Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic


Musafir

#601

2012-06-22 13:25

jos mafia moscovita !

Musafir

#602

2012-06-22 13:25

Ucenicii lui Iliescu şi Năstase vor face exact ce au făcut ultimii cu România în 20 de ani. Sunt buni numai la furat şi copiat, dar cel mai mare impotent este Ponta! De şi-ar pune dracului pistolul la tâmplă toţi odată, la pachet, să scape Ţara de hoţi şi nebuni! Iartă-mă Doamne!

Musafir

#603

2012-06-22 13:50

Este laudabila aceasta initiativa,doresc insa ca presa sa fie echidistanta,impartiala si sa prezinte in modod decent si transparent toate aspectele legate de "plaga"societatii rominesti PLAGIATURA,HOTIA,CO-
RUPTIA,PARTINISMULsi LIGHELISMUL.A sosit momentul eliminarii manipulatorilor,este cazul sa ne gindim cu adevarat la soarta rominilor.Am semnat si sunt pentru padepsirea tuturor vinovatilor,a demolatorilor de industrie,agricultura,invatamint,cultura,sport,sanata-
te,de mii si milioane de suflete,a celor ce ne"conduc"si unilesc fara de mila.

Musafir

#604

2012-06-22 13:57

Mi se pare un individ Alunecos,Avid de putere si Razbunator.

Musafir

#605

2012-06-22 14:06

O rusine pentru Romania...PONTA si ANTONESCU... nu merita sa fie atat de mult mediatizati. Numai ca sunt televiziuni care merita inchise pentru cata "reclama politiac" le face acestor 2 papagali... rusine

Musafir

#606

2012-06-22 14:08

In cazul in care nesimtitul nu-si da demisia ci doar renunta la calitatea de doctor, sa faca bine sa restituie 15% din toate salariile pe care le-a incasat din 2003 pina in prezent. 15% reprezinta sporul de doctorat. Dar, mai bine sa-si dea demisia!!!

Musafir

#607

2012-06-22 14:14

S-au spus multe despre poporul asta, pe drept sau pe nedrept. Nu as vrea sa ne pierdem si ultimul dram de credibilitate permitand ca o paiata sa ne reprezinte public. Pentru ca oricum ceea ce se intampla in tara se hotaraste intre baroni. Nu credeam ca o sa ajung sa il regret pe Boc, si inca cat de repede.

Musafir

#608

2012-06-22 14:15

Nu sunt dascal,am studii superioare in domeniu tehnic(mai exact electric),dar doresc dintoata inima ca orice om al tarii mele sa fie cat mai scolit,dar la scoli adevarate(nu fabrici de diplome)si lucru important,as dori ca toti sa scriem cat mai corect romaneste.
PS. Sunt pensionar.
Dan

#609 Un plagiator dovedit nu poate fi seful guvernului intr-o tara europeana

2012-06-22 14:33

Ponta, daca te mai consideri roman, nu ne mai face tara de ras ! DA-TI DEMISIA !

Musafir

#610

2012-06-22 14:35

Am rezerve mari in ceea ce priveste cererea unei demisii de onoare unui om fara onoare. Fara legatura cu politicul, Dl. Ponta are o mare problema de credibilitate si transparenta, totusi reprezinta eforturile Romaniei in vindecarea invatamantului si eradicarea coruptiei.

Musafir

#611

2012-06-22 14:51

Ponta merita sa ne reprezinte ? Daca da atunci ne meritam soarta...

Musafir

#612

2012-06-22 14:53

demisia
Horia

#613 Plagiat teze de doctorat

2012-06-22 14:55

Vai de noi!!!
Plagiat? Domnii profesori care sunt indrumatori de teze de doctorat stiu prea bine cum se fac tezele acum; nu stiu despre dl.Ponta nu pot sa zic nimic, dar mai stiu cum se fac tezele acum,cei mai multi care isi fac tezele dau ,,copy paste" si asta ce este? ar tebui sa renuntam la jumatate din dr. in stiinta (mai ales in zilele noastre)din toate domeniile, ce parere aveti?
alexandru

#614 Re:

2012-06-22 15:02

#608: -

aveti dreptate;sunt cercetator,sunt doctor in stiinta cu doctorat luat de foarte multi ani, cand nu exista atata informatie,nu se dadea,,copy paste''cum se procedeaza acum in aceste vremuri; daca se pune problema de plagiat acum in aceste vremuri ar trebui sa renuntam la poate peste jumatate din doctorii in stiinta din aceasta tara;stim bine cum se fabrica diplomele,inclusiv tezele de doctorat, in aceste situatii  ce sa zicem?ce masuri ar trebui luate? nu ca unul sau altul a plagiat nu stiu exact despre dl Ponta sau altii nu ma pronunt;ne legam asa de cate unul, dar in tara noastra in ultimii ani numai de-astea se fac, ce sa mai vorbim, suntem marunti in gandire si judecata; nu sunt pensionar, lucrez si sunt apropiat de domeniul tezelor de doctorat; de aceea am intervenit

