Cetăţean INVALIDAT - am votat, deci aştept demisia lui T.Băsescu!

Gh.Ceraceanu

#751 Referendum

2012-07-31 19:09

Procedurile pt Referendum au fost incepute INAINTE de votarea legii 50%+1, iar in Romania LEGILE NU SE APLICA RETROACTIV. Avem majoritate clara recunoscuta, PA BASEZCU!!!

Musafir

#752

2012-07-31 19:10

Nici nu mai pot vorbi,de prea multe ori am spus ca m-am saturat de Basescu!

Musafir

#753

2012-07-31 19:11

nu mai pot sa zic nimic..............

Musafir

#754

2012-07-31 19:13

acest individ nu trebuie sa ajunga la cotroceni pentru a ne reconfirma ca atata timp cat el este in fuctie NIMIC NU NE ESTE RESPECTAT NICI MACAR DREPURILE CONSTITUTIONALE SI DEMOCRATICE,el nu vrea decat banii nostri

Musafir

#755 despre hoti

2012-07-31 19:15

#8: -

da ai dreptate au furat dar ce USL nu , mai ales PSD hai sa fim seriosi toti sunt hoti.

vai de noi am ajuns sa alegem intre hoti....


Musafir

#756

2012-07-31 19:15

Daca Traian Basescu se intoarce la Cotroceni eu nu mai ies niciodata la vot pentru ca votul meu nu conteza

Musafir

#757

2012-07-31 19:20

Vreau sa imi fie respectat votul! SA PLECE, sa isi dea demisia, sa se duca peste hotare, sau oriunde numai sa nu mai auzim de el. Doamne, cine a condus Romania 8 ani!

Musafir

#758

2012-07-31 19:23

Sper ca votul dat din strainatate sa conteze macar ptr parintii mei,sunt bucuroasa ca pot sa ma uit numai la antena3 ptr ca sunt abonata la dolce,mie nu au ce sa imi faca,adica familiei mele.Am o furie amestecata cu ura,desi sunt foarte pasnica cand ma gandesc ca peste 3 zile vin acasa.Bravo antena3 sunteti alean ptr o zi de munca,faceti toate demersurile si va vom sustine nu lasati votul nostru sa fie in zadar.Cu drag ....

Musafir

#759

2012-07-31 19:25

Vreau si eu sa stiu de cand OMUL INVIZIBIL (adica cel care nu voteaza), imi decide mie soarta? De cand absenta se contabilizeaza ca un vot de o parte sau de cealalta? De ce cei absenti nu se considera ca au spus da de exemplu? Asta e democratie? Dreptul la vot ne-a fost furat prin acest boicot comunist al pdl-ului, dreptul la sanatate ne-a fost furat prin desfiintarea spitalelor si gonirea medicilor buni, dreptul la educatie exista, dar degeaba, din pacate, profesorii mai bine pleaca in afara sa spele pe jos. Ma intreb ce ne mai asteapta in aceste conditii. Daca CCR invalideaza acest referendum, suntem condamnati la moarte, o moarte lenta si extrem de dureroasa. Asta daca nu cumva vom gasi puterea de a ne ridica, de a lua cutitele si de a le infige in gatul celor care inca mai au tupeu sa creada ca au castigat cu mai putin de 1.000.000 de voturi un referendum boicotat. Pe ce planeta traiti domnilor?

Musafir

#760

2012-07-31 19:25

BASESCU NU ESTE PRESEDINTELE MEU !!!...Basescu – presedintele ungurilor, ignorantilor, tradatorilor, inconstientilor, scarbitilor, credulilor si celor ce nu stiu ce vor....Pentru titi acestia doar atat :ATI AVUT POSIBILITATEA SA VA DEPASITI SITUATIA DAR NU ATI MISCAT UN DEGET. SA NU VA AUD CA INCEPETI SA VA PLANGETI CA O DUCETI RAU!

Musafir

#761

2012-07-31 19:30

sa speram ca o sa fie de folos.....trebuie sa reactionam intr-un fel sau altul....altfel ne meritam soarta!!!! sa fie intr-un ceas bun!!!!!

Musafir

#762

2012-07-31 19:31

"Semnătura dvs. a fsot confirmată." Haide, totusi, sa facem o treaba nu la repezeala!
Ama

#763 Re:

2012-07-31 19:32

#760: -

BASESCU NU ESTE PRESEDINTELE MEU !!!...Basescu – presedintele ungurilor, ignorantilor, tradatorilor, inconstientilor, scarbitilor, credulilor si celor ce nu stiu ce vor....Pentru titi acestia doar atat :ATI AVUT POSIBILITATEA SA VA DEPASITI SITUATIA DAR NU ATI MISCAT UN DEGET. SA NU VA AUD CA INCEPETI SA VA PLANGETI CA O DUCETI RAU!


