Petiție în atenția lui Crin Antonescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petiție în atenția lui Crin Antonescu

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-08-01 15:58



Musafir

#52

2012-08-01 15:58

suntem mai mult decat vii, neprezentarea la vot este o forma de protest! dar unii sunt prea prosti ca sa isi dea seama!

Musafir

#53

2012-08-01 15:58

Doresc sa semnez aceasta petitie cu scopul de a ma delimita de amatorismul si gandirea obtuza a persoanelor care lasa in continuare o amprenta negativa asupra starii de fapt din tara mea. Am sprijinit si sprijin in continuare democratia din Romania prin ignorarea celor care se afla la conducerea Guvernului si Camerelor Parlamentare. Doresc de asemena sa specific ca sunt un om apolitic, nu sprijin nici dreapta si nici stanga, ci pun accent pe calitatea si mai ales profesionalismului fiecarui cetatean din Romania.
Va multumesc pt initiativa!

Musafir

#54

2012-08-01 15:58

Mai Bolsevicilor ! Tara asta este a noastra, nu a voastra si nu va bateti joc de ea si de popor. Plecati de aici undeva departe, poate chiar in Siberia ca acolo e locul vostru. Pui de naparci ce sunteti !!!
adi

#55

2012-08-01 15:58

Pa!
Om Simplu
Musafir

#56 Mesaj pentru Antonescu

2012-08-01 15:58

"Ti-ai batut joc de o tara intreaga doar ca sa fii si tu presedinte 3 saptamani, caci altfel nu ai fi reusit niciodata. Ti s-a terminat mandatul, lasa-ne si dute unde vrei si lasa PNL-ul sa fie condus de un liberal adevarat. Sper ca mai exista si asa ceva prin PNL, ca poate inca nu i-ai dat afara pe toti."


Musafir

#57

2012-08-01 15:59

Am preferat sa nu ma prezint la vot deoarece m-am saturat sa vad ca aceasta tara este condusa de o echipa de incompetenti, un prim ministru-Victor Ponta care nu este in stare sa recunoasca faptul ca a plagiat in pretinsa lucrare de doctorat si un presedinte - Crin Antonescu care nu a fost in stare de nimic in intreaga sa cariera, decat sa intre in politica si sa se remarce prin absenteism. Nu zic ca dl Basescu ar fi o varianta prea fericita, dar mai buna oricum decat acel tandem penibil Ponta-Antonescu.

Musafir

#58

2012-08-01 15:59

As vrea s-ai spun D-lui Antonescu sa-mi dea diferenta de bani pe care am platit-o la banca, din cauza ambitiilor sale absurde(mai bine s-ar intoarce la catedra)
ps.probabil nu se poate trezi dimineata devreme

Musafir

#59

2012-08-01 15:59

46% minus 12%, fac 34%. Deci, aproximativ O TREIME din cei cu drept de vot, sunt impotriva lui Basescu, dar asta nu inseamna, in mod automat, ca sunt de acord cu Ponta si Antonescu. Iar DOUA TREIMI nu au fost convinsi sa se manifeste prin prezenta la vot.

Musafir

#60

2012-08-01 15:59

A zis bine Cartarescu:'"Antonescu,Ponta escroci politici".Pt. Ponta,a se vedea ghilimelele

Musafir

#61

2012-08-01 15:59

Mi-e greata de toti politicienii,dar mai ales de cei care sunt acum la putere.Fara respectarea legilor si constitutiei,vom ramine izolati,si nu ne permitem asta

Musafir

#62

2012-08-01 15:59

nu am avut incredere de la inceput in ponta si a antonescu,in psd si pnl,in "antene" si "realitati!" sa plece si sa-l lase pe basescu sa faca ce stie el mai bine! am foarte mare incredere in acest om! intuitia mea imi spune ca acest om nu minte si este patriot! succes,domnule basescu!

Musafir

#63

2012-08-01 15:59

Iata ca nu sunt mort chiar daca nu am votat referendumul

Musafir

#64

2012-08-01 16:00

Antonescu este un impostor si un agitator in defavoarea intereselor romaniei.

Musafir

#65

2012-08-01 16:00

Ce poti sa ceri unui om care a dus un partid de drepta lanaga comunistii lui Iliescu un rebut politic

Musafir

#66

2012-08-01 16:00

Domnule Antonescu! Il detest pe Dl. Basescu si abia astept sa iasa din politica. In 2014! In schimb, Dumneavoastra cu Dl. Ponta, dupa esecurile masive din ultimele saptamani, ar fi cazul sa demonstrati ca romanii mai au demnitate si dispareti din viata publica, unde doriti (si unde Va mai primeste lumea civilizata).

Musafir

#67

2012-08-01 16:00

Sunt viu si am boicotat referendumul ilegitim!

Musafir

#68

2012-08-01 16:00

I am a zombie and I am proud !

Musafir

#69

2012-08-01 16:00

Nu suntem morti Dle Crin Antonescu, ci o forta a Romaniei. Puteti alege sa ne ignorati, dar noi nu vom ignora si nu vom mandata comportamentul iresponsabil al politicienilor care imping sau vor incerca sa impinge Romania intro zona a vulnerabilitatilor, actuala criza economica fiind un factor agravant. Noi suntem o forta - vie, mare si constienta de ce se intampla. Noi suntem motorul Romaniei ca stat European, puternic. Referendumul pentru demiterea presedintelui a fost organizat ignorand statutul Romaniei ca stat European de drept, si Dvs sunteti co-responsabil pentru acest abuz. De aceea nu ati reusit sa atrageti de partea Dvs o majoritate a Romanilor. Dle Crin Antonescu, Dvs nu aveti un mandat din partea Romanilor.
stefanis

#70

2012-08-01 16:01

Da ....Antonescule.(punctele tin loc de domn,titlu pe care acest nemernic nu-l merita.Sunt viu si nu am votat.Nu sunt asa de prost pe cum ne credeti voi,cei o mana de derbedei ajunsi prin varii situatii in functii in care distrugeti soarta tarii.Daca as ajunge in fata acestui specimen l-as scuipa intre ochi.Asta merita.A vandut PNL.ul lui Felix si joaca dupa cum i se canta.

Musafir

#71

2012-08-01 16:01

Sunt viu si NU am fost la referendum.

Musafir

#72

2012-08-01 16:01

Aceasta paiata bipeda, acestui mågar tupeist, ii recomand sa uite de politica si sa se calugareasca.
Pacat ca e dobrogean ca si mine.
El ca el , dar bazaconia aia de ponta, o mizerie de om, acest virus politic pe care m-as pisa din minut in minut, a produs atita paguba acestet biete tari lovita din toate partile.
Anticomunistul

#73 Jos comunistii !!!

2012-08-01 16:01

Antenescule sunt viu dar NU am votat lovitura de stat esuata a ciumei rosii bolsevice USL !!!

Musafir

#74

2012-08-01 16:01

IN NUMELE TUTUROR 'MORTILOR VII', TE SOMEZ SA PLECI DE LA COTROCENI

Musafir

#75

2012-08-01 16:02

acest referendum a fost nascocirea USL, formatiune politica cu care nu ma identific in nici un fel. De ce ar fi trebuit atunci sa particip. Neparticiparea mea inseamna "Nu" pentru demiterea presedintelui.