Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#15351 intelege si tu ceva....

2014-01-08 15:51

In conjunctura actuala, nu as recomanda la nimeni sa mai plateasca cotizatii. Am specificat: niste banditi liderii astia !!!! Eu am dezvoltat" o stare de fapt"-ca, astia ne-au invrajbit !!! Daca nu ne privatizam cat de curand, astia ne fac franjuri. Trebuie sa ne aparam cumva: informandu-ne reciproc. Daca mizam in continuare pe liderii de sindicat, suntem rasul curcilor !! Sa lucreze benevol, pentru noi, nu mai ramane unul: il vezi pe GHIOCA-NAS ROSU-CEI DOI BULIBASA si care mai croseteaza pe acolo, ca ar face munca patriotica? Astia au muncit la viata lor ? Dar, vezi tu, toti din conducere au controlat oamenii , cu ajutorul acestor gainari. Iar liderii de nuclee s-au multumit ca iau 1 mil pe luna, de la fraieri. Sunt ca hienele, te iei de unul,sar toti!!! Chinezii ii toaca si ii baga la condimente cand prepara cainii, daca au de-a face cu ei.
disponibilizat in locul celor trintori

#15352

2014-01-08 16:13

Disponibilizati sunt cu salariu la zi si nu stau toata ziua pe aceasta petitie si vor primi si ce este prevazut in C C M sa stai linistit tu de la 15345 dupa cum teai exprimat i-mi cam dau seama ce hram porti

Musafir

#15353

2014-01-08 16:16

Oameni buni in cursul privatizarii nu se pot face disponibilizari*nu se trimit oameni in somaj*nu se pot plati salarii cu restante mai mari de 90 de zile*si noi avem deja in jur de 85 de aceea lunar de acum vom lua un salariu*se vor da bani si la disponibilizati dupa aprobarea planului*Cernev nu are ce cauta la et 2 ca oamenii au treaba nu stau de saradele lui*Ccm e valabil si va fi prelungit cu mici inbunatatiri pt salariatí*ne vom privatiza prin august*se face rost si de capital*restul sunt aberatii
Sunati-ma! Pe mine ghioca sau pe adjunctul meu ing. orasanu

#15356 Invataturile sofero-sudorului ghioca catre soferii profesionisti din OLTCHIM:

2014-01-08 16:51

1. Cealaltă maşină a intrat în mine fără să mă atenţioneze asupra intenţiilor ei.

2. M-am lovit cu un camion staţionar venind din sens invers.

3. Încercând să omor o muscă, am intrat cu maşina într-un stâlp de telegraf.

4. Conduceam maşina de 40 ani când am adormit la volan şi am avut un accident. 5 Când m-am apropiat de intersecţie, un semn „stop" a apărut în locul în care niciun semn „stop" nu mai apăruse vreodată.

6. Ca să evit lovirea barei maşinii din faţă, am călcat pietonul.

7. O maşină invizibilă a apărut de nicăieri, mi-a lovit vehiculul şi a dispărut.

8. Pietonul nu ştia în ce direcţie să se îndrepte, aşa că l-am călcat.

9. Cauza indirectă a accidentului a fost un ins mărunt într-o maşină mică, cu o gură mare.

10. Stâlpul de telegraf se apropia repede. Am încercat să virez în afara direcţiei lui când el m-a lovit în faţă.

11. Apropiindu-mă de intersecţie, nu am văzut niciun vehicul venind din dreapta mea, aşa că am lovit maşina din faţă. Maşina din faţa mea a lovit pietonul, dar acesta s-a sculat aşa că l-am lovit şi eu.

12. Şoferul dubei s-a uitat exact în ochii mei şi eu am accelerat, pentru că am considerat că ne-am înţeles din priviri. Sigur că n-am mai semnalizat, dar pe urmă şoferul respectiv n-a mai vrut să recunoască că s-a uitat la mine. Dar eu pot să vă spun că are ochii albaştri.

 

(http://www.voceavalcii.ro/2014010818911/Perlele-soferilor-bat-aberatiile-scrise-de-elevi-la-BAC.html)


Musafir

#15358 Asa sa fie? Sa nu uite ca nici noi nu uitam!

