CERINTA LOR. SA SE DISTREZE... MASA, DANSUL SI CHERMEZA  E PRADA IEFTINA LA EI, ASTIA AU FURAT CREANTELE SALARIALE, EEEE, AICI E..., DA,  SUNT IN .... OLTCHIM INCA..., RONTAIE LA GREU, RONTAIE SI SUPTUL LOR IN ZILE MARI DIN CALENDAR....BAAAA AERUL VA RETINE PE PLANETA ASTA....AER.

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.

#38236 Re: Re:

2015-05-20 20:25

#38234: - Re:  

Estiii, phaa..woow..degaji cccccc ... , .... ceee sa... ( gandit, tu...????  Doamne fereste, tu si gandit!!!) , la capodoperele voastree..., vai da, cum, cand, unde, pe ce palier, si avea.., si ti-a..., eee...haai.... du-te maaa mimozaa..., piti, papusica, chiar asa.... MARSSSSSSSSS, FUGA MARSSSSSSSS, STAI, FUGAAA MARSSS, APORT, FUGAAA, MARSSS, CULCAT JAVRA, ASA SA RAMAI, PANA ...


Musafir

#38237 Re: Re: Re: Re: Re: ANUNT PT. DISPONIBILIZATI: PE 21 MAI 2015 NE VEDEM LA OLTCHIM CU PIPEREA & CO.!

2015-05-20 20:32

#38235: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM. - Re: Re: Re: Re: ANUNT PT. DISPONIBILIZATI: PE 21 MAI 2015 NE VEDEM LA OLTCHIM CU PIPEREA & CO.! 

 Pot imprumuta de la tine cuvantul "ghermeza"? Imi place , probabil e neologism sau regionalism oricum nu se gaseste decat in DEX-ul tau, dar imi place

DESTEPTULE

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.

#38238 Re: Re: Re: Re: Re: Re: ANUNT PT. DISPONIBILIZATI: PE 21 MAI 2015 NE VEDEM LA OLTCHIM CU PIPEREA & C

2015-05-20 20:36

#38237: - Re: Re: Re: Re: Re: ANUNT PT. DISPONIBILIZATI: PE 21 MAI 2015 NE VEDEM LA OLTCHIM CU PIPEREA & CO.! 

 N-AI VOIE, PAPA TOT SI MUSCA TOT, N-AI VOIE LA NIMIC... BABUINULE...., BAAA..., SI TOT CE ESTE IN JURUL TAU RAMANE FARA SA AI ACCEPT. ESTI...DAAAA, CUM SA-TI SPUN...., CUM SA-TI EXPLIC..., E GREU CU TINE.... COMPLICAT, MAINE VEI AVEA DIALOGUL CU MARDARE SI POATE EA SA REUSEASCA SA-TI EXPLICE, LA CE VUVUVUZACEALA SI POEME AI IN TINE, CENACLURI, PROZE, PROTEZE CARIATE ARTISTIC...SI ALTE .....EEEEEE, ESTI..., ....SA NU UITI SA-TI IEI DOZA DE MEDICAMENTE, SA IEI TREI TUBURI SI SA NU PUI ALCOOL PE BOT...


Musafir

#38239 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ANUNT PT. DISPONIBILIZATI: PE 21 MAI 2015 NE VEDEM LA OLTCHIM CU PIPEREA

2015-05-20 20:44

#38238: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM. - Re: Re: Re: Re: Re: Re: ANUNT PT. DISPONIBILIZATI: PE 21 MAI 2015 NE VEDEM LA OLTCHIM CU PIPEREA & C 

 si totusi insist, spune-mi si mie ce inseamna ghermeza. Imi place mult cuvantul.

PROSTULE


Musafir

#38240 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ANUNT PT. DISPONIBILIZATI: PE 21 MAI 2015 NE VEDEM LA OLTCHIM CU PIPEREA

2015-05-20 20:47

#38238: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM. - Re: Re: Re: Re: Re: Re: ANUNT PT. DISPONIBILIZATI: PE 21 MAI 2015 NE VEDEM LA OLTCHIM CU PIPEREA & C 

 si totusi insist, spune-mi si mie ce inseamna ghermeza. Imi place mult cuvantul.

