Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Quoted post

codru

#619 Codru

2012-06-22 15:53

Stimabililor, cati dintre dvs. ati cerut sa plece baselu, videanu, udrea, dragoi si alti trogloditi asemenea lor? Tara asta e de 8 ani in regimul baselu. 8 ani in care nu am observat din partea dansilor nici onestitate academica, nici respect fata de cetatean, nici modernizare, nici mai putina coruptie si nici performanta administrativa.
Ca va arunca dansii o ciozvarta imagistica (condamnarea lui Nastase) e ZERO fata de megafurturile care se petrec azi, sub obladuirea serviciilor si a justitiei.
O sa treaca ani si o sa va dati seama atunci cat de fraieri, prosti si manipulati ati actionat .

Raspunsuri


Musafir

#707 Re: Codru

2012-06-23 15:32:19

#619: codru - Codru Codrule, sunt de acord cu tine, numai ca nu numai pedelistii au furat. Au furat si au distrus tot ce au atins,  politicieni din toate partidele politice. Si-au elaborat legi in asa fel ca sa nu raspunda si  in plus si-au creat privilegii de toate felurile. Numai ca aici e vorba de altceva. E vorba de furt intelectual, pe care desi l-am intuit nu ne-am dat seama ca a atins asemenea dimensiuni si nici nu ne-am asteptat ca  sa-l gasim la omul care a fost numit  sa conduca aceasta tara. Ne-am umplut de rusine  in toata lumea atat cu faptul in sine cat si cu reactiile absolut halucinante ale celui in cauza. Nu vezi cat poate fi acest individ de nesimtit si de tupeist, ca in loc sa se rusineze si sa evite sa dea cu ochii  cu lumea din afara tarii, el se expune si expune tara la niste situatii penibile cum n-au mai fost pana acum.  Daca pana acum  i-am vazut pe francezi ridiculizand tiganii din Romania, acum probabil, dupa Consiliul European din 28 iunie, vor aparea si cu rusinea de prim ministru.