2014-01-08 17:58

#15353: -

Sa nu uitam ca RESTANTELE SALARIALE ale oamenilor de la OLTCHIM sunt de 7 CHENZINE (TREI LUNI SI JUMATATE), astfel:
1. valoare transport luna DECEMBRIE 2012 (max. 80 lei / salariat – functie de timpul efectiv lucrat in luna DEC. 2012);
2. avans luna IANUARIE 2013 (trebuia platit in data de 25.01.2013) – (40% din salariul tarifar aferent lunii IANUARIE 2013);
3. avansul lunii OCTOMBRIE 2013 (trebuia platit in data de 25.10.2013);
4. lichidarea lunii OCTOMBRIE 2013, cu transport inclus (trebuia platita in data de 10.11.2013);
5. avansul lunii NOIEMBRIE 2013 (trebuia platit in data de 25.11.2013);
6. lichidarea lunii NOIEMBRIE 2013, cu transport inclus (trebuia platita in data de 10.12.2013);
7. tichetele de masa aferente lunii NOIEMBRIE 2013 (trebuiau distribuite in data de 10.12.2013);
8. avansul lunii DECEMBRIE 2013 (trebuia platit in data de 24.12.2013);
9. lichidarea lunii DECEMBRIE 2013, cu transport inclus (care ar trebui sa fie platita in data de 10.01.2014);
10. tichetele de masa aferente lunii DECEMBRIE 2013 (care ar trebui sa fie distribuite in data de 10.01.2014).

Sa nu uitam ca RESTANTELE SALARIALE ale disponibilizatilor de la OLTCHIM (trebuiau platite in momentul disponibilizarii – respectiv pana cel mai tarziu in data de 13.06.2013, sunt urmatoarele::
1. valoare transport luna DECEMBRIE 2012 (max. 80 lei / salariat – functie de timpul efectiv lucrat in luna DEC. 2012);
2. avans luna IANUARIE 2013 – (40% din salariul tarifar aferent lunii IANUARIE 2013);
3. o suma de bani aferenta concediilor de odihna neefectuate in anul 2013 sau rest. anterioare anului 2013;
4. salariile compensatorii datorate de OLTCHIM conform CCM.
Despre plata restantelor salariale ale disponibilizatilor nu se mai SPUNE NIMIC! Au fost stersi de pe lista prioritatilor administratorilor judiciari si a conducerii Oltchim. La "fier vechi" cu ei!

Sa nu uitam DETURNARILE DE FONDURI (furturi din avutul personal) facute de catre conducere Oltchim: retinerea CAR-ului pe statele de plata si nevirarea acestor sume la CAR, retinerea ratelor bancare pe statele de plata si nevirarea acestora la banci, retinerea “garantiilor” pe statele de plata si nevirarea acestor sume in depozitele bancare de garantii, etc.

Sa nu uitam ca, desi la ora aceasta OLTCHIM, functioneaza la maxim 10% din capacitatea de productie (dar managementul vorbeste in mod eronat de 25%), numarul de personal a scazut cu 30%, numarul directorilor (numiti pe criterii politice si de rudenie nu pe criterii de competenta) a crescut, fiind supradimensionat - este 22 directori (spre exemplu conducerea executiva a Oltchim a crescut de la 6 directori la 9 directori, deci cu 50% mai multi). Ei nu au fost sacrificati nefiind  disponibilizati! Au salarii mari - platite la zi (nu au restante si nu sunt trecuti la masa credala) - de cca. 3.500 - 5.000 euro / luna; au la dispozitie secretare si autoturisme de serviciu; au la dispozitie fonduri banesti consistente pentru "protocol".

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-08 18:10


OLTCINE

#15360 Re:

2014-01-08 18:28

#15318: -

Chiar asta e marea problema, ca in comparatie cu ghio si marcelusa purcelusa , el are creier(vedeti ca nu l-am pomenit pe cerne, e totusi o diferenta) deci poate fi si mai mare sulfa, cu bunul simt , mai vorbim. Ia faceti un exercitiu de imagine, Parvu+ Dumitru = ?

