Cerem Parlamentului roman sa-l Demita pe Traian Basescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem Parlamentului roman sa-l Demita pe Traian Basescu


Musafir

#1

2012-08-17 15:18

Sa se gaseasca rapid solutia optima de demitere fara sa poata fi contracarata,pana pe 21aug.2012 inainte ca CCR sa se pronunte ca sigur CCR il salveaza
Carmen Graur

#2

2012-08-17 15:42

Daca CCR nu va valida referendumul, cu toate ca eu cred ca CCR va valida referendumul, Parlamentul Romaniei are datoria sa voteze reluarea referendumului pe listele reale, reactualizate, un referendum fara cvorum, asa cum este in toate tarile civilizate.
Esop

#3 Re:

2012-08-17 15:52

#2: Carmen Graur -

Parlamentul sa aleaga calea normalitatii si adevarului.


Musafir

#4

2012-08-17 16:11

PROPUNERE DE ACTIUNE : FRATI ROMANI, VA PROPUN CA IN ZILELE DE 18,19 si 20 AUGUST LA ORELE 18 SA IESIM IN TOATE MARILE ORASE, IN PIETELE IN CARE AM PARTICIPAT LA MITINGURILE USL DIN CAMPANIA PENTRU REFERENDUM, TOTI CEI CARE AM VOTAT DA! Nu sunt inregimentat politic, asa cum nu sunt majoritatea cetatenilor din cele 7,5 milioane care au votat pentru demiterea lui Basescu, am indicat pietele respective doar pentru a avea un loc bine stabilit de intalnire.VENITI IN PIETE, DRAGI ROMANI! ACUM ESTE MOMENTUL, in 21 august o sa fie prea tarziu. JOS BASESCU!
Henry Coanda

#5

2012-08-17 16:12

PROPUNERE DE ACTIUNE : FRATI ROMANI, VA PROPUN CA IN ZILELE DE 18,19 si 20 AUGUST LA ORELE 18 SA IESIM IN TOATE MARILE ORASE, IN PIETELE IN CARE AM PARTICIPAT LA MITINGURILE USL DIN CAMPANIA PENTRU REFERENDUM, TOTI CEI CARE AM VOTAT DA! Nu sunt inregimentat politic, asa cum nu sunt majoritatea cetatenilor din cele 7,5 milioane care au votat pentru demiterea lui Basescu, am indicat pietele respective doar pentru a avea un loc bine stabilit de intalnire.VENITI IN PIETE, DRAGI ROMANI! ACUM ESTE MOMENTUL, in 21 august o sa fie prea tarziu. JOS BASESCU!
Stanica IOn

#6 DEMITEREA lui BASESCU

2012-08-17 16:29

Trebuie demis prin orice mijloc acest ESCROC !!!
Baxter

#7 Re:

2012-08-17 17:22

#2: Carmen Graur -

Hai sictir loaza proasta,ia-l pe Cacarau al tau de mana si pupati-i amandoi in dos pe Iliescu,Voiculescu si Tonta.

Georgeta Naum

#8 demitere

2012-08-17 18:00

Dragi ROMANI,traim un cosmar,o intoarcere in timp,mai urmeaza gloantele !Realitatea seamana cu o mlastina ,noroioasa,putrida,colcaind de serpi veninosi in care,cu cat ne zbatem,ne afundam mai adanc,FARA SPERANTA !ESTE DE NECONCEPUT ca in Europa,odata primiti in grupul tarilor de veche traditie civilizatoare,sa avem parte de tratamente discriminatorii!!!Suntem priviti ca niste ciudati,izolati,lipsiti de credibilitate !DE CE?????Pentru ca am indraznit sa ne pronuntam,in numar urias impotriva unui impostor care a uzurpat,prin furtul voturilor functia cea mai inalta in stat !Suntem cercetati pentru lucruri legale,constitutionale folosindu-se metode dubioase,penibile,rusinoase pentru o JUSTITIE moderna,libera,nepolitizata cum se pretinde... Daca totusi,SUSPENDATUL va redeveni Presedinte,singura speranta vor fi alegerile generale la care va trebui sa participam in numar si mai mare,nicidecum sa dam inapoi !!!Pentru a putea avea drept de vot mii de oameni si-au sacrificat viata,in toata lumea,indiferent de religie ,sex sau etnie! NU PUTEM RENUNTA LA UN DREPT CASTIGAT CU SANGE!!!TENACITATEA,PERSEVERENTA,VOINTA sunt valorile care ne vor elibera de TIRANIA celor care ne vor in genunchi si a slugilor lor !JOS BASESCU !

