Politia romana trebuie sa pedepseasca abuzatorii animalelor!


Musafir

#76 Comentarii tip spam sterse

2012-06-14 13:42

toate comentariile tip spam au fost sterse. nu va faceti griji ca am sters alt tip de comentarii. multumesc pentru intelegere

Musafir

#77

2012-06-15 21:45

Sper intr-o lume mai buna si mai sufletista

Musafir

#78

2012-06-20 12:55

Ce chestie ar fi sa se puna in aplicare... :)

Musafir

#79

2012-06-24 17:29

In primul rand trebuie sa scapam, cumva, de animalele comunitare care agreseaza oameni. Am 2 catei f simpatici acasa pe care-i iubesc si ma iubesc, dar nu sunt de acord ca statul roman sa cheltuie mai multi bani cu animalele decat cu oamenii.

Musafir

#80

2012-06-25 20:01

وہ لوگ جو جانوروں کو مارنے بڑے مجرموں ہم اونٹوں کی دیکھ بھال ہیں

Musafir

#81

2012-06-26 22:35

Sunt intru totul de acord cu cele spuse. Mahatma Ghandi spunea ca gradul de civilizatie al unui popor se vede dupa felul in care sunt tratate animalele.

Musafir

#82

2012-06-28 18:07

Lipsa de actiune incurajeaza faradelegile, si nu trebuie sa uitam ca noi toti si copii copiilor nostri vom trai in aceasta lume pe care o cream in felul acesta.

Musafir

#83 Re:

2012-06-28 18:09

#79: -

Dar cu masacrele esti de acord? Daca fiecare si-ar castra animalul si am adopta, nu s-ar ajunge in situatia aceasta. Solutia este educatia oamenilor, sterilizarea animalelor si adoptia. Nimeni nu vrea maidanezi, dar ceea ce se intampla acum nu e o solutie.


Musafir

#84

2012-07-22 22:16

Opriti abuzurile impotriva animalelor!

Musafir

#85

2012-07-22 22:20

Cred ca daca abuzatorii animalelor...si nu numai, ar fi pedepsiti, s-ar putea reduce simtitor numarul acestor infractori
Francesca
Musafir

#86

2012-07-22 22:29

POLITIA ROMANA, NU APLICA legile propriei sale tari.Este INACCEPTABIL.Este ILEGAL.Politia Romana, colaboreaza direct sau indirect cu cei CARE INCALCA LEGILE TARII. In toate tarile civilizate care au legi prin care cei carew abuzeaza, tortureaza, omoara animale sunt pedepsiti POLITIA ESTE PRIMA care face tot ce ii sta in putinta sa prinda criminalii...POLITIA ROMANA din contra...ca si cum legea nu ar exista...RUSINE.


Musafir

#87

2012-07-22 23:07

toti cei care abuzeaza animalele sunt posibili viitori crimnali, politia trebuie sa ia in serios pedepsirea lor

Musafir

#88

2012-07-22 23:23

Da, avem nevoie si de protectie pentru animale, nu doar de reguli impotriva lor!

Musafir

#89

2012-07-30 15:05

Respectul fata de viata inseamna civilizatie, educatie, sensibilitate, OMENIE. Deci, daca esti om, trebuie sa respecti viata.
monique

#90

2012-07-30 15:07

Este inca o dovada ca la noi in Romania remediile pentru oligofrenism si paranoia, intarzie sa se faca simtite. Acum sunt cainii comunitari de vina ca noi avem capuse pe strazi! Dar pentru consumul cel mai redus la pasta de dinti si sapun , cu care ne mandrim , nevoie mare, la nivel european , tot cainii comunitari se fac vinovati!? Sau poate nu stiai de aceasta statistica?!
Mi se pare interesant ca oricum o dai cainii se fac vinovati ca se nasc, ca respira, ca sunt pe strazi, ca parca ar cadea din cer, si nu educatia putin spus precara a detinatorilor de animale care nu au auzit in viata lor de sterilizare, respectiv castrare! Bine insa ca stiu de topor, de cum sa-i ucida folosind cele mai primitive metode, ca doar tot acele arme albe si metode atroce, sunt la mare cautare atunci cand ucid fiii sau sotiile infidele...... Continuati sa credeti ca a ucide un animal nu e o crima si vi se va deschide sigur drumul catre civilizatie. SPRE CIVILIZATIA ROMANIEI, ca doar nu va aluneca imaginatia catre ADEVARATA civilizatie, spre care putem privi cu jind doar cand ne aflam la mare departare de casa, ca turisti.
eu

#91 Re:

2012-08-08 16:33

#1: -

petitia asta este o MEGA PROSTIE. voi invocati motive gen o femeie a fost salvata acum nu stiu cati ani de un animal, blabla. dar ce facem cu ceilalti zeci de oameni care sunt atacati in fiecare zi de animale?? de javrele din bucuresti care bantuie zi si noapte si  care ar trebui, sa nu zic sa moara, ci sa faceti petitii ca animalele alea sa fie luate si puse in lagar. se cheltuiesc o gramada de bani ilegal pentru caini. adunati voi bani si faceti ceva cu ei.


