Catre P.E. realitatea României prin ochii celor 7,4 mil de oameni


Musafir

#1

2012-08-09 19:40

EU AS VREA CA DOMNUL BAROSSO SI DOAMNA MERKEL SA AFLE REALITATEA DIN ROMANIA , SI NU CEA VAZUTA PRIN OCHII LUI BASESCU SAU A EURO-PARLAMENTARILOR PDL-ISTI. AS VREA SA SE AFLE TOATE MINCIUNILE CARE S-AU SPUS DESPRE ROMANIA , SI DESPRE ROMANI , PENTRU CA CRED CU CONVINGERE CA NICI ROMANIA , NICI POPORUL ROMAN NU MERITA SA FIE TRATATI CA NISTE SLUGI . VREAU SA FIM RESPECTATI

Autorul acestei petitii

#2 Re:

2012-08-09 19:56

#1: -

Acesta este scopul. Sa se vada realitatea.

Alexandru

#3 Teroare in Romania

2012-08-10 00:36

Traim sub teroarea unui dement care calca in picioare orice este sfant pe lumea asta. Un om bolnav psihic! Scenariile diversioniste ale acestuia au oripilat o tara intreaga. Curand, o lume intreaga va trebui sa afle de acest paranoic ce comite faradelegi, pe fata, sfidand un popor intreg, sfidand orice morala. Opriti-l! Cum a putut sa ajunga in fruntea unui stat o asemenea lichea politica, un asemenea monstru cu pretentii de om? O astfel de eroare va marca istoria cu o pagina neagra. Apara-ne, Doamne, de acest mizerabil! Da-ne puterea sa gasim calea de a descatusa Romania de sub ghearele acestui sarlatan si a armatei lui de lachei!
gaga

#4

2012-08-10 01:04

Ar trebui ca U.E. sa doreasca a cunoaste adevarul din Romania! Daca ezitati si evitati a cunoaste problemele natiei noastre, "O SA VA INNECATI IN PROPRIA IGNORANTA!" Asa ca incercati sa NE CUNOASTETI LIEDERII DIN TABARA SUSPENDATULUI PRESEDINTE.....SI VA RUGAM SA CUNOASTETI ACEST ADEVARAT POPOR ROMAN, CE REPREZINTA PESTE 87% DIN CEI CARE AU VOTAT PENTRU DEMITREA LUI basescu! Noi, Romanii NU-L MAI VREM! L-am cunoscut exact asa cum este, iar adevarul il zugraveste ca pe un egal al lui Ceausescu! Numai ca acela era si patriot!

Musafir

#5

2012-08-10 01:11

Este timpul sa va treziti Romani!
gim

#6

2012-08-10 09:15

trebuie sa-si dea seama ca suntem prea multi ca sa -si mai bata joc de noi

Musafir

#7

2012-08-13 19:41

Nu poti ignora 7,4 milioane de romani!Cei care au stat acasa, nu e sigur ca nu au avut acelasi gind!O tara s-a saturat de Traian basescu! Daca nu va convine, stimati parlamentari europeni, luati-l si puneti-l in fruntea tarii D-voastra!Si mai lasati-ne in pace sa ne construim istoria, traiul ,asa cum stim noi!!!
Rodica

#8 Putem sa ne hotaram singuri soarta !

2012-08-13 20:08

Domnilor parlamentari UE,ce interese teritoriale sau mai bine zis ce v-a promis Basescu ca va da ? ca il sustineti cu atata ardoare.Intelegeti ca noi poporul Roman nu-l mai vrem nici pe el nici camarila lui mafiota.Asa ca lasati-ne sa ne hotaram singuri soarta,nu ne mai trebuie nici un fel de tatuc,fie el si din UE care sa ne invete el, ce este bine pentru noi.Suntem un popor cu coloana vertrebrala care ne putem hotara singuri soarta si ne putem alege singuri presedintele pe care-l vrem.Daca acest presedinte nu ne mai avantajaza nu mai vrem sa-l intretinem din banii nostri.Asa ca nu ne mai considerati un popor de mana a doua cum ne-a descris Basescu.Poporul roman este un popor mult mai inteligent ca multi dintre cei pe care-i reprezentati.Singura problema a acestui popor este ca in ultimii 8 ani a avut un presedinte de mana a sapte-a si o mana de mafioti hoti si snapani care v-a indus in eroare si v-a spus numai minciuni despre acest popor.Sau poate sunteti complici la distrugerea Romaniei si de aceea il sustineti pe acest Basescu ,care nu ne reprezinta si nu ne-a reprezentat niciodata.Vrem un presedinte care sa nu se mai ,,caciuleasca'' la dumneavoastra,sa nu mai hartuiasca poporul cu serviciile lui de represiune si sa afiseze o falsa democratie.Asadar , daca vi s-a promis teritorii din Romania,aur,paduri etc pune-ti-va ,, pofta-n cui ''si nu-l mai ascultati pe suspendat.Ne faceti sa credem ca sunteti rau intetionati sau sunteti naivi si va poate minti cu usurinta orice .....In cazul acesta nu cred ca faceti prea mare cinste nici popoarelor pe care le reprezentati.V-as intreba ,ati avea curajul sa faceti cu popoarele dumneavoastra ce a facut Basescu cu romanii ?Saracirea poporului in favoarea unei camarile mafiote ?

