Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

mi-e sila

#1676 cernevisti, eutanasiati-va

2013-03-06 22:32

NENEA CERNEV, TE SFATUIESC SA-TI IEI LIMBINCURISTII SI PE CEI PE CARE TU INSUTI II PUPI IN C.. SI EUTANASIATI-VA, PENTRU CA RISCATI SA DECLANSATI O EPIDEMIE DE PROSTIE. VOM LANSA O CAMPANIE DE STRANGERE A CERNEVISTILOR DE PE PLATFORMA CHIMICA; LASATI CAINII VAGABONZI CA NU SUNT O PROBLEMA ACUM. PASTRATI DISTANTA, DACA NU VRETI SA VA MOLIPSITI DE CRETINISM.

EMILIA CIOACA

#1677 matrimoniale

2013-03-06 22:35

Tanara de 46 ani.
Doresc cunostiinta pentru viitoare casatorie cu un SUDOR ,vorbitor de limba romana,bun executant de garduri,colaborator cu securitatea,putin narcisist cu valente de conducator auto,indragostit de aparitiile la televizor.
Nu am pretentii sa aibe:memorie,adidasi,perciuni,buze senzuale,toate degetele de la picioare,p---.
Suna-ma la telefon 0753986662 sau la mama 0758710722

prostul lu brucan

#1678

2013-03-06 22:37

va propun o reclama pentru sanatatea in fata bancilor comerciale consumati zilnic rugaciune in sfanta biserica e valabil si ptr oltchim
tugurin

#1679 sudorului Ghioca

2013-03-06 22:40

BAI EMILE DAR TU ESTI PROST MARE DE TOT.
CUM POTI DEBITA ASA MINUNATII LA VTV???
JR

#1680 domnului Ghioca Emil si sustinatorilor acestuia

2013-03-06 22:43

Analizand pe text postarile ultimelor zile si culminand cu interventia socanta a domnului Ghioca la VTV (stiti voi, ala de e sudor, coleg cu Roibu -fostul DG de la Oltchim) se pot emite urmatoarele judecati:
- Conducerea este pe mana cu sindicatul Victoria, sau invers.
- Conducerea este numita politic (deci ei stiu foarte bine cine, cui si cand a promis Oltchimul)
Nu i-am vazut pe niciunul reactionand la promisiunile neonorate facute de guvernarea USL inca dinainte de alegeri si pana la zi.
De ce oare?
Pai ei stiu clar care e tinta si sunt in grafic!
Salariatii au fost dezbinati si nu mai reactioneaza!

EU

#1681 Re:

2013-03-06 22:45

#1664: -

Foarte  bună  ideea ; atunci va vedea tot poporul care este adevărul.

Emil Ghioca

#1682 membrilor de sindicat Victoria

2013-03-06 22:51

Va rugam sa va prezentati in data de 07.03.2013,ora exacta,la sala de sedinte a sindicatului Victoria pentru a asculta pezentarea facuta de vicepresedintele Ghioca Emil privind "tehnologia moderna de sudura" editata la tipografia "Satra Romaneasca" in 2 exemplare,scrisa sub indrumarea profesorului conferentiar doctor eminent genial superuman ing.CORNELIUS CERNEVUS PAPAGALUS,cu ilustratii din revista"Soimii Patriei";"Arici Pogonici";"Cutezatorii"
Proba practica se desfasoara in poligonul Oltchim pe gardul exterior,gard facut impenetrabil prin aceasta inovatoare tehnologie.
JR

#1683 sfat pentru salariati

2013-03-06 22:52

Sfat pentru salariati (altii decat cei cumparati de Victoria):

BELITI BINE OCHII ASTAZI CA SA NU BELITI MAINE P---A!

