DEMISIA PRESEDINTELUI TRAIAN BASESCU

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția DEMISIA PRESEDINTELUI TRAIAN BASESCU


Musafir

#26

2012-06-26 23:10

da,asa e,rusine sa le fie,

Musafir

#27 Re:

2012-06-27 10:12

#26: -

jos cu securistii,asta e un securist ceva de speriat,asta trebuie numit'' curentul antipopulism,'' nu-i asa?


Musafir

#28

2012-06-27 18:56

da
PLAGIATORUL VICTOR

#29

2012-06-27 22:57

Romania se indreapta spre DICTATURA COMUNISTA condusa de PLAGIATORUL PONTA prin acapararea tuturor institutiilor statului de drept.
Ginditi inainte sa slujiti USL. ( fost PCR )

Musafir

#30

2012-06-28 13:02

IMI PARE RAU NU S-A DOVEDIT PLAGIAT,DE CE UNIVERSITATEA NU RECUNOASTE CA ESTE PLAGIAT,PENTRU CA NU ESTE PLAGIAT ,O EBA AGRAMATA SI UN FUNERIU AGRAMAT FARA STUDII VA PLACE NU-I ASA,BRAVO PONTA NU TE LASA ,ASA SCAPAM DE DICTATORUL BASESCU,CEAUSESCU A FOST MIC COPIL PE LANGA TINE,NE DADEA CASE,LOCURI DE MUNCA,TU CE AI FACUT ,NE-AI BAGAT IN DATORII,JOS BASESCU,CORUPTII,PENTRU 5 MILIOANE CAT VA DA BASESCU IN PARCURI O SA FITI SARACI TOATA VIATA VOASTRA SI COPIII VOSTRI NU O SA AIBA NOROC,VOR FII FACUTI IN TOATE FELURILE,RUSINE SA VA FIE CA APARATI UN DICTATOR,NUMAI CA ESTE ANTI POPOR,ASTA ESTE CURENTUL''ANTIPOPULISM" POT SA-I SPUN ASA PENTRU CA FACE TARA DE RAS PESTE TOT UNDE SE DUCE,NU?DE AIA NI S-AU TAIAT,SALARIILE,SOMAJUL;,INDEMNIZATIA COPIILOR,PENSIA,SA CUMPERE NISTE PROSTI DIN PARCURI ,NISTE PUTUROSI,CA DE BANII ASTIA NEMUNCITI SA-TI PICE DIN CER NU SUNT DE COLO,DOVEZI AVEM ,DAR PENTRU PLAGIATUL PONTA ,NU S-A CLARIFICAT,E USOR SA ACUZI,GREU DE DOVEDIT,NUMAI CINEVA IN DOMENIUL RESPECTIV ,POATE DOVEDI DACA ESTE PLAGIAT SAU NU ,NU UN JURNALIST LIMBICURIST SI PUPINCURIST,NU O TELEVIZIUNEA CA OTV-UL AZI IL INJURA PE BASESCU,MAINE IL PUPA IN CUR,DIACONE LASA-NE,POATE SI ARESTAREA TA A FOST TEATRALA?MI-E SCARBA CA M-AM NASCUT INTR-O ASTFEL DE TARA,IAR NISTE PROSTI VOTEAZA PENTRU A FII SARACI TOATA VIATA LOR,ATAT TIMP CAT BASESCU NU RESPECTA PE NIMENI ,NU MAI ARE DE CE SA FIE PRESEDINTE,ELENA UDREA S-A RETRAS,PLACINTA LA FEL,BOC LA FEL,CE MAI VRETI?URMEAZA EL ,ESTE DREPTUL MEU DE A HOTORA SOARTA COPIILOR MEI,NU?ASA CUM A FOST VOTATAT,ASA POATE FII DAT JOS,NU?NU MAI E NIMENI PROST SA-I INGHITA MINCIUNILE,CU CE V-A CUMPARAT DOMNILOR JURNALISTI,LIMBICURISTI?LIMBIBASISTI?NE PERMITEM SA VORBIM ASA ,ATATA TIMP CAT EL A FACUT ELEVI PROSTI,PROFESORI PROSTI,JURANILISTA''TIGANCA IMPUTITA'',POLTISTI BETIVI IAR DOCTORI FOARTE SLAB PREGATITITI,CE SA MAI SPUNEM DE EBA AGRAMATA SI UN FUNERIU AGRAMAT?RUSINE SA VA FIE ATI FACUT TARA DE RAS,NU SUNTEM UN POPR DE PLAGIATORI,NU SE POATE ASA CEVA?MARINARULE DU-TE PE MARE,NAVIGHEAZA ACOLO NU LA
CONDUCEREA TARII ,TARA ASTA NU E PENTRU TINE?TREBUIE SA NE SPUI CE AI FACUT CU FLOTA ROMANA,NU?
DE ASTA NU VREI SA PLECI DE LA PUTERE ?TREBUIE SA NE EXPLICI MILIARDELE FIICEI TALE?CUM DE NU MAI EA A CASTIGAT ,ATAT,NU?NU TOTII UITAM GAFECELE POLTICE ALE LUI BASESCU,NU TOTII SUNTEM PROSTII,NU UITAM CA A VANDUT FLOTA ROMANA,NU?RUSINE .