Astept raspuns


Musafir

#15361 Da, liderii SVO au dreptate. Se schimba conducerea la OLTCHIM!

2014-01-08 19:20

#15351: - intelege si tu ceva???

Dupa ce "liderii SVO" au "prestat" 3 zile de "greva a foamei" la inceputul lunii decembrie si s-au "intalnit" cu Ponta la Palatul Victoria si dupa ce aceiasi "lideri ai SVO" au fost la sfarsitul lunii decembrie si "au prestat" la DNA, pe STICK denuntul lui Pirvu si pe "cale orala autodenuntul lor COPRESEDINTII USL: Ponta - Prim Ministru al Guvernului Romaniei si Antonescu -  Presedinte al Senatului Romaniei, VIN LA OLTCHIM luni 13!!! Deja au plecat spre Ramnicu Valcea:

http://www.kmkz.ro/wp-content/uploads/2014/01/copilotul.jpg...

Preluare imagine din http://www.kmkz.ro/de_ras/poze-de_ras/romania-zilele-noastre/

Asteptati-i! Autoturismul din imagine va fi daruit, conform uneia dintre solicitarile scrise ale "grevistilor foamei", ca masina de serviciu, sindicatului victoria.

 


Musafir

#15363 Re:

2014-01-08 20:23

#15345: -

"toti care postati in numele lui fota sinteti disponibilizati care stati acas si nu aveti ce lucra. 
sa mai gasiti servici cind va voi cauta eu ,nesimtitilor"

Dar voi aveti ce lucra? In curand o sa cauti si tu mult si bine si la cat pari de prost  chiar nu o sa-ti mai gasesti niciodata. Poate sa-ti dai cu crema pe fata si e posibil sa se gaseasca o plantatie si pt. tine.

 


Musafir

#15364 Re: Re:

2014-01-08 20:29

#15363: - Re:

Nu, nu! Nu trebuie sa-si caute o plantatie pentru ca are plantatia de vreji "in cap".


Musafir

#15365 Re: Re:

2014-01-08 20:34

#15363: - Re:

Si tu gura sparta si prostanac de serviciu ESTI SALARIAT in OLTCHIM si STAI LA SERVICIU, neavand ce lucra. Sa vedem cand vei fi disponibilizat nesimtitule ce-o sa mai faci?

SALVATI OLTCHIM

#15366 VIN INVESTITORII!

2014-01-08 20:42

#15361: - Se schimba conducerea la OLTCHIM!

http://m.bursa.ro/s=companii_afaceri&articol=226069.html

http://m.bursa.ro/_img/design/sigla_bursa.gif...

Chimcomplex va cumpăra activele Oltchim
Companii-Afaceri / 08.01.2014


Adunarea Generală Extraordinară a Acţionarilor Chimcomplex Borzeşti a aprobat, astăzi, în unanimitate, participarea întreprinderii la procesul de achiziţionare a activelor societăţii Oltchim Râmnicu-Vâlcea, se arată într-un comunicat publicat pe site-ul Bursei de Valori Bucureşti.

Tot în unanimitate (cu 108.347.084 voturi) a fost aprobată contractarea, unor împrumuturi în valoare maximă de 200 milioane de euro şi "constituirea, în vederea garantării obligaţiei de rambursare a sumelor contractate de la instituţiile financiare, de ipoteci mobiliare şi imobiliare asupra tuturor activelor SC Oltchim SA Râmnicu-Vâlcea sau ale SC Oltchim SPV SRL şi/sau ale tuturor activelor Societăţii (de exemplu: imobile, conturi, stocuri, participaţii în alte societăţi)".

Pe de altă parte, acţionarii au respins, din nou în unanimitate, majorarea capitalului social al Chimcomplex de la 162.877.590,54 lei la 320.377.590,54 lei.


F.A.

Nasul TV

#15367 Re: Da, liderii SVO au dreptate. Se schimba conducerea la OLTCHIM!

