Subiectiva nu predicativa!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Subiectiva nu predicativa!

Edy

#1

2012-06-26 10:14

N-aveti curaj nici numele sa-l aratati :)) jenant

Musafir

#2

2012-06-26 10:27

RUSINE!!!

Musafir

#3

2012-06-26 10:43

Logic ca era subiectiva fratilor nu mai comentati ca era predicativa daca nu stiti taceti si gata.

Musafir

#4

2012-06-26 11:58

da da sigur uita-te la petitia pt revizuire si atunci sa mai comentezi...

Musafir

#5

2012-06-26 13:05

Eu una nu as fi de acord cu revizuirea,daca asa au scris in barem pai asa sa fie. Si eu am scris predicativa daca vreti sa ma credeti. A fost un examen usor dar multi aveau in cap totul vraiste. Sper ca toti sa luam peste 8!

Musafir

#6

2012-06-26 13:10

Celor cu subiectiva nu le convine ca ar putea fi si predicativa..de ce va doare pe voi in fund?oricum intrati la liceu chiar daca li se acorda si celor cu PR 6 puncte ..mi se pare jenant sa te bagi in seama si sa faci o noua petitie contra celei vechi..Rusine!
Ruup

#7

2012-06-26 13:12

Ce e frate cu petitia asta ? Sunteti normali ? sunteti acum gelosi ca dacas-ar aproba petitia aia ar avea note mai mari decat ale voastre ? ce e cu voi oameni buni ? puneti-va in situatia lor . ambele era corecte ,si pentru asta de ce sa nu primeasca punctaj . e clar . suntem un neam de gelosi . Ne speriem ca Maria de la Sfantu' Gheorghe a intrat cu o medie mai mare la liceul dorit . Frate , conteaza sa intri unde doresti , nu sa iei cea mai mare nota.

Musafir

#8

2012-06-26 13:14

Penibil . au vacile internet si se apuca de facut o alta petitie contra celeilalte . Prosi cu carul cei care au semnat.

Musafir

#9 Re:

2012-06-26 14:49

#3: -

era discutabila fraza....asa ca nu va mai certati..ministerul decide si nu mai vorbiti atata...era discutabila fraza.


Musafir

#10

2012-06-26 15:33

nu stiu de ce toata lumea exagereaza cu predicativa!Recunosc nu este un exercitiu adecvat pentru clasa a opta dar este subiectiva. acum cei care nu au invatat si au gresit semneaza petitie sa se puna si predicativa. este un examen nu o sa schimbe nimic pentru ca ati pus voi toata familia sa semneze o nenorocita de petitie ca sa ajungeti in licee unde nu o sa rezistati. Cei care au pus subiectiva au gandit, nu au pus-o la prima vedere ca altii.

Musafir

#11 Re:

2012-06-26 15:39

nu cred ca esti in masura sa comentezi, in primul rand corect se zice "ambele erau corecte", in al doilea rand in clasele in care vrem sa intram este un numar limitat de locuri, care pot fi ocupate de copiii care au gresit dar in schimb si-au pus tot neamul sa semneze acea petitie. sa fim realisti, jumatate din oamenii care au semnat petitia nu sunt elevi, sunt doar mame disperate care nu vor sa accepte ca "puiul" lor nu invata.

sa ai o zi buna


Musafir

#12 Re:

2012-06-26 16:08

#10: -

am invatat din greu si nu toceala...niciodata anul asta nu am gresit la subordonata dar voi va credeti destepti


Musafir

#13

2012-06-26 16:10

#11: - Re:

desteptule eu invat si chiar foarte mult nu imi fac griji ca nu intru chiar si cu 9,40 intru acolo unde vreau dar vreau dreptate....acceptati si voi gelosii naibii

Ciprian

#14 Subiectiva

2012-06-27 22:14

De ce naibii au acceptat astia de la ministerul invatamantului sa se mai faca o data corectarea subiectelor pentru a se da punctajul de 6p! Rusine sa le fie! Cel care a scris mai sus ca sunt locuri limitate are foarte mare dreptatesi de aceea n-ar fi trebuit sa se se puna si predicativa ca raspuns corect!

oana

#15 Re: trebuie sa protestam!cum au facut aia cu predicativa scandal urias sa facem si noi cu subiectiva

2012-06-28 13:45


Musafir

#16

2012-06-28 14:27

de ce nedreptatiti elevii care au scris corect si care au gandit, nu este normal sa va bateti joc de munca lor

Musafir

#17 Re: Re:

2012-06-28 14:33

#11: - Re:

asa este puneti  capul sa judece nu cereti pomana, era subiectiva clar

 

 


Musafir

#18

2012-06-28 14:48

tineti cont de barem nu schimbati ca asa vreti voi
Rose'

#19

2012-06-28 14:50

DA ! suntem gelosi(ca am pus corect presupun) si fitosi(ca vrem sa se corecteze comform baremului presupun) si ce ati mai zis pe acolo(asta fiidnca probabil  sunteti praf....:D).SI probleme ,gogule?! Ne deranjaza fiindca un ratat care a pus predicativa ca l-a vazut"este" in propozitie poate sa aiba acelasi punctaj ca noi.
Eu stiu ca este dreptul vostru sa aveti opinii.Dar, serios acum, unii dintre voi aveti opinii idioate!@-)


Musafir

#20

2012-06-28 14:55

Cei care zic ca "ar trebui sa facem si noi scandal"(asa cum au facut si cei cu predicativa) habar nu au ce zic. Stiu ....si eu mi-as dori sa reusim sa schimbam ceva, dar e doar un vis. Atata timp cat pentru noi nu "lupta" cateva tone de parinti scandalagii care sa sustina ca "puiu lu mama" a gandit mai bine decat profesorii e in zadar. -_-". NU o sa ne ia nimeni in seama.
Crissy

#21

2012-06-28 20:05

Voi nu vedeti ca cei care scriu ca era predicativa , au si greseli gramaticale in comentariile pe care le dau cu incredere si cu nesimtire ? Nu este normal sa se recorecteze atat de multe lucrari doar pt. ca unii au avut banii ( mita ) , parintii care sa se milogeasca si profesorii ( care nu stiu gramatica limbii romane). Daca ministerul face astfel de favoruri ... Ce sa ne mai asteptam de la oamenii de rand ? Si inca un lucru aici se vedea cine ia note mari fara pile la profi , dar acum toti vor intra la licee bune ... Se vede caracterul fraierilor ca sa zic asa , noi nu am comentat urat la minunata voastra petitie , pe care au semnat-o si strabunicii vostrii si nici voi nu ar fi trebuit sa ne jicniti .. dar depinde si de cum esti crescut! Mult succes celor ce merita maine la aflarea rezultatelor .