Dintr-un firesc respect pentru doamnele active de pe petitie am ales sa scriu obiectivul de belit cu puncte-puncte. Normal era sa scriu cu litere si cu 2-3 de L ca sa fie mai lunga.

b1 tv

#1684

2013-03-07 00:31

GHIOCA am trait sa o vad si pasta prostia si nesimtirea aduse la gradul de SUBLIM. Ba esti GAURA NEAGRA(daca sti ce inseamna cauta in univers) a sindicatului VICTORIA. Sindicalisti VICTORISTI ce dracu alt vice nu gasiti, asta v-a absoarbe pe toti.
CHIOSTOC

#1685

2013-03-07 00:55

Onorata conducere actuala cu BALANEL DEMISIONEL, COCLET (SE POTRIVESTE CU COTET),SPIRU(zis ALENE)+ una bucata SOTIE(cine o vrea so-tie) si alti conducatori veniti din pustietati, ba ce dracu face-ti aliante cu astfel de de zdrente(sindicate VICTORISTE sa-l vedeti pe Dl. VICE mai ales la VTV) si mai vreti si reverente de la oameni din sectii, voi cu astfel de elemente ne facura-ti de POVESTE. UNDE DRACU O SA NE DUCETI CU ASTFEL DE CORNUTE BAAAAAA AICEA NU E GRAJD
un fost coleg va rog mie rusine

#1686

2013-03-07 01:18

GHIOCA ptr.ce ai facut aseara ai permisul de "sudor"(al dracului tie rusine sa spui ca esti sofer ,spune-ti atunci conducator auto, tie rusine s-a spui cum il cari pe CERNEV sau il cari cu caruta ca la monitorizare al dracului nu tie rusine sa mergi cu masina )suspendat 3(trei) luni am scris si in litere ca stiu ce coarda esti ca sa nu modifici(sti tu).Ba peste o saptamana? cand mai intri in direct la TV sper ca nu mai apari cu alta calificare (poate DOCTOREEE vezi unde pui accentul)Dar la cata carte sti nici conducerea actuala nu ma mai mira nimic.Acum va spun NOAPTE BUNA pe maine

b1 tv

#1687

2013-03-07 01:48

Ma bucur GHIOCA ptr.tine chiar imi doresc sa mai intri in direct, ai devenit prolific ai reusit in nici 24 ore s-a umpli 2 pagini din PETITIE ptr. OLTCHIM inca doua apariti la TV si poate stangem adeziuni si ptr. demiterea guvernului ca nu pot sa-mi imaginez ca aia au putut sa negocieze salvarea OLTCHIM-lui cu voi(mai ales tu, ca nu pot sa cred ca ai fost la NEGOCIERI si la CONSILIUL JUDETEAN si MINISTERUL ECONOMIEI iar apoi nu ma mir c-am ajuns unde am ajuns ). Iar la 4-5 apariti la TV putem negocia direct cu UE intrarea in spatiu SENGEN.

Musafir

#1688

2013-03-07 02:04

ONORATA CONDUCERE ACTUALA, DACA VOI LA-ATI AVANSAT SI MARIT SI SALARIUL ACESTUI ghioaca ROG ONOR CONDUCERE SA NE PERMITETI SA-L SPANZURAM DE 1 bucata CATARG (la alegere ca sant 5)DIN FATA PAVILIONULUI CA SA FIE PILDA GENERATILOR VIITOARE, ASFEL DE ELEMENTE TREBUI STARPITE CA SA NU SE MAI INMULTEASCA.Ba daca te vad neamurile la TV se autoflageleaza
Curiosul

#1689

2013-03-07 07:17

Aşa cum am spus mai demult sindicatul victoria a fost înfiinţat de ţambalagiu pentru dezbinarea salariaţilor şi pentru a ajuta actuala conducere a combinatului . să poată lucra în linişte pentru închiderea activităţii pe platformă
oltchimist

#1690 hai sa ne dam cu parerea

2013-03-07 07:49

Ieri au aparut doi prosti pe langa domnul Roibu care isi dadeau si ei cu parerea dar nu stiau despre ce. Domnul Roibu a inceput exceptional sa demonteze punct cu punct aberatiile rostite in parlament. Da ce te faci cu prostii care au inceput si ei sa arunce cu pareri personale absolut in afara subiectului, asa… ca erau si ei acolo si era strict necesar sa se auda vorbind si ca sa schimbe subiectul.
Bai, nu mai iesiti din casa daca habar n-aveti ce e cu voi.