2014-01-08 21:05

#15361: - Da, liderii SVO au dreptate. Se schimba conducerea la OLTCHIM!
Ponta - Prim Ministru al Guvernului Romaniei si Antonescu -  Presedinte al Senatului Romaniei, VIN LA OLTCHIM luni 13!!! Deja au plecat spre Ramnicu Valcea:
Asteptati-i! Autoturismul din imagine va fi daruit, conform uneia dintre solicitarile scrise ale "grevistilor foamei", ca masina de serviciu, sindicatului victoria.

Sindicalistii SVO deja ii asteapta la Dedulesti! Priviti-l pe unul dintre liderii lor de opinie, surprins de camerele de filmare din zona, dirijand traficul in asteptarea pontamobilului prezentat in comentariul 15361:

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/580836_471334666225107_11...


 

MARCU CARE TRAGE-N....

#15368 Re: OAMENII.....

2014-01-08 22:46

#15348: - OAMENII.....

Salvati OLTCHIM si ARPECHIM! / #15348 OAMENII.....

2014-01-08 15:04

 

Din OLTCHIM, nu sunt lasi, nu au intrat in transa, dar daca le dai banii la timp, stiu sa te respecte. Poate sa vina si regele CIOABA , la conducere, imi place ca directorul PIRVU I-A PUS CU BOTUL PE LABE PE CEI DE LA SIND VICTORIA. Balan ajunsese sa intre in pavilion , pe usa din dos, CERNEV SI GHIOCA-SE PLIMBAU PE HOLURI, PRIN PROTOCOL, CA LA VILA DE LA BUJORENI. Sunt debusolati acum, le pleaca enoriasii. Sunt speriati si de acest DUMITRU-DE LA PITESTI. Oamenii stiu sa disece, vedeti-va de treaba ! NU SE MAI INSCRIU CU OCHII INCHISI ! Asta e mai diplomat, nu a iesit la discursuri, nu promite, parca are si ceva prezenta scenica. Asa ca voi de la VICTORIA, nu o mai dati cu presupusu, ne-am cam saturat de toti. Nu ne mai lasam pacaliti asa de usor! Macar asta, nu umbla cu satra dupa el. Daca umbla cu fofarlica, va avea viata grea.

Oltenasilor,   luati seama mai bine la Dumitru, a venit acolo sa va croseteze. are croseta cu el. in buzunarul de la piept,

io v-am spus. sa nu ziceti ca nu v-am spus.

Musafir

#15369 NU UITAM!

2014-01-09 09:33

#15358: - Asa sa fie? Sa nu uite ca nici noi nu uitam!

Sa nu uitam ca RESTANTELE SALARIALE ale oamenilor de la OLTCHIM sunt de 7 CHENZINE (TREI LUNI SI JUMATATE), astfel:
1. valoare transport luna DECEMBRIE 2012 (max. 80 lei / salariat – functie de timpul efectiv lucrat in luna DEC. 2012);
2. avans luna IANUARIE 2013 (trebuia platit in data de 25.01.2013) – (40% din salariul tarifar aferent lunii IANUARIE 2013);
3. avansul lunii OCTOMBRIE 2013 (trebuia platit in data de 25.10.2013);
4. lichidarea lunii OCTOMBRIE 2013, cu transport inclus (trebuia platita in data de 10.11.2013);
5. avansul lunii NOIEMBRIE 2013 (trebuia platit in data de 25.11.2013);
6. lichidarea lunii NOIEMBRIE 2013, cu transport inclus (trebuia platita in data de 10.12.2013);
7. tichetele de masa aferente lunii NOIEMBRIE 2013 (trebuiau distribuite in data de 10.12.2013);
8. avansul lunii DECEMBRIE 2013 (trebuia platit in data de 24.12.2013);
9. lichidarea lunii DECEMBRIE 2013, cu transport inclus (care ar trebui sa fie platita in data de 10.01.2014);
10. tichetele de masa aferente lunii DECEMBRIE 2013 (care ar trebui sa fie distribuite in data de 10.01.2014).