Musafir

#9

2012-08-13 20:16

Fără Băsescu democraţia ar avea de câştigat în România !

Musafir

#10

2012-08-13 20:37

NU NE MAI IGNORATI!..Este posibil sa Traiti "Tragedia noastra foarte curand"!!! Am avut prea multa RABDARE DE-ALUNGUL ISTORIEI, CA SA AVETI VOI ATAT DE MULTA LINISTE!...Becul este aprins si indica MULT ROSU!!!!

Musafir

#11

2012-08-13 20:44

unde este corectitudinea Europei ?...Democratie ?...ce inseamna acest lucru pentru U.E.???Stam si ne intrebam daca nu este mai bine sa nu ne bucuram de aceste atribute ce nu fac onoare nimanui! Crezut-am prost si-asa stau Lucrurile!!!!Grav!!!
BOCcelutzu

#12 jos base!

2012-08-13 20:47

Suntem de mila europei si intregii planete...suntem calcati in picioare si nu miscam un deget...rau,foarte rau!

Musafir

#13 hRe:

2012-08-13 20:50

#1: -

:)))))))) poate daca barosso ar sta cu ochii la latrinele nemernicului ar fi celllllll mai "informat cetatean european" din fericire ramane un vis ,realitatea romaneasca de fapt trece prin buzunare :basescu criminal zbierati in cor ?a omorat pe cineva??? hm nu am auzit ,basescu dictator ?pai daca era dictator astia erau dupa gratii demult si voi aveati internet cu cartela sau deloc ,a distrus economia basescu ??? care economie ? a lasat nea nelu ceva din fosta infrastrucura ceva neatins? nu cred ,a avut grije sa rada tot sa vanda pe nimic ca sa ia jmecherii cu bani formarea clasei de mijloc zicea el atunci nu conteaza cum dar trebuie clasa de mijloc asa ca hai sa lasam pe unii sa fure in detrimentul celor multi da fraieri ca sa formam rapid clasa de mijloc (probabil ca multi isi aduc aminte nu vorbesc din filme e realitate ) si atunci cum sa accept acest partid care mi=a distrus viitorul meu si al copilului meu si idealurile revolutiei sau ceo fi fost acolo nu sunt sigur chiar daca am fost  la acea miscare in schimb voi il faceti criminal pe basescu pentru ca va luat cateva zeci de lei din salariu ? cap aveti minte ce mai trebuie !!!

 

Romania incotr-o ?

#14 Pacat...

2012-08-13 20:57

Pacat. Atatea energii risipite in van. Atata timp din viata noastra irosit degeaba. Viata noastra-i scurta, azi am fost maine nu se stie. Timpul costa bani. Romanii trebuie sa se trezeasca la realitate. "Somnul ratiunii naste monstri" iar noi batem pasul pe loc ba chiar mergem ca racul. Cine-i de vina? O intrebare doar aparent usoara care asteapta multe raspunsuri. De la raspunsuri ajungem si la solutii.

Musafir

#15

2012-08-13 21:14

vrem normalitate, fara basescu!
nora

#16 democratie in stil basescian

2012-08-13 21:29

ma gandesc, ca noi, cei 7,4 mil. de oameni sa ne autodenuntam pentru a fi anchetati la parchet pentru votul nostru, chiar daca nu suntem cu totii tinere manechine. Se vede ca acest vot s-a transformat in aceste timpuri absurde din "drept" in "delict constitutional". Reprezinta asadar un atentat la Siguranta Nationala.
Asa inteleg eu lucrurile. Poate ajutam astfel si Europa sa vada mai limpede, ce se intampla cu adevarat aici.
uca

#17

2012-08-13 23:16

Am scris si eu D-lul Barroso, pe pagina unde chipurile l-as putea contacta... ma indoiesc, dar asta nu ne impiedica sa incercam
DORA