 


Musafir

#615

2012-06-22 15:02

NU MERITA NICI UN COMENTARIU!
LIPSA DE EDUCATIE SI IMPERTINENTA DUBLATE DE PLAGIAT SUNT SUFICIENTE!
DIN PACATE ASA CUM ESTE MEDIUL POLITIC ASA ESTE SI ROMANIA!

Musafir

#616

2012-06-22 15:10

Conceptul si institutia desemnate prin termenul de COPYRIGHT sunt castiguri ale culturii de tip occidental (careia ii apartinem istoriceste). Ele nu au cum sa se disocieze de tipologia identitara culturala europeana si sunt, in ele insele, o recunoastere a demnitatii si libertatii individuale. Proprietatea intelectuala este intim legata de libertatea individuala, reper fondator al modernitatii occidentale. Cu o vechime de peste un secol, *COPYRIGHT*, adica dreptul/drepturile de AUTOR sunt masura verticalitatii umane. In trecutul nostru apropiat, sper ca nu am uitat, nu era incurajata afirmarea identitatii auctoriale individuale. Acum, cand prin chiar fundamentele societale ale modernitatii, suntem indrituiti legal sa ne afirmam au(c)toritatea individuala, ce ne poate opri de la o afirma, cu fruntea sus, daca ea este intemeiata si probata profesional si legal? Si de ce am inchide ochii, cand nu este?

Musafir

#617

2012-06-22 15:17

Un plagiat al tezei de doctorat inseamna mai mult decat faptul ca nu esti doctor. Spune ceva despre caracterul tau. In virtutea descoperirii plagiatului VP si-a pierdut legitimitatea morala de a conduce si a reprezenta guvernul Romaniei.

Musafir

#618

2012-06-22 15:30

Jos cu Ponta !!!!!! Nu numai ca a plagiat, dar pt. faptul ca prin ceea ce trece Nastase, el considera ca este o tragedie, si ca Dl. Presedinte Basescu acum este fericit ( citat din interviul acordat dupa ce l-a visitat pe Nastase la spital)-este de-a dreptul REVOLTATOR! Fara pic de rusine si jena fata de poporul roman...cand Nastase fura,si-si strangea averi fara numar, asta nu era o tragedie....RUSINE !!! MASCARADA!!! El vorbeste de corectitudine si el PLAGIAZA !!!! RUSINE!!! JOS CU PONTA!!!!
codru

#619 Codru

2012-06-22 15:53

Stimabililor, cati dintre dvs. ati cerut sa plece baselu, videanu, udrea, dragoi si alti trogloditi asemenea lor? Tara asta e de 8 ani in regimul baselu. 8 ani in care nu am observat din partea dansilor nici onestitate academica, nici respect fata de cetatean, nici modernizare, nici mai putina coruptie si nici performanta administrativa.
Ca va arunca dansii o ciozvarta imagistica (condamnarea lui Nastase) e ZERO fata de megafurturile care se petrec azi, sub obladuirea serviciilor si a justitiei.
O sa treaca ani si o sa va dati seama atunci cat de fraieri, prosti si manipulati ati actionat .

Musafir

#620

2012-06-22 15:54

Cine fura se numeste HOT.Chiar numai de hoti avem parte sa ne conduca guvernul?Si se mai duce si la Bruxelles?Cat tupeu, ca sa nu-i spun nesimtire!

Musafir

#621

2012-06-22 15:55

Minciuna,hotie smecherie>e numele lor:Nastase-Bombonel-Poponelul prefacut,Ilescu,Ponta copy-lot,s.c.l

Musafir

#622

2012-06-22 15:57

AFARA SI ATAT ! Mai mult nu trebuie !
eu

#623 cine a dat verdictul?

2012-06-22 16:10

  • ponta se zice ca a plagiat
  • basescu se zice ca a furat
  • romanii se zice ca-s prosti....

cine are dreptate????


Musafir

#624

2012-06-22 16:17

Sunt foarte trista ca tara mea e condusa de oameni asa mici.

Musafir

#625

2012-06-22 16:25

Asemenea oportunisti fac de rusine tara !