Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic


Musafir

#2851

2014-01-10 09:15

cel mai mare TRADATOT DE NEAM ESTE GASCA DE HULIGANI BASISTA CARE SA INFRUCTAT 25%DIN VENITUL NOSTRU SI ACUM NE SPUNE CA ESTE RAU RAUL SA VA IA PE VOI BERBEDEILOR

Musafir

#2852

2014-01-10 10:40

PONTA SA FIE PEDEPSIT PENTRU FRAUDA!

Musafir

#2853

2014-01-10 11:23

cind o sa se inteleaga,ca Acum,numai o dictatura militara de citiva ani,ne mai poate salva.

Musafir

#2854

2014-01-10 13:10

Numai comentarii pline de substanta!Numai intelectuali,profesori UNIVERSITARI!Nici nu stiu pe care l-as vota,daca ar fi cazul.Mi-e scarba de voi!

Musafir

#2855 Re:

2014-01-10 14:18

#1: -

Cu Basescu ebine?

kkk

#2856 Re:

2014-01-10 14:19

#2: -

Ai dreptate comunisto -securisti ca Basescu sa nu mai conduca niciodata.Dar treziti-va odata.

Asuprit de Securistii PSD!

#2857 Nu sunt de acord cu demisia!

2014-01-10 14:55

Asta chiar stie ce face!
jupiter

#2858

2014-01-10 15:56

Daca oficial, prin comisia desemnata chiar de adversari,de Funeriu, s-a demonstrat ca nu a plagiat, ce mai rostogoliti minciuni si de ce mai sunt atatia care cred mizeriile basiste? Reveniti- va,sau si mai bine,studiati si nu credeti orice postac rau intentionat!

Musafir

#2859

2014-01-10 18:23

In sfarsit se trezesc TINERII !!!

Musafir

#2860 Petitia spargatoare de petitie

2014-01-11 18:14

Bai, jegosilor, chiar deveniti scarbos de insistenti cu tembelismele voastre de nici doi bani. Voi inca nu v-ati insusit proverbul: "Nu mor caii cand vor cainii"!?! Credeti ca daca va semnati individual si alturi puneti doua "insailaturi" in care tot voi sunteti si conducatori si unici membri, capatati mai multa greutate in ochii oamenilor onesti? Cum de se face ca n-ati reusit sa ii aduceti alaturi de voi pe alde Liiceanu, Plesu, Patapievici, Antohi, Pippidi (alias Scroafa), Tismaneanu, Cristoiu si alte si alte "valori perene" ale "neamului". Si cum de v-a apucat osardia exact acum, cand altii au decis sa faca (inaintea voastra, retardatilor) o petitie in care, pe drept cuvant, sa protesteze impotriva apucaturilor coloniale ale celor mai "mari democrati" de la Facerea lumii incoace? Dar oare unde era gasculita voastra de nemernici cand tandemul Base-Boc isi facea de cap cu sursele de venituri ale oamenilor din tara asta? De ce n-ati facut atunci o petitie in care sa-i cereti Bocului sa plece si sa nu saraceasca populatia si asa saraca a Romaniei? A, inteleg, aia cu Boc nu se pune. Merge doar asta cu Ponta. Ei, iaca, nu merje, bre. Uite-asa, sa va arza pa matze de oftica, secaturilor! Ti-e si sila cand vezi la ce se preteaza slugoii basismului, carora li se alatura cei fara de minte si, mai ales, fara de obraz din lupanarele "politichiei de elita". Sa va dea Dumnezeu dupa cum va e sufletul! Amin!

Musafir

#2861

2014-01-11 19:24

Da pentru demiterea acestui bandit ordinar plagiator.
antihazanaua3

#2862 Re: Petitia spargatoare de petitie

2014-01-11 19:26

#2860: - Petitia spargatoare de petitie

Ti-e frica macatorule de c.a.c.a securist ca plagiatorul va infunda puscaria pentru plagiat .Jos comunsimul si exilarea adeptilor securistilor si banditilor care au furat tara !

