NU VENIRII LADY GAGA LA BUCURESTI!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NU VENIRII LADY GAGA LA BUCURESTI!

Angelo

#101

2012-08-04 05:53

NU.

Musafir

#102

2012-08-04 11:56

NU VENIRII LADY GAGA LA BUCURESTI!
SATANISTA NU ARE CE CAUTA IN ROMANIA!
DACA MAI SUNTEM CRESTINI SA NE OPUNEM!

Musafir

#103

2012-08-04 12:43

Pana nu se intoarce la Dumnezeu nu are ce cauta intr-o tara Crestin Ortodoxa...
Andrei

#104 Re: ea e mai deschisa la minte decat 90%+ dintre voi...religia dusa la extrem nu a adus decat involu

2012-08-04 13:20

#96: dihor - ea e mai deschisa la minte decat 90%+ dintre voi...religia dusa la extrem nu a adus decat involutie

Nu înţelegi faptul că toate cruciadele au fost organizate de bisericile Romano - Catolice şi nu de cele ortodoxe?? De ce căutaţi să aduceţi numai minciuni ca argumente împotriva religiei creştin-ortodoxe?? Eşti manipulat mental de media, cercurile elitiste ce vor ca să predomine ateismul pentru ca în final ateii să i se închine lui Antihrist. Sunt vremuri de apoi dar tu nu simţi pentru că te laşi manipulat de cei pentru care munceşti şi le eşti sclav, bancherii mondiali în frunte cu satana.


Musafir

#105

2012-08-04 18:17

Această creatură nu merită să calce plaiurile românești! Irina Loghin

Musafir

#106

2012-08-04 18:33

Trebuie rugăciune. Papa a venit în România chiar dacă petiţioare erau deja întocmite împotriva venirii acestuia, din câte am aflat. Mă refer la Ioan Paul al II-lea. (şi, colac peste pupăză, majoritatea a fost frenezată de vizită). Mai mult decât atât, acel un milion de semnături strânse împotriva microcipurilor electronice au ajuns în buzunarul A.N.R., filiala Bucureşti. Nu cred eu c'o să oprim venirea ei prin te-miri-ce petiţioare. Să lăsăm naivitatea, că'i pt. visători, şi să îmbrăţişăm fapta. Să fim pragmatici (asta e, în fond Creştinul)- ne punem pe rugăciune, lacrimă şi metanii (multe!) ca să funcţioneze Petiţia. Doamne ajută.


Musafir

#107 Re:

2012-08-04 20:01

#106: -

Aveți foarte mare dreptate! Și petiția ajută dar nu înseamnă nimic fără rugăciune curată și stăruitoare.


Musafir

#108 Re: Re: ea e mai deschisa la minte decat 90%+ dintre voi...religia dusa la extrem nu a adus decat in

2012-08-04 21:38

#104: Andrei - Re: ea e mai deschisa la minte decat 90%+ dintre voi...religia dusa la extrem nu a adus decat involu

stai tu linistit ca nu Satana ne conduce, ci tot noi oamenii ne-o facem cu mana noastra

Statana e doar o scuza...

daca eu sunt manipulat voi cum sunteti?

Gaga cum a aparut asa o sa treaca, dar afacerile din bisericile otodoxe tot acolo sunt, iar nesimtirea capetelor bisericesti imi fac greata

 

NU m-am luat de biserica ta Ortodoxa.. despre care am o parere foarte "buna" de altfel.. stai ..ea e condusa de oameni care nu pot fi influentati de Satana

 

Gregory

#109

2012-08-05 04:09

Nu SATANISTEI in Romania. Ca un crestin ce sunt, vin cu o propunere sa le dam afara obligat-fortat din Romania si pe vedete gen Inna, Xonia si multe altele (ale noastre) care sunt papusi masonice.