Bai analfabetule tu nici sa vorbesti romaneste nu stii si ne vorbesti de legi

PROSTULE

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.

#38241 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ANUNT PT. DISPONIBILIZATI: PE 21 MAI 2015 NE VEDEM LA OLTCHIM CU PIP

2015-05-20 20:48

#38239: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ANUNT PT. DISPONIBILIZATI: PE 21 MAI 2015 NE VEDEM LA OLTCHIM CU PIPEREA 

SA MA CAUTI, ITI DAU MEDITATII SI TE VOI EDUCA SA INTELEGI, TARIFUL E CREANTELE SALARIALE SI TOATE CREANTELE SALARIALE  PITI, EU STIU CA SUGACIUNEA TA INCEPE CU G SI CONTINUA CU H, DUPA TRECEM LA E... SI TE-AM FACUT ... ZBURATACITA ...TRAMBITA RATATA,  , MAIMUTICA, ...ESTI MONUMENTALA..., UTOPICA... NE-AI UIMIT... WOOOOWWW..........HAHAHAAH MARSSS FUGA MARSSS ........  SA MAI INSISTI SI PAPA TOT:

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.

#38242 Re: Re: DNA S.O.S. OLTCHIM RAMNICU VALCEA

2015-05-20 20:54

#37828: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM. - Re: DNA S.O.S. OLTCHIM RAMNICU VALCEA 

 

 " Ramane cum am stabilit ... nimic nu s-a modificat: culmea tupeului şi nesimţirii la Oltchim ":

http://www.rominsolv.ro/cine-i-desemnat-sa-infiga

FLORIAN MATEITA

Cine-i desemnat să înfigă ţăruşul în inimă, să o facă!

Vampirul economic nu este o ficţiune. Este prezent sub forma unui cod fiscal şi acţionează în timpul programului de lucru. Ţi se prezintă sub forma unei persoane agreabile, îţi prezintă planurile, proiecţiile şi te face să visezi nemurirea dinastică, alături de el. 

Semnezi contractul şi colţii lui se înfig în conturile tale de lichidităţi. Este bineştiut, înţepătura vampirului poate să îi contamineze pe cei atacaţi. Muşcătura lui provoacă o sete ancestrală şi, la rândul tău, este posibil să sfârşeşti prin a căuta victime cu lichiditate. După cum arată statisticile, nu sunt rare cazurile în care victimele devin, la rândul lor, vampiri.

În scu_rt timp de la contaminare, observi cum situaţiile financiare se deformează sub apăsarea unui bulgăre de datorii pe care vampirul, hipnotizându-te permanent cu o imagine strălucitoare a viitorului, te îndeamnă să-l rostogoleşti.În tot acest timp, va sta alături de tine şi îţi va sug* sângele. Munca ta, energia ta, banii tăi, vor fi devorate. Tu nu mai ai propriul tău sânge şi propria ta energie pe care să i le oferi, deci va trebui să le găseşti sau să mori lichidat. Din clipa în care alegi să nu mori, eşti şi tu un vampir.

Mediul economic ia măsuri împotriva vampirilor şi a vampirismului. Cu apă sfinţită şi usturoi judiciar, creaturile sunt împinse şi ferecate în cavoul deschis de legea insolvenţei pentru vampiri economici.

