Petiție în atenția lui Crin Antonescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petiție în atenția lui Crin Antonescu


Musafir

#76

2012-08-01 16:02

Sunt vie impreuna cu ceilalti 4 membrie ai familiei si nu am fost la referendum.Asta pentru simplul fapt ca nu mi se pare normal ca o persoana care are 10.000 de voturi nu poate ajunge nici macar presedinte interimar.In al doi-lea rand nu mi- a explicat absolut nimeni cum a incalcat presedintele constitutia.De fapt acesta era subiectul.

Musafir

#77

2012-08-01 16:02

Credeam ca a trecut vremea lui "Cine nu e cu noi e impotriva noastra". Invrajbirea romanilor impotriva romanilor a fost metoda unor personaje carora istoria le-a rezervat un loc la groapa de gunoi. Lui Crin Antonescu ii urez drum bun spre aceleasi meleaguri.

Musafir

#78

2012-08-01 16:02

JOS PONTA, JOS ANTONESCU, ILICI-ILIESCU , VOICULESCU, SIRBU, PATRICIU, VINTU, CU TOATE NEAMURILE VOASTRE,LATRAII VOSTRI SI CU TRADATORII DE TARA CA VOI!
LASATI ROMANIA SA FIE LIBERA SI DEMOCRATICA, N-O INCHINATI BOLSEVISMULUI.

Musafir

#79

2012-08-01 16:03

Sunt vie, si vreau sa-i aduc aminte "domnului" Antonescu, ca am fost vie si cand am votat pentru reducere numarului de parlamentari,vot pe care domnia sa si acolitii il ignora cu multa nesimtire de atata timp. Voi fi vie in continuare!!!!!


Musafir

#80

2012-08-01 16:03

Nu am fost la vot pt ca nu vreau sa fiu partas la marele jaf! Pentru nesimntirea celor din USL acum platim mai mult din banii nostrii munciti!!

Terminati o data cu atacul spre Basescu! Eu nu va mai permit!
Aveti grija, ca mai sunt si oameni care gandesc in tara asta! Oameni care sunt mai destepti decat cred USL-istii (poate si ceilalti)!

Macar nu mai face ti declaratii! Sunteti penibili!

Musafir

#81

2012-08-01 16:03

sunt viu, cu toate ca nu am fost la referendum eu zic ca merita sa mai traiesc nu !

Musafir

#82

2012-08-01 16:03

Da domnule Crin Antonescu sunt vie, atat fizic cat si psihic cu toate ca ne-ati supus acestui circ ; nu m-aqm prezentat la votul de demitere a Presedintelui Romaniei intrucat l-am votat la alegere pentru un mandat de cinci ani si nu m-ati convins de in calcarile grave ale Constitutiei; m-ati convins in schimb ca va urmariti cu cerbicie interesele personale sau de partid, in detrimentul intereselor nationale incalcand legile acestei tari.Neprezentarea mea la vot este dreptul meu legitim de a-mi sustine Presedintele Romaniei Domnul Traian Basescu.

Musafir

#83

2012-08-01 16:03

MARS AFARA, JAVRA ORDINARA

Musafir

#84

2012-08-01 16:03

Incepe sa-mi fie rusine ca am votat pana acum (am vreo 10 buline pe actualul buletin).
Nu am votat la acest "referendum" si nici nu cred ca mai votez de acum inainte. Nimic nu se schimba in bine. Politicienii sunt total rupti de realitate.

Musafir

#85

2012-08-01 16:04

Probabil ca dupa discernamantul distinsilor domni Antonescu si Ponta cetateanul roman poate fi "deranjat" prin chemarea la vot dintre votarile legitime, de fiecare data cand dansii simt ca "se poate!!!" Sa fim seriosi... chiar sunt mult prea multe lucruri de fscut im tara asta ca pt presedintii nostrii alesi sa facem 2 alegeri/mandat... Nu-mi dau seama cum are "tupeul" sa se afiseze la Cotroceni dupa ce a sarit gardul, a spart geamul si in final s-a asezat pe scaunul destinat altcuiva...

Musafir

#86

2012-08-01 16:04

Domnule Antonescu, sunt VIU, nu DORM si nici nu sunt mort. Oricum, daca va ocupati de soarta mea asa cum v-ati ocupat de soarta celor care au votat pentru in cele 2-3 luni de mandat al Guvernului Ponta, mai bine NU. Ma lipsesc. Somn usor

Musafir

#87

2012-08-01 16:04

nu-i sccriu nimica, oricum nu stie sa citeasca, ca daca stia ar fi avut timp sa citeasca constitutia romaniei, dar mai bine asa, chiar daca o citea tot nu intelegea mare lucru.