Musafir

#110

2012-08-05 06:54

ROMANIA ESE TARA CRESTIN ORTODOXA DE 2000 DE ANI . NU AVEM NEVOIE DE LADY GAGA . ANATEMA SATANISTILOR !!!!!!!!
Andrei

#111 Re: Re: Re: ea e mai deschisa la minte decat 90%+ dintre voi...religia dusa la extrem nu a adus deca

2012-08-05 10:10

#108: - Re: Re: ea e mai deschisa la minte decat 90%+ dintre voi...religia dusa la extrem nu a adus decat in

Hai nu mă înebuni! Şi mai zici că nu eşti manipulat?? Bă băiatule, nu ai cum să conştientizezi că eşti manipulat. Media te "atacă", cu mesaje subliminale la nivelul subconştientului. Dar nu ai cum tu să înţelegi aşa ceva. E prea mult pt tine. Albert Enstein, ăsta în care crezi tu, îl consideri Dumnezeu, a zis aşa: "Cea mai mare viclenie reuşită de diavol a fost aceea că a reusit să îi facă pe oameni să creadă că el nu există."  Şi nu mai zi tu de capetele bisericeşti, nu mai căuta nod în papură, pentru că nu există pădure fără uscăciuni plus că preoţia este o muncă depusă, îţi trebuie o şcoală şi orice muncă trebuie plătită. Întotdeauna voi ateii căutaţi aspecte negative şi niciodată nu le vedeţi pe cele pozitive astfel încât să ne destabilizaţi în credinţă până şi pe noi. Nu văd de ce eşti atât de înverşunat împotriva religiei creştin-ortodoxe. Probabil nu eşti botezat! Eşti evreu, nu? Îţi trebuie Gaga bă?! Du-te-n America şi te rog să numai vii de acolo în România, că noi suntem "înapoiaţi" nu suntem "cool", hai pa!

Ioan Pelasgul

#112 ortohotia = manea de doua parale

2012-08-05 10:25

Fiilor, asa cum spunea si Parintele Cleopache: "De vreti sa va mantuiti, luati cu tămuye."
Cuviosul Curfutenie

#113

2012-08-05 10:47

Adevar va graiesc voua, ortodobitocii Domnului Goe ! Fericiti voi, cei defecati la poarta bisericii, caci voi veti mosteni deliciul vesnic din imparatia cerurilor: o shaorma in lipie de piele. Cu multa, multa maioneza. Ce-i drept, cam lipicioasa, dar oricum aceasta este calea cea mai buna spre a va mantui si a obtine un orgasm duhovnicesc.
P.S.: Sa-i spuneti duhului sfant ca-l fvt in aripa.

Musafir

#114 Nu o vrem pe Lady Gaga in Romania!!

2012-08-05 11:24

NU!!!
Marian

#115 Re:

2012-08-05 11:36

#113: Cuviosul Curfutenie -

Ba jidan satanist te rog frumos nu mai vocifera!

Cuviosul Curfutenie

#116 Re: Re:

2012-08-05 12:17

#115: Marian - Re:

Fiule, ai primit cumva dezlegare la căcat  ? Pofta buna iti urez !

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar nu am "calitatea" de jidan. Jidan a fost lăţosul nespalat al carui nume incepe cu 2 "i". Bine macar ca ai dovedit ca esti posesor de diploma de oligofren. Felicitari !

P.S.: Jidănelul anterior amintit mai organizeaza turnee prin care va prosteste ca pe ultimii tolomaci, ducandu-va de nas cu aptitudinile lui de a merge pe apa si a invia ?

P.S.2: Uite aici este jidanca Maria, cea dezvirginata de agariciul de fi-su': >i0.bzpics.com/scenes/6536/preview/img/10.jpg< Este cu evreii Petru si Pavel, simultan. Un adevarat sandwich duhovnicesc plin de har. Domnul Goe fie cu tine !


Musafir

#117 Re: Re: Re: Re: ea e mai deschisa la minte decat 90%+ dintre voi...religia dusa la extrem nu a adus

2012-08-05 15:50

#111: Andrei - Re: Re: Re: ea e mai deschisa la minte decat 90%+ dintre voi...religia dusa la extrem nu a adus deca

NU sunt jidan :)

 

Nu imi plac extremistii  si nici Lady Gaga

 

si nu am incredere in voi astia care se dau de-a Duhul Sfant si ei in viata de zi cu zi se ocupa de bijnituri si contrabanda

 

nu am avut rabdare sa-ti ctesc tot postul  pentru ca stiu ce contine, e la fel, asa ati fost programati ...

 

Numai bine!