Musafir

#1691

2013-03-07 08:18

este singurul sudor care a sudat aripa de avion in timpul mersului la o altitudine de 50.0000 M
HA,HA,HA

Mare pacat ca nu a fost recrytat de cei de la nasa  pentru ca la Otchim  nu prea are ce suda .

ghioca emil

#1692 va rog sa ma credeti

2013-03-07 08:28

sunt singurul roman care am sudat aripa rupta a avionului in timpul zborului la o altitudine de 60.000 m . am sa public si poze 9 D.
pensionar

#1693 ?

2013-03-07 11:48

Cei doi insotitori ai domnului Roibu de care vorbesti sunt cei mai prosti ziaristi din cati exista, atat de prosti incat isi castiga existenta din linsul partilor dorsale ale oricui este dispus sa plateasca asta.
Chiar nu-i sti? sau te prefaci.
pensionar

#1694 !

2013-03-07 11:53

Astia sunt pusi sa arunce subiecte zic ei tari pe piata ca sa nu se mai vorbeasca despre ceea ce trebuie, adica apropiatul raport al administratorilor.
Cine i-a pus sa faca asta stie bine ce face.
Pana si porcaria asta de petitie are un scop ascuns.
media

#1695 despre olteni

2013-03-07 12:01

N-am vazut prosti mai mari decat la Oltchim. A vazut toata tara cine i-a adus in sapa de lemn, dar ei NU si NU, ei vor sa fie ingropati o data cu stapanul lor. Ca faraonii in Egiptul antic.
VA MERITATI SOARTA PROSTILOR!
de la mediafax

#1696 subscriu la olteni prosti

2013-03-07 12:08

“Raportul a analizat situaţia Oltchim în perioada 2009-2012, interval în care potrivit lui Vosganian indicatorii economici ai combinatului au început să se degradeze.”
"Presiunea totală pe Oltchim este de 1 miliard de euro. Pe lângă datoriile de 800 milioane euro este nevoie de cheltuieli de mediu şi de retehnologizare de 200 milioane euro",
“Alt motiv pentru insolvenţa combinatului este că unele firme sunt şi furnizori şi clienţi ai companiei. Ministrul a dat ca exemplu patru firme, care au fost şi clienţi şi furnizoti ai Oltchim, în care fostul director general al Oltchim Constantin Roibu şi membri ai familiei acestuia sunt administratori sau acţionari.”

Musafir

#1697 somn usor

2013-03-07 12:21

dupa 22 de ani romanul inca ii mai voteaza pe cai care l-au transformat in sclav .

pensionar fost oltchimist

#1698 dormiti linistiti spun si eu

2013-03-07 12:42

Pro Expres 16 februarie, 2010

Ai grija domnule Roibu, ca Romeo Popescu nu are mana buna, el il sustinea si pe Mircia Gutau….

Pro Expres 16 februarie, 2010:
“spune-mi cu cine umbli, ca să ştiu cine eşti!” Aşa şi în cazul Gutău: cine îi ia apărarea înseamnă că este tot un infractor ca el!”
ai vrea tu

#1699 Re: matrimoniale

2013-03-07 12:53

intrus

#1700 pentru olteni

2013-03-07 12:54

Intr-un compartiment de tren un oltean si un ardelean. Vesel de fire, olteanul incepe si canta:
- M-a facut muica oltean, maaaaaaiiiiiii...
La care, ardeleanul de langa ii spune:
- No, iart-o si tu amu!...