Sa nu uitam ca RESTANTELE SALARIALE ale disponibilizatilor de la OLTCHIM (trebuiau platite in momentul disponibilizarii – respectiv pana cel mai tarziu in data de 13.06.2013, sunt urmatoarele::
1. valoare transport luna DECEMBRIE 2012 (max. 80 lei / salariat – functie de timpul efectiv lucrat in luna DEC. 2012);
2. avans luna IANUARIE 2013 – (40% din salariul tarifar aferent lunii IANUARIE 2013);
3. o suma de bani aferenta concediilor de odihna neefectuate in anul 2013 sau rest. anterioare anului 2013;
4. salariile compensatorii datorate de OLTCHIM conform CCM.
Despre plata restantelor salariale ale disponibilizatilor nu se mai SPUNE NIMIC! Au fost stersi de pe lista prioritatilor administratorilor judiciari si a conducerii Oltchim. La "fier vechi" cu ei!

Sa nu uitam DETURNARILE DE FONDURI (furturi din avutul personal) facute de catre conducere Oltchim: retinerea CAR-ului pe statele de plata si nevirarea acestor sume la CAR, retinerea ratelor bancare pe statele de plata si nevirarea acestora la banci, retinerea “garantiilor” pe statele de plata si nevirarea acestor sume in depozitele bancare de garantii, etc.

Sa nu uitam ca, desi la ora aceasta OLTCHIM, functioneaza la maxim 10% din capacitatea de productie (dar managementul vorbeste in mod eronat de 25%), numarul de personal a scazut cu 30%, numarul directorilor (numiti pe criterii politice si de rudenie nu pe criterii de competenta) a crescut, fiind supradimensionat - este 22 directori (spre exemplu conducerea executiva a Oltchim a crescut de la 6 directori la 9 directori, deci cu 50% mai multi). Ei nu au fost sacrificati nefiind  disponibilizati! Au salarii mari - platite la zi (nu au restante si nu sunt trecuti la masa credala) - de cca. 3.500 - 5.000 euro / luna; au la dispozitie secretare si autoturisme de serviciu; au la dispozitie fonduri banesti consistente pentru "protocol".

 


Musafir

#15370 Re: Re: Da, liderii SVO au dreptate. Se schimba conducerea la OLTCHIM!

2014-01-09 09:39

#15367: Nasul TV - Re: Da, liderii SVO au dreptate. Se schimba conducerea la OLTCHIM!

Sindicalistii SVO deja ii asteapta la Dedulesti! Priviti-l pe unul dintre liderii lor de opinie, surprins de camerele de filmare din zona, dirijand traficul in asteptarea pontamobilului prezentat in comentariul 15361:

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/580836_471334666225107_11...


 

SARACUL MARIO.... sa opreasca cineva masinile astea USL-iste ca ne moare Mario... Macar de el sa va fie mila!

Normal ca la Dedulesti sunt asteptati USL-istii. Acolo micul din carne de sobolan si catel pupincurist este la mare cautare.


Musafir

#15371 Ca să cumpere Oltchim, Ştefan Vuza se împrumută cu 200 milioane de euro prin Chimcomplex

2014-01-09 09:40

http://www.economica.net/ca-sa-cumpere-oltchim-vuza-se-imprumuta-cu-200-mil-euro-prin-chimcomplex-si-da-acesteia-alte-150-mil-lei_70747.html
AGA Chimcomplex Borzeşti (CHOB) a aprobat majorarea capitalului social cu 180 de milioane de lei bani gheaţă. Contribuţia la majorarea de capital a lui Ştefan Vuza, va fi de 150 de milioane de lei. A mai fost aprobată şi contractatrea de credite de 200 de milioane de euro, în vederea achiziţiei activelor Oltchim şi a participării la licitaţia de vânzare a vehiculului de privatizare Oltchim SPV.

http://media.rtv.net/image/201209/w620/42_43120400.jpg...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proiectul de majorare cu 180 de milioane de lei în numerar a capitalului social al Chimcomplex Borzeşti (CHOB) a fost aprobat, luni, de firma A2 Impex, prin care omul de afaceri Ştefan Vuza controlează CHOB, şi de ceilalţi câţiva acţionari care au mai participat la AGA din 6 ianuarie.

