Spune NU eliminarii ANTENA 3

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU eliminarii ANTENA 3

Cu TV ati mintit Poporu

#226

2012-04-22 18:01

Este adevarat ca Intact Media Group au cerut milioane de euro pentru retransmisia acestor programe tv de la RCS-RDS ??? Haide-ti sa nu ne mai lasam manipulati cu tv-ul si sa ne informam ptr ca acum avem atatea posibilitati ,nu ca pe timpul lu Ceausescu,deci: http://www.rcs-rds.ro/comunicat?id=257 ----- http://www.mediaddict.ro/2012/04/rcs-a-retras-de-pe-platforma-proprie-dth-in-mod-abuziv-posturile-intact-media-group/ ------ Acum trageti singuri Concluzii ,SUCCES ha,ha ha.

Musafir

#227

2012-04-22 22:40

SCLAVII ACESTIA BASISTI, ATENTEAZA LA DEMOCRATIA SFANTA A ACESTEI TARI, CASTIGATA CU SANGELE VARSAT AL EROILOR DIN REVOLUTIA ROMANA DIN 1989, DEMISIONATI SI LASATINE IN PACE, ATAT !

Musafir

#228

2012-04-23 00:29

Antena 3 = pdl enemy

Musafir

#229

2012-04-23 02:11

Acesti domni de la RCS RDS sa se uite prin contractele care le au facute si cu cei care ii platesc. EU de exemplu: am semnat un contract unde mi sa PROMIS si telefonie mobila. Sa nu credeti ca nu AM dar un singur lucru nu am de la EI ce au promis in contract si SUNT OBLIGATI sa il livreze APARATUL TELEFONIC MOBIL. Ma duc la ei de 3 Ani si ii intreb daca au telefoane si daca la inceput mi se raspundea ca se dau clientilor cu vechime acum mi se spune simplu :NU AVEM TELEFOANE.IN LIMITA STOCULUI DISPONIBIL .PAI CONTRACTUL IL AM DE 3 ANI ,NU AU NICI ACUM TELEFOANE MOBILE, PENTRIU MINE CACI DEJA AM VECHIME? INTREBARE LOGICA: SUNT NISTE ESCROCI SAU NU? Am facut si reclamtie la ei si imi spuneu sa le dau mai multe informatii .Pai nene uitate in contract si in reclamatie Concluzie daca fac si smecheria cu aAntenele m-am lamurit de ei. Oricum Plec de la ei cat de curand.SUNT LUPII MORALISTI EI FAC CELE MAI MULTE SMECHERII CHIAR CLIENTILOR LOR. sI ACUM SUNT SUPARATI

Musafir

#230

2012-04-23 06:57

dorim programul antena3 draga rds-rcs .
Maria

#231 factura rds rcs

2012-04-23 08:07

incepand cu luna februarie 2012 rds rcs nu mai emite facturi in baza carora sa putem plati abonamentul. Am reclamat acest fapt si mi s-a spus sa merg la banca cu o factura veche...dar daca nu mai am aceasta factura eu ce fac ?????....mi s-a sugerat sa platesc la unul din centrele lor care oricum sunt putine si la mare departare de locuinta mea si asta se intampla in Bucuresti sector 1 !! Am avut probleme cu calculatorul si ce sa vezi , ei nu vin la interventii , anumite posturi tv. nu se vad bine , dar cui sa spun ?????? regret f.f.f mult ca am plecat de la UPC , insa in august imi expira contractul cu rds si gata , duca-se invartindu-se cu serviciile lor mizerabile . La UPC nici nu inchideam bine telefonul si echipa de interventie era la poarta.

Musafir

#232

2012-04-23 09:23

Atata timp cat am semnat un contract pentru anume canale pe care le-am considerat mai ok decat la alte societati de distributie cablu as dori sa se respecte acest contract.

Musafir

#233

2012-04-23 09:31

Chiar daca` RCS-RDS va repune ANTENA3 in grila de programe eu AM SA` RENUNT LA SERVICIILE RCS-RDS . Voi face un nou contract la DOLCE ! JOS basescu !!! UN BUCURESTEAN !

Musafir

#234

2012-04-23 09:43

Nu mi se pare corect ca pe banii mei,sa nu pot viziona orice program doresc.

Musafir

#235

2012-04-23 11:10

Vine el si timpul lor de plata, al actualilor grofi si mai ales al slugilor acestora. Acestia care nu sunt deloc putini, au pus pecetea pe Romania ca fiind o tara in care democratia trebuie doar mimata. Existenta lor i-a incurajat pe banditii occidentali sa ne transforme in colonie. E greu dar nu disperam! Vor plati, cu siguranta vor plati la greu, cu toti, cu dreapta masura pentru toate ticalosiile si umilintele la care ne-au supus.

Musafir

#236

2012-04-23 11:11

Nu se poate așa ceva...dar eu vreau să-i văd după alegeri,când se va alege praful de ei...și-au semnat condamnarea cu mâna lor.Am familie numeroasă și am făcut două contracte cu ei,fiecare contract cu câte patru receivere,deci opt în total,pentru 23 de oameni.Am avut încredere în ei,iar acum m-au trădat.Voi avea grijă să nu mai mănânce din buzunarul meu.Doamne...nu am putut crede niciodata pana la ce nivel mizerabil vor cobora cei din mafia politica...

Musafir

#237

2012-04-23 14:33

Ce-or sa mai elimine oare?? Au eliminat demnitatea, bunul simt, corectitudinea, curajul, compasiunea, valoarea, valorile.....

