Petiție în atenția lui Crin Antonescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petiție în atenția lui Crin Antonescu

foarte buna observatia.

#101 Re:

2012-08-01 16:07


Musafir

#102

2012-08-01 16:07

Draga Adormila sa stii ca daca votul era obligatoriu as fi votat NU. De asemenea daca referndumul ar fi continut si un punct in care sa se ceara acordul populatiei in privinta demiterii parlamentarilor pucisti as fi participat si as fi votat DA pentru acest punct. Dar asa, in conditiile date, am considerat ca neparticipand imi exprim dezacordul cu puciul parlamentar al carui beneficiar esti. De asemenea sa stii ca nu am sa te votez niciodata pentru functia de presedite al Romaniei.

Musafir

#103

2012-08-01 16:07

Mizeria acestori impostori adunati in USL s-a vazut cel mai pregnant in momentul in care au inceput sa-l murdareasca pe Mihai Razvan Ungureanu si sa-i arunce in spinare tot felul de acuze ptr doua luni de mandat. Aici se vede frica lor de o persoana care le poate fi un contracandidat foarte puternic in alegerile ce urmeaza. T. Basesscu cu ale lui bune si rele a inceput sa devina indezirabil pentru o parte a politicienilor si a imbogatitilor prin vid legislativ(furt) in momentul cand nu au mai putut sa fure in liniste si justitia romana a inceput sa-si faca datoria iar guvernul Boc a cazut ptr legile pensiilor si salarizarea bugetarilor , restul este bla,bla.
una

#104

2012-08-01 16:07

Antonescule cu ceata ta: Ponta shi pisica, AI GRIJA, EU SUNT VIE si va urez respectuos "Indragi-v-ar ciorile si spanzuratorile!"
Si va mai urez ceva: sa va impute banii aruncati pe referendum! Daca am votat sa ramana numai 300 la altul care nu s-a aplicat acu voi ce voiati cu asta???

Musafir

#105

2012-08-01 16:08

Profesorul, absolventul de studii superioare (universitare, intelectualul și, nu în cele din urmă, omul Crin Antonescu ar trebui să știe că, în democrație există dreptul de a alege. Dreptul de a alege să alegi și dreptul de a alege să nu alegi. Cum pentru un intelectual despre care nu sunt sigur că a abținut măcar gradul definitiv, este mai greu de înțeles ultima parte a afirmației precedente, voi încerca să o explic, la nivelul unui intelectual care a promovat examenul de definitivat în învățământ, ratându-l, ce-i drept, pe cel pentru gradul al doilea. Nu sunt,deci, un înger, dar nici nu-mi fac un complex de inferioritate din aceasta. Revin la ideea comentariului meu. Există, spuneam, dreptul democratic de a alege să nu alegi. Acest drept poate fi exercitat de către acei cetățeni responsabili ale căror speranțe nu se regăsesc în niciuna dintre variantele propuse pentru vot. Particularizând, oamenii aceștia nu cred nici în Băsescu, nici în adversarii săi de acum. Ei nu vor să gireze nici pe unul, nici pe celălalt. Cunoscând apetența actualilor guvernanți USL pentru fraudă, indiferent de natura ei, 54% din electoratul viu și conștient al României de aici și de oriunde, a hotărât să uzeze de dreptul democratic de a nu vota. Poate încălca Crin Antonescu acest drept? În mod normal, nu. Crin Antonescu și USL dau însă semnale că nu sunt normali.

Musafir

#106

2012-08-01 16:08

Este rusinos de ce da USL dovada in acest interval scurt de cind a preluat puterea politica in Romania . Sint ardelean plecat de multi ani , nu am renuntat la cetatenia romana iar daca lucrurile continua sa fie tulburate de Dimbovita militez pentru o desprindere a Transilvaniei si sa ramina ceilalti sa se spele pe cap . Rusine pentru politica romaneasca . Cea mai penibila din UE !

Musafir

#107

2012-08-01 16:08

Am fost si suntem luati drept idioti de catre cei de la putere + intact.Nu mai suport sa ii ascult sau sa ii vad.TOTI sunt de o ipocrizie si de o lipsa de demnitate care imi produce o stare de profund dezgust.Pur si simplu sunt orbiti de ura si se comporta ca niste fiare ranite.Comportament ilogic,nepasare fata de valorile democratice si fata de LEGE.NU AM VOTAT PENTRU A NU SE REALIZA CVORUMUL DE 50%+1