Apoi, cântece, descântece, ritualuri. Exorcizare şi proceduri de dat sângele înapoi. Cât sânge, cui, când, de ce, cum? Întrebări concrete, răspunsuri evazive. Să vedem cât sânge mai găsim, cât sânge mai producem, de unde, de la cine?…

Un sobor de practicieni, cu ţăruşul falimentului în mână, supravegheză permanent vampirul. A promis că nu mai sug* sânge, a promis că va trăi pe propriile lui picioare şi va produce plusvaloare. Dar este auzit clefăind tot timpul şi a fost prins mânjit de creanţe cu_rente la gură. Constatăm că exorcizarea a fost un eşec, iar explicaţia ar putea fi că de fapt, la data deschiderii procedurii, vampirul nu mai avea propria lui viaţă, propria lui energie. Se pare că exorcizarea funcţionează doar pentru fiinţele atinse de vampirism, dar care încă trăiesc, au sânge cald şi luptă să trăiască. Statistic sunt foarte puţini: sub 1 la 10.000.
 
Aşadar, unde observăm vampiri economici, trebuie să facem ceea ce au făcut toţi vânătorii de vampiri de-a lungul timpului: să le înfigem ţăruşul în inimă. Să îi radiem de pe faţa pământului! Repede!

Musafir

#38243 Re: Re: Re: Re: Re: Re: DNA, DIICOT SI CELE 7 SERVICII SECRETE, s-au furat banii disponibilizatilor

2015-05-20 20:56

#38226: - Re: Re: Re: Re: Re: DNA, DIICOT SI CELE 7 SERVICII SECRETE, s-au furat banii disponibilizatilor si a 

 ZLOTIII,BA MINCAM ATI PU...LA GHIOCA,BURDOAZA,MARCELA SI CERNEV,TRADATORILOR DE OLTCIM SI ARPECHIM,ZLOTIIII SI ATIT.


Musafir

#38244 CITITI BINE OLTCHIMISTILOR SI ARPECHIMISTILOR CINE I ACEST GHIOCA

2015-05-20 21:07

#38222: - Re: Re: DNA, DIICOT SI CELE 7 SERVICII SECRETE, s-au furat banii disponibilizatilor si angajati 

ACEST IMPUTIT DE GHIOCA ISI MINTE COLEGII SI ALTE CREATURI CERNEVISTE,CA EL ISI AJUTA COPII CU ZLOTI,CA LE A DAT BANI[ZLOTI]PT.A  CUMPARA APARTAMENTE,CIND DE FAPT ACEST NEMERNIC[CERNEVEL]NU A FACUT ALTCEVA LA VIATA LUI DECIT SA MANINCE ,SA BEA SI SA DENIGREZE ,IMBIRLIGE,DEZBINE OAMENII,EXACT CA TACSO CERNEV[BINE L AI EDUCAT TAMBALAGIULE]ASTA E D UL GAOAZA ZIS GHIOCA.

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.

#38245 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ANUNT PT. DISPONIBILIZATI: PE 21 MAI 2015 NE VEDEM LA OLTCHIM CU PIP

2015-05-20 21:10

#38240: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ANUNT PT. DISPONIBILIZATI: PE 21 MAI 2015 NE VEDEM LA OLTCHIM CU PIPEREA 

 Sa mai insisti..., sa  mai intri pe aceasta petitie, noi te primim cu drag in insistenta ta sa afli cuvinte noi, descoperi lumea, vezi natura, fabricile si uzinele, cum duduie si bubuie, explozie..., vai dar, g , chiar accident, cata obraznicie, eu propun tovarasa sa luam atitudine, atitudine deplina, e de netolerat si tovarasa e un "geniu" ratat din cauza acestui.... lasa scris asa ceva, care-i provoaca..., provoaga, si devine necontrolabila tovarasi...

SA TE FREC PRIN GURITA MAI GAOZARULE,MULT NU O MAI DUCI,EU, ROIBU.

#38246 GAOAZAAA,CE AI MA CU BURDOAZA,TIE NECAZ CA A DAT DIN CASA VOASTRA TRADATORILOR CERNEVISTII?