Musafir

#92

2012-09-28 15:10

Doriti investitii de miliarde de euro in economia romaneasca?

Doriti zeci de mii de slujbe bine platite in Romania?

Doriti impulsionarea cercetarii si transferul de tehnologii de ultima ora in tara?

Doriti dezvoltare economica sustinuta in urmatorii 10 ani?

Doriti inzestrarea armatei romane la cele mai inalte standarde?

Semnati aceasta petitie, prezentati-o familiei voastre, prietenilor si colegiilor de serviciu, pentru ca este o batalie pentru noi toti, este o lupta care inca mai poate fi castigata… Depinde doar de noi daca vom accepta sa traim in continuare astfel, fara sa ne pese de cum foloseste statul banii nostri sau dimpotriva, vom face ceva…

http://www.petitieonline.com/avioane_noi_si_dezvoltare_economica_prin_offset

Musafir

#93 SALVATI OLTCHIM - ARPECHIM!

2012-10-02 10:00

Atentie, se inchid uzine! Urmeaza OLTCHIM - ARPECHIM.
Atentie, vin alegerile parlamentare! Noi cu cine votam?

SALVATI OLTCHIM - ARPECHIM!

SEMNATI APELUL PENTRU SALVAREA OLTCHIM:
http://www.petitieonline.com/salvati_oltchim_si_arpechim

TRANSMITETI ACEASTA PETITIE RUDELOR, PRIETENILOR, CUNOSTINTELOR SI COLABORATORILOR DUMNEACOASTRA PENTRU A STRANGE CAT MAI MULTE SEMNATURI SI PENTRU A DA FORTA ACESTEI PETITII!
protectorul "ingerasilor"

#94 Re:

2012-11-29 22:10

#19: -  

 Politia respecta legea. Legile sunt de rahat! Ca politist poti primi tot felul de ofense,poti fi scuipat, huiduit, injurat... nimeni nu spune nimic. Daca un politist este mai dur cu un nemernic oarecare, vai de mama lui! Este anchetat in sute de comisii de disciplina! Deci, mai are vreun politist curaj sa faca ceva?! E si el un amarat de om, platit nu foarte mult(asa cum se spune ca ar avea salarii grase!), are rate la banci si grija zilei de maine. Oricand isi poate lua una-n cap si poate ramane marcat pe viata! Trebuie infiintata Politia animalelor si aspru pedepsiti cei care le aduc cea mai mica atingere acestor sufletele(carora eu le spun "ingerasi trimisi de Dumnezeu")! Toti nemernicii astia, care lovesc animalele, sa-si gaseasca pe cineva pe masura lor si sa vedem atunci daca mai au curaj!

oana78

#95 pentru animale

2012-12-20 09:24

Nici macar nu cred ca trebuie sa dau explicatie cu privire la acest lucru!Pentru ca asa e NORMAL intr-o tara civilizata, pentru ca animalele nu sunt jucarii vii cum considera unii, pentru ca au suflet la fel ca si noi si ii doare la fel cum ne doare pe noi!!Si mai ales pentru ca IMI PASA!!!! Voua va pasa?Cine mai are un sentiment uman in el va semna petitia!!!
Raluca

#96

2012-12-20 10:09

O tara civilizata are grija nu numai de locuitorii sai, dar si de vietuitoarele patrupede...

Musafir

#97

2012-12-21 07:13

Politia trebuie sa invete legile privind protectia animalelor si sa respecte aceasta lege, este obligatia lor !
buni 55

#98

2013-01-07 15:48

Sunt mai multe autoritati publice care trebuie sa conlucreze in acest domeniu...polita, politia amimalelor,politia veterinara etc.
Danger

#99 Nu se poate

2013-01-17 12:53

intr-o tara in care incompetentii ne conduc vreti protectia animalelor?

Musafir

#100

2013-02-07 14:34

Statul român are obligaţia să protejeze şi aceste gingaşe şi deosebit de importante fiinţe, ce ne înfrumuseţează şi ne luminează viaţa şi care, de mult prea multe ori arată oamenilor cît sînt de inferiori şi de cruzi!