Musafir

#108

2012-08-01 16:09

Este inuman, Dle Antonescu, sa uitati ca acesta este doar un joc politic, insuficient motiv sa ma jigniti pentru ca nu am paricipat la vot. Nu v-am auzit odata spunand "am gresit", nu v-am vazut demonstrand un pic de "fair-play" si, cel putin deocamdata, nu exista un politician (asadar nici dvs, nici Dl Basescu) de care sa fie nevoie ca de aer si fara de care Romania s-ar prabusi politic si economic. Ati pierdut o batalie, demonstrati ca sunteti barbat si continuat lupta, aratati-mi ca aveti idei si ca v-am judecat gresit. Probail stiti cum veti conduce tara, aveti planuri pe termen scurt, mediu si lung dar eu nu vad decat o incrancenare de a ocupa functia de presedinte (ce e drept, cea mai importanta si onorabila functie din stat) si nimic altceva. Dar sa fiti un lider politic onorabil cere tot atata energie cat depuneti pentru a schimba din functie actualul presedinte dar beneficiile sunt incalculabil mai mari. Liberalii au avut probabil zeci de lideri dar eu, personal, nu stiu decat de Bratianu. Sunt sigur ca nepotii mei nici macar nu vor auzi de dvs. Deoarece nu veti ramane cu nimic in istorie.

Musafir

#109

2012-08-01 16:10

Consider ca acei oameni care nu s-au putut realiza profesional nu o pot face nici in plan politic.

Musafir

#110

2012-08-01 16:10

sunt vie

Musafir

#111

2012-08-01 16:10

De la acest referendum ne-am ales cu recensamantul fraierilor !

Musafir

#112

2012-08-01 16:11

Nu am votat; sunt viu si locuiesc in Romania

Musafir

#113

2012-08-01 16:11

Parlamentul a stabilit ca nu poate convietui cu T. Basescu, si deci a cheltuit zeci de milioane de euro pt organizarea referendumului. Dupa referendum, majoritatea romanilor (60%) a decis ca TRAIAN BASESCU TREBUIE SA RAMANA PRESEDINTE. Prin urmare, parlamentul trebuie dizolvat.

Musafir

#114

2012-08-01 16:11

Propun ca numai cele 8 mil sa si-si asume guvernarea usl, de cand a venit, de cand exista si pana cand vor fi si sa fie responsabili pentru ea economic, institutional si legal.Ceea ce au facut ei este la fel ca in guvernarea nastase cand isi dadeau legi pentru 24 de ore sa le treaca tirurile prin vama fara sa plateasca vama. Asa si actualul givern si-a dat legi in interes propriu pentru a-si impune vointa. Atragerea atentiei asupra ONG-urilor, care servesc intereselor usl,promovandu-le de ani de zile pana in prezent,care vorbesc intern si extern in numele si in numele, cum ar fi Prodemocratia prin dl.Parvulescu si d-na Mungiu Pippidi. Daca le cititi articolele din presa intrenationala veti constata propaganda in favoarea usl.Nu doresc sa mai vorbeasca in numele meu.Ma delimitez de usl.

Musafir

#115

2012-08-01 16:11

fara cuvinte.

Musafir

#116

2012-08-01 16:11

...cred ca il bagam prea mult in seama pe "cretinel antenescu" :)

Musafir

#117

2012-08-01 16:12

Am plecat din Romania acum 10 ani, in plina guvernare Nastase. Nu mai aveam nicio speranta in tara. Integrarea aici a fost foarte grea si traumatizanta. De multe ori am regretat ca am parasit Romania. Acuma nu! Multumesc USL-ului ca mi-a usurat povara constiintei!

Musafir

#118

2012-08-01 16:12

vai mama lui...cacarau

Musafir

#119 Ionut

2012-08-01 16:12

biserica matii de argat si pastele matii de maimutoi ce esti Antonescule si crucea matii de jambat ordinar care te-a facut Ponta.

Musafir

#120

2012-08-01 16:12

DEMISIA PONTA SI ANTONESCU!

Musafir

#121

2012-08-01 16:13

vai mama lui cacarau

Musafir

#122

2012-08-01 16:13

Cine i-a educat oare pe aceste personaje ? Nu au nici un Dumnezeu. Cred ca in viata lor nu au muncit niciodata din greu. Mint si manipuleaza. Ei vor sa ne schimbe viata ? Rusine Antonescu-Cacarau ! Degeaba ti-ai schimbat numele , naravul ti-a ramas.Faci de rusine PNL-ul.

Musafir

#123

2012-08-01 16:14

Dl Crin Antonescu ar face bine sa revina la un ton moderat, civilizat si demn de un absolvent de istorie (chiar facuta in 6 ani in loc de 4). Prestatia sa cel putin bizara, jignitoare si cu vadite tente autoritare.
Eugen

#124 referendum

2012-08-01 16:15

Nu aveti, antenisti si rusofili, curajul sa propuneti un referendum in care daca Basescu nu este demis, sa fiti voi, initiatorii loviturii de stat, automat demisi si pusi la dispozitia organelor de cercetare penala?

Si eu sunt VIU, si ti-as spune, musiu Dormeo, cum te poti convinge, insa bunul simt nu ma lasa...

Musafir

#125

2012-08-01 16:15

E penibil acest presedinte interimar !!!