Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#28926 OFICIAL LA REALITATEA TV Ponta vs Iohannis/ VIDEO

2014-11-11 17:19

KLaus Iohannis a anunta ca va merge la dezbaterea din aceasta seara de la Realitatea TV alaturi de Victor Ponta.

https://www.youtube.com/watch?v=T3i-9XmOBec

 

STIU,CHIAR ACOLO MA UIT,HAI PA,VA FREACA PICASSO CERNEVISTILOR,PAAAA

#28927 Re: OFICIAL LA REALITATEA TV PONTA vs Iohannis/ VIDEO

2014-11-11 17:22


Musafir

#28928 Re: OFICIAL LA REALITATEA TV PONTA vs Iohannis/ VIDEO

2014-11-11 18:03

#28926: - OFICIAL LA REALITATEA TV PONTA vs Iohannis/ VIDEO 

 

http://www.stiripesurse.ro/

Intalnirea de gradul zero a avut loc in studioul Realitatea TV. Cei doi candidati - Klaus Iohannis si Victor Ponta s-au intalnit in fata cabinei de machiaj, inainte de dezbaterea prezidentiala. Klaus Iohannis iesind a dat mana cu Victor Ponta. Cei doi s-au salutat cordial, zambind.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-11 18:47



Musafir

#28930

2014-11-11 20:07

Ponta a fugit cand a auzit de OLTCHIM SI CFR!!!!!!!!!!!!!!!!

o creanta obosita

#28931 Re:

2014-11-11 21:24

#28911: musafir -  

 "DISPONIBILIZATI TREZITIVAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA FRATILOR ATI DORMIT 17 LUNI NU MA REFER LA CEI 20 DE PERSOANE CARE AU MAI FOST SA CEARA LAMURIRI SI PENTRU VOI CEI MULTI CARE ATI DORMIT ACASA ,BINE AR FI SA NU NE MAI DEA ASTEA NIMIC MA-SI BUCURA CA NE MERITAM SOARTA "

Au dormit toata viata si vor dormii toata viata, s-au nascut prosti si vor murii prosti. Daca din 1000 de disponibilizati doar 20=30 de persoane se aduna si incearca dar fara succes sa sensibilizeze si sa puna presiune pe anumite institutii ale statului pentru obtinerea drepturile furate de administratorul judiciar cu largul concurs si complicitatea guvernului romaniei . Constat in acelasi timp ca doar 2=3%  din populatia acestei tari sunt persoane cerebrale si de caracter, oameni care nu vor sa stea apleati, dar e mult prea putin sa schimbam ceva in tara asta , sa nu ne mai lasam umiliti si batjocoriti de orisicine. 

Dragi colegi disponibilizati, va meritati soarta dar din pacate si noi cei 20-30 laolalta cu voi.

Cu scuzele de rigoare , Domnilor Todoran, Toanta, Burdoaza aveam alte pretentii de la dvs si nu as vrea sa cred niciodata ca ati tradat cauza , as vrea sa cred ca doar aveti prea mare incredere in justitia din Romania si de aceea nu ne mai sprijiniti.

Cu parere de rau va transmit ca parerea mea este ca nu ne vom mai lua niciodata acele nenorocite de "creante" si ca am fost executati de cei mentionati mai sus

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-11 21:25


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-11 21:27


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-11 21:30


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-11 21:37


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-11 21:40


CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006
Musafir

#28937 Re: Re:

2014-11-11 21:56

#28931: o creanta obosita - Re:  

 Baaaa obositule, mergi si dormi ca-ti este rau si suferi de boli mintale ( sa nu-ti uiti medicamentele, este foarte important ), te manifesti si creezi si trambitezi prostii, mai si crezi ceea ce spui si ai pretentia sa fi si cel care constata ca esti latura persoanelor cerebrale, insa daca stam la discutii chiar si aici, ai un retart muuult peste medie si il asmutesti asupra altei persoane, mai bine iti faci mustrari de constiinta tu in fata oglinzii, asta daca te suporta si nu se sparge.

Lasa tu povestile si imbarligaturile si mergi la nani ca ai dormit degeaba si te-ai trezit mai obosit de cat ai fost.

Cu parere de rau iti transmit insanatosire grabnica daca se mai poate..., si cand vei primii banii sa bei  un pahar  cu limonada, pentru ca stiu la oamenii bolnavi dauneaza alcoolul..., si te rog mult sa iti aduci aminte ca ai macanit aiurea peste tot.

Somn usor.