ala care

#2863 nesimtirea voastra nu are limite . . . de altfel pdl-isti

2014-01-11 19:34

pentru ca am citit din postari pe aici o sa fac o paranteza vis-avi de intrebarea cand o sa dea socoteala ponta pt ce a facut
cand o sa dea socoteala boc pentru declaratia din parlament in care sfatuieste femeile sa nu mai nasca si sa faca avort de dragul economiei (desi udrea sparge pe un c*c*t de site sume ce multora ne depasesc imaginatia), declaratia televizata a premierului care de altfel este si el profesor (nu stiu sigur daca este de drept constitutional fapt ce ar agrava si mai mult situatia), sa nu mai zic de alocatiile copiilor si pensiile alea de cacat care erau pe care le-a taiat cu atata nesimtire si nepasare
imi permit sa va numesc habarnisti astia care va dati cu parerea despre ponta pentru ca nu stiti ori sunteti prosti, daca nu stiti o lucrare o faci dupa cartea lu x ala care ti-e profesor ca daca nu te-a luat dracii si cum sa nu plagiezi cum ziceti voi daca e vorba de legi de exemplu, daca nu iti faci lucrarea dupa 'ala care' nu poti sa speri la o nota mare sau chiar foarte mare numai pentru faptul ca nu ai facut lucrarea dupa cartea lui, chiar nu stiati de asta? (normal ca 90% din voi care sunteti licentiati ati luat cu pile de unde dracu sa stiti) prostilor, ce rusine ce ne-a facut de ras? unde cum cand? mie mi se pare ca vorbeste cel mai clar dintre toti politicienii si promite cel mai mult, e tanar nu e de moda veche deci cineva e gelos, dar zic si eu cati dintre voi stiti ce s-a intamplat cu adevarat cu spiru haret? va spun eu nu au vrut sa dea spaga la pdl si le-au gasit nod in papura "ca vezi doamne" nu e acreditata facultatea desi in bucuresti spiru haret are aceeasi profesori ca si facultatile de stat, poate chiar mai buni pentru ca multi renunta la alea de stat din cauza "salariului prost" si se duc undeva mai bine, normal ca ponta nu e sfant dar nici un pdl-ist nu e deci e bine, ps e si fan fast and furious ca are skyline deci nici asa nu puteti sa il prindeti din urma, tin sa subliniez ca nu fac parte din nici un partid politic dar cand vezi atatia habarnisti care isi dau cu parerea mai dai pe afara cateodata
partid unguresc care e ilegal dar nimeni nu ia nici o masura sa il desfiinteze, o sa va futa ungurii in cur in curand pe la colturi si voi va certati ca prostii intre voi si mai si ziceti romania, care romania? a fost odata un popor unit acum pula numai prosti in cea mai mare parte, sa nu mai zic de tinerii din ziua de azi care nu stiu sa vorbeasca, corect din punct de vedere gramatical dar apoi sa mai scrie, offf . . . ai dracu nu ziceti nici unu nimic de faptul ca suntem sistematic indobitociti prin simplificarea materiei didactice . . . "dar nu-i nimic ponta a plagiat" asta e marea preocupare ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Musafir

#2864

2014-01-11 20:16

sa va ia dracul

Musafir

#2865

2014-01-12 12:07

sunt deacord cu demisia premierului
CETATEAN ROMAN CU DREPTURI SI ANDATORIRI
Musafir

#2866

2014-01-12 12:32

jos cu PONTA jos BASESCU jos

jos CORUPTIA DIN POLITIE

jos cu PROFESORI SPAGARI

jos COMUNISMUL

AMI ESTE SCARBA AN CE TARA TRAIESC NU VREAU CA COPII MEI SA MAI VADA VIATA NEDREAPTA DIN ROMANIA

,,FRATI ROMANI ASTEA NE JUPOAIE DE VI DACA NU LOM MASURI ,,

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-12 12:58



Musafir

#2868

2014-01-12 15:23

incompetenți pentru țară

Musafir

#2869 Re:

2014-01-13 07:23

#2866: CETATEAN ROMAN CU DREPTURI SI ANDATORIRI -  

 Pune mana pe carte ca nu stii sa scrii !!! Apoi ai dreptul sa vorbesti !!!


Musafir

#2870

2014-01-13 15:54

la părnaie cu toți băsiștii

Musafir

#2871

2014-01-13 15:55

eba analfabeta

Musafir

#2872

2014-01-13 16:33

E niste unii care" nu stie sa vorbeste,dar sa scrie....!?

Musafir

#2873

2014-01-14 07:52

Golania si lipsa de responsabilitate este la moda la noi

Musafir

#2874

2014-01-14 08:34

Pentru a nu fi oportunisti,doresc ca initiatorii acestei petitii sa se uite in propria ograda si sa vada cite diplome de absolvire si cite doctorate au acordat universitatile ai caror membri sunt,unor indivizi care nici macar nu s-au obosit sa le ridice ei,dar sa mai si frecventeze vreun curs.Am avut ocazia sa cunosc indivizi care au absolvit universitati intrun an iar in anul urmator au luat si doctoratul.Goana dupa imbogatire a cadrelor din invatamint a distrus notiunea de individ cu pregatire universitara.Clasa noastra politica recuperata si dezvoltata dupa 89 din perioada lui Caragiale a reusit sa compromita sa distruga si invatamintul,pentru a putea beneficia cu succes toti membri sai de niste diplome care in alte conditii,.nu stiu daca 97% din rindurile lor ar fi beneficiat.Revizuirea;reexaminarea si reacordarea de titluri academice doar celor care au si cunostinte temeinice in domeniu,poate sa mai spele din rusinea invatamintului romanesc bazat pe spagi si nepotisme;infuiente partinice si avansari a unor indivizi care nu au nimic deaface cu invatamintul.Dar;cei vinovati dovediti sa raspunda cu lubertatea si averile dobindite prin asemenea mijloace.Domnilor petitionari asta ar fi conditia de baza si ar mai fi o intrebare:Cit plateste actualmente un student pentru a lua un examen de la un profsor spagar.Dar o liceenta sau un doctorat.

Musafir

#2875

2014-01-14 14:59

muie și căcat pedeliștilor Băsescu la pârnaie