A2 Impex are peste 83,8% din acţiunile CHOB şi contribuţia sa la majorarea capitalului depăşeşte 149 de milioane de lei. Autoritatea de Administrare a Activelor Statului (AAAS), care are aproape 13% din acţiuni, nu a participat la AGA.

Tot luni a fost aprobată şi atragerea de către Chimcomplex (CHOB) „a fondurilor necesare achiziţionării activelor Oltchim Rm. Vâlcea sau a părţilor sociale ale Oltchim SPV, prin contractatrea, de la una sau mai multe instituţii financiare, a unor împrumuturi în valoare maximă de 200 de milioane de euro".

Oltchim SPV S.R.L. este vehiculul conceput în vederea privatizării, în care au fost concentrate activele viabile ale Oltchim, curăţate astfel de datoriile uriaşe care au dus compania la faliment şi carfe au rămas la Oltchim SA.

Creditele vor fi garantate cu toate activele CHOB, dar şi cu activele achiziţionate.

CHOB va putea participa „în orice formă de asociere" cu alţi potenţiali investitori, „la procesul de privatizare a Oltchim Rm. Vâlcea sau a părţilor sociale ale Oltchim SPV", se mai spune în raportul trimis la Bursa de Valori Bucureşti (BVB).

Ştefan Vuza va putea să se angajeze în negocierea unui preţ care depăşeşte 20% din valoarea activelor imobilizate ale CHOB.

Pe de altă parte, ministrul Economiei, Andrei Dominic Gerea, a discutat, cu o lună în urmă, cu vicepreşedintele companiei petroliere azere SOCAR, David Memedov, şi cu ambasadorul Azerbaijanului în România, Farid Abdinbayov, "aspecte privind posibila" participare la privatizarea combinatului chimic Oltechim Râmnicu-Vâlcea (OLT).


Musafir

#15372 Romanii ies din nou in strada: 8 februarie – Protest pentru viitorul Romaniei!

2014-01-09 10:08

Pe retelele de socializare se anunta un nou protest de proportii pe data de 8 februarie 2014, in Bucuresti. Apelul este dat tuturor romanilor care doresc un viitor mai bun pentru tara noastra, este un protest „impotriva coruptiei sistemice care a napadit intregul spectru politic actual. Este un protest impotriva ipocriziei, nesimtirii si lipsei de scrupule a politicienilor mioritici. Este un protest impotriva tradarii calificate de care se fac vinovati conducatorii. Este un protest pentru viitorul NOSTRU”.
„8 FEBRUARIE – Protest pentru viitorul României!
► Indiferent în ce oraș sau țară te afli, dacă îți pasă de viitorul României și vrei să lupți pentru el, pregătește-te pentru deplasare la București pe 8 februarie!
► Acest protest NU este unul afiliat politic, ba chiar are loc împotriva corupției sistemice care a năpădit întregul spectru politic actual.
- Este un protest impotriva ipocriziei, nesimțirii și lipsei de scrupule a politicienilor mioritici.
- Este un protest împotriva trădării calificate de care se fac vinovați “minunații” noștri conducători.
- Este un protest pentru viitorul NOSTRU, al tuturor care conviețuim, trudim, ne chinuim pe aceste plaiuri.
- Este un protest pentru recâștigarea RESPECTULUI politicianului pentru cetățeni, chiar și prin frică dacă va fi necesar.
- Este un protest care nu are revendicări inițiale, ci doar îi va OBLIGA pe politicieni să ne respecte drepturile fundamentale, inteligența, opiniile… DECIZIILE.
- Este un protest împotriva acestui cancer de care această țară pare că nu mai scapă odată, împotriva acestor infractori cu cravate lipsiți de scrupule.
- Este un protest pentru un mediu curat, o economie proprie sănătoasă, transparență decizională, consultare publică, justiție independentă… pentru RESPECT.
► Acest protest NU este și nu va fi notificat la infama Primărie a Capitalei. Ne-am născut cu libertatea în sânge și liberi vom muri, chiar dacă asta nu le convine anumitor indivizi.
► PREGATIȚI-VĂ PENTRU ȘEDERE ÎNDELUNGATĂ ÎN STRADĂ!
► NU MAI PLECĂM REPEJOR SPRE CASE SPERIAȚI DE FRIG!
► De această dată rezistăm, nu capitulăm!
► Avem 30 de zile la dispoziție să ne organizăm, să ne pregătim și să ne încălzim pentru primul mare protest din 2014.
► SĂ ARĂTĂM ROMÂNILOR CĂ ONOAREA ȘI CURAJUL N-AU MURIT PE ACEST TĂRÂM!”
http://www.nasul.tv/2014/01/08/romanii-ies-din-nou-in-strada-8-februarie-protest-pentru-viitorul-romaniei