 

Andrei

#118 Re: Re: Re: Re: Re: ea e mai deschisa la minte decat 90%+ dintre voi...religia dusa la extrem nu a a

2012-08-05 19:14

#117: - Re: Re: Re: Re: ea e mai deschisa la minte decat 90%+ dintre voi...religia dusa la extrem nu a adus

Da oare tu nu ai fost programat să nu crezi?? Şi TV-ul te spală pe creier băiete. Credinţa în creator se gaseşte în blândeţea din inima fiecărui om. Mai vedem peste un an sau doi când o să vezi cine s-a ascuns în spatele crizei şi relelor de pe planetă odată ce se va instaura noua ordine mondială. Numai e mult. deja se simt efectele acţiunilor care te-au făcut să uiţi de neam, popor, religia ţării tale pentru că şi religia, în caz ca nu ştiai, face parte din identitatea naţională a fiecărei ţări iar masonii vor să ne şteargă identitatea naţională prin îndoctrinarea noilor generaţii. Nu înţeleg despre ce contrabandă vorbeşti, probabil nici tu nu înţelegi, mă rog. Dumnezeu să te binecuvânteze!


Musafir

#119

2012-08-05 21:55

Nu te vrem Lady Gaga! Ramai acolo unde esti, lasa-ne aerul,nu il vicia mai mult decat este !!!
Dumnezeu Fermecatorul

#120

2012-08-05 22:13

Mare panarama mai e jidănelul meu Iisus !
De când ne-am chelfănit ca chiorii în curtea şcolii, mi-am dat seama ce potenţial are golănaşul ! Eu i-am frăgezit oasele, el mi-a învineţit un ochi, dar pe urmă am rămas buni prieteni. Vorba lui nea Jiji: ”Ne-am certat , dar fără jigniri. El m-a făcut ţicnit, eu l-am făcut hahaleră, însă nu ne-am jignit”.
De atunci, când mă calcă pe bătături vreun alt şmecher ceresc, gen Mahomed sau Buddha, îi dau lu’ Iisus o sticlă de trăscău şi-o adresă şi, apoi, vreo două-trei veşnicii n-am altă greaţă decăt cea de la abuz de alcool. Linişte, pace, catedrale ale mântuirii neamului de dobitodocşi, pomeni şi mai ales bătaie în noroaie între babele ridate pentru aghiasmă.
La treabă, golănaşule mic !

Musafir

#121

2012-08-06 09:56

Lady(prin acest substantiv blasfemiaza virtutea fecioriei)Gaga si cei ca ea sunt inaintemergatori ai antihristului,si implinesc profetiile despre curvia raspandita universal inainte de venirea Fiului Curvei(antihristul)

Musafir

#122

2012-08-06 10:42

Nu are ce cauta o satanista intr-o tara preponderent ortodoxa
Părintele Găozarie

#123

2012-08-06 11:31

Fiilor, va prezint ghidul de mantuire rapida al parintelui Găozarie.

Iata principalii pasi:
1. Pentru inceput va indopati cu sarmalele furate din mainile babei de langa voi;
2. Va spalati pe dinti cu aghiasma pentru ca va trebui sa lingeti icoanele din biserica. Ideea e sa nu mai aveti resturi de sarmale pe dinti, astfel incat sa nu le imbalosati;
3. Cotizati la buzunarul meu pentru ca altfel nu va permit sa molfaiti ciolanele profanate (a.k.a. sfintele moaste);
4. Va indepartati impartind coate si pumni babelor si prostodocsilor zelosi;
5. La sfarsit, cu o satisfactie imensa ca ati reusit sa molfaiti moastele si ati ajuns sa iesiti pe poarta bisericii, incepeti sa trageti rafale de băşini cu stropi, pentru a va demonstra evlavia.

Ghidul de mantuire rapida al parintelui Găozarie nu poate da gres. Efect duhovnicesc garantat.
ion

#124

2012-08-06 12:41

hai mai ca e dulcica .. ce aveti cu ea? stie sa impresioneze...

Musafir

#125 Re:

2012-08-06 12:43

#121: -

bai tata esti cu capul... tu si in zborul fluturelui esti in stare sa gasesti ceva rau.nici extremist nu te poti numi...mai rau...