2015-05-20 21:21

#38245: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM. - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ANUNT PT. DISPONIBILIZATI: PE 21 MAI 2015 NE VEDEM LA OLTCHIM CU PIP 

 SA NE IERTE D ZEU CA ASTAZI E INALTAREA,DAR GHIOCA SE INALTA SI EL,NU MAI STA IN GENUNCHI SA O SU..GA SI LINGA,SE PUNE CAPRA,O VREA SI PE LA SPATE,CUM O  VOR C..U..RVELE TOATE,LA MULTI ANI MAI ELENUSI[EMUILUSI,GHIOCA]CE BINE TE AM BOTEZAT,SA MI BELESTI MIELUL SI LA ANU DE PASTI.

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.

#38247 Re: GAOAZAAA,CE AI MA CU BURDOAZA,TIE NECAZ CA A DAT DIN CASA VOASTRA TRADATORILOR CERNEVISTII?

2015-05-20 21:29

#38246: SA TE FREC PRIN GURITA MAI GAOZARULE,MULT NU O MAI DUCI,EU, ROIBU. - GAOAZAAA,CE AI MA CU BURDOAZA,TIE NECAZ CA A DAT DIN CASA VOASTRA TRADATORILOR CERNEVISTII? 

 ASTIA AU PUS STRATEGIC INTALNIRILE ASTEA MAINE, NISTE CRIMINALI  ATEIZATI SI IUDAICI, CARE NU TIN CONT DE OAMENI SI VIETILE NOSTRE . ALE LOR SUNT NISTE RIDICULARIZARI DE VIETI CARE SI LE POARTA IN JEG SI INFECTIA PE CARE O AU, PENTRU CA AU  CARACTERELE INDOLENTE SI NESIMTITE, MUCEGAITE IN DISPERAREA LOR DE A FURA.

CE FACE PSD ul FRATILOR,CE FAC ACESTI NEMERNICI DE PUI COMUNISTII?

#38248 TINETI CONT FRAIERILOR DE OLTCHIM ULTIMUL CUVINT DE LA PICASSO.

2015-05-20 21:42

#38247: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM. - Re: GAOAZAAA,CE AI MA CU BURDOAZA,TIE NECAZ CA A DAT DIN CASA VOASTRA TRADATORILOR CERNEVISTII? 

 DECI,CE VOR SA OBTINA DE FAPT,SA DEZBINE [DESTRAME]COMPLET S.L.O,IAR TRADATORIII, CERNEVISTIIIIIIIII, SA FACA ALIANTA CU BORFASUL SI NEMERNICUL DE LA PITESTI[DUMTRU]

VEGEHEZI TAMBALAGIU IMPUTIT,VEGHETI CERNEVE?

#38249 Re: TINE TI CONT FRATILOR DE OLTCHIM ULTIMUL CUVINT DE LA PICASSO.

2015-05-20 21:48

#38248: CE FACE PSD ul FRATILOR,CE FAC ACESTI NEMERNICI DE PUI COMUNISTII? - TINETI CONT FRAIERILOR DE OLTCHIM ULTIMUL CUVINT DE LA PICASSO. 

 TOTUL PT.CERNEV ,VOSGANIAN, ZAREMBA SI BORAFASUL DE PIPEREA CARE LE FACE JOCU.  .RILE  TRADATORILOR CERNEVISTIIIIIIIIIIIIII.

EU RAMIN TOT UN PICASSO,UN VOPSITOR DE CIORIIIIIIIIII ,CERNEVISTEEEE

#38250 GAOAZAA,SA NU UITI UN SINGUR LUCRU,MI AI PURTAT SIMBETELE CU TAMBALAGIUL

2015-05-20 22:05

#38249: VEGEHEZI TAMBALAGIU IMPUTIT,VEGHETI CERNEVE? - Re: TINE TI CONT FRATILOR DE OLTCHIM ULTIMUL CUVINT DE LA PICASSO. 

 M ATI MUTAT LA BATAL,DRAGOESTI[SA TRAIESTI SA MI O BELESTI SI SA MI O BLEITIII CERNEVISTILOR]DAR ACUM ATI PORT EU SIMBETELE[FRAIEREEEEEEE]TI O TRAG ORIGINAL CU 2[doua]BOXE.