https://lh3.googleusercontent.com/-SM8KvDcvyDQ/Us2c4K5d8wI/AAAAAAAADRs/t8wZ14weT...

OLTCINE

#15373 Re: Romanii ies din nou in strada: 8 februarie – Protest pentru viitorul Romaniei!

2014-01-09 11:52

#15372: - Romanii ies din nou in strada: 8 februarie – Protest pentru viitorul Romaniei!

Da. Este un mesaj inbucurator pentru soarta romanilor. M-as bucura ca de acasta data sa fiu contrazis de mentalitatea romanilor si sa constat ca de fapt nu suntem un popor de lasi.

OLTCINE

#15374 Re: Re: OAMENII.....

2014-01-09 12:24

#15368: MARCU CARE TRAGE-N.... - Re: OAMENII..... PARERI/IPOTEZE/AIURELI

"Sunt speriati si de acest DUMITRU-DE LA PITESTI.Oamenii stiu sa disece, vedeti-va de treaba ! NU SE MAI INSCRIU CU OCHII INCHISI ! Asta e mai diplomat, nu a iesit la discursuri, nu promite, parca are si ceva prezenta scenica. Asa ca voi de la VICTORIA, nu o mai dati cu presupusu, ne-am cam saturat de toti. Nu ne mai lasam pacaliti asa de usor! "

Din pacate asta este marea problema. DUMITRU "e mai diplomat, nu a iesit la discursuri, nu promite, parca are si ceva prezenta scenica"

1. Daca vrei prezenta scenica , te duci la teatru

2. Daca vrei diplomatie , te uiti pe Antena 3 si apoi te duci la vot asa cum ai mai facut-o

3. Nu a iesit la la discursuri , te contrazic

4. Nu promite. Nu va promis voua pentru ca deocamdata nu a avut de ce, dar oare la oamenii pe care i-a pastorit pana acum si de care s-a ales paradaul oare nu le-a promis nimic?

Sa nu uitati ca nimeni nu urmareste altceva decat interesul personal, indiferent de cum s-ar numii el.

Exemplu: de cei de la victoria nici nu vreau sa vorbesc pt. ca nu sunt altceva decat niste profitori ai situatiei, dar ma intreb asa ca un tampit de ce oare domnii de la SLO si aici vorbesc despre cei pe care i-am platit douazeci si ceva de ani si s-au huzurit cu banii nostrii (ai prostilor) nu au binevoit din respect daca nu din obligatie , sa vina 0 singura data si sa ne sustina si pe noi cei disponibilizati intr-o instanta la tribunal.

Concluzia este ca ei de fapt nu au nevoie si nu ii intereseaza altceva decat cotizatia voastra de pe care mai pot huzurii si ei catva timp (indiferent de nume si culoare)


Musafir

#15375 Re: Re: Re:

2014-01-09 12:36

#15365: - Re: Re:

Dintr-un principiu care ma caracteizeaza eu nu jignesc decat atunci cand sunt provocat. De data asta trebuie sa-ti raspund. Esti atat de prost incat nici nu ai inteles ce ai citit. Ce este trecut intre ghilimele(daca nu stii ce sunt alea "") inseamna  ca am reprodus ceva scris de altcineva,  care m-a deranjat si nu am facut nimic altceva decat sa-i dau o replica onorabila , fara a folosii cuvinte pe care le folosesc doar idiotii , gen "prostanac, si altele pe care le regasesti usor pe aceasta petitie"