Musafir

#764

2012-07-31 19:34

Sa se duca dracului ca sunt scarbita de el pana peste cap JOS BASESCU !!!!!!!!!!!

Musafir

#765

2012-07-31 19:37

sper sa scapam,asta e mai rau ca si ceausescu

Musafir

#766

2012-07-31 19:40

Este pur si simplu o sfidare la adresa democratiei sa ignori dorinta a 90% din votanti si sa ramai in functie datorita unei conjuncturi creeate de forte din afara tarii: un cvorum impus de UE si un boicot cerut de tine si de primul ministru de la Budapesta!

Musafir

#767

2012-07-31 19:51

Consider inadmisibil ca eu ca cetatean al acestei tari sa fiu reprezentata de un om care primeste cadouri de la interlopi, acceptand astfel sa se identifice cu ei, de un om care manifesta o incosecventa rar intalnita in declaratii si in fapte, demonstrand astfel lipsa lui de caracter, de un om al carui pricipiu de viata, demonstrat de el insusi, este acela ca "scopul scuza mijloacele", de un om care a criticat de multe ori o serie de categorii sociale pentru ca au avut "tupeul" sa-si ceara drepturile, dar n-a fost capabil sa iese pe post sa adreseze o critica la adresa Robertei Anastase cand a furat voturile in Parlament, de un om care n-a fost in stare sa demonstreze ca dincolo de orice are totusi caracter si simt civic si merge la vot (ma intreb ce exemplu considera el ca a dat ca presedinte???), de un om care spune "aveti obligatia sa faceti un exercitiu: nu urmariti Antena 3 o saptamana" sfidand cea mai elementara regula a democratiei si anume: libertatea de exprimare! Daca as fi de acord ca acest om sa ramana presedinte n-as face altceva decat sa ma identific cu toate aceste "calitati" ale sale, ori cel putin pana la acest moment, consider ca inca mai am princii si un caracter integru. Stimate domnule Basescu, daca nu va dati demisia, pentru 7.400.000 de oameni nu veti fi decat "paiata de la Cotroceni" (ca sa va citez)!!!

Musafir

#768

2012-07-31 19:53

Iesi afara javra ordinara!!

Musafir

#769

2012-07-31 19:57

VREM O ROMANIE DEMOCRATA , VREM O ROMANIE CU CREDINTA IN DUMNEZEU, VREM SA NE IUBIM CA FRATII, FARA URA , FARA VRAJBA, VREM SA TRAIM FRUMOS.

Musafir

#770

2012-07-31 20:01

Traian Basescu trebuie sa plece. Comportamentul lui din anii de presedentie ma determina sa sustin aceasta optiune.

Musafir

#771

2012-07-31 20:05

Trebuie sa facem tot posibilul sa ne facem auziti,sa-i spunem lui Basescu ca existam si ca pe langa cei 7 mil. care nu-l dorim mai sunt si copiii pe care noi ii reprezentam.Deci suntem mai multi

Musafir

#772

2012-07-31 20:05

am votat ca acest om de nimic acest om mincinos sa plece neam satrurat de minciunile lui de ipocrizia lui si de tot ce tine de el sa pelce sa se duca unde o vrea dar sa nu il mai vedem niciodata sa plateasca pentru tot ceea ce nea facut si nu numai

Musafir

#773

2012-07-31 20:06

am votat,si vreau sa mi fie respectat votul,cei care au stat acasa[foarte multi], sigur n au fost de partea domnului Basescu,deoarece eu personal am multe cunostinte si vecini, care n au venit la vot pur si simplu pentru ca n au avut chef si nu i intereseaza ce se intimpla pe plan politic,cel putin 20 la suta din cei care au stat acasa nu lsustin pe domnul Basescu,ca atare mi se pare incorect ca domnul Basescu sa i considere si pe acestia de partea lui. Sper sa fim auziti si sa fim luati in seama.

Musafir

#774

2012-07-31 20:07

Dorim respect! Cu Basescu nu-l vom avea niciodata.
Sa plece cu toti ai lui.Romanii asta au dorit. Si asta vrem!

Musafir

#775

2012-07-31 20:18

un presedinte cu onoare demisiona,dar dupa cum nu are onoare trebuie gasite orice mijloace pentru al face sa plece.trebuie sa scapam de ultimul presedinte comunist.