#18 PETITIA

2012-08-14 13:41

SPER CA DEMOCRATIILE ADEVARATE IN SFARSIT SA FIE ALATURI DE POPORUL ROMAN CARE O FOST UMILIT SI SUFOCAT DE SISTEME MAFIOTE!!!!VREM DEMNITATEA INPOI!!!!!!
Aurelian

#19

2012-08-14 15:10

Scrisoare deschisa catre d-l Cristian Tudor Popescu , din partea unui alt inginer : inainte de 1989 se stea la coada pentru oua, piine, etc! inainte de 1989 se sista lumina electrica !inainte de 1989 degeram in case pentru ca nu era cldura ! inainte de 1989 securitatea asculta si urmarea pe toata lumea ! inainte de 1989 ne era frica sa vorbim si asculam in soapta europa libera !inainte de 1989 toate hotaririle erau luate de un singur om ! care este situatia din ziua de azi ! procurorii ancheteaza oameni care si-au exercitat dreptul de a vota ! procurorii asculta telefoanele tuturor ! procuratura este folosita ca arma politica ! oamenii se debranseaza de la lumina electrica pentru ca nu mai au bani sa plateasca ! oamenii se debranseaza de la caldura ca nu mai au bani sa plateasca ! oamenii se uita in vitrine la produse si nu au bani sa-si procure alimentele necesare supravietuirii ! azi oamenilor le e frica sa vorbeasca la telefon ca cineva ii asculta ! CARE ESTE DIFERENTA D-LE POPESCU ? Oamenii vorbesc , isi spun punctul de vedere contra presedintelui suspendat si sunt anchetati ! Asta e democratia pe care o sustineti !Asta face dl presedinte suspendat ! DE CE SA NU-L ASEMANAM CU CEAUSESCU CIND ESTE LA FEL ? DE CE IL SUSTINETI PE BASESCU SI IL INJURATI PE CEAUSESCU ! DE CE SUNTETI IPOCRIT ? Pe dl Cristoiu il inteleg de ce a schimbat macazul ! Cind traia dl PALER cine il critica dur pe basescu ? Cristoiu ! apoi a aparut in presa un dosarel de la securitate si Cristoiu a schimbat macazul ! Dumneavoastra de ce ati schimbat macazul ! Aveti o problema , ceva cu vreun dosar ? sau ziarul este platit de udrea, cocos, videanu sau alti pdl-isti care mi-au bagat mina in buzunar si mi-au luat de la gura copiilor ca sa va dea voua ? Unde va este integritatea ! ati pierdut-o undeva si nu o mai gasiti ? inainte de a deschide gura va recomand sa va stergeti la gura cu un sul de hirtie igienica (vorba lui Victor Rebengiuc) si sa va priviti putin in oglinda daca va suportati !

Autorul acestei petitii

#20 Ma blocheaza pe facebook....

2012-08-14 15:32

Ma blocheaza pe facebook. Nu mai pot trimite mesaje si nici sa imi fac prieteni 2 zile caci zic ca sunt spam.... Cat de tare este asta?!
Dati link-ul mai departe ca nu ma mai lasa.
anonim

#21 Re: Teroare in Romania

2012-08-14 16:49

#3: Alexandru - Teroare in Romania

Asa e, dar e vorba de 2 dementi, primul Antonescu, al 2-lea Ponta! Bolnavi psihici!

ciumpalac de botosani

#22 mircea comaneci

2012-08-14 21:19

Ma numar printre cei 7,4 milioane de romani, care am fost la vot si care am votat pentru demiterea lui basescu traian. Nu pot sa inteleg cum votul nostru nu poate fi luat in considerare in fata acestui troglodit avid de putere care doreste sa scape de puscarie. A vandut tara si toate zacamintele ei unor netrebnici avizi de putere care la randul lor au cucerit intreaga palneta putin cate putin. Nu mai e multpana cand ce patim noi cu acest individ veti pati si voi cu actualii sau viitorii vostri basesti. hai sa ne unim cu totii sa-i dam jos pentru a triumfa adevarul si dreptatea in intreaga lume.
Adriana Samoilescu
Musafir

#23 S-a terminat rabdarea, domnilor!

2012-08-14 22:37

Domnule Basescu! "Sa nu dea Dumnezeu cel sfant..."


Musafir

#24

2012-08-14 23:08

Ascundeti-va femeile si copiii...
Otraviti fantanile!
Vine DNA!
weety

#25 Re:

2012-08-14 23:18