Musafir

#31

2012-06-29 16:59

josssssssssssssssssss basescuuuuuuuuuuuuuuuuuu gata ajunge alegeri anticipate

Musafir

#32

2012-07-12 20:54

ma amuza rau sa vad ca sunt 56 de oameni care au semnat petitia asta, in timp ce petitia ptr plagiatorul ponta este ceruta de aproape 14000 de persoane. ii felicit pe cei care constietizeaza pericolul intoarcerii usl-ului la putere

Musafir

#33

2012-07-19 16:38

Ajunge!

Musafir

#34 Mihai

2012-08-27 00:54

Sunt unul care traieste in tara asta tu alogenule cine esti?
'Sunteti de acord cu demiterea Presedintelui Romaniei? DA-7,4 mil,NU-1 mil, Nule - 100 de mii.
Prag 8.5 mil pezenta mai mic decat 9.146 mil din liste neluate in calcul de CC.
Nimeni nu este mai presus de lege. In constitutie exista si alegeri exista si referendumuri ca nu esti de capul tau acolo primul om in stat facand orice in 5 ani de mandat! Legea pleaca de la nevoile cetatenilor catre institutii si nu invers ca duce la dictatura. Eba a inteles asta?
Basescu si-a semnat demisia in urma referedumului, la garaj! Pragul basisto-securist a fost realizat. Majoritatea din Curtea Constitutionala nu pune presedinti si nu demite presedinti in cazul de fata ea doar invalideaza sau valideaza referendumuri dar cand curtea in cazul asta se autoanulează in stil basisto-banditesc (cand invalideaza cand valizeaza, ca la pacanele) ce sa-i fac sa-i pun o lumanare la biserica sau in parlament?
A boicota realitatea rezultatului votului trebuie sa fii un bou sinistru inteligent evident imposibil de convins despre ce cauti tu pe planeta pămant!
Problema e ca Basescu mai trebuie sa puna si degetul, eu merg sa-l scuip si dupa aia sa-i fac un cadou românesc.

Musafir

#35

2014-01-16 20:11

Fiind medic, din pucntul meu de vedere, presedintele Basescu este un caz medical psihiatric intrucat in razboiul politic cel care sufera este POPORUL ROMAN

Musafir

#36

2014-01-16 20:12

Doamne ajuta ...in sfarsit

Musafir

#37 Re: demisia Basescu

2014-01-17 02:11

#1: cocostarc - demisia Basescu

Dar cine esti tu, cocostarcule, sa ne cataloghezi pe noi? Daca vrei sa vezi cum arata Neica Nimeni, uita-te in  oglinda...!


Musafir

#38

2014-01-17 15:35

ESTE INFIORATOR CE FACE ACEST OM BOLNAV DE PUTERE. N-AM CREZUT CA SE POATE CA DIN ACEST POPOR BLAJIN SA SE NASCA O ASEMENEA CREATURA PLINA DE URA FATA DE PROPRIUL POPOR! SUNT ABSOLUT CONVINSA CA ADEVARUL VA IESI LA SUPRAFATA SI CA ADEVARATA LEGE- NU JUSTITIA LUI BASESCU- VA ONORA NUMELE CE-L POARTA DE PUTERE INDEPENDENTA. MA UIT LA ACESTI OAMENI CARE-L URMEAZA ORBESTE.... CE SE INTAMPLA CU EI ? CHIAR NU AU O URMA DE ROMAN IN EI PENTRU A SESIZA CATA DISTRUGERE A ADUS REGIMUL BASESCU? CONTINUI SA CRED IN ADEVARUL DIVIN, IN JUSTITIA DIVINA SI IN ZIUA IN CARE VOM SARBATORI ELIBERAREA ACESTUI POPOR DE TIRANIA UNUI DESPOT!!!
Mona

#39 Re: demisia Basescu

2014-01-17 15:55

#1: cocostarc - demisia Basescu 

Sunt o persoana, nu un cocostarc sdica o oratanie cu pene. Ai reusit sa intelegi Coco? 

Mona

#40 DEMISIA LUI BASESCU

2014-01-17 16:06

Asta n-o sa demisioneze niciodata. E la fel ca Ceausescu. Cum sa ii cer sa plece acasa? La care casa? Numai la casa de nebuni!!!

Musafir

#41

2014-01-20 12:38

Cred ca a adus tarii destule prejudicii, o tara ramasa fara industrie, persoane care traiesc la limita saraciei, asistenta medicala lasa de dorit la fel si invatamantul asa ca ar fi cazul de lasare locul unei altei persoane care speram ca va face ceva pentru aceasta tara.

Anonymous

#42

2014-02-08 14:37

Eu am cerut de mult timp si direct Parlamentului si Guvernului demiterea lui Traian Basescu pe baza abuzurilor facute, pur si simplu refuza sa faca acest lucru, desi nu-mi contesta legalitatea si adevarul abuzurilor semnalate.
Dac vreti sa cititi si postarile mele pe petitieonline.com, veti vedea si dovezi in acest sens
1.Cetateni, radeti , de poezie va bucurati, de necazuri sa uitati. 2014-02-07

2.Strigat de durere si de ras. Bancuri politice 2014-02-06


3.Lista rusinii. Falsi adversari politici ai lui Traian Basescu
2014-02-06

4.Traian Basescu incalca Juramantul de credinta fata de tara 2014-02-08

5.Abuzurile lui Traian Basescu nesanctionate de Parlament si Guvern 2014-02-08

6.Cercetarea legalitatii creditului obtinut de Ioana Basescu 2014-01-19

Daca va plac, puteti sa le semnati si d-tra.
Cu multumiri
M. Pretorian