Votanții din 29 iulie, se autodenunță pentru ”fapta” lor!


Anonymous

#1

2012-08-17 19:30

Nu vreau ca votul meu să fie ”anulat” de judecătorii CCR! Vreau să trăiesc într-o țară normală, unde decizia poporului să fie respectată!

Musafir

#2

2012-08-17 20:12

Doamnă procuror general al României Codruța Kővesi, domnilor procurori!
Subsemnatul Hari Bucur-Marcu, cu domiciliul în București, România, vă adresez rugămintea să mă anchetați pentru instigarea și chiar constrângerea mai multor cetățeni români de a merge la vot, precum și pentru întocmirea și semnarea de înscrisuri, dintre care unul adresat Curții Constiuționale a României, prin care arătam că nu se cunoaște numărul adevărat al celor înscriși pe listele permanente de alegători, din care să se calculeze cvorumul cerut de lege pentru validarea referendumului de demitere a președintelui României.
alis

#3 #3

2012-08-17 20:24

ROMANI TREZITI-VA, NU VA FIE FRICA DOAR DE DUMNEZEU!!!!!!!!!!
GS

#4

2012-08-17 20:52

Multi isi doresc sa-l vada pe Basescu demis. Eu il vreau judecat de Justitia creata de el dar stiindu-l la pamant si dornica sa-si arate pupincurismul fata de noua putere. Sa-i lasam doar cat sa-l judece pe Basescu si apoi sa-i schimbam si pe ei cu magistrati adevarati.

Musafir

#5

2012-08-17 21:35

Am auzit la radio ca doua cantarete din Rusia au fost condamnate pentru o rugaciune adresata divinitatii si careia ii cereau ca Putin sa fie alungat din aceasta tara.
Noi nu ne rugam pentru asa ceva si dorim ca d-l Basescu sa nu plece din Romania.Avem nevoie de el aici. Sa-l judecam.

Musafir

#6

2012-08-17 23:18

JOS BASESCU!

Musafir

#7 Re:

2012-08-17 23:32

6

#8

2012-08-17 23:41

Basescu a vrut sa faca un stat al lui personal,a subjugat tot ,securitatea ,sri,STS,CCR,pe procurorul sef Kovesi,implicit pe DNA -Morar ,..Bok era o marioneta ,iar restul de PDLei au fost niste "scule" folosite de el dupa propria placere ,dar si ei aveau foloase dupa cum doreu muschii lor. A mintit,in toate felurile ,gasca lui erau angajati pe bani multi ,..unde au vrut si pe cit doreau,. Un mincinos ,un tradator de tara.
user12

#9

2012-08-18 00:13

Jos Băsescu și agenturile lui!
mures49

#10 CCR

2012-08-18 04:07

Este f. important sa protestam in fata sediului CCR, pentru ca sant ultimele zile in care mai putem sa atragem atentia acestei institutii asupra unei mari nenorociri pe care ar provoca-o Romaniei prin invalidarea referendumului.Si trebuie sa fim acolo cat mai multi ! Nici nu vreau sa ma gandesc ce ar urma sa se intample in tara daca suspendatul revine la Cotroceni.

Musafir

#11

2012-08-18 09:03

Trebuie sa protestam!
Protestul nostru va fi unul pasnic,caci nu suntem huligani,dar nici nu putem accepta sa fim calcati in picioare.Asadar,mergem la protest!
carolina

#12 Certitudine

2012-08-18 10:41

Ce siguranta am eu ca numele meu nu va fi totusi oferit unor alte persoane? Semnez, pentru aceasta cauza, a demiterii lui Basescu, si o suta de petitii, dar nu vreau ca dupa aceea numele meu sa fie folosit in alte scopuri.

Musafir

#13

2012-08-18 12:51

SA FIU JUDECAT SI CONDAMNAT ASPRU PENTRU CA AM INDRAZNIT SA VOTEZ IMPOTRIVA DICTATORULUI BASESCU !!! RUSINE TRADATORILOR CARE AU STAT ACASA !!! DE RUSINEA,.... SA FIE DECORATI DE CATRE BASESCU SI GASCA LUI DE TRADATORI JEGOSI !!!!

Musafir

#14

2012-08-18 20:52

HELLO ALL, WE ARE ROMANIAN ANONYMOUS
In Romania democracy values are daily attacked by ex-president Basescu and his "clan" - please daily protest regarding dramatic democracy situation in Romania. Simple citizens are brutalized and abuse by prosecutor, asked if
they vote, what was their vote option, they are force to swear on the bible on the streets and village people are now afraid they didn't listen to Basescu request "NOT TO VOTE" - this situation have to stop before chaos take place in my country. There are 181 local prosecutors organizations involved in this operation coordinated by Mrs. Kovesi - a well known Basescu instrument/slave.
Basescu has to accept Romanian people asked him to leave. He was elected with 5,2mil votes in 2009 and today 7,4mil asked him to leave.
As European citizens we demand your protection in order to save our democracy and freedom!!!!
Explain this men (Basescu) he has to accept his people wish!

Musafir

#15

2012-08-28 15:33

Cind un presedinte taie din salarii, pensii (desi este anticonstitutional) in schimb el si camarila prospera inseamna ca ciumpalacii sunt devina ca nu l-au demis. Acum noi l-am demisdar cum presedintele si-a aranjat in afara legii, cinstei, onoarei oamenii, nu vrea sa plece,pentru mine acesta nu mai este presedintele ci un cetatean ce umbla la Cotroceni dindu-se drept presedinte.RUSINE! NU E BINE NOI TE-AM DEMIS! NU E BINE!

Anonymous

#16

2014-02-09 19:44

Jos basescu!