Musafir

#238

2012-04-23 18:28

scoateti canalele unguresti care sunt in numar foarte mare.

Musafir

#239

2012-04-24 01:14

Pe banii mei doresc sa vizionez ce programe vreau eu si nu ce vrea rcs-rds ! Sa inlocuiesti programul de stiri cu cea mai mare audienta cu anonimul "Acasa TV Gold" este o (contra)performanta de management. Bravo manelistilor (telenovistilor)!
Selectia programelor o fac eu din telecomanda ! Avem un contract iar cine incalca prevederile lui va trebui sa plateasca !

Musafir

#240

2012-04-24 10:29

daca cei doi patroni nu se inteleg sa mearga sa si reyolve problemele in tribunal,dar noua celor care platim abonamanetul sa nu ni se scoata nici un canal tv.sa le lase asa cum au fost introduse.nu tot timpul sa le modifice dupa bunul lor plac.de fiecare data pe digi ba baga un program fain ba dupa un timp il scot.ori inceteaza ori toti oamenii vom iesi in strada si vom, face miting.sau vom merge la bucuresti la rcs-rds sa le spunem c aincheiem contractul si sa ni se taie cablul.deci e mai bn sa lase antena 1 .antena2. antena 3 in grila de programe
JUSTITIARUL

#241 URARE...

2012-04-24 12:16

PDL ESTE MURIBUND , ADICA ESTE PE PATUL DE MOARTE, NICI CEI MAI TARI DOCTORI NU-L MAI POT RESUSCITA ,ASTA ESTE UNA DIN ULTIMELE MAGARII DE CARE MAI SUNT IN STARE , LUMEA NU MAI ESTE PROASTA NICI MACAR IN MEDIUL RURAL UNDE ANTENELE SE RECEPTIONEAZA DIGITAL ,ABONATII RCS-RDS PLATESC IN BAZA UNUI CONTRACT INCHEIAT DE AMBELE PARTI (CLIENT-FIRMA DIGI...) SI CA ATARE TREBUIE RESPECTATA GRILA DE TRANSMISIE A PROGRAMELOR TV CU ORICE PRET ALTFEL TOTI ABONATII IN CAUZA SUNT INDREPTATITI SA CHEME IN INSTANTA PARTEA CONTRACTUALA CE NU RESPECTA CONTRACTUL SI SA CEARA SI DAUNE , DOMNILOR CONDUCATORI (SEFI) AI FIRMEI DIGI VRETI CA PE LUNA IN CURS SA VA PLATIM ABONAMENTUL COMPLET ? PENTRU ? SI IN FINAL ,CUM VA SPUNEAM LA INCEPUT SA TERMIN CU O URARE PRAFUL SA SE ALEAGA DE PEDELISTI SI DE FAMILIILE LOR PANA LA A 7 GENERATIE.

Musafir

#242

2012-04-24 23:19

tovarase Basescu nu incerca sa ne pui pumnul in gur si sa ne iei dreptul la informare !

Musafir

#243

2012-04-26 07:56

S-a mers prea departe, se incalca in mod repetat cele mai elementare norme ale democratiei.
tony6

#244 Re:

2012-05-20 17:57

#1pt indobitocire poti viziona aceasta latrina in continuare

mes

#245 musafir

2012-07-11 15:23

RUSINE, RUSINE. RUSINE ! Cum puteti voi sa ingraditi oamenilor dreptul de a viziona ce post vor. Eu care va urmaresc alternativ pe toti , adica televiziunile de stiri, as spune ca voi ar trebui sa dispareti ca post tv pentruca nu aveti limita in a fi subiectivi si basisti orice lucru are o limita a bunului simt dar voi sunteti NAZISTI precum era Hitler ,asa il tratati voi pe Basescu deja sunteti pe alta lume . Ptr voi dragi comentatori ca si mine VA RECOMAND SA VA UITATI LA TOTI ZI DE ZI SI VE_TI VEDEA UNDE_I ADEVARUL , Antena 3 cel mai obiectiv post, apoi Romania tv, Realitatea tv si altii iar posturile care dezinformeaza total oamenii b1 Iar Nasul tv este mai slab si decat otv. Oaqmeni buni fiti obiectivi ca de aia ne bate Dumnezeu .

Musafir

#246 Re: Nicio paguba. Poate sa-l scoata.

2012-10-04 09:55

#25: Sile - Nicio paguba. Poate sa-l scoata.

In sfarsit un om care nu s-a lasat prostit de minciunile de la acest asa zis post! Bravo!

Johnny

#247 Antena 3&1 trebuie saramana

2012-12-11 22:27

Antenele sunt lider de audienta. Traim intr-o tara cu piata libera Este absurd ca societati private sa elimine din grila lideri de audienta. Eu zic mai bine sa-l eliminam pe Basescu din tara asta si eventual sa eliminam si o buna parte din maimutoii din PDL (ARD) care topaiau in vara dupa referendumul pentru demiterea marelui maimutoi de la Cotroceni...

Musafir

#248

2013-04-03 15:21

Sunteti OK!

Musafir

#249

2013-06-27 11:16

la multi ani nu va lasati invinsi de escrocii fostei guvernari toata stima pentru intreg colectivul Cosmin Paliuc din Sibiu cu ajutorul vostru sper sa fie prins ucigasul fratelui meu ma poate contacta un coleg de-al vostru de la Sibiu?0742202361 va multumesc!
sustin antena 3

#250

2013-06-27 11:23

JOS BASESCU! ma abtin sa adresez injurii la adresa lui basescuca nu ma cobor la nivelul lui el are legatura cu CNA-ul