Musafir

#9 Re:

2012-08-17 23:43

#4: -

O propunere excelenta!

Georgeta Naum

#10

2012-08-18 11:29

VA RUGAM SA ANUNTATI PRIN TV SITUL PRIN CARE CETATENII POT SEMNA PETITIA !!!MULTI NU CUNOSC ACEST MOD DE A SE EXPRIMA !!!
barth35

#11

2012-08-20 11:37

Nu numai demis trebuie domnu" la puscarie si confiscata toata averea .
GDA

#12 Re: Re:

2012-08-20 13:39

#7: Baxter - Re:  

 Bravo !

Ai o reactie specifica tuterilor basesciani - in lipsa de argumente apelezi la expresii suburbane.

Daca nu te duce mintea,ca sa nu-l mai pupi tu acolo pe Basescu,i-ti amintesc de numai cateva din "zicerile" recente ale tipului:

"dnei.Merkel: costitutia romaniei nu contine un articol cu referire la suspendarea presedintelui","Nu vreau sa castig la masa verde",dupa care, "nu mergeti la vot","multumesc ungurilor",etc..

Ca sa nu-ti mai aduc aminte de "demisionez in cinci minute","Romania nu este in criza","tara de mana a doua",etc.,etc..

Ti-am scris cele de mai sus,incercand sa te  deschid un pic la "partea superioara",desi am mari indoieli in acesta privnta.

Mai mult,incearca sa intelegi ca problema de acum este suspendarea/demitera dlui.Basescu care nu are nici in "clin si maneca" cu tov.Iliescu,Voiculescu sau Ponta.

Succes !

BABY

#13

2012-08-21 15:00

Am aflat cu stupefiactie hotararea CCR , cea referitoare la referendumul din 29 iulie ,unde si eu am votat si-mi pun intrebarea oare noi traim intr-un stat de drept? Acum cand am ajuns bataia de joc a unei minoritati politice cramponata de putere si cu frica de puscarie am sa dau si raspuns la intrebarea mea retorica nu exista dreptate si JUSTITIA este chiar oarba (la propriu) Oricum trebuie sa fie o cale sa ne redobandim linistea si independenta .Cerem imperios demersuri in acest sens din partea Guvernului,Parlamentului,Senatului in numele celor care au votat cu DA la acest referendum!!
Serban

#14 invalidarea constitutiei

2012-08-21 22:02

Populatia nu poate cere parlamentului incalcarea hotaririi CCR decat prin manifestarea
ampla ,vizibila si hotarata a nemultumirii unor mase mari de alegatori.
Am deschis un topic pe petitie online invalidarea_constitutiei_din_2003 privind faptul ca raportand recensamintul din 2002 la numarul de alegatori de la referendumul de validare a constitutiei 8.9/21.6 respectiv recensamantul din 2011 si referendumul din 2012 8.5/19 CCR tocmai a invalidat constitutia ,deci o putem schimba Ne ataca cu Procurori , Jandarmi, CCR etc dar Violenta este arma celor slabi ( am plagiat din Ghandi) Manifestatiile si nesupunerea civila ne pot aduce victoria

Musafir

#15

2012-08-25 21:31

este un paranoia. sa nu mai auzim de el..filip
ADI

#16 DEMITEREA LUI BASESCU

2012-08-26 23:02

CER SA FIE RESPECTATE ART 1 SI 2 DIN CONSTITUTIA ROMANIEI PRIVIND SUVERANITATEA STATULUI ROMAN!
NICI UE NICI ALT ORGANISM INTERNATIONAL NU ARE DREPTUL SA IMPUNE ROMANIEI INVALIDAREA DECIZIEI STABILITA PRIN VOT DEMOCRATIC!TREZITI-VA PARLAMENTARI! NU NE IGNORATI!

Musafir

#17

2014-01-17 09:38

semnez si voi semna toate petitiile lansate in ceea ce priveste demisia personajului ca presedinte,pe mine nu ma reprezinta sin o mie si unu motive.Nu are rost sa le enumar,le cunosc majoritatea romanilor ignorati de el