Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Quoted post


Musafir

#608

2012-06-22 14:15

Nu sunt dascal,am studii superioare in domeniu tehnic(mai exact electric),dar doresc dintoata inima ca orice om al tarii mele sa fie cat mai scolit,dar la scoli adevarate(nu fabrici de diplome)si lucru important,as dori ca toti sa scriem cat mai corect romaneste.
PS. Sunt pensionar.

Raspunsuri

alexandru

#614 Re:

2012-06-22 15:02:12

#608: -

aveti dreptate;sunt cercetator,sunt doctor in stiinta cu doctorat luat de foarte multi ani, cand nu exista atata informatie,nu se dadea,,copy paste''cum se procedeaza acum in aceste vremuri; daca se pune problema de plagiat acum in aceste vremuri ar trebui sa renuntam la poate peste jumatate din doctorii in stiinta din aceasta tara;stim bine cum se fabrica diplomele,inclusiv tezele de doctorat, in aceste situatii  ce sa zicem?ce masuri ar trebui luate? nu ca unul sau altul a plagiat nu stiu exact despre dl Ponta sau altii nu ma pronunt;ne legam asa de cate unul, dar in tara noastra in ultimii ani numai de-astea se fac, ce sa mai vorbim, suntem marunti in gandire si judecata; nu sunt pensionar, lucrez si sunt apropiat de domeniul tezelor de doctorat; de aceea am intervenit