Musafir

#88

2012-08-01 16:04

Vreau in Europa,vreau democratie,vreau puscareabilii acolo unde le este locul

Musafir

#89

2012-08-01 16:04

nu imi place ce a facut d-nul basescu in ultimul timp
dar nu o sa votez niciodata cu d-nul antonescu sau cu d-nul ponta.
revolutionarii si pseudorevolutionarii revolutiei (care nu a existat)din 1989 nu trebuie sa primeasca pensii si indemnizatii.
d-nul basescu nu a finalizat reforma financiara. de ce s-a oprit ?

Musafir

#90

2012-08-01 16:04

membrii USL = personae non gratae

Musafir

#91

2012-08-01 16:05

Nu a votat nimeni din familie. Nu am vrut sa ne solidarizam cu actul incalificabil al pucistilor. Nu avea nicio importanta cine era la Cotroceni; putea fi si mascariciul Gigi Becali

Musafir

#92

2012-08-01 16:05

Poate ar fi mai bine ca DOMNUL daca putem sa-i spunem asa, Antonescu, sa caute romanii "morti" politic si mai ales moral, in propriul partid, si sa se mai uite din cand in cand in oglinda ca poate va avea un moment in care va vedea ce a devenit, indiferent de la ce a plecat: UN NIMENI, o fiinta fara forma si continut lamentabila care nici macar nu lupta in nume propriu, ci pentru cauza murdara- de necalificat in termeni decenti a unei creaturi fara scrupule.
Daca macar juca atat de murdar pentru ceva in care credea, aproape ca as fi incercat sa-l inteleg- NU SA_L APROB, doar sa-i inteleg logica schimonosita, dar asa..... aproape ca nu s-au inventat cuvinte in frumoasa noastra limba care sa poata cuprinde dimensiunea grotesca a tot ce se intampla.
E ca un film cu personaje ireal de reduse, care nu se mai termina.

Musafir

#93

2012-08-01 16:06

Si pentru dl Antonescu, si pentru iliescu: nu sunt nici mort, nici las, nici mintit, dar nici tampit !
Felix are biciul iute, v-ati cam repezit...!

Musafir

#94

2012-08-01 16:06

Sunt viu, multumesc lui Dumnezeu,si astept cu nerabdare ca Romania sa intre in randul tarilor civilizate pentru a ma putea intoarce acasa , sa dormm in patul meu ,in casa mea ,fara sa i-mi fie frica ,ca se vor intoarce la putere comunistii ,cei care m-au facut sa plec din tara.
Cand Romania va da semne ca nu exista nici o cale de intoarcere la regimul iliescu-nastase,atunci voi reveni in tara pentru a pune "picatura" mea de ajutor la ridicarea acestei tari.

Musafir

#95

2012-08-01 16:06

CA SA NE ATINGEM SCOPUL PERSONAL CALCAM TOT IN PICIOARE SI MAI SUSTINEM CA CEEA CE FACEM ESTE PERFECT LEGAL SI CONSTITUTIONAL! PARTCIPAREA LA MITINGURI A presedintului interimar ESTE LEGALA? SAU CONSTITUTIA NU SE APLICA DECAT ATUNCI CAND NE CONVINE?
ESTE VORBA DE PRINCIPII SI NU DE A VOTA SAU NU DEMITEREA UNUI PRESEDINTE! ACUZI CA PRESEDINTELE S-A IMPLICAT POLITIC SI IL SUSPENZI, DAR tu FACI EXACT LA FEL!
TOT CE SE INTAMPLA ACUM ESTE O MIZERIE!

Musafir

#96

2012-08-01 16:06

Nu vreau sa votez de 2 ori/mandat prezidential!
Boicotez pt ca vreau sa muncesc nu sa votez.
De obicei votez doar la parlamentare, locale si prezidentiale.

Musafir

#97

2012-08-01 16:06

Si eu sunt vie si muncesc ,platesc taxe, impozite si nu am votat ....Carei problema D-nle interimar!!!!

Musafir

#98

2012-08-01 16:07

nu am votat,pentru ca nu votez cand vor fraieri.sunt roman si nu o sa renunt la cetatenie niciodata in ciuda lui pacalici ponta si gaina antonescu!

Musafir

#99

2012-08-01 16:07

pina au fost in opozitie au boicotat puterea ,au fost in greva parlamentara pe banii nostrii si mai au tupeul sa ne ignora ca nu avem aceiasi opinie. sa le fie rusine si sa plece din politica asa cum s a laudat

Musafir

#100

2012-08-01 16:07

Sunt mai viu si mai treaz decat Crin Antonescu.