Musafir

#28938 Re: Re:

2014-11-12 05:02

abcdef

#28931: o creanta obosita - Re:  

 Deci

Cu scuzele de rigoare , Domnilor Todoran, Toanta, Burdoaza aveam alte pretentii de la dvs si nu as vrea sa cred niciodata ca ati tradat cauza , as vrea sa cred ca doar aveti prea mare incredere in justitia din Romania si de aceea nu ne mai sprijiniti.

 

pentru cine? Pentru voi? Pai merita?

o creanta obosita

#28939 Re: Re: Re:

2014-11-12 09:27

#28938: - Re: Re:  

 pentru cine? Pentru voi? Pai merita?

nu pentru "voi" ci pentru noi toti. Cu totii trebuia sa luptam pentru aceiasi cauza. Nu numai "voi" au fost inselati de cei de care vorbeam anterior ci noi toti cei 929.

Nu am nominalizat acele nume intamplator , le-am nominalizat pentru ca eu in perceptia mea am considerat ca persoanele care reprezinta acele nume intrunesc altfel de calitati , adica au o altfel de gandire si o altfel de atitudine , fara a ma referi la caracter.

Cu stima

CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006
Musafir

#28940 Re: Re: Re: Re:

2014-11-12 09:32

#28939: o creanta obosita - Re: Re: Re:  Cu stima !!!

 

Tabelul creanţelor Oltchim va fi depus la judecătorul sindic săptămâna aceasta

2014-11-10 20:59

Tabelul creanţelor Oltchim va fi depus la judecătorul sindic săptămâna aceasta

Administratorii combinatului aflat în insolvenţă anunţă că, în 30 de zile de la această dată, va fi depus şi planul de reorganizare al societăţii

Avocatul Gheorghe Piperea, administratorul judiciar al SC Olchim SA, susţine că tabelul definitiv al creanţelor Oltchim va ajunge pe masa judecătorului sindic în data de 19 noiembrie. În aceeaşi dată va fi prezentat şi planul de reorganizare a combinatului din Râmnicu Vâlcea. În timpul şedinţei ordinare a CJ Vâlcea de la sfârşitul lunii octombrie, administratorul a anunţat şi că reprezentanţii unui concern turc sunt aşteptaţi în România pentru discuţii pe tema privatizării combinatului.
“Pe data de 19 noiembrie vom depune la judecătorul sindic tabelul definitiv al creanţelor. Este un act de procedură care depinde de multe elemente, inclusiv de evaluarea bunurilor şi al garanţiilor. Din momentul în care acest tabel se afişează, conform legii, în 30 de zile trebuie să depui planul de reorganizare. Acest plan de reorganizare este gata de foarte mult timp, dar nu vom aştepta cele 30 de zile pentru a-l depune, un rezumat al acestui plan de reorganizare îl vom depune chiar pe data de 19 noiembrie”, a declarat Gheorghe Piperea. Gheorghe Piperea asigură că Oltchim SA nu va mai înregistra pierderi dacă “nimic spectaculos nu se va mai întâmpla în luna noiembrie”. În primul semestru al anului în curs, combinatul a înregistrat pierderi de 114 milioane de lei.

Şi-au anunţat interesul pentru privatizare şi potenţiali investitori turci

La sfârşitul lunii octombrie, administratorul judiciar recunoştea că încă nu există nicio ofertă concretă pentru privatizarea Oltchim. Avocatul îşi exprima, totuşi, speranţa că situaţia se va schimba după întâlnirile cu investitorii chinezi, anunţaţi anterior de ministrul economiei, Constantin Niţă, dar şi cu cei turci, care şi-au manifestat recent interesul pentru societate. “Deocamdată nu a fost găsit un cumpărător, dar s-ar putea să apară până pe 15 decembrie. Reprezentanţii unei companii din China vor veni în România în ziua de luni, respectiv marţi (3, 4 noiembrie – n.r.). Din câte am înţeles de la domnul Bogdan Stănescu, vin şi ceilalţi ofertanţi care sunt, de data asta, un concern din Turcia”, a spus Gheorghe Piperea în timpul şedinţei Consiliului Judeţean Vâlcea.


Musafir

#28941 Re: Re: Re:

2014-11-12 09:37

#28937: CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006 - Re: Re:  

 Bai neobositule se vede de la distanta ca tu esti un pierde vara , unul care nu are altcev de facut decat sa dea raspunsuri la tot si la toate pe aceasta mizera petitie.

Ca sa vorbesc mai pe romaneste cu tine, dute dracu-n pula mea de obsedat al creantelor. Ti-am mai spus si ti-o repet , cred ca si in mormant  (atunci cand iti va veni randul, posibil mie inaintea ta) vei lua calculatorul si vei continua sa transmiti in continuare " c r e a n t a " , " c r e a n t a " , 

" c r e a n t a " , " c r e a n t a " , " c r e a n t a " , " c r e a n t a " , " c r e a n t a " , " c r e a n t a " , " c r e a n t a " , " c r e a n t a " , " c r e a n t a " , " c r e a n t a " , " c r e a n t a " , " c r e a n t a " , " c r e a n t a " , " c r e a n t a " .  Vom murii cu totii si banii nostri vor ramane tot creanta. Imi pare rau sa-ti spun(pentru mine) dar nu vom vedea nici macar un leut si asta din cauza ceior 97% din disponibilizati din care faci si tu parte , care nu au invatat nimic intr-o viata intreaga. Nu au invatat ca in Romania zilelor noastre daca nu lupti pentru un drept al tau (chiar si legal) nu vei obtine nimic. Pentru astia ca tine e dumnezeu cu mila.


Musafir

#28942 Re:

2014-11-12 09:55

#28930: -  

 "Ponta a fugit cand a auzit de OLTCHIM SI CFR!!!!!!!!!!!!!!!!"

 

Ponta a fugit , dar voi ce faceti? Nu cumva stati ascunsi? Deci asta e atitudinea si mentalitatea romanului , sa fuga de responsabilitate , sa stea aplecat si sa execute intocmai si la timp ordinele si dispozitiile celor pe care el ii crede superiori. Stiu, e mult mai usor sa-ti dai cu parerea decat sa fii implicat. Ne meritam soarta, cu totii suntem un popor de ponta in ceea ce priveste atitudinea, diferenta este ca ei sunt cei care ordona iar noi cei acre executam


Musafir

#28943 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-11-12 09:58

#28940: - Re: Re: Re: Re:  

 

"Tabelul creanţelor Oltchim va fi depus la judecătorul sindic săptămâna aceasta"

Si asta inseamna ca iti vei lua si banii(creantele)? Ma asteapta.

CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006
Musafir

#28944 SUNTEM CU OCHII PE PIPEREA&CO SI ACORDUL CU CREDITORUL CET GOVORA, RESPECTAREA LEGII: ACHITA !!!!

2014-11-12 10:06

#28941: - Re: Re: Re:  Cu stima !!!

 CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006:

Tine minte trei cuvinte : nouasprezece noiembrie douamiipaisprezece, esti o o creanta obosita care te-a obosit din conceptia ta lenesa si indolenta, tu ne-ai adus aici prin prostiile si cretinismele pe  care le sustii.

 

SA INCEAPA PLATILE CATRE CREDITORI, PRIMII SALARIATII (PLATILE COMPENSATORII SI ANGAJATI) DIN TABELUL DE CREANTE, ACHITARE !!!

 

  DATI BANII TUTUROR SI NU NE MAI VEDETI PE PETITIE SAU PE LA VOI IN AUDIENTE, MITINGURI, SEDINTE,TRIBUNAL...!!!

VA OBLIGA LEGEA SA NE PLATITI SALARIILE TOATE CATRE NOI  LA ZI!!!!

 

  SI  EVITATI  FALIMENTUL!!!!!

  SALARIILE PLATILOR COMPENSATORII SI ANGAJATI

Societate in insolventa,
in insolvency,
en procedure collective

SC OLTCHIM SA RM VALCEA

DECIZIA NR... DIN DATA DE 15.05.2013.

Sentinta nr. 617 din 30.01.2013 pronuntata de Tribunalul Valcea in dosarul 887/90/2013

http://portal.just.ro/

Legea 85/2006 privind procedura insolventei, consolidata 2010 ABROGATA

CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006
Musafir

#28945 Re: Re:

2014-11-12 10:12

#28942: - Re:  Cu stima !!!

 CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006

ITI MERITI SOARTA SI AI GASIT MULTI  FRAIERI CARE TE-AU SI CREZUT IN CEEA CE SPUI SI  CU CE TE OCUPI TU CREANTA OBOSITA.


Musafir

#28946 Re: Re: Re:

2014-11-12 10:33

#28945: CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006 - Re: Re:  

 esti prea naiv ca sa mai continui cu tine. Pa


Musafir

#28947 Re: Re: Re: Re:

2014-11-12 10:34

#28946: - Re: Re: Re:  

 drm bun si odihneste-te creanta obosita, Pa.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-12 10:38


CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006
Musafir

#28949 CE LI S-A INTAMPLAT LOR, O SA FIE SI LA COMBINATUL CHIMIC OLTCHIM:

2014-11-12 10:39

S-a ales praful de clubul de handbal Oltchim Ramnicu Vâlcea. Aparatele de fitness folosite de Galactice, autocarul si tabela de marcaj, vândute la licitatie

http://adevarul.ro/

Aproape toate bunurile materiale ce au apartinut clubului de handbal Oltchim Râmnicu Vâlcea au fost scose la licitatie de administratorul judiciar. Clubul a intrat in insolventa în 2013, imediat dupa ce echipa de handbal din Râmnic a câstigat titlul de Campioana Nationala a României. Toata aparatura din sala de forta unde s-au antrenat „Galacticele” a fost vânduta pe bani putini.

 

Aparatura din sala de forta în care s-au antrenat aproape 10 ani handbalistele echipei Oltchim Râmnicu Vâlcea au fost vândute pe bani putini la licitatia organizata saptamâna trecuta. Bunurile vor ajunge astazi la clubul de handbal din Cisnadie, judetul Sibiu, club sponsorizat de primaria din localitate. „Aparatura din sala de forta s-a vândut saptamâna trecuta primariei din Cisnadie. Aparatura a fost scoasa la vânzare pentru 35 000 lei, plus TVA, au fost organizate mai multe licitatii. În final, aparatele s-au vândut pentru suma de 24 000 lei, plus 24 % TVA, s-a ajuns la aproape 30 000 de lei. În 2004, aparatura a fost achizitionata pentru suma de 1,2 milioane lei, este profesionala, în stare foarte buna, protejata, are huse de protectie, e ca noua”, declara Bogdan Marinescu, directorul Directiei Judetene pentru Tineret si Sport (DJTS) Vâlcea. Reprezentantii clubului de handbal din Cisnadie recunosc ca au facut o adevarata afacere cumparând aceste aparate. „Noi am construit o sala de sport cu 800 de locuri, pregatim acum sala de forta si un bazin de refacere. Practic, am dat lovitura cu aceste aparate. Aici, la Râmnicu Vâlcea, s-a scris istorie pentru handbalul românesc, pacat ca s-a ajuns în aceasta faza, dar asta este. Primaria Cisnadie investeste în handbal, am infiintat anul acesta o echipa care e în Divizia A, avem si jucatoare care au jucat la Oltchim- Roxana Gater. Speram sa ajungem nu chiar unde a fost Oltchim, în Liga Campionilor, dar speram sa ajungem si noi Liga Nationala. Suntem în orasel mic si avem cam tot ce ne trebuie pentru a face performanta”, a declarat Ioan Precup, administrator CS Magura Cisnadie.

Hanbalistele de la HCM nu mai au sala de forta Dupa insolventa clubului Oltchim, primaria din Râmnicu Vâlcea a înfiintat o noua echipa de handbal care s-a antrenat pâna azi în sala de forta folosita si de Galactice. Data fiind situatia, handbalistele de la Handbal Club Municipal nu mai au acces la o sala de forta, conducerea DJTS spera ca va rezolva situatia în cel mai scurt timp. „Prioritatea mea era sa achizitionez un sistem de iluminare cu leduri, pentru a face o economie la curentul electric. Acum, prioritatea mea a devenit achizitionarea unei sali de forta, daca se poate sa achizitionam tot aparatura multifunctionala, cu o garantie de peste 15 ani. Actuala echipa de handbal s-a antrenat pâna astazi în aceasta sala de forta, o închiriasera de la administratorul judiciar. Acum, pâna vom achizitiona pe SEAP alte aparate, actuala echipa de handbal nu va avea sala de forta”, sustine Bogdan Marinescu. Nu doar aparatele de fitness vor ajunge în Cisnadie, ci si tabela electronica achizitionata de clubul Oltchim. De asemenea, în urma cu trei saptamâni, a fost vândut si autocarul folosit de jucatoare pentru deplasari în tara si strainatate, iar, în curând, vor fi scoase la licitatie autoturismele clubului si suprafata perimetrala destinata publicitatii. Oltchim Râmnicu Vâlcea a intrat în insolventa în data de 10 iunie 2013 din cauza datoriilor uriase catre Fisc: aproape 9 milioane de lei. Problemele financiare ale clubului au aparut imediat dupa ce combinatul Oltchim a intrat în insolventa.

 

o creanta obsedanta

#28950 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-11-12 10:44

#28947: - Re: Re: Re: Re:  

 AI INVATAT C UN PAPAGAL CATEVA CUVINTE SI LE FOLOSESTI OBSESIV. AI INVATAT SA COPIEZI SI SA TRANSMITI MAI DEPARTE. APROPOO , CA SA DEZVOLTI , SA VII CU ARGUMENTE GANDITE DE TINE SI DE CREIERASUL TAU